Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982112 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1580 Dátum: 2008. április 07. - 09:28:38 »
Aha. Hát ezzel nem igazán tudok egyetérteni.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #1581 Dátum: 2008. április 07. - 09:57:02 »
Sebaj, nem ez az első eset, hogy valamiben nem értünk 100%-ig egyet. Ettől szép az élet. :D Meg úgysem nekünk kell eldönteni, hogy mi legyen, nem mi hozzuk a törvényeket. ;)

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:OFF
« Válasz #1582 Dátum: 2008. április 07. - 09:58:56 »
haverom mondta egyszer:
Ha kimegy Amerikába dolgozni, az első dolga lesz, hogy fegyvert vegyen. Én nem vagyok ellene, persze szigorítanám rendesen az eladásokat, pl 21 év alatt tuti nem, meg talán papír arról, hogy mentálisan stabil, tudja is használni a fegyvert stb. Mintha egy jogsit csinálna, le kell tenni előtte vizsgákat.
Persze mindig vannak kivételek, mint az a Szamuráj gyerek a villamoson aki Katanával hadonászott, meg én tényleg futnék, ha egy kis 13-as cigány gyerek kezében látnék egy revolvert, de akinél biztonságban lenne, és tényleg nem arra használná amire nem szabad annak miért ne?

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #1583 Dátum: 2008. április 07. - 10:15:38 »
Édes fas zom. A koliban szokása a csapnak, hogy néha nincs víz. Reggel szobatársam kinyitotta, úgy hagyta teljesen nyitva, és mire hazaértem most 10-re, az egész szobában 2-3 centis víz állt. Egységesen, mindenhol. A cuccaink úszkáltak ide-oda. Tervbe vettük múlt héten, hogy felmosunk, de én nem egészen erre gondoltam...
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #1584 Dátum: 2008. április 07. - 10:20:16 »
Ez tényleg kellemes lehet. Fúrj egy lyukat a padlóba, hogy follyon le az alsó szomszédhoz. ;)
Tervbe vettük múlt héten, hogy felmosunk, de én nem egészen erre gondoltam...
:lol:

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #1585 Dátum: 2008. április 07. - 10:29:00 »
Egyébként ha külső személőként nézem, akkor marha vicces. :) Előbb levettem a papucsom, és mire megírtam egy kommentet, a papucs már a szoba másik végében járt. Ha viszont azt nézem, hogy ezt valószínűleg nekem kell feltakarítanom, mivel egyik szobatársam talán egyre ér haza, a másik fogalmam sincs, mikor, akkor már kevésbe áll mosolyra a szám.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Daredevil

  • Fekete Tarantula
  • **
  • Hozzászólások: 437
  • Proctector os Hell"s Kitchen
Re:OFF
« Válasz #1586 Dátum: 2008. április 07. - 10:36:44 »
Megoldás: Lángszóró. ;D
A félelem nélküli

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #1587 Dátum: 2008. április 07. - 10:40:51 »
De most komolyan, ezt hogyan takarítsam el? Álljak neki vödrözgetni, mint a mesékben? :stupid: Ki kellene pakolni az egész szobát, mert ha a berohadt szemét vizet kap (és már kapott), akkor nagyon büdös lesz. Mindegy, így legalább lassan két év után először tényleg kitakarítunk.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Punkológus

  • Fórum Tag
  • Puma
  • ***
  • Hozzászólások: 307
Re:OFF
« Válasz #1588 Dátum: 2008. április 07. - 11:23:26 »
A fegyvertartási témában ajánlanám mindenkinek a Kóla, Puska, Sültkrumplit Moore-tól. Kicsit propagandisztikus, mint minden Moore-film, de igazán jól rámutat a probléma alapjaira. Nem az a veszélyes mikor egy társadalom fegyvert tart, az a veszélyes mikor egy társadalmat félelemben és fusztrációban tartják, mert akkor nagyon-könnyen fegyverhez nyúl az ember. Szvsz én baromira örülök, hogy nálunk igazán szigorúan veszik még mindig a fegyvertartást. Körbenézve, én nem lennék túl nyugodt, ha tudnám, bizonyos társadalmi csoportok bármikor pisztolyt ránthatnak, így is van épp elég para, hogy esetleg kést vagy szamurálykardot. (Anno a villamosos esetben mind a kettő előkerült, csak éppen a kést rántó személy járt pórul)
Mindenkinek annyi baja van! Az annyi bajnak annyi baja van! Hogy annyi baj legyen...

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1589 Dátum: 2008. április 07. - 15:59:39 »
Zozi: hát ha van a szobában berohadt szemét, akkor édesmindegy, hogy éri-e a víz vagy sem. Amúgy felmosórongy csodákra képes kemény munkával.

Szvsz ez a fegyvertartás is olyna téma, amiben sohasem lesz döntés.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #1590 Dátum: 2008. április 07. - 16:06:53 »
Lehet, hogy csodákra lenne képes, próbáltunk is keresni a koliban, de sehol nem találtunk. Mindegy, egyik szobatársam felmosott a másik pólójával. :)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1591 Dátum: 2008. április 07. - 22:20:40 »
Idézetet írta: pepo05
Olyan is volt hogy veszekedtem anuyákkal és úgy bevágtam az ajtot, hogy kitört az üveg.  Végighallgattam egy számot aztán már semmi baj nem volt...mondtam ne aggódjanak, majd megcsináltatom. Utána meg megkérdeztem, hogy mi lesz a vacsival...

És mit mondtak?  ;D Hogy a mairól már ne is álmodj?
de akinél biztonságban lenne, és tényleg nem arra használná amire nem szabad annak miért ne?
Hát, mert nagyon nehéz lenne kiszűrni, hogy ki az, akinél biztonságban lenne. Vegyünk egy alap képregényes példát. Kaptok egy olyan képességet, amivel bármikor bárkit megölhetnétek, ha akartok, és nem jönne rá senki. Mi a garancia, hogy sosem használnátok? És innentől már csak az a kérdés, hogy vajon mennyire lehettek biztosak benne, hogy minden szempontot figyelembe vettetek, mielőtt használnátok?  ;)
Fúrj egy lyukat a padlóba, hogy follyon le az alsó szomszédhoz. ;)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :sepi:
De most komolyan, ezt hogyan takarítsam el? Álljak neki vödrözgetni, mint a mesékben?
Egyszer ez velem is előfordult. Este gyanútlanul lefeküdtem aludni, majd az éjszaka kellős közepén arra érbedtem, hogy szól a csengő veszettül. Alig láttam, de kimentem ajtót nyitni azzal, hogy jól elküldöm a büdös pi-be aki csenget, csak éppen keresztül kellett mennem a fürdőszobán, ahol meglepve vettem észre, hogy a belépéskor nagyot toccsantam a bokáig érő vízbe. És lám, megvilágosodtam, egyből tudtam ki csengethet  :hehe: , ahogy azt is észrevettem, hogy az elforgatható vízcsap éppen félúton van a kád és a csap között, vagyis félig a csap szélére folyt a nem elzárt víz, félig pedig a földre. Gyorsan elzártam, majd ajtót nyitva sűrű bocsánatkérések közepette leráztam az alsószomszédot, és nekiálltam ahogy kell, előbb vödörrel, majd felmosóronggyal tunkolni, míg el nem fogyott. A bátyám kissé illuminált állapotban jött haza és nem vette észre, hogy rossz helyre forgatta a csapot, meg hogy nem zárta el...  :drying:
Szvsz ez a fegyvertartás is olyna téma, amiben sohasem lesz döntés.
Hát, pár évvel ezelőtt szó volt róla, hogy itt is engedélyezik majd. Hogy kell ugyan hozzá engedély, de bárki tarthat. Baromira dühös lettem emiatt, de szerencsére nem lett belőle semmi. Ahogy már arról is volt szó, hogy a könnyű drogokat engedélyezik.
Mindegy, egyik szobatársam felmosott a másik pólójával. :)
  ;D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1592 Dátum: 2008. április 07. - 22:53:19 »
Idézet
És mit mondtak?  Vigyorog Hogy a mairól már ne is álmodj?
Semmit. Már ismernek, tudták, hogy már semmi harag nincs a részemről. MOndták, hogy keressek egy üvegest, utána meg hogy mi  vacsi. :D
Idézet
Mindegy, egyik szobatársam felmosott a másik pólójával.
Rendes szobatársak. Nekem egyszer egy olyan élményem volt, hogy valami táborba voltunk, vagy nemtom, a lényeg, hogy iszogattunk, és naná, hogy egy két ember, akik naná, hogy nem voltak még a szobatársaink se, kicsit felöntött a garatra és kiborított egy csomó mindent. Na reggel kelés, reggeli program előtt kötelező vizit. 10 perc van, na uccu neki takarítani, mindenki, amit tud. A padlót meg fel kellett mosni, nade mivel?
"Ó, hehe itt van a Tomi pólója, jó lesz az uccse haragszik meg érte"...csak az volt a baj, hogy olyan másnapos volt a srác, hogy végül a saját pólójával takarított fel mindent. Mi meg nem szóltunk neki, csak amikor már befejezte... :hehe:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #1593 Dátum: 2008. április 08. - 10:54:56 »
Fegyvertartással kapcsolatban nagyon radikális lennék, nem adnék senkinek. A rendőrök közül is nagyon megválogatnám, ki kaphat. Ahogy írtátok korábban, a szabad fegyverviselés nem old meg semmit, csak az lenne az eredménye, hogy mindenki azt feltételezi, hogy a többi embernél van, ezért neki is kell, "hogy biztonságban érezze magát". De szerintem attól senki se érzi magát biztonságban, hogy előkaphat egy fegyvert és lelőhet vele valakit. Már bocs, de ez egy ostoba logika. Egy: azért az embernek csak van lelkiismerete valahol(bár ebben már kezdek nem hinni... :roll:) ami azért eléggé kiakadna. Kettő: úgyis a beszari ránt előbb fegyvert, hogy védje magát (amikor nem is tudja, hogy a másiknál van-e), ez meg fölösleges erőszakhoz vezet. Egyszóval a fegyvertartás nem biztonságot adna, hanem félelmet és erőszakot gerjesztene. Szóval köszi, nem. ;)

zozi: :lol: :lol: elképzeltem, amint egy koliszoba úszik a vízben és előkerülnek olyan dolgok, amiket vagy egy hónapja keresel. :D Amúgy meg tartsatok felmosórongyot. Vagy kérjetek a lányoktól. :D (még a schönherzben is van lányszoba :D igaz, hogy szintenként max 1, de van. ;D)

Idézet
Cartoon networkös Tini Titánok (a mangás) ismerős? Abból Robin, csak kicsit felnőve.
Persze, azon a sorozaton lehetett jókat nevetni. És Robin volt az egyetlen viszonylag oké szereplő. :D Köszi. ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #1594 Dátum: 2008. április 08. - 11:24:24 »
Ju, te műegyetemista voltál? ??? (Vagy a barátod volt/van az)
És örülök, hogy így végre sikerült beazonosítani. :D

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #1595 Dátum: 2008. április 08. - 11:34:49 »
Ja, kb egy évig jártam info szakra. :D De rájöttem, hogy nem akarok programozni (meg amikor látványosan kevesebb pontot kaptam az igazságosnál azért mert lány vagyok...) és egy év bőven elég volt belőle. :)
Amúgy a barátom is műegyetemista volt, most végzett info szakon. :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #1596 Dátum: 2008. április 08. - 12:07:18 »
Na jó, azt sejtettem, hogy a képregényes underground igen nagy részében minden út a Műegyetemre vezet, na de hogy ennyire... :lol:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1597 Dátum: 2008. április 08. - 13:38:37 »
Ahogy írtátok korábban, a szabad fegyverviselés nem old meg semmit, csak az lenne az eredménye, hogy mindenki azt feltételezi, hogy a többi embernél van, ezért neki is kell, "hogy biztonságban érezze magát". De szerintem attól senki se érzi magát biztonságban, hogy előkaphat egy fegyvert és lelőhet vele valakit.
Nekem is a Battle Royal jut eszembe, amikor olyan bizonytalanságban vagy, hogy nem tudod, meg fog-e ölni az addigi barátod. Ha az utcán mindenkinél lenne fegyver, ugyanez lenne. Valakivel összeszólalkozol, és nem tudhatod, hogy ő lelőne-e, ezért te veszed elő inkább először a pisztolyt. Sokan félelmükben használnák. Nem beszélve az autósokról, akik a legbunkóbbak tudnak lenni. Simán el tudom képzelni, hogy mondjuk valaki kilövi az előtte levő kerekét, csak mert bevágott elé, vagy nem hagyta előzni, például.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1598 Dátum: 2008. április 09. - 10:59:17 »
Azon gondolkoztam, hogy lehetne itt egy sport topic nem?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #1599 Dátum: 2008. április 09. - 12:10:58 »
Nem biztos, hogy jó ötlet, ismerve a magyarok sportszurkolói magatartását. Mert teszem azt, ha valaki másnak drukkol egy idő után átmehet anyázásba a társalgás, és azt gondolom sem ti, sem én nem szeretném.