Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982061 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #1740 Dátum: 2008. április 22. - 23:09:03 »
És én mit nézzek? Gyilkos számokat? :D
Akár, de nézhetsz Lost-ot is.  :D
Arról csak azt tudom, hogy valami szigetes sorozat. Mondjuk a gyilkos számokról meg csak annyit, hogy valami számos. :lol: Inkább megnézem az Egy csodálatos elmét újra, az remek film.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1741 Dátum: 2008. április 22. - 23:28:07 »
Ja a House az jó. Csak nemtom honnan kéne letölteni az első évedtól( izé, melyik boltban kéne megvenni :-[).
Idézet
Inkább megnézem az Egy csodálatos elmét újra, az remek film.
Na! Azt a filmet még sosem láttam és már régóta meg akarom nézni és jó, hogy most eszembejuttattad. Jim szerintem a 23-as számban is jó volt, azt mondják ebben is jó.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #1742 Dátum: 2008. április 22. - 23:31:59 »
Na! Azt a filmet még sosem láttam és már régóta meg akarom nézni és jó, hogy most eszembejuttattad. Jim szerintem a 23-as számban is jó volt, azt mondják ebben is jó.
Nem mondhatom, hogy rosszul játszotta a szerepét, a semmit ugyanis nem lehet tökéletesebben. Jim nem szerepel a filmben. :) Majd ha nézed, gondolj rám. :D
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #1743 Dátum: 2008. április 23. - 08:50:05 »
Azért a BME info szakja is érdekes. Magas szintű meg minden, ami ott abból áll, hogy tanítanak csomó olyan tárgyat, amire sosem lesz szükséged, viszont a programozást nem tanítják meg eléggé, mondván, majd úgyis utánanézel és megtanulod amikor programozol. :roll:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1744 Dátum: 2008. április 23. - 10:35:37 »
Idézet
Nem mondhatom, hogy rosszul játszotta a szerepét, a semmit ugyanis nem lehet tökéletesebben. Jim nem szerepel a filmben. Mosolyog Majd ha nézed, gondolj rám. Nevet
Na annál jobb, mert így két film van már, amit meg kell néznem, és eszembe juttattad. Összekevertem Egy makulátlan elme örök ragyogásával, de még az Egy csodlatos elmét se látta,, szóval ez már 2. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #1745 Dátum: 2008. április 23. - 18:11:41 »
Na ez aztán tetkó  :ohmy:

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:OFF
« Válasz #1746 Dátum: 2008. április 23. - 19:48:02 »
Jé, még egy közgázos? :D
Mondjuk a gyilkos számokról meg csak annyit, hogy valami számos. :lol:
Abban egy FBI-os hapsinak a testvére egy matematikus és az ő segítségével oldottak meg bűntényeket. Szerintem baromi érdekes volt, kár, hogy későre tették.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1747 Dátum: 2008. április 23. - 20:33:22 »
Kircsi ez a tetkó, ötletes.  :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1748 Dátum: 2008. április 23. - 22:47:41 »
Na doki nézted a meccset? 0-0, ennek ellenére ez egy iszonyat szánalmas produkció volt a részünkről. Én nem tudom mit akartak ezek, mit akart SAF, ilyen hülye felállást hogy gondolhatott komolyan? Ezzel a teljesítménnyel egy bajnoki 2. helyre és egy elődöntős búcsúra pályázhatunk, mert ez semmi nem volt. Évek óta a legrosszabb produkció, amit előadtak a fiúk...Ronaldo is pont most rúgja mellé a 11-est. Hihetetlen.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #1749 Dátum: 2008. április 24. - 06:37:48 »
Na is mond! Az öreg vagy kezd szemilis lenni, vagy Quieroz találta ki ezt az egész hülyeséget... :drying: Ronaldo, mint csatár? Rooney védekező középpályás? Tevezt meg mi a francért hagyja fönt szinte egész meccsen, mikor látványosan nem csinált semmit (megjegyzem, már a Blackburn ellen sem sokat). Arról már nem is beszélve, hogy ott van a padon Neville; Silvestre, O'shea, Simpson, Pique és ehelyett Hargreaves játszik jobbszélsőt és így nem tudja támogatni a támadásokat... :stupid: ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Kész agyrém! :stupid:

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #1750 Dátum: 2008. április 24. - 09:30:09 »
Ez a tetkó kész! :D De azért piercing nélkül hatásosabb lenne. :P

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #1751 Dátum: 2008. április 24. - 12:07:18 »
A piercing a titkos zippzár, hogy le tudja venni a bőrét amikor átlényegül Pókemberré. ;D Amúgy tényleg tök ötletes tetkó. :oh:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #1752 Dátum: 2008. április 24. - 13:35:35 »
A piercing a titkos zippzár, hogy le tudja venni a bőrét amikor átlényegül Pókemberré. ;D
;D

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:OFF
« Válasz #1753 Dátum: 2008. április 24. - 14:11:48 »
a meccset én is láttam, halvány volt nagyon, amiket kihagytak néha a fiúk... Pedig ez az összeállítás elment volna döntőbe is, de ha így játszanak...

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1754 Dátum: 2008. április 24. - 17:14:35 »
Na majd a visszavágó hátha jobb lesz.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #1755 Dátum: 2008. április 24. - 21:46:13 »
Nem az összeállítással volt itt a gond, hanem a taktikával. Abszolút defenzíven játszottak. De reménykedjünk, hogy a visszavágó tényleg jobb lesz. ;)

Punkológus

  • Fórum Tag
  • Puma
  • ***
  • Hozzászólások: 307
Re:OFF
« Válasz #1756 Dátum: 2008. április 28. - 20:00:39 »
Egy másik topicban olvastam döbbenten, hogy sokan nem szeretitek King munkásságát (Stephen-ét, nem Larry-ét). Csak mert én rajongok a könyvei iránt, érdekelne, hogy nektek mi nem tetszik benne, szvsz nem véletlenül lesz minden bestseller tőle. Igaz, hogy olyan könyve is, ami nem érdemelné meg, de neve jelent egy olyan minőséget, hogy az ember automatikusan megveszi. Jó sok könyvét (bár nem mindet) olvastam és a legtöbbre ráillet a zseniális jelző (Cujo, Az, Állattemető, Halálsoron, Tortúra, Ragyogás, Bilincsben), szóval nekem új ez a fanyalgás körülötte, legalábbis még nem találkoztam ezzel a jelenséggel.
Mindenkinek annyi baja van! Az annyi bajnak annyi baja van! Hogy annyi baj legyen...

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #1757 Dátum: 2008. április 28. - 20:11:00 »
Nem jelenség, én mondtam, hogy egyszerűen engem sose fogott meg, és sose értettem, hogy mi a jó benne. Páran próbálták már elmagyarázni, hogy most miért jó, meg milyen horrorisztikus, de az a baj, hogy a pszicho részénél szerintem egy lazább Hitchkock-film érdekesebb, az esetleges klasszikus részénél meg minden egyéb. Attól még jól menő író, a képregényadaptációja meg a Marvel egyik legjobb üzleti fogása. Egyszerűen nekem személy szerint nem tetszik, ennyi. Erre írta még vki, hogy hasonló cipőben jár. Nem nevezném jelenségnek. Kinget utálni jópár évvel ezelőtt volt sikkes.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:OFF
« Válasz #1758 Dátum: 2008. április 28. - 20:18:09 »
Kinget még nem olvastam, de láttam egy-két megfilmesített könyvváltozatot, ezek között volt jó is, meg rossz is. De a Cujo, hát az valami borzalom volt. Az a rohadt gyerek mit üvöltött levegővétel nélkül! Már az egy horror volt. Amúgy tetszett a film, de én kivágtam volna a kocsiból. A Halálsoron viszont szerintem nem volt igazán horror, én meg arra számítottam és ezért nem tetszett, plussz nagyon későn volt és még három óra reklámmal. Meg az Ellen Rimbauerr naplója nem tetszett még, az inkább egy dráma volt kis misztikus fonallal. A többi film viszont egész jó volt, majd lehet, hogy olvasok tőle valamit.

Punkológus

  • Fórum Tag
  • Puma
  • ***
  • Hozzászólások: 307
Re:OFF
« Válasz #1759 Dátum: 2008. április 28. - 20:41:36 »
Kingben a lélekábrázolás volt mindig frenetikus, hogy a borzalmak hatására milyen folyamatok játszódnak le egy emberben érzelmileg és gondolatilag. Egyszerüen félelmetes mód tudja ábrázolni ezeket a dolgokat, jó példa a Cujo (csak a könyv). Egy veszett kutya vérengzik, nem nagy ügy, viszont mellette a nő érzelmei és gondolatai teszik igazán félelmetessé a történetet. Igazán átélhetővé. Hogy neked mindenáron meg kell mentened a gyerekedet, hogy muszály azt a cseszett bernáthegyit kinyírnod és ahogy szép lassan elúszik minden reményed. Bámulatosan van megírva és film vissza igazán soha nem adhatja azt a hangulatot, hogy te tényleg ott ülsz bent a nő mellett, annyira bensőségesen, már-már perverz módon ábrázolja a nő lelki gyötrelmeit. A fi9lmnek még külön hátránya, hogy nem meri megtenni a végén a pofánköpést. Mert a nő kiszabadul, megöli8 a kutyát, telefonon segítséget hív. Csak a könyvben annyi a különbség, hogy mikor a boldogságtól sírva visszamegy a kocsihoz, addigra a gyerek kiszáradásban meghalt. Na ez a totális anti-heppiend. De talán a legeslegjobb példa erre a Túlélő típus:

 "Egy orvos, megpróbál meggazdagodni. Heroin csempészés közben azonban hajója elsüllyed. Sikerül túlélnie az esetet. Egy lakatlan szigetre kerül, nincs élelme csak két kése, két kilo heroinja, tűje cérnája, és gyufája. Eleinte megpróbál sirályokra vadászni. Az egyik ilyen vadászat során eltöri a bokáját. Pár nap múlva kénytelen amputálni a testrészt. Már több mint egy hete nem evett semmit, megeszi hát az amputált testrészt.

Összegezve: Nagyon brutális történet, de elgondolkodtató. Az önkannibalizmus bemutatása vérfagyasztó módon egy naplóba ágyazva"

És bár nagy tisztelője vagyok Hitchkock filmjeinek (főleg a Kötél ragadott meg), de sehol sem tudtam a szereplővel olyan személyes, bensőséges viszonyt kialakítani, mint Kingnél.
« Utoljára szerkesztve: 2008. április 28. - 20:46:14 írta Punkológus »
Mindenkinek annyi baja van! Az annyi bajnak annyi baja van! Hogy annyi baj legyen...