Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982160 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #13820 Dátum: 2012. Október 29. - 22:22:17 »
Mennyi pénzt vettek el?

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:OFF
« Válasz #13821 Dátum: 2012. Október 29. - 22:26:26 »
Hárman voltak, 12000 Ft. Közben fejlemény van, beszéltem a rendőrséggel,  azt mondták küldenek valakit.
Tejet kérek! Csokisat!

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #13822 Dátum: 2012. Október 29. - 22:30:46 »
Van szemtanú az ügyben?
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:OFF
« Válasz #13823 Dátum: 2012. Október 29. - 22:31:06 »
Jobbulást Morbius!  :uhoh:
Nekem a tavaszi börze után volt hasonló esetem, bár szerencsére nem ilyen durva. Egy roma akart rámsózni valami parfümöt, mert ha nem ad el semmit akkor kinyírja a főnöke. Adtam neki aprót, de nem akarta eltűnni. Adtam neki még, mert tipikus bűnözőként nézett ki. Egyedül volt, de ha előkap egy bökőt, akkor nem hiszem, hogy elintéztem volna a Jackie Chan filmekben látott mozdulatokkal. Szerencsére elhúzott aztán. Így tanultam meg, hogy nem kell hamarabb felszállni a vonatra.  :drying:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:OFF
« Válasz #13824 Dátum: 2012. Október 29. - 22:32:02 »
Van szemtanú, elvileg a kalauz látta őket, meg volt ott egy lány is, ő beszélt is velük valamit.
Tejet kérek! Csokisat!

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13825 Dátum: 2012. Október 29. - 22:38:26 »
És a többi utas nem szólt semmit? Vagy egyedül voltál egy fülkében?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #13826 Dátum: 2012. Október 29. - 22:39:12 »
Ne hidd, hogy mer bárki is szólni bármit. A mai időkben nem is csoda.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #13827 Dátum: 2012. Október 29. - 22:41:04 »
Van szemtanú, elvileg a kalauz látta őket, meg volt ott egy lány is, ő beszélt is velük valamit.
Na, akkor reméljük hamar elkapják őket.

Nekem még egyetemi éveim alatt volt egy eset, hogy egy roma srác zoknikat árult az egyik téren az egyetem mellett, és rám akarta sózni a zoknit, mondtam, hogy nem kell. Erre a kezembe nyomott egyet, aztán nem akarta visszavenni tőlem, hanem erősködött, hogy vegyem meg, a végén már fenyegető mozdulatot tett a lábával, mintha belém akarna rúgni. Én végig szép szóval beszéltem hozzá, hogy, kösz, nem kell, meg stb. Végülis megunta aztán én meg mentem tovább, szóval nem volt semmi zűr belőle. Bár valószínűleg amúgy se mert volna megtámadni, mert elég forgalmas köztéren voltunk.
Viszont ebből megtanultam, hogy bármilyen utcai árus bármilyen cuccot akar a kezedbe nyomni, ne fogadd el. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #13828 Dátum: 2012. Október 29. - 22:55:14 »
Engem egyszer a Klinikáknál állított meg egy feltehetően roma nő, hogy adjak már neki kölcsön pénzt vmi gyógyszerre. Adtam neki valamennyi aprót, aztán mentem volna tovább, mire ő azt mondta, hogy megáld engem, hiába mondtam neki, hogy meg vagyok én már áldva éppen eléggé. Kitépte egy hajszálamat, aztán mondta, hogy fújjak rá. Csak nem akart elmenni, úgyhogy ráfújtam. Aztán mondta, hogy adjak neki egy papírpénzt, mert bele kell csavarni. Mondtam neki, hogy adja ide, majd én belecsavarom, de nem, megragadta a pénzt (mert voltam olyan hülye, hogy elővettem egy ötszázast), és megpróbálta kitépni a kezemből. Én nem hagytam, mire ő fogta és leköpte a pénzt. Na jó, erre azért már elengedtem, de most én álltam el az ő útját, hogy adja vissza, vagy hívom a rendőrséget, mire odajött még egy fószer, hogy miért bántom én ezt a szegény nőt, és ekkor döntöttem úgy, hogy inkább hagyom az egészet, mert ha többen vannak, és nekem állnak, akkor nem úszom meg pár száz forinttal. Most így visszagondolva az esetre, már csak röhögök rajta, de ott és akkor igencsak sokkoló volt. Többek között az ilyenek miatt utálom a fővárosunkat, és szabályosan menekülök haza Nyíregyházára a hétvégéken. :\ Bár amióta hazajöttem Oszakából, már Nyh sem tűnik olyan barátságosnak, mint korábban. :(

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #13829 Dátum: 2012. Október 29. - 23:17:36 »
Szerintem az ilyen esetekre a tökéletes ellenszer a sport. Persze, a küzdősport az ideális, de szerintem akármilyen sport, ami fizikai aktivitást és általános fitnesst követel/farag/diktál mérfőldekkel elősegíti az önbizalmat. Sok esetben pedig, pont ennek hiányát keresik ezek a szenny emberek és ez alapján választják ki az áldozatokat. És, ha tudod, hogy a tested mire képes, hogy TE mire vagy képes, az egy fajta egyensúlyt hoz magával, ami meg nagyon is meglátszik.

Persze, sajnos a durvább esetekben még ez sem elég manapság. Sajnálom, azt ami veled történt, Morbius, szerintem ilyeneken senkinek sem kéne átmennie.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 29. - 23:19:46 írta Szilánkmentes »

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13830 Dátum: 2012. Október 29. - 23:20:49 »
Én sose adok senkinek semmit, és nem is állok meg.

Raisu, ez a történet... szerintem nem ismerem teljesen ismerem a környezetét, vagy nem értem, hogy miért azt csináltad, amit. Mikor kérte a pénzt, hogy belecsavarja a hajad és majd megáld, mit gondoltál, mi fog történni?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #13831 Dátum: 2012. Október 30. - 00:11:30 »
Raisu, szerintem mi ugyanazzal a nővel találkoztunk. :lol: Ugyanis velem is megtörtént egy kísértetiesen hasonló szitu, csak én a Nyugati aluljáróban találkoztam a nővel, és nálam nem a lejmolással indított, hanem hogy jósol nekem, majd kitépte egy hajszálamat, aztán azt mondta, hogy rakjak a tenyerébe egy papírpénzt (figyelitek, apró már nem is jó), amit majd visszaad (na peeersze... :hehe: ) és akkor jósol nekem. Persze nem adtam egy vasat se neki, erre elkezdett átkozódni, hogy a pokolban fogok égni meg satöbbi és elviharzott.

Szilánkmentes: nyilván számít mindenféle sport, de igazán hatékony önvédelmet csak a harcművészet ad. Persze kigyúrhatod magad kétajtós szekrénnyé, és akkor valószínűleg nem téged fognak megtalálni a romák és egyéb kétes elemek, viszont ha bunyóba keveredsz, és nincs lehetőség elfutni, akkor hiába vagy kigyúrt izomagy, ha az ellenfél jobban tud bunyózni. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 30. - 00:21:16 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #13832 Dátum: 2012. Október 30. - 00:34:50 »
Szilánkmentes: nyilván számít mindenféle sport, de igazán hatékony önvédelmet csak a harcművészet ad. Persze kigyúrhatod magad kétajtós szekrénnyé, és akkor valószínűleg nem téged fognak megtalálni a romák és egyéb kétes elemek, viszont ha bunyóba keveredsz, és nincs lehetőség elfutni, akkor hiába vagy kigyúrt izomagy, ha az ellenfél jobban tud bunyózni. ;)

Nem éppen a vasgyúrásra gondoltam especiel, de még az is segíthet önbizalom téren. Úszás, kézilabda, szaladás, stb., lényegében minden olyan, ami segít, hogy tudatába legyél, hogy mire is képes a tested. Pl. sokszor lehet, hogy elszaladnál, de nem mersz, mert nem tudod, hogy meddig bírod az iramot vagy ők meddig követnének, vagy ütnél, ha tudnád, hogy igazán célba találsz és lesz annyi hatása, hogy legyen időd eltűnni.

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:OFF
« Válasz #13833 Dátum: 2012. Október 30. - 00:44:14 »
Én már úgy is jártam hogy az illető roma fiatal elővette a kését és a kezembe adta hogy nézzem meg milyen éles. Nem értettem a logikáját de visszacsuktam a bökőt és elhajítottam az utca végébe én meg elsprinteltem.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #13834 Dátum: 2012. Október 30. - 00:48:43 »
Szilánkmentes: nyilván számít mindenféle sport, de igazán hatékony önvédelmet csak a harcművészet ad. Persze kigyúrhatod magad kétajtós szekrénnyé, és akkor valószínűleg nem téged fognak megtalálni a romák és egyéb kétes elemek, viszont ha bunyóba keveredsz, és nincs lehetőség elfutni, akkor hiába vagy kigyúrt izomagy, ha az ellenfél jobban tud bunyózni. ;)
Szerintem Szilánkmentes arra gondolt, h azokat találják meg gyakran, akiken az látszik, h úgymond 'megtehetik velük'. Azok sokkal ritkábban kerülnek ilyen helyzetbe, akikről egy ránézésre megmondod, h magabiztosak és jól érzik magukat a testükben. Ha neked a kosarazástól van önbizalmad, akkor is lesz egy olyan fellépésed, ami miatt az ilyen alakok inkább keresnek egy könnyebb prédát. Így alapból kikerül a képből a konfrontálódás.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #13835 Dátum: 2012. Október 30. - 00:50:45 »
Nem értettem a logikáját de visszacsuktam a bökőt és elhajítottam az utca végébe

 :taps:

Flawless Victory.  :D

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:OFF
« Válasz #13836 Dátum: 2012. Október 30. - 01:06:29 »
Én már úgy is jártam hogy az illető roma fiatal elővette a kését és a kezembe adta hogy nézzem meg milyen éles. Nem értettem a logikáját de visszacsuktam a bökőt és elhajítottam az utca végébe én meg elsprinteltem.

Ja, velem is volt egy hasonló. Először azt hittem, ki akar rabolni (nem nagyon lehetett érteni, mit mond), aztán odaadta a kezembe a kést és kiderült, hogy csak azt akarta eladni. :stupid: Azért mielőtt a "B tervhez" folyamodott volna, mondtam neki, hogy egyáltalán nincs nálam pénz, nem tudom megvenni, úgyhogy gyorsan le is kopott.

Amikor régen vonattal jártam, kb. heti szinten történtek velem ilyenek, de egyszer se vitték el semmimet, szóval egész jól megúsztam. Főként délelőtti és éjféli járatokon, teljesen üres fülkékben elég gyakori az ilyesmi.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:OFF
« Válasz #13837 Dátum: 2012. Október 30. - 01:17:27 »
Na, ültem vagy 2 órát a rendőrségen, feljelentés megvolt, nézegettem pár fényképet, de nem ismertem fel őket. Szerintem nem lesz belőle semmi. Viszont tartok tőle, hogy mi lesz, ha megint összefutok velük...akkor már ki fognak nyírni, vagy mi? Gyakran járok vonattal oda-vissza az egyetem miatt, nem lesz egy kellemes dolog, hogy összerezzenek, ha valami gyanús illetőt látok. Ebben az önbizalom kérdésben igazatok van, én nem vagyok egy félelmetes külsejű fickó, és az önbizalmam inkább minuszban van, szóval gondolom könnyű prédának láttak, és igazuk is volt. Bevallom, eléggé berezeltem. Talán tényleg gyúrnom kéne, vagy valami, de lehet, hogy szerzek egy kést, és a farzsebemben hordom majd, aztán ha úgy alakul előkapom, hátha megrettennek tőle, én meg elfuthatok. Mindenesetre nem volt egy jó élmény, az biztos. :(
Tejet kérek! Csokisat!

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #13838 Dátum: 2012. Október 30. - 01:42:45 »
elővette a kését és a kezembe adta hogy nézzem meg milyen éles. Nem értettem a logikáját de visszacsuktam a bökőt és elhajítottam az utca végébe én meg elsprinteltem.
Én sem értem, hogy ebben mi a logika... :D Vagy provokálni akart, vagy hülye - vagy mindkettő egyszerre. :D


Ju, értem mire gondolt Szilánkmentes (a gyúrós példát csak úgy mondtam, de tudom, hogy mindenféle sportra értette), és részben igaza is van, sőt, nagyon sokat számít a határozott fellépés és a lélekjelenlét (idős nagyi is ijesztett már el betörőt, pusztán a bátorságával és lélekjelenlétével). Csak ez olyan dolog, hogy kicsit igazából "blöff", mert hatékony önvédelmi tudás nincs mögötte. A gyengékbe kötnek bele, mert te erősnek látszol, ami sokszor beválik, csakhogy nem lehet mindig kiszámítani a szituációkat. Mi van, ha valaki olyan köt beléd, akinek szintén nagy az önbizalma, és nem ijed meg tőled? Lehet, hogy azért nagy az önbizalma, mert ott lapul a zsebében a rugós kés, vagy épp mert ő esetleg bokszolni járt, vagy sokat verekedett már az utcán, mert olyan környezetben nőtt fel. Vagy ami a gyakoribb szitu, hogy attól lesz önbizalmuk az ilyen alakoknak, hogy létszámfölényben vannak. Mint Morbius esetében is. Lehet, hogy egy cigány egyedül nem merte volna kirabolni őt, de mivel ők voltak többen, persze hogy nem féltek. Szóval az önbizalom meg a határozott fellépés jó, és sokszor beválhat, de nem mindig. Nem lehet csak erre alapozni.

Idézet
Úszás, kézilabda, szaladás, stb., lényegében minden olyan, ami segít, hogy tudatába legyél, hogy mire is képes a tested.
Igen, csak nagy különbség van aközött, hogy általánosságban mire képes a tested, és aközött, hogy éles szituációban, egy, vagy akár több ember elleni küzdelemben mire képes a tested. Illetve itt nem csak a testről van szó, hanem a lélekjelenlétről és a tudásról is, szóval ez összetett dolog. Lehet, hogy le tudsz úszni 10 kilométert, de attól még nem biztos, hogy ki tudsz védeni egy ütést. Lehet, hogy tíz másodperc alatt futsz százon, de nem érsz vele semmit, ha olyan szituációba kerülsz, hogy nincs lehetőséged elfutni, mert pl. bekerítenek. A harcművészet sokkal többet jelent önvédelem szempontjából, mint bármely más sport, mert nem csak jó fizikumot ad, ez csak egy része. A lényeg a technika és a tudás. (Persze ezen kívül sok mást is ad.) Ha jó a technikád, és ismered az emberi test gyenge pontjait, akkor nem kell súlyemelőnek lenned, hogy legyőzz egy nálad nagyobb és erősebb embert - vagy akár több ellenfelet is.

Persze értem, hogy két különböző dologról beszélünk: ti arról, hogy megfelelő önbizalommal illetve a látszattal elkerülitek, hogy titeket válasszanak célpontnak a rosszarcú egyének, én meg arról, hogy ha ez a taktika nem jön be, akkor éles szituációban mi számít.

Viszont tartok tőle, hogy mi lesz, ha megint összefutok velük...akkor már ki fognak nyírni, vagy mi? Gyakran járok vonattal oda-vissza az egyetem miatt, nem lesz egy kellemes dolog, hogy összerezzenek, ha valami gyanús illetőt látok. Ebben az önbizalom kérdésben igazatok van, én nem vagyok egy félelmetes külsejű fickó, és az önbizalmam inkább minuszban van, szóval gondolom könnyű prédának láttak, és igazuk is volt. Bevallom, eléggé berezeltem. Talán tényleg gyúrnom kéne, vagy valami, de lehet, hogy szerzek egy kést, és a farzsebemben hordom majd, aztán ha úgy alakul előkapom, hátha megrettennek tőle, én meg elfuthatok. Mindenesetre nem volt egy jó élmény, az biztos. :(
Morbius, én azt tanácsolnám neked, hogy ha van hozzá kedved és ambíciód, illetve ha van rá időd és lehetőséged, akkor kezdj el valami küzdősportot, vagy harcművészetet, vagy önvédelmi tanfolyamot, akármit, aminek az önvédelemhez van köze. A távolkeleti harcművészetek a legjobbak, de ha nem szereted az ilyen keleti témákat, akkor akár egy sima bokszedzés is sokat számít.

A fegyvereket viszont nem ajánlom, hamis biztonságérzetet kelthetnek. A késsel is tudni kell bánni, és ha nem tudsz vele, akkor könnyen ellened fordíthatják. Illetve könnyen előfordulhat, hogy nincs időd előkapni. Ráadásul ha valaki kést ránt, ott nem szokott jó vége lenni a dolgoknak. :-\ A legbiztosabb az, ha puszta kézzel képes vagy megvédeni magad, mert ez a leggyakoribb szituáció, ami elő szokott fordulni.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 30. - 01:45:42 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #13839 Dátum: 2012. Október 30. - 02:12:35 »
Az önvédelmes témával én megvárnám kaine véleményét. ;)