Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982201 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14380 Dátum: 2013. Május 17. - 21:53:41 »
Mi a fenét fordítasz te? Wikit?
Egyiknek sincs magyar neve. DC-sek esetén ilyenkor javasolt a NewGent felkeresni, van a fórumukban valahol egy külön topic arra, hogy az ember ajánljon nevet a névlistára. Deadeyeokra amúgy én Félszemet javasolnék, mert az egyik egy íjász (fél szemmel céloz), a másik meg egy olyan "mutáns", aki fél szeméből sugarat lőtt.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #14381 Dátum: 2013. Május 17. - 22:07:01 »
Ezt meg ezt ^^" A fent említett nevek az előbbiben jöttek elő.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 17. - 22:15:22 írta Raisu »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14382 Dátum: 2013. Május 17. - 22:38:50 »
Előbbiben? Jesszus, ezek még comic geek mércével mérve is totál ismeretlen alakok.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #14383 Dátum: 2013. Május 17. - 22:47:10 »
Nem is tudták a versenyzők, hogy mi a helyes válasz. :D Vagyis... az egyikük tudta, de szerintem csak tippelt kizárásos alapon. Egy előző kérdésben meg Dr. Mid-Nite, Dr. Impossible, Dr. Destiny meg Dr. Occult volt. Őket se nagyon ismerték.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14384 Dátum: 2013. Május 17. - 22:51:54 »
Dr. Impossible? Nem csoda. Én fordítottam a felbukkanását, és mégsem emlékszem rá, utána kellett néznem. Kegyetlen felejthető figura, ahogy az egész írói szakasz, amiben szerepelt.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #14385 Dátum: 2013. Május 20. - 09:15:36 »
Tudja valaki mi történt a KN-el? Meg fog szűnni, vagy ez csak valami reklámfogás?


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14386 Dátum: 2013. Május 20. - 10:00:33 »
Annál makacsabbak, bár a megszűnése sem lenne annyira meglepő. Igazából én azok között vagyok, akik jó két-három éve kételkednek abban, hogy egyáltalán járnak oda emberek. A fórum mindenesetre döglöttebb Kiszel Tünde magasabb rendű gondolkodási képességénél.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #14387 Dátum: 2013. Május 20. - 10:25:36 »
Sajnálnám. Sok infót szereztem be onnan.  Ha nem megy a fórum, inkább azt kéne beszüntetni.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #14388 Dátum: 2013. Május 20. - 12:37:26 »
Nem hinném, hogy gond lenne vele. Lehet, hogy fizetett Intercom reklám.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #14389 Dátum: 2013. Május 20. - 12:59:10 »
Vagy éppen rajtuk van a sor az éves most-már-tényleg-megszűnünk-áh-dehogyis-csak-kicseréltük-a-háttérképet rendezvénysorozatban... :roll:

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #14390 Dátum: 2013. Május 20. - 13:45:01 »
talgaby! Ha egy atomtengeralattjárót torpedótalálat ér, a robbanás hatására atombombaként fog viselkedni?


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14391 Dátum: 2013. Május 20. - 15:23:16 »
(Ezt miért tőlem kérdezed? Én gépésznek tanultam…)
Amúgy nem, hacsak az a torpedó telibe nem találja a rakéták tárolókamráját, ahol valami megmagyarázhatatlan oknál fogva az összes robbanófejet élesítették.
Maga a tengeralattjáró reaktora nem is tartalmaz annyi hasadóanyagot, hogy az nukleáris robbanást okozzon. Egy komplett atomerőműben nincs annyi. Meg egy atombomba nem egészen úgy működik, hogy ráütök és robban.
Nagyobb a valószínűsége annak, hogy a  kellemes melengető sugárszennyezéssel teríti be a vizet maga körül.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #14392 Dátum: 2013. Május 20. - 15:31:21 »
De te polihisztor vagy, és sok más tuományban is jártas.  ;)
Ha csak random felteszi a kérdést, úgyis te válaszolsz rá, vagy ha valaki más, akkor kijavítod, hogy nincs úgy. Így átugrotta ezt a fölösleges lépcsőfokot.  ;D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #14393 Dátum: 2013. Május 20. - 15:35:47 »
+ elsüllyedne. :lol:

Egyébként szerintem is így van. Az atomerőművekben szándékosan nincs annyi hasadóanyag, hogy bármilyen meghibásodás nukleáris robbanást idézzen elő.

De te polihisztor vagy, és sok más tuományban is jártas.  ;)
Ha csak random felteszi a kérdést, úgyis te válaszolsz rá, vagy ha valaki más, akkor kijavítod, hogy nincs úgy. Így átugrotta ezt a fölösleges lépcsőfokot.  ;D
Ja, ezért vártam meg én is, hogy tgaby válaszoljon először. ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #14394 Dátum: 2013. Május 20. - 15:41:50 »
(Ezt miért tőlem kérdezed? Én gépésznek tanultam…)


És megválaszoltad a kérdést.  :hehe:

Köszönöm!

De te polihisztor vagy, és sok más tuományban is jártas.  ;)
Ha csak random felteszi a kérdést, úgyis te válaszolsz rá, vagy ha valaki más, akkor kijavítod, hogy nincs úgy. Így átugrotta ezt a fölösleges lépcsőfokot.  ;D

Bingó!  :hehe:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14395 Dátum: 2013. Május 20. - 15:48:07 »
Idézet
Amúgy nem, hacsak az a torpedó telibe nem találja a rakéták tárolókamráját
Még akkor sem valószínű. Pár éve volt olyan, hogy egy atom-tengeralattjáróban felrobbantak a torpedók (egyszerre 7, gondolom, ennyi volt összesen), de a reaktor tárolókamrája kibírta.

Idézet
Nagyobb a valószínűsége annak, hogy a  kellemes melengető sugárszennyezéssel teríti be a vizet maga körül.
Viszont csak meglepően közel, a víz nagyon jól árnyékol. Atomreaktorból frissen kivett (épp elhasznált) fűtőelemek sugárzása (méretarányosan):

Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #14396 Dátum: 2013. Május 20. - 16:15:04 »
Igazából a levegőben is egész jól elnyelődnek a sugárzások, ha jól emlékszem, az alfa-sugárzásnak csak 1-2 centiméter a hatótávolsága, vagyis lényegében csak akkor veszélyes az alfa-sugárzó anyag, ha fizikailag érintkezel vele (megtapizod, lenyeled). Viszont az alfa-sugárzás adja le a legnagyobb energiát, ezért az roncsol a legjobban. A béta-sugárzásnak asszem néhány méter a hatótávolsága, míg a gamma-sugárzás nyelődik el a legkevésbé, az hatol át legkönnyebben a tárgyakon, élőlényeken, viszont annak a legkisebb az energiája, az károsít a legkevésbé (a többi sugárzáshoz képest).
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #14397 Dátum: 2013. Május 20. - 16:23:01 »
míg a gamma-sugárzás nyelődik el a legkevésbé, az hatol át legkönnyebben a tárgyakon, élőlényeken, viszont annak a legkisebb az energiája, az károsít a legkevésbé (a többi sugárzáshoz képest).
Helyette viszont nagyon zöldít.  ;D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #14398 Dátum: 2013. Május 20. - 16:43:35 »
Hát sajnos ki kell ábrándítsalak... Nem leszel sem zöldebb, sem erősebb tőle. :hehe: Bár az intelligenciára elképzelhető, hogy hatással lehet, ha mondjuk agytumort okoz...  :hehe:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14399 Dátum: 2013. Május 20. - 17:35:26 »
Még akkor sem valószínű. Pár éve volt olyan, hogy egy atom-tengeralattjáróban felrobbantak a torpedók (egyszerre 7, gondolom, ennyi volt összesen), de a reaktor tárolókamrája kibírta.
Nem a torpedókra vagy a reaktorra gondoltam. A legtöbb ilyen tengeralattjáró feladata, hogy nukleáris robbanófejjel ellátott rakétákat hordoz: valódi atomtölteteket. De azok se nagyon pukkannak el attól, hogy valami felrobban mellettük, minimum élesíteni kéne őket, azt meg a becsapódás előtt szokták csak, repülés közben.

+++

Amúgy ez pontosan honnan jött?