Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982094 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14540 Dátum: 2013. Július 15. - 21:46:44 »
Bizonyos szempontból az első Robotzsaru is, valahogy mégse tárnám a nagyközönség elé, ahogy egy 50 mm-es gépkarabéllyal cafatokra lőnek egy embert, egy másikat meg kamera előtt éget csontig a sav. A Gépnarancs meg eleve arról szól, miként boríthat fel egy társadalmat egy velejéig anarchikus, zabolázatlan, nyers erőszakot kultiváló csapat.
Szóval, ja, bár sok teljes film átmegy a szűrőjükön, azok azért nagyrészt 12-13-as karikával bírnak. Meg én angol nyelvűt olyan sokat nem is látok (jórészt csak nem amerikaiakat, amiket ők szinkronizáltak), idegen nyelvvel általában hamarabb átmegy.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:OFF
« Válasz #14541 Dátum: 2013. Július 15. - 21:50:46 »
Vajon az onlinefilmek.hu-n és társain mennyi esélyem lenne feltölteni ezt? Mert mielőtt megnéztem volna kb sehol nem találtam a neten, még felirattal sem. Kénytelen voltam leszedni torrentről.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #14542 Dátum: 2013. Július 15. - 22:37:22 »
Vajon az onlinefilmek.hu-n és társain mennyi esélyem lenne feltölteni ezt? Mert mielőtt megnéztem volna kb sehol nem találtam a neten, még felirattal sem. Kénytelen voltam leszedni torrentről.

Nagyon elgondolkodtató film, és tényleg kőkeményen erőszakos. Malcolm Mcdowell valahogy az ilyen erőszakos karakterek védjegye lett, lásd a legismertebbeket, a Gangster number one, az If..., vagy épp a Mechanikus narancs. De a Britannia gyógyintézet is elég komoly filmje, ami egy trilógia része, ami az If...-el indul. A Trainspottingot reklámozták annó úgy a moziplakátokon, hogy a 90-es évek Mechanikus narancsa. Vonható ugyan párhuzam, de Kubrick filmje sokkal keményebb, még mai szemmel is. Amúgy DVD-n megjelent nálunk is, feliratos verzióban.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #14543 Dátum: 2013. Július 15. - 22:38:55 »
A Britannia gyógyintézetet láttam kamaszként, nahát akkora baromságot, mint az!

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #14544 Dátum: 2013. Július 15. - 22:44:44 »
A Britannia gyógyintézetet láttam kamaszként, nahát akkora baromságot, mint az!

Ezt azért így én nem merném kijelenteni. Bár, én az O lucky man-nel ( a Szerencse fia ) voltam így. Azt azóta nem néztem újra, de biztos, hogy mostanra már más csapódna le mint akkor. Emlékszem annak idején a TV-ben láttam az Underground című Kusturica filmet, és ugyanezeket gondoltam. Pláne, hogy a másik adón a Das boot ment, és nem azt néztem meg...  :roll:
Aztán pár év múlva megnéztem újra és teljesen lenyűgözött, teljesen mást mondott akkor, mint előtte. Igaz, kicsit tisztábban is láttam addigra már ezt az egész Dél-szláv konfliktust.
De végül is ízléseken felesleges vitázni! :)


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #14545 Dátum: 2013. Július 15. - 23:12:53 »
Fiatal voltam még, és valami jó thrillert, horrort vártam, amiből arra emlékszem csak, hogy a végén őrjöngtek - talán fej nélkül? - páran és kész. Ha volt mélyebb tartalma, az nekem akkoriban elsikkadt.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #14546 Dátum: 2013. Július 16. - 00:58:18 »
A Clockwork Orange-t speciel végig sem bírtam nézni. Nekem nem az elgondolkodtatás jött le, hanem a teljesen felesleges erőszak, ami nem segít senkin és semmin. Ha el akarnak gondolkodtatni, akkor gondolatokat ébresszenek, ne indulatokat. Mert ez így csak annyira színvonalas, mint amikor egy pávián mutatja a színes hátsóját a turistáknak. Érzelmileg kb egy 15 éves "zúzzunk szét mindent, ami nem jó" szintjén van. Önkényes és intellektuálisan nem tudom komolyan venni. Mondhatsz akármilyen fennkölt gondolatokat; ha alpárian teszed, akkor az üzeneted is annak fog hatni. Szóval, nem értem, mi olyan nagy szám, hogy kultfilmet csináljon belőle, de úgy igazából nem is akarom tudni. ;)

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:OFF
« Válasz #14547 Dátum: 2013. Július 16. - 08:23:34 »
Vajon az onlinefilmek.hu-n és társain mennyi esélyem lenne feltölteni ezt? Mert mielőtt megnéztem volna kb sehol nem találtam a neten, még felirattal sem. Kénytelen voltam leszedni torrentről.

Nagyon elgondolkodtató film, és tényleg kőkeményen erőszakos. Malcolm Mcdowell valahogy az ilyen erőszakos karakterek védjegye lett, lásd a legismertebbeket, a Gangster number one, az If..., vagy épp a Mechanikus narancs. De a Britannia gyógyintézet is elég komoly filmje, ami egy trilógia része, ami az If...-el indul. A Trainspottingot reklámozták annó úgy a moziplakátokon, hogy a 90-es évek Mechanikus narancsa. Vonható ugyan párhuzam, de Kubrick filmje sokkal keményebb, még mai szemmel is. Amúgy DVD-n megjelent nálunk is, feliratos verzióban.


A Trainspotting szerintem köszönőviszonyban sincs a gépnaranccsal,de gondolom annak is kellett a hype hogy a népek beüljenek rá a moziba! Egyébként az szintén egy veszettül jó film,de ha választanom kéne a mindenképp a clockwork orange-ra tenném a voksom, ugyanis annak több a mondanivalója és sokkal drasztikusabban mutatja be a világot és az erőszakot is beleértve.
Akiknek ez túl durva azok valószínű vagy nem nézték végig a filmet, vagy nem elég érettek ehhez a múvihoz. Roppant tanulságos alkotás és megmutatja mi történik egy deviánssal, ha túl messzire merészkedik ;) De beszélhetnék a disztópikus jövőről is amiben bemutat egy olyan államot ahol káosz uralkodik, a börtönök csordultig vannak emberrel és gyakorlatilag bármilyen vadállat lehet rendőr (Dim & Georgie) Maga az ultra-erőszak a film első 30-40 percében van jelen,de amint Alex bekerül a kóterba onnantól kezdve már fordul a kocka és teljesen más arcát mutatja mind a film mind a főszereplő!

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14548 Dátum: 2013. Július 16. - 09:15:39 »
Nagyon elgondolkodtató film, és tényleg kőkeményen erőszakos. Malcolm Mcdowell valahogy az ilyen erőszakos karakterek védjegye lett, lásd a legismertebbeket, a Gangster number one, az If..., vagy épp a Mechanikus narancs.
Kihagytad a Caligulát, az szerintem sokkal ismertebb (fő)szerepe. Az meg a perverzitásnak állít egész érdekes filmművészeti emléket.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #14549 Dátum: 2013. Július 16. - 14:54:56 »
Üssetek, de szerintem a Trainspotting is max közepes volt, de még annyi se. Persze, drogutazás, meg minden, de hát az pont nem érdekel, így hát nem volt, ami tettszen benne.

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #14550 Dátum: 2013. Július 16. - 15:11:11 »
Ha tudnálak, ütnélek is  ;)
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #14551 Dátum: 2013. Július 16. - 15:13:59 »
Szerintem a Trainspotting kifejezetten jó film, annak ellenére, hogy önmagában ez, hogy drogozás, számomra sem egy olyan érdekes téma. Viszont a dramaturgia, a kivitelezés, hogy jól lavíroz a vígjáték, és a drámaiság határán, az jól van megvalósítva. Egy szóval: szórakoztató.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #14552 Dátum: 2013. Július 16. - 16:17:33 »
Fiatal voltam még, és valami jó thrillert, horrort vártam, amiből arra emlékszem csak, hogy a végén őrjöngtek - talán fej nélkül? - páran és kész. Ha volt mélyebb tartalma, az nekem akkoriban elsikkadt.

Igen, valóban nem az.  ;) Az is inkább erkölcsi kérdésekkel foglalkozik, de nem olyan mélységben mint a Mechanikus narancs.

Vajon az onlinefilmek.hu-n és társain mennyi esélyem lenne feltölteni ezt? Mert mielőtt megnéztem volna kb sehol nem találtam a neten, még felirattal sem. Kénytelen voltam leszedni torrentről.

Nagyon elgondolkodtató film, és tényleg kőkeményen erőszakos. Malcolm Mcdowell valahogy az ilyen erőszakos karakterek védjegye lett, lásd a legismertebbeket, a Gangster number one, az If..., vagy épp a Mechanikus narancs. De a Britannia gyógyintézet is elég komoly filmje, ami egy trilógia része, ami az If...-el indul. A Trainspottingot reklámozták annó úgy a moziplakátokon, hogy a 90-es évek Mechanikus narancsa. Vonható ugyan párhuzam, de Kubrick filmje sokkal keményebb, még mai szemmel is. Amúgy DVD-n megjelent nálunk is, feliratos verzióban.


A Trainspotting szerintem köszönőviszonyban sincs a gépnaranccsal,de gondolom annak is kellett a hype hogy a népek beüljenek rá a moziba! Egyébként az szintén egy veszettül jó film,de ha választanom kéne a mindenképp a clockwork orange-ra tenném a voksom, ugyanis annak több a mondanivalója és sokkal drasztikusabban mutatja be a világot és az erőszakot is beleértve.
Akiknek ez túl durva azok valószínű vagy nem nézték végig a filmet, vagy nem elég érettek ehhez a múvihoz. Roppant tanulságos alkotás és megmutatja mi történik egy deviánssal, ha túl messzire merészkedik ;) De beszélhetnék a disztópikus jövőről is amiben bemutat egy olyan államot ahol káosz uralkodik, a börtönök csordultig vannak emberrel és gyakorlatilag bármilyen vadállat lehet rendőr (Dim & Georgie) Maga az ultra-erőszak a film első 30-40 percében van jelen,de amint Alex bekerül a kóterba onnantól kezdve már fordul a kocka és teljesen más arcát mutatja mind a film mind a főszereplő!

Pontosan így van. A hype miatt voltaz egész, ami be is jött legalábbis nálam, mert a moziban 8-szor néztem meg.  ;D
A Mechanikus narancs ( gépnarancs ) értékeléséhez valóban kell egyfajta érettség, ami sok emberben nem található meg. Az atmoszféra ami átlengi a filmet eléggé Orwelli. Sőt az 1984 ( 1984 ) talán még merített is belőle. Vagy Kubrick merített az 1984-ből ( 1956 ) a téma pedig olyan tabukat feszeget, ami tetten érhető a Forman féle Száll a kakukk fészkére-ben is. Ami szintén egy deviáns elpusztításáról szól.
A Trainspotting az egyik ( ha nem " a " )  kedvenc filmem, de annak teljes átérzéséhez, megértéséhez, ami szintén egy döglődő társadalom kórrajza, eléggé szükséges az a bizonyos életérzés. Nekünk is mond valamit, de az angoloknak, vagy inkább a Skótoknak  teljesen mást az ziher. Nem egy tipikus popcorn movie az biztos. Olyan mint a Forró szél, amit az ennek a régiónak mond, angliában eladhatatlan lenne.  :D

Nagyon elgondolkodtató film, és tényleg kőkeményen erőszakos. Malcolm Mcdowell valahogy az ilyen erőszakos karakterek védjegye lett, lásd a legismertebbeket, a Gangster number one, az If..., vagy épp a Mechanikus narancs.
Kihagytad a Caligulát, az szerintem sokkal ismertebb (fő)szerepe. Az meg a perverzitásnak állít egész érdekes filmművészeti emléket.

Tökéletesen igazad van. Elsiklottam felette, pedig valóban talán a leghíresebb szerepe.... :-[

Üssetek, de szerintem a Trainspotting is max közepes volt, de még annyi se. Persze, drogutazás, meg minden, de hát az pont nem érdekel, így hát nem volt, ami tettszen benne.

Nem, nem erről szól. A könyv elolvasása után, ami még részletesebben bemutatja az ottani helyzetet, sok minden teljesen más megvilágításba került. Van egy előzménye és egy következménye is, amit még nem filmesítettek meg, de megjelent nálunk könyvben, illetve egy másik Welsh könyv az Acid house, amit viszont már meg is filmesítettek, is helyekben kapcsolódik a Trainspottinghoz, leginkább Spud-on keresztül.

« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 16. - 16:25:02 írta Kit Walker »


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #14553 Dátum: 2013. Július 16. - 16:23:21 »
Lehet, hogy csak nem érdekelt túlzottan az alapszitu, ezért nem mélyedtem bele jobban. Általában hidegen hagynak a tébolyult rendezői megvalósítások. Ritka kivétellel.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #14554 Dátum: 2013. Július 16. - 16:32:18 »
Lehet, hogy csak nem érdekelt túlzottan az alapszitu, ezért nem mélyedtem bele jobban. Általában hidegen hagynak a tébolyult rendezői megvalósítások. Ritka kivétellel.

Nem is mindig jó, ha sokat akarnak mondani. Általában gügyörészés a vége. De azért kellenek ilyen filmek is.
Amúgy a Doktor Moreau és a 12 majom is bukta volt ilyen téren, sokan kisétáltak a moziból alatta.

Vagy a Kölykök, na ha valami akkor az a film valóban egy öncélú erőszak torpedó lenne, de LC melyik filmje nem az? Pedig sajnos az is csak tükröt tart. Tényleg ilyen a világ ahol élünk...


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:OFF
« Válasz #14555 Dátum: 2013. Július 16. - 16:38:26 »
Idézet
Pontosan így van. A hype miatt voltaz egész, ami be is jött legalábbis nálam, mert a moziban 8-szor néztem meg.  ;D
A Mechanikus narancs ( gépnarancs ) értékeléséhez valóban kell egyfajta érettség, ami sok emberben nem található meg. Az atmoszféra ami átlengi a filmet eléggé Orwelli. Sőt az 1984 ( 1984 ) talán még merített is belőle. Vagy Kubrick merített az 1984-ből ( 1956 ) a téma pedig olyan tabukat feszeget, ami tetten érhető a Forman féle Száll a kakukk fészkére-ben is. Ami szintén egy deviáns elpusztításáról szól.
A Trainspotting az egyik ( ha nem " a " )  kedvenc filmem, de annak teljes átérzéséhez, megértéséhez, ami szintén egy döglődő társadalom kórrajza, eléggé szükséges az a bizonyos életérzés. Nekünk is mond valamit, de az angoloknak, vagy inkább a Skótoknak  teljesen mást az ziher. Nem egy tipikus popcorn movie az biztos. Olyan mint a Forró szél, amit az ennek a régiónak mond, angliában eladhatatlan lenne.  :D


Az Orwelli téma szinte végig jelen van, és körbelengi magát a filmet (gépnarancs) ráadásul a végén az öreg író épp azt ecseteli telefonba hogy Alexot majd felhasználhatják a saját céljaikra, vagyis sikerülhet nekik megdönteni az alapjaiban rossz totalitarista rendszert! Aki eztán is azt mondja hogy ez a film nem szól másról csak az erőszakról, azt sajnálom mert valószínű nézés közben elsiklott a lényeg felett ;)
A száll a kakukk fészkére című filmet még nem sikerült megnéznem,de már régóta a bakancslistámon fityeg. A Trainspotting feelingjével is egyetértek mert mi azt se tudjuk mi zajlik Skóciában szóval a hasonlat ez és a Forró szél között baromi találó :D

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #14556 Dátum: 2013. Július 16. - 16:43:42 »
Idézet
Akiknek ez túl durva azok valószínű vagy nem nézték végig a filmet

Ez tény, 15 perc után abbahagytam, mert nem győzött meg arról, hogy lesz értelme tovább nézni. ;) Nem a mondanivalóját utasítom el (el se jutottam odáig, hogy körvonalazódjon), hanem a közvetítésének eszközeit. Ha ettől valaki szemében nem vagyok eléggé érett, akkor arra kell következtetnem, hogy nagyon nem egy világban élünk. ;)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #14557 Dátum: 2013. Július 16. - 16:55:55 »
Idézet
Pontosan így van. A hype miatt voltaz egész, ami be is jött legalábbis nálam, mert a moziban 8-szor néztem meg.  ;D
A Mechanikus narancs ( gépnarancs ) értékeléséhez valóban kell egyfajta érettség, ami sok emberben nem található meg. Az atmoszféra ami átlengi a filmet eléggé Orwelli. Sőt az 1984 ( 1984 ) talán még merített is belőle. Vagy Kubrick merített az 1984-ből ( 1956 ) a téma pedig olyan tabukat feszeget, ami tetten érhető a Forman féle Száll a kakukk fészkére-ben is. Ami szintén egy deviáns elpusztításáról szól.
A Trainspotting az egyik ( ha nem " a " )  kedvenc filmem, de annak teljes átérzéséhez, megértéséhez, ami szintén egy döglődő társadalom kórrajza, eléggé szükséges az a bizonyos életérzés. Nekünk is mond valamit, de az angoloknak, vagy inkább a Skótoknak  teljesen mást az ziher. Nem egy tipikus popcorn movie az biztos. Olyan mint a Forró szél, amit az ennek a régiónak mond, angliában eladhatatlan lenne.  :D


Az Orwelli téma szinte végig jelen van, és körbelengi magát a filmet (gépnarancs) ráadásul a végén az öreg író épp azt ecseteli telefonba hogy Alexot majd felhasználhatják a saját céljaikra, vagyis sikerülhet nekik megdönteni az alapjaiban rossz totalitarista rendszert! Aki eztán is azt mondja hogy ez a film nem szól másról csak az erőszakról, azt sajnálom mert valószínű nézés közben elsiklott a lényeg felett ;)
A száll a kakukk fészkére című filmet még nem sikerült megnéznem,de már régóta a bakancslistámon fityeg. A Trainspotting feelingjével is egyetértek mert mi azt se tudjuk mi zajlik Skóciában szóval a hasonlat ez és a Forró szél között baromi találó :D

Ezzel csak egyetérteni tudok.  ;)
Az a helyzet, hogy sokan csak az erőszakot látják, és azt rögtön öncélúnak kiáltják ki. Bennem is megvan ez a hiba, mert nekem pl. Pasolini filmjei öncélúak, Bunueltől pedig a falnak tudnék menni. Biztos meg lehetne engem győzni az ellenkezőjéről ( Az öldöklő angyal végül is egész tetszett ), de nehezen.  ;D
A Száll a kakukk fészkére-t, mivel a Hair nagyon tetszett, ismerőseim unszolására néztük meg egy kis videómoziban. kb. 15-18 éve. Nagyon nem bántam meg. Zseniális film. Zseniális szereplőkkel, a mondanivalója ( remélem nem köt bele senki...  ;) ) kőkemény! Nicholson egyik legerősebb szerepe. Tudom, hogy ez a mondat egy képregényes oldalon, már-már árulással ér fel.  ;D
A mellékszerepekben is ma már nagyon híres ( és sajnos halott is van ) színészek brillíroznak. Ha alkalmad adódik rá, ne halaszd el, nem fogod megbánni. Még Alexből is érzelgős embert csinált volna....   ;)
Amúgy Kubrick filmjei mindig is előkelő helyen voltak a listámon. Amit D'onofrio lejátszik az Acéllövedékben....  Pfff... Fényévekkel veri az Apokalipszis most-ot.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #14558 Dátum: 2013. Július 16. - 16:59:17 »
akkor arra kell következtetnem, hogy nagyon nem egy világban élünk. ;)

Jujj, ez mennyire igaz! Ezt már én is akartam írni.  ;)


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #14559 Dátum: 2013. Július 16. - 17:04:29 »
A mechanikus narancs nekem se tetszett. Igaz, régen láttam már és nem emlékszem teljes egészében a filmre. Pedig amúgy én is szeretem az elgondolkodtató filmeket (Nolannek szinte minden filmjét imádom). Csak ahogy Ju is mondta, nem mindegy, hogy milyen eszközökkel operál a film.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.