Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982299 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #14020 Dátum: 2012. November 27. - 00:59:38 »
Srácok, érdekel valakit ez a naptár?
Ha összejönne 3 darab, olcsóbban megkapnánk. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14021 Dátum: 2012. November 27. - 06:47:15 »
Gratuláció az egész fórumközösségnek, ma van a pókemberezés világnapja. :D

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:OFF
« Válasz #14022 Dátum: 2012. November 27. - 14:41:55 »
Nagyon sajnálom, nyugodjék békében. :(

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #14023 Dátum: 2012. November 30. - 17:20:55 »
HELP!
Szeretnék csináltatni karácsonyi ajándéknak Stargate-es felvarrókat, de csak az egyikről, az SG-1 alakulat logójáról találtam rajzot, a másikról csak fotót.
Ez az alkulat jele:

És erről kéne rajz ami alapján meg tudják csinálni:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #14024 Dátum: 2012. November 30. - 17:26:23 »
És ez miért okoz gondot neked? Rajzolni te is tudsz, ráadásul nem is akárhogy.  ;)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #14025 Dátum: 2012. November 30. - 18:27:34 »
És ez miért okoz gondot neked? Rajzolni te is tudsz, ráadásul nem is akárhogy.  ;)
Nem tudtam guglizni képet. Szerkesztgetni meg túl macerás lett volna :)
Kiderült, hogy a készítőnek már van ilyen mintája, mert korábban is csinált ilyet, úgyhogy tárgytalanná vált.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #14026 Dátum: 2012. November 30. - 21:34:00 »
Hol csináltatsz ilyen fel varrókat Tomi?

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #14027 Dátum: 2012. November 30. - 21:45:02 »
Én itt: http://felvarrohimzes.com/
De csak gugliztam ilyen helyeket és kértem árajánlatokat.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:OFF
« Válasz #14028 Dátum: 2012. December 05. - 14:50:18 »
Oh... hát ez most szíven ütött...
Ismét szegényebbek lettünk "egy Darth Vader hanggal"... :(

Elhunyt Hollósi Frigyes
Az ország ismét szegényebb lett egy remek színésszel, Hollósi Frigyes ma hunyt el, azt nem tették közzé, hogy mi okozta halálát. A színészt a Nemzeti Színház és a Katona József Színház saját halottjának tekinti.

Hollósi 1941 április 21-én született, 1962-ben került a Szolnoki Szigligeti Színházhoz, majd 18 évvel később a Nemzeti Színházhoz szerződött. 1993-ban egy évig a Művész Színház színpadán játszhatott, 1994 és 2001 között a Katona József Színház tagja volt, 2002-től a Nemzeti Színházhoz igazolt.

A színpadon 220 alkalommal tűnt fel, többek között játszott a Vízkereszt, vagy amit akartok, Szentivánéji álom, Hamlet és a Svejk darabokban. Rengeteg filmben és sorozatban bukkant fel, benne volt az Angyalbőrben, a Linda és a Tűvonalban szériákban és láthattuk a Dögkeselyű, Egészséges erotika, Sose halunk meg, Hamis a baba, Sztornó, Roncsfilm alkotásokban.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:OFF
« Válasz #14029 Dátum: 2012. December 05. - 15:38:59 »
Szomorú, szerettem a szinkronhangját. :( Nyugodjon békében. :(

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #14030 Dátum: 2012. December 05. - 19:53:29 »
RIP :(

Static szerepelt már magyarul valahol (a Justice League rajzfilm kivételével, ahol Statikus volt a neve ^^")? Ha nem, milyen nevet adnátok neki?

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:OFF
« Válasz #14031 Dátum: 2012. December 05. - 20:09:28 »
Mintha a Chronopolisos Jla-kben szerepelt volna... :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14032 Dátum: 2012. December 05. - 20:42:21 »
Az Damage volt. Static nem szerepelt még.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:OFF
« Válasz #14033 Dátum: 2012. December 05. - 20:45:57 »
Oh... pedig ismerős...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #14034 Dátum: 2012. December 05. - 20:47:05 »
És szerintetek mi legyen? Sztatikus, Töltés, vagy más? XD Én személy szerint a Töltés felé húzok...

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:OFF
« Válasz #14035 Dátum: 2012. December 05. - 20:49:31 »
Ja, az sztem se rossz .
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #14036 Dátum: 2012. December 06. - 22:34:42 »
Nem feltétlenül; ebben nem lehet egyértelmű párhuzamot vonni. Alapvetően nem a kor határozza meg az embert, hanem az a mennyiségű és milyenségű tapasztalat, amit ő saját maga levon a világ azon részéből, amit tapasztalt. Történelmi egybeesés, hogy a ma élő ilyen korosztály egy állati barátságtalan, manipulatív és rideg világban nőtt fel. De ez nem azt jelenti, hogy igazuk van.
Érdekes, mert egy nagyrészük pont a mai világot érzi ilyennek, és a régit sírja vissza.
Persze vélhetőleg azért, mert akkor alkalmazkodott ahhoz, és a mostaniba nem tud beilleszkedni.
mint pl. apám, akinek ugyanebből a munkából jó fizetése, és megbecsült állasa volt, most meg csak meg tud élni belőle.
Arra elég amit kap, hogy ne kelljen aggódnia étel, lakhatás, fütés miatt, de ahhoz kevés, hogy bármilyen álma, vagy terve legyen.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #14037 Dátum: 2012. December 06. - 22:48:01 »
Ebben sok minden igazság van. De hogy a régi világ lett volna barátságtalan, manipulatív és rideg? Nos ez szerintem a mai korra sokkal jobban igaz. Mikor a buszmegállóban azt hallom két fiatal beszélgetése után, hogy mennek haza csetelni, minek? Épp találkoztak, miért nem beszélgetnek személyesen? Ez rideg.
Az emberek a legkisebb nézeteltérés miatt ölre mennek, a tisztelet teljes hiánya. Ez barátságtalan.
Te vagy a legjobb, taposs le mindenkit, legyél egyéniség ( " Mi mind egyéniségek vagyunk! " Brian élete ), semmiféle közösség kialakulására nincs semmi esély, mert ember embernek farkasa. Ez manipulatív.
Amíg egyedül vagy nem tudsz tenni semmit. Ez a fajta manipulálás elég szépen bejön ma Magyarországon. Bár sajnos be kellett látnom itt mindig is jelen volt ez a fajta gondolkodásmód.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #14038 Dátum: 2012. December 06. - 23:09:08 »
Érdekes, mert egy nagyrészük pont a mai világot érzi ilyennek, és a régit sírja vissza.
Azt nem akartam mondani, hogy a mai világ jobb. :) Csak arra gondoltam, hogy állati meghatározó kellett legyen a nagyapáink korosztályának a 2. világháború, és ami körülötte, előtte és utána volt. Ha egy háborúban nősz fel, elképesztő dolgoknak lehetsz kitéve.

Idézet
mint pl. apám, akinek ugyanebből a munkából jó fizetése, és megbecsült állasa volt, most meg csak meg tud élni belőle.
Arra elég amit kap, hogy ne kelljen aggódnia étel, lakhatás, fütés miatt, de ahhoz kevés, hogy bármilyen álma, vagy terve legyen.
Ami most van a munka terén, az valami embertelen. Annak van munkája, akinek a legjobb a "dumája". Hiába lehetsz bármilyen jó, az fog érvényesülni, aki előadja magát, akkor is, ha feleannyit nem ért hozzá, mint te. Az én szakmámnál fokozottan látom, de nem csodálkoznék azon, ha máshol is így lenne.

Ebben sok minden igazság van. De hogy a régi világ lett volna barátságtalan, manipulatív és rideg? Nos ez szerintem a mai korra sokkal jobban igaz.
A mai korra is, csak máshogy. Régen inkább fizikailag volt rideg és talán jobban összetartottak az emberek, most inkább emberi szempontból az. Régen állhattál sorba a boltban, most meg több termék van, mint amit el tudsz képzelni, de ha nincs rá pénzed, senkit nem érdekel.

Idézet
Mikor a buszmegállóban azt hallom két fiatal beszélgetése után, hogy mennek haza csetelni, minek? Épp találkoztak, miért nem beszélgetnek személyesen? Ez rideg.
Az emberek a legkisebb nézeteltérés miatt ölre mennek, a tisztelet teljes hiánya. Ez barátságtalan.
Ez engem is kiakaszt. Emlékszem, hogy én még akkor cseteltem, amikor valami fizikai akadály miatt nem ment máshogy, pl nem engedtek el otthonról vagy az ország két felében voltunk.

Idézet
Te vagy a legjobb, taposs le mindenkit, legyél egyéniség ( " Mi mind egyéniségek vagyunk! " Brian élete ), semmiféle közösség kialakulására nincs semmi esély, mert ember embernek farkasa. Ez manipulatív.
Jajj, ezt a gondolkodásmódot is de "imádom". Olyan szépen ki van forgatva, hogy szinte már tanítani lehetne filozófia órán. Alapvetően tökjó gondolat, hogy legyen egyéniséged és saját gondolataid. De ebben nincs benne az, hogy taposs le másokat. És mégis így értik sokan és szuperül félremagyarázzák. Szóval, persze, ez manipulatív. :)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #14039 Dátum: 2012. December 06. - 23:23:18 »

Jajj, ezt a gondolkodásmódot is de "imádom". Olyan szépen ki van forgatva, hogy szinte már tanítani lehetne filozófia órán. Alapvetően tökjó gondolat, hogy legyen egyéniséged és saját gondolataid. De ebben nincs benne az, hogy taposs le másokat. És mégis így értik sokan és szuperül félremagyarázzák. Szóval, persze, ez manipulatív. :)

Pedig sajnos ezt tanítják, belenevelik az emberbe. Mikor órákat hallgattam, egy szaktekintélynek számító prof azzal kezdte az előadásokat, hogy ne aggódjatok, a ti szakmátokban hibákért még senki nem került börtönbe. Mindig más volt a hibás. Aztán el kezdtem figyelni a mókusokat és tényleg mindig más a hibás. Felelősség? Az csak máson van. Hogy lehet így felkészíteni valakit az életre? Csinálj bármit, úgysem lesz belőle bajod. Majd valami melós elviszi a balhét, te meg lenyeled a pénzt.
A másik példa nem is olyan rég esett meg egy középvezető kirúgatott a cégtől pár embert kreált indokok miatt, hogy meglegyen a ráta. Mikor az egyik beosztott összeveszett vele, az volt a reakció, őt nem érdekli hányan utálják, át fog gázolni mindenkin, mert a multiknál azt tanulta, hogy a főnöknek kell megfelelni.
Lehet, hogy az én értékrendemmel van a baj, de én ezeket a helyzeteket, ahol többgyerekes családapákat földönfutóvá tesznek, mélységesen elítélem. A nyelvvel előrejutók, minden mögöttes tartalom nélkül egyre magasabbra kerülnek és züllik minden. Elég csak ezt a kis országot megnézni. Teljes a züllés.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS