Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981904 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #14460 Dátum: 2013. Június 18. - 13:15:17 »
Köszi :)

Milyen eredménnyel?

4.2 átlaggal 30 kreditre. Igazából csak a közgáz kettes rontja a képet. :) A fontos tárgyaim közül minden ötös, kivéve az analízist, ami 4.

Nekem 29.-én van az utolsó vizsgám.
Szurkolok :)

Idézet
Szombaton? :)
Nálunk is sok vizsga van hétvégén. Nem tudom, hogy csak a távoktatásosok miatt, vagy egyébként is.  :headscratch:

Jöhet a jól megérdemelt pihenés. :D
Köszi! Az jön ;D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #14461 Dátum: 2013. Június 18. - 13:24:44 »
4.2 átlaggal 30 kreditre. Igazából csak a közgáz kettes rontja a képet. :) A fontos tárgyaim közül minden ötös, kivéve az analízist, ami 4.
Wow, tök szuper! :judge: A közgázt meg ki nem szarja le... :hehe:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #14462 Dátum: 2013. Június 18. - 13:34:31 »
:pompom:
Ezennel végeztem a vizsgaidőszakkal. :D Most egy hétig csakis alvással, filmnézéssel, és barátokkal akarok foglalkozni. :)
 :party: :cheers:
Ha hamarabb szólsz, a klubon meséltem volna a Laplace transzformációról, akkor biztos nem 4est kaptál volna analízisből ;D (ez a másik "név", ami még beugrik 13-15 év távlatából :D)
Amúgy, grat!
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #14463 Dátum: 2013. Június 18. - 14:06:13 »
Pihenj sokat Ju! ügyes vagy

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #14464 Dátum: 2013. Június 18. - 14:11:50 »
Legalább a nyári szünet nem csak nevében lesz az neked, gratula.  :)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14465 Dátum: 2013. Június 18. - 14:56:11 »
Idézet
Szombaton? :)
Nálunk is sok vizsga van hétvégén. Nem tudom, hogy csak a távoktatásosok miatt, vagy egyébként is.  :headscratch:
Majdnem biztosan az előbbi.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #14466 Dátum: 2013. Június 18. - 20:24:30 »
A közgázt meg ki nem szarja le... :hehe:
Hát ja... nem találkoztam még olyan infóssal, aki el tudná viselni a közgázt. :D

Pihenj sokat Ju!
Köszi! Az lesz :D

Ha hamarabb szólsz, a klubon meséltem volna a Laplace transzformációról, akkor biztos nem 4est kaptál volna analízisből ;D (ez a másik "név", ami még beugrik 13-15 év távlatából :D)
Akkor már rég megvolt az analízis vizsgám, úgyhogy csak szórakozásból beszélgethettünk volna róla. ;D Még a filmes nagy hajrában megcsináltam :)

Legalább a nyári szünet nem csak nevében lesz az neked, gratula.  :)
Köszi, igazából most rám is fér :)

Majdnem biztosan az előbbi.
Elég valószínű. Mindenesetre jó, hogy ettől több vizsgaalkalmunk is lesz és kicsit rugalmasabb az egész.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14467 Dátum: 2013. Június 18. - 21:43:14 »
Elég valószínű. Mindenesetre jó, hogy ettől több vizsgaalkalmunk is lesz és kicsit rugalmasabb az egész.
A rugalmas vizsgákról a BSc-s hálózatok tanárom jut eszembe:
"Úgy hallottam, hogy egyenlően kell elosztanom a vizsgaidőpontokat a vizsgaidőszak két fele között. Ezért egyet hirdettem meg, pont középre tettem."
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #14468 Dátum: 2013. Június 18. - 22:06:42 »
 :lol:
Brilliáns megoldás, az tény.  :lol:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #14469 Dátum: 2013. Június 18. - 22:40:12 »
Ja, zseniális. :lol: Bár a diákoknak valszeg nem tetszett ennyire.  :lol:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:OFF
« Válasz #14470 Dátum: 2013. Június 19. - 01:15:05 »
:pompom:
Ezennel végeztem a vizsgaidőszakkal. :D Most egy hétig csakis alvással, filmnézéssel, és barátokkal akarok foglalkozni. :)
 :party: :cheers:
Ha hamarabb szólsz, a klubon meséltem volna a Laplace transzformációról, akkor biztos nem 4est kaptál volna analízisből ;D (ez a másik "név", ami még beugrik 13-15 év távlatából :D)
Amúgy, grat!

Analízis1-2, statisztika kombinatorika (egyes helyeken Matek 1-2-3) videó anyagot tudok adni, ha kell elég jól elmagyarázzák (Kandó csinált annó egy ilyen videó előadást) ez tud segíteni a felkészülésekben :)

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #14471 Dátum: 2013. Június 19. - 08:35:35 »
Köszi, rendes vagy, de a hátam közepére... ;D
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:OFF
« Válasz #14472 Dátum: 2013. Június 20. - 00:17:36 »
Köszi, rendes vagy, de a hátam közepére... ;D

Ju-nak gondoltam :D csak a te hozzászólásodat is beletettem

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #14473 Dátum: 2013. Június 20. - 13:15:41 »
Ju-nak gondoltam :D csak a te hozzászólásodat is beletettem
;D Köszi :) Analízis1-en és kombinatorikán túl vagyok (mondjuk ezeket is az elte és az MIT anyagaiból tanultam...); inkább Analízis 2. kéne (diff.egyenletek) :D

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:OFF
« Válasz #14474 Dátum: 2013. Június 20. - 15:38:17 »
Ju-nak gondoltam :D csak a te hozzászólásodat is beletettem
;D Köszi :) Analízis1-en és kombinatorikán túl vagyok (mondjuk ezeket is az elte és az MIT anyagaiból tanultam...); inkább Analízis 2. kéne (diff.egyenletek) :D
az külön egy video anyag :) szóval ha gondolod valahova megpróbálom feltölteni aztán elküldöm privátbn a linket.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #14475 Dátum: 2013. Június 20. - 16:58:28 »
Wow, szuper lenne! :D

Constant

  • Megtorló
  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Pszichopata
Re:OFF
« Válasz #14476 Dátum: 2013. Június 26. - 16:28:59 »
Sziasztok.

Info-t, helpet szeretnék kérni.
Az a helyzet, hogy soha nem rendeltem még külföldről semmit és most rendszeresen rendelnék/vásárolnék képregényeket.

Ebay, amazon vagy mycomicsshop? Esetleg valami más? Melyikről érdemes rendelni? Mit lehet tudni a regisztrációról, a paypalről, a vámról vagy a szállításról? Mik azok a momentumok amikre okvetlen ügyelnem, vigyáznom kell?

Előre is köszönöm a válaszokat.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 26. - 16:30:48 írta Constant »
CONSTANT IN TRANCE:
-Arctic Moon
-Armin van Buuren
-Above and Beyond
-Sophie Sugar
-Tranquility Base

Lord Constant Level Complete! :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14477 Dátum: 2013. Június 26. - 17:38:05 »
Kezdjük ott, hogy mit akarsz rendelni? Könyvet vagy füzetet, esetleg figurát?

Könyvnél kérdés, egyszerre mennyit. Nagy mennyiségnél az amazon a nyerő, kicsinél a bookdepository.
Füzetnél se mindegy, hogy mennyit és csak azt, vagy könyvvel együtt. Füzet önmagában jó áron megy a mycomicshopon és úgy-ahogy a milehighcomicson (itt marha ritka dolgok is vannak készleten), de egyetlen kötet az égbe emeli a szállítást.
Ha mindkettőt egy csomagban, akkor meg TFAW.

Bookdepónál nincs semmilyen plusz költség, annyiba kerül, amit odaírnak.
Amazon rádob könyvenként négy dolcsit, plusz a pakk olyan 20-30 körül mozog. De amint veszel valamit a könyvön kívül, az áraik jobban megkergülnek, mint parasztgyerek a Matyi és a hegedűs dubstep remixalbumtól.
TFAW-nál minimális kezelési költség, a posta kb. ugyanannyi.
Mycomicshopnál általában érdemes 120-140%-kal számolni a listaárat, és abban minden benne van… már ha legalább félszáz dolcsiért vagy többért válogatsz. Náluk az a jó, hogy pofátlanul olcsó plusz pénzért beleteszik zacskóba egy merevítő kartonnal, ezt az opciót MINDIG érdemes bepipálni náluk.
Milehighnál nem tudom, hogy megy.

Vám sehol sincs, mivel nyomtatvány, nem vámköteles, akkor szokták csak megfogni a határon belül, ha vagy túl nagy a csomag (méretre), vagy túl drága, de akkor is csak ki kell tölteni egy nyilatkozatot, hogy könyv van benne, és viheted. (Ha nem pesti vagy és veszed át náluk, akkor továbbküldik postával, de ekkor simán ülhetnek rajta 4-8 hetet.)

Constant

  • Megtorló
  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Pszichopata
Re:OFF
« Válasz #14478 Dátum: 2013. Június 26. - 17:56:29 »
Hű...figurát nem, könyvet sem.
PPSSM-re, Uncanny X-Menre, Punishekre meg a kimaradt New Avengers 21-26-ra gondoltam.

Köszi az infókat. Beregizek egyenlőre aztán majd meglátom az utalás meg ez a Paypal amit kérnek hogyan müködik.
CONSTANT IN TRANCE:
-Arctic Moon
-Armin van Buuren
-Above and Beyond
-Sophie Sugar
-Tranquility Base

Lord Constant Level Complete! :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14479 Dátum: 2013. Június 26. - 19:45:36 »
A Paypal kissé macerás, legalábbis szerintem macerásabb, mint illene. A lényege, hogy beregisztrálsz, majd talán még mindig validálnod kell a mailcímet, amivel regisztráltál. Majd felviszel a rendszerbe egy bankkártyát (erre jó a netes kártya, például a Visa Electron), és azt is validáltatod. Ez azt jelenti, hogy a PayPal levon róla 1 Ft-ot (vagy a legkisebb összeget, amit a valutád megenged). Ha minden klappol, akkor a kártyád aktív.
Azonban ritkán klappol minden, mert a PayPal hajlamos teljesen véletlenszerű hisztiben kitörni MINDEN miatt. Például kitalálja, hogy nem tetszik neki a jelszavad, változtasd meg. Vagy erősítsd meg megint a kártyádat. Vagy egyszerűen nem küldi el a címzettnek, mert magyar vagy, vagyis kvázi balkáni, ezért nem komál téged, mert tuti pénzt mosol.
De ha rád mosolyognak az égiek, és minden hákli nélkül kibír egy teljes hetet, és még a második utalásodat is elküldi, akkor a használata annyi, hogy ráböksz a PayPal ikonra, és felhoz egy standard netes fizetési felületet, amin belépsz a PayPalra, kiválasztod, melyik kártyával fizetsz, ő megterheli (régen egy véletlenszerű időpontban 0 perc és két hét között, nekem legalábbis háromszor is két hétig ült a tranzakción, mire a vevő már persze ezer éve visszamondta), az eladó látja, hogy a PayPal majd egyszer utalja neki, és elpostázza.
Tudom, ijesztően hangzik, de sajna a PayPal eléggé háklis. Én jobban kedvelem a Skrillt (Moneybookers néven is fut), illetve amíg volt, a Google Checkoutot – most már Google Wallet (csak azt meg kb. minden milliárdodik bolt támogatja). Amúgy emlékeim szerint majdnem mindegyik boltnál tudsz neten keresztül, közvetlen a bankkártyáddal fizetni, közvetítő szolgáltatás nélkül, az a legegyszerűbb.