Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982269 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:OFF
« Válasz #13940 Dátum: 2012. November 08. - 18:40:10 »
Az Asylum leges-legalja kezdi súrolni csak. :D

Á, a nagyszerű Asylum akik olyan remekműveket tettek le az asztalra, mint a Mega Shark Versus Crocosaurus, vagy a Mega Python vs. Gatoroid. :hehe:
Tejet kérek! Csokisat!

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #13941 Dátum: 2012. November 08. - 19:13:13 »
Oké, officially FFX fan vagyok... ;D
Már erről is?
Hát ez az, hogy erről simán. ;D

Amúgy jól hallom hogy michael bay lett az év rendezője?

Sullkrisz

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 355
Re:OFF
« Válasz #13942 Dátum: 2012. November 08. - 19:19:43 »
Ezek szerint te sem értesz egyet ezzel..
Mégsem járja, hogy a hőstetteim fotóiból kell megélnem... Talán ha szponzort találnék... Nem, fúj! Akkor minden bunyó előtt azt kéne rikácsolnom, hogy "az akciót a postabank támogatása tette lehetővé!"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #13943 Dátum: 2012. November 08. - 19:28:59 »
Én inkább úgy fogalmazok, hogy ha a világ így gondolja, én inkább keresek magamnak egy másik bolygót. ;)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #13944 Dátum: 2012. November 08. - 19:44:16 »



Sullkrisz

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 355
Re:OFF
« Válasz #13945 Dátum: 2012. November 08. - 19:51:48 »
Haha! Ez jó! Amm a francia rendezők elvileg tehetségesek. Én a takent láttam és annak nagyon jó volt a rendezője!
Mégsem járja, hogy a hőstetteim fotóiból kell megélnem... Talán ha szponzort találnék... Nem, fúj! Akkor minden bunyó előtt azt kéne rikácsolnom, hogy "az akciót a postabank támogatása tette lehetővé!"

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök

Karako

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 65
Re:OFF
« Válasz #13947 Dátum: 2012. November 09. - 12:22:29 »
Sziasztok! Megintcsak a segítségeteket kérném. Eddig csak a bookdepository-tól rendeltem, elégedett is vagyok velük, de vannak kötetek amiket nem találok náluk, vagy máshonnan olcsóbban be lehet szerezni, ezért érdekelne, mi a véleményetek az Amazonról, ahogy körülnéztem, csak felületesen, máris találtam néhány kötetet ami érdekelne. Gondolom itt van postaköltség, még át kell néznem kicsit jobban az oldalt, hogy megtaláljam, illetve ha jól látom kissé Vaterás jelleggel működik ami kicsit elbizonytalanított, így talán nehezebb az adott áru minőségéről tudakozódni, ezért is érdekelne, mi a véleményetek.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13948 Dátum: 2012. November 09. - 13:02:46 »
Nem vaterás, az a piactér. Az amazon egy teljesen korrekt áruház. Amire ott figyelj, hogy könyvenként plusz négy dollár a kezelési költség, illetve hacsak nem nagyon nagy a csomag, akkor tizenhat-húsz dollár a szállítás. A piactér egy független dolog, ott csak közvetítő felületet alkotnak. Onnan is lehet jókat rendelni, én kénytelen voltam onnan beszerezni a Batman & Robin HC-kat. Sajna ott húsz dollár kötetenként a teljes plsz költség, szóval vész esetére alkalmazható.
Amúgy rajtuk túl ott van a TFAW is akár, vagy ha nagyon ritkát akarsz, akkor az AbeBooks.

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:OFF
« Válasz #13949 Dátum: 2012. November 09. - 13:08:01 »

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:OFF
« Válasz #13950 Dátum: 2012. November 10. - 14:33:14 »


Ma jött meg :D
Nyertem a balaton szelettel, úgy voltam vele h hát azért még is csak jobban járok ha eladom meg ilyenek,de nagyon jól szól szóval megtartom :D

http://www.iphonelife.com/blog/5811/review-coloud-captain-america-headphones
részletesen itt lehet megnézni h mi ez^^

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #13951 Dátum: 2012. November 10. - 14:50:53 »
Te hogy nyersz ilyeneket csokival? Ráadásul pont Marveleset?
Nem is hallottam erről az akcióról.

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:OFF
« Válasz #13952 Dátum: 2012. November 10. - 15:30:47 »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #13953 Dátum: 2012. November 11. - 13:40:18 »
Áthoztam a témát ide, hogy ne offoljunk a Funny topicban.

erről ez jut eszembe:

aki érti, hogy mire célzok az érti...
nem magyarázom el.

Tudom, hogy nem politizálunk ezen a fórumon, nem is akarok, de ennek a képnek  azért igen erős aktuálpolitikai vonzata van. Találó karikatúra.

Idézet
Bár nem ez a topik helye, de a kép ugyanaz, mint a Matrix két pirulája. Ismerve az "igazságot", én tuti nem azt a pirulát választanám. Az igazság túlértékelt...
Szerintem ez emberfüggő, ki hogyan reagálna. Persze nyilván a trükk az, hogy az igazságot csak akkor ismerheted meg, ha a piros kapszulát választod. :) Ez azt a választást jelképezi, hogy maradsz az áldott tudatlanságban, vagy elindulsz az ismeretlenbe, ami akár rosszabb is lehet (viszont így lehetőség is van változtatni a sorsodon, míg a Mátrixban nincs).
 
Egyébként azt a kérdést is fel lehet tenni, hogy vajon akkor is a kék bogyót választanád, ha tudod, hogy igazából eddig nem csirkehúst ettél, hanem a cseppfolyósított halott embertársaidból táplálják intravénásan a testedet?

Amúgy nem hiszek abban, hogy mindenkinek a kék bogyó lenne a jó választás, mert a Mátrix realisztikus szimuláció, vagyis az emberek többsége ott is nap mint nap gürcöl, szarul él, elégedetlen az életével. Vagyis nem biztos, hogy mindenkinek rosszabb lenne a valóság, mint a Mátrix. Láttuk, hogy még a Mátrixban is van csöves. Na most a csövinek még jobb is lenne Zion, mint a Mátrix. ;D

Azzal sem értek egyet, ami a filmben elhangzott, hogy az első Mátrix, ami egy idealizált világ volt, bukta lett, mert az embereknek a nyomor kell. Ki ne szeretne élni egy tökéletes világban, ahol nincsenek se betegségek, se szegénység, sőt, semmilyen probléma? Szerintem az első, idealizált Mátrix esetén sokkal valószínűbb lenne, hogy a legtöbb ember a kék bogyót választaná, mint a második, realisztikus Mátrix esetén.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #13954 Dátum: 2012. November 11. - 21:28:50 »
Szerintem csak párhuzamot húzzunk a kép és a Mátrix között, ne egyenlőségjelet. :) A Mátrix egy teljesen felépített világ, aminek a valósága felől nincsenek kétségeid. Míg a "mi világunkban" előbb-utóbb úgyis kibukik, hogy egy hazugságban élsz. Ezeket a gondolatokat egyre nehezebb betolni egy szőnyeg alá, a mátrixban viszont fel sem merülnek. A Mátrixban nem tudom, melyiket választanám, de a mi világunkban szinte semmit nem nyernék azzal, ha halogatok egy kellemetlen igazságot, csak időt pazarlok vele, és ugyanúgy szembe kell néznem vele később.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #13955 Dátum: 2012. November 11. - 21:56:30 »
Én nem vontam párhuzamot, inkább csak a film világáról beszéltem. :) De egyébként egyetértek.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #13956 Dátum: 2012. November 11. - 22:04:28 »
Én nem vontam párhuzamot, inkább csak a film világáról beszéltem. :) De egyébként egyetértek.
Eredetileg kaine vont párhuzamot, te meg azt vitted tovább. :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #13957 Dátum: 2012. November 11. - 22:13:15 »
Ja, bár én a film irányába. ;D Persze én sem tudom, hogy a filmben meyik tablettát választanám, de a valódi világunk természetesen más.

De a filmnél maradva, szerintetek logikus, ami a filmben elhangzott, hogy az emberek nem tudnának elfogadni egy tökéletes, idealizált világot nyújtó virtuális valóságot? 
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13958 Dátum: 2012. November 11. - 22:17:06 »
De a filmnél maradva, szerintetek logikus, ami a filmben elhangzott, hogy az emberek nem tudnának elfogadni egy tökéletes, idealizált világot nyújtó virtuális valóságot?
Igen.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #13959 Dátum: 2012. November 11. - 22:28:06 »
De ezt miből gondoljátok? Írhattok ám érveket is. :D Kiváncsi lennék, ki mit gondol. :D (Tegyük fel, hogy a filmbeli technológiai paraméterek adottak, vagyis tökéletesen élethű a szimuláció, és a bekerült emberek vagy eleve beleszületnek a virtuális világba, vagy bekerülésük után nem emlékeznek a valódi életükre.)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.