Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982298 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #14100 Dátum: 2013. Január 03. - 19:46:02 »
Szerintem nagyon jó ötlet ne feledjük  gondolok itt a pókember képregényekre a magyar képregény egy jelentős része válsághelyzetben volt, de ekkor jöttek páran és kihúzták a magyar képregényt a gödörből ;)  :kingpin: és ne felejtsük az 5Paneles csapatot se akik folyamatosan megjelenő kiadványaikka örvendeztetnek meg minket ;)
A magyar képlegény jelenleg biztos lábakon áll :D :D
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 03. - 19:48:25 írta Comicboy »
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #14101 Dátum: 2013. Január 03. - 20:22:24 »
Azért ne keverjük össze a magyar-nyelvű és a magyar képregényt, mert nem ugyanaz a kettő. Dicséretes a lelkesedésed, de azért ne rossz irányba következtess. ;) A biztos lábakat én nem mondanám, bár látványosan sokat javult a helyzet az elmúlt kb 2-3 évben, de még mindig iszonyatosan underground szinten mozog a magyar képregény kiadás.

Spuri: hajrá, sok sikert a kiadványhoz.  :rock:

spuri

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 60
Re:OFF
« Válasz #14102 Dátum: 2013. Január 04. - 07:27:32 »
Köszi srácok! :) Ha tudtok, légyszi segítsetek azzal, hogy kitöltitek a kérdőívet és esetleg másokat is értesítetek a dologról. Az egész kiadvány nonprofit lesz (mi más lehetne...), szóval tényleg csak a "nemesebb" célok elérése motivál minket. Mindamellett kár lenne kimaradni belőle ;)

spuri

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 60
Re:OFF
« Válasz #14103 Dátum: 2013. Január 04. - 18:47:43 »
Nem tud valaki egy oldalt, ahol a digitális képregényeladások statisztikája megtekinthető? Marvel, DC, Image. Ilyesmire gondolok. Előre is köszi a válasz!

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #14104 Dátum: 2013. Január 04. - 18:59:14 »
Szerintem a digitális eladásokról nincs statisztika, csak a hagyományos fogyásokról van.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14105 Dátum: 2013. Január 05. - 09:08:39 »
Jól tudod. Egyik kiadó se adja ki ezeket az adatokat, ahogy a Comixology sem.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14106 Dátum: 2013. Január 11. - 11:55:23 »
Biztos hallottatok a decemberi indiai megerőszakolós esetről. Ha nem, érdemes elolvasni a szócikket.

Tegnap volt pofája az egyik védőügyvédnek ilyet mondani:
On 10 January, one suspect's lawyer, Manohar Lal Sharma, announced that his client would plead not guilty to all charges. Sharma states that the victims are responsible for the assault because as an unmarried couple they should not have been on the streets at night. In an interview he said, "Until today I have not seen a single incident or example of rape with a respected lady. Even an underworld don would not like to touch a girl with respect."

Ja, ha nem házasok, az mindent megmagyaráz. Így már valóban tök jogos volt feldugni egy vascsövet a nőnek, majd úgy kirántani, hogy csak a belei 5%-a maradt bent.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #14107 Dátum: 2013. Január 11. - 12:36:13 »
Elolvastam, hát ettől a sztoritól már az én gyomrom is felfordult. Durva, hogy ilyen dolgok megtörténnek, és durva, hogy vannak akik ilyen embereket védenek. És igen létezik az a kategória, amihez már kevés a halálbüntetés, mert az túl könnyű lenne nekik.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #14108 Dátum: 2013. Január 11. - 14:22:29 »
Egyetértek, Todd, a részleteket nem nagyon olvastam el az esetről (csak nagy vonalakban ismerem a sztorit), de így is undorító és megdöbbentő. Ilyenkor szokott kinyílni a bicska a zsebemben, hogy törvény, bíróság ide vagy oda, inkább a "szemet-szemért" elvet kellene alkalmazni. (Egyébként hihetetlenül gusztustalan lehet az ilyen ügyvédi munka is, amikor te magad is tudod, hogy a védenced a tettes, és egy rohadék szemétláda, de neked kell bizonygatnod az ártatlanságát.)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #14109 Dátum: 2013. Január 11. - 14:29:03 »
Szerintem nem kötelező mindent elvállalni, és én sok mindent meg tudok érteni, lehetnek olyan okok, amik valakit lopásba gyilkosságba hajszolnak, tehát abszolút szükség van az ügyvédre, aki védi a bűnöst.
De erre nem létezik semmi magyarázat, sem elmebaj, semmi, és egy emberi mocsoknak tartom azt is, aki kiáll más emberek elé, hogy ezt védje, és közben ilyen mondvacsinált magyarázatokat adjon.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #14110 Dátum: 2013. Január 11. - 14:53:09 »
A magyarázattal kapcsolatban az is egy lényeges szempont, hogy ez egy teljesen más vidék teljesen más elvekkel. Nem tudod, hogy a ott a mindennapi ember, aki elfogadottnak tartja, hogy elvetesse a fejlődéseben lévő magzatát, csak azért, mert nem az nem hím, mit is gondol erről, minek véli. Lefogadom, ha nem lenne ekkora nemzetközi figyelem a hír körül, semmi sem történne ezekkel az állatokkal. Hány ilyen eset történik nap, mint nap és pár vállvonás után el is van felejtve az ügy?

Az döbbent meg, hogy egyáltalán, hogy engedheti meg magának valaki, hogy így bánjon egy másik személlyel. Gusztustalan.
Felejtsük el itt most az ítéleteket és a félelmet a törvényektől, hisz ezt szerintem itt meghaladták az "úriemberek". Ez nem arról szól, hogy elloptak pénzt vagy vagyont koboztak, hanem egyszerüen felhatalmazva érezték magukat, hogy egy ember életével játszodjanak. Mikor kerül valaki olyan mélyre, hogy azt döntse magába, hogy ezt most ő megteheti?  :drying:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #14111 Dátum: 2013. Január 11. - 15:02:35 »
Igen, elolvasva a helyi politikai és vallási magyarázatokat, még jobban elkeserít az ügy, hogy ez egy olyan ország, ahol mindenki hibás a történtekért, főleg az áldozatok, de az elkövetők nem.
Istenem a bigottságnak tényleg egy egész ország (kontinens) állhat ilyen magas szintjén, hogy úgy érzik, hogy egy ilyen tett már-már jogos következménye annak, ha egy nő kicsit is független.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #14112 Dátum: 2013. Január 11. - 15:09:38 »
Igen, sajnos elmaradott ország, nagy mélyszegénységgel... Pont ez az elszomorító, hogy emiatt olyan kultúra alakult ki ott, ami támogatja az ilyen bűntetteket...
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14113 Dátum: 2013. Január 11. - 15:55:16 »
Szerintem nem kötelező mindent elvállalni
Így van, az első kirendelt ügyvég például visszautasította az ügyet.

Pont ez az elszomorító, hogy emiatt olyan kultúra alakult ki ott, ami támogatja az ilyen bűntetteket...
Nem támogatja. Hatalmas tüntetések zajlottak, hogy ítéljék halálra a tetteseket.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #14114 Dátum: 2013. Január 11. - 16:34:48 »
Ettől az én agyam is elszáll... >:( A más kutúra, más értékrend filozófia (ami egyébként az első reakcióm szokott lenni) itt már nem magyarázat. Hogy jössz ahhoz, hogy bárkivel hasonlót tegyél? Ez már rég túlment azon, amit bármilyen szociális, biológiai, evolúciós érvvel meg lehetne magyarázni. Nem tudok mit mondani, nincs olyan büntetés, ami kicsit is egyenlíteni tudna a számlájukon.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #14115 Dátum: 2013. Január 11. - 18:41:56 »
Nem támogatja. Hatalmas tüntetések zajlottak, hogy ítéljék halálra a tetteseket.
Ebben az esetben valóban így van, de az üggyel kapcsolatos egyik cikkben olvastam, hogy egyébként a nemi erőszak mindennapos probléma Indiában, és az emberek gyakran szemet húnynak felette. Ez az eset is csak az extrém brutalitása miatt váltott ki ekkora kollektív felháborodást.

Különben:
Tegnap volt pofája az egyik védőügyvédnek ilyet mondani:
On 10 January, one suspect's lawyer, Manohar Lal Sharma, announced that his client would plead not guilty to all charges. Sharma states that the victims are responsible for the assault because as an unmarried couple they should not have been on the streets at night. In an interview he said, "Until today I have not seen a single incident or example of rape with a respected lady. Even an underworld don would not like to touch a girl with respect."

Ja, ha nem házasok, az mindent megmagyaráz.
Erről nekem az a magyar analógia jutott eszembe, ami egy felelős politikus szájából hangzott el: a nő szüljön 4-5 gyereket, és akkor a férj nem veri meg őt.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14116 Dátum: 2013. Január 11. - 18:48:13 »
Kicsit más: a Knet fórumára be tudtok ti lépni? Mert akármilyen böngészőn és IP-ről próbálom, engem a következő szöveg fogad:
"Fatal error: Call to a member function userHoverCard() on a non-object in /home/kepregeny/domains/forum.kepregeny.net/public_html/admin/sources/base/ipsMember.php on line 164"

Gergo3

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 128
Re:OFF
« Válasz #14117 Dátum: 2013. Január 11. - 21:06:38 »
Szeretném kikérni a véleményeteket. Most találkoztam a Marvel kiadó Omnibus sorozatával. Szerintetek mennyire éri meg az árát ez a sorozat? Ha van valakinek képregénye ebből a sorozatból, kíváncsian várnám az észrevételeit. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #14118 Dátum: 2013. Január 11. - 21:39:58 »
tg: nekem semmi gond nincs vele.

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:OFF
« Válasz #14119 Dátum: 2013. Január 12. - 03:30:02 »
Szeretném kikérni a véleményeteket. Most találkoztam a Marvel kiadó Omnibus sorozatával. Szerintetek mennyire éri meg az árát ez a sorozat? Ha van valakinek képregénye ebből a sorozatból, kíváncsian várnám az észrevételeit. :)

Hát, attól függ, hogy tömegközlekedési eszközön szeretnéd-e olvasni a képregényeidet, vagy inkább egy nagy és masszív könyvet szeretnél látni a polcodon? Ha egyébként is összegyűjtenéd az omnibus tartalmát képező részeket, akkor szerintem érdemes ezt a formát választani, nekem az Astonishing X-Men Omnibus van meg és hátránya legfeljebb annyi, hogy nem fogom túl gyakran előkapni a zsebemből a metrón. A kötésével minden rendben van, nagyjából olyan, mint egy átlagos hardcover, csak kicsit vastagabb (bár van olyan HC, ami több oldalt tartalmaz, mint egyes omnibusok, de ebbe most ne menjünk bele). Viszont nem igazán ölben olvasós, inkább az a "ledobom az ágyra és hason fekve lapozgatom" típus. Szóval gyűjteménybe ajánlott, de kölcsönadogatni minden ismerősnek már nem igazán.