Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981903 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #14660 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 16:53:02 »
Ha ott tanulnék kérdésim nagyobb hányada a Pókember képregényekről, és a jövő beli megjelenésekről szólna ;D
Ez nem lehet akadály, mert ezeket a kérdéseket nyugodtan felteheted edzés után. ;D Edzés alatt meg úgysem lesz időd ilyeneket kérdezgetni. :hehe:

Olyan 5-8 év között van az az időszak, amikor majd kezdesz otthon lenni benne
;D Na igen. De tényleg az a durva, hogy minél jobban elmélyül benne az ember, annál inkább rájön, hogy milyen keveset tud még, és milyen sokat kell még fejlődnie. :D

Én sem szeretek sportot nézni, szerintem halál unalmas.
Én sem nézek minden sportot, van ami nekem is unalmas, pl a tour de france kicsit sem köt le, de az úszás is csak akkor érdekes, ha van hazai versenyző, akinek lehet szurkolni, de amúgy az is halál unalmas. A foci csak minimálisan érdekel, legfeljebb csak az EB/VB nívósabb meccseit nézem meg az egyenes kieséses szakaszban. Igazából csak a Forma-1et szoktam rendszeresen nézni, azt viszont nagyon. :D Meg néha küzdősportokat, de azt részben a "szakmai érdeklődés" miatt. :)
Amúgy szerintem változó, kogy kinek melyik sport közvetítése jön be, minden sportnak megvannak a maga szépségei, az apró technikai részletei, amik vagy megfogják az embert, vagy nem. Van aki csak azért néz sportot, mert szeret valakinek drukkolni.

Idézet
Sportolni viszont imádok, illetve néhány mozgásformát imádok. :) A labdajátékok nekem unalmasak (meg nem szeretem  a csapatsportokat. Ha edzek, akkor egyedül, vagy max pár emberrel szeretek edzeni. A edzés az edzés, a szocializáció meg szocializáció :))
Én szeretem a labdajátékokat, csak sajnos a futás nem az erősségem, a legtöbb labdajáték meg arra épül... az meg nem nagy élmény, ha az ember egy óra alatt kétszer ér hozzá labdához.
Még a pingpongot szeretem nagyon, csak nincs hol és nincs kivel játszani sajna.  :-\ Ja, meg az íjászatot szeretném kipróbálni egyszer, ha lesz rá lóvém.
   

A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #14661 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 17:41:14 »
Ne haragudj meg azon amit most fogok írni (…)
Pedig ahogy Tom mondta tegnap, a technikai sportokhoz sokkal jobb fizikum kell, mint egy átlag focistának. Utóbbinál az a cél, hogy 90-120 percet végig tudjuk futni, és nem is sprinttel, hanem általában kocogással. Kétségtelen, hogy ehhez jó állóképesség kell, ám csak az. Akor már inkább emelném ki onnan azt, hogy egy jó focistánakügyességre, főleg lábtechnikára van szüksége, és talán ez az egyetlen olyan aspektus az egészben, ami egyedi a népszerű sportok között.
Azonban állóképességre elmaradnának a legtöbb technikai sport mögött. Egy F1 futamon a pilótáknak stabilan ki kell bírniuk 2-5 G-s gyorsulásokat, amihez szemléltetésképp annyi, hogy ha városban 50-ről satufékkel megállsz és ránt a kocsi, az öv meg bevág… az nincs fél G. Igazából nem egy technikai sport versenyzője többet edz, mint a legtöbb labdajátéké. Ráadásul F1-es futamokon nem ritka, hogy starttól a célig fogynak 3-4 kilót, mert a megterhelés miatt ennyi vizet elpárologtatnak. Sokkal keményebbek ezek a sportok, mint sokan hiszik. És nem csak akkor, ha napi 8-16 órát kell vezetniük egyfolytában az ötvenfokos sivatagban.
Azt meg fenntartom, hogy a foci a sportok közül a kevésbé megerőltető fajta, mert ritka az, amikor nagy energiát kell leadni gyorsan. A kosárlabda ebből a szempontból is sokkal magasabb rendű számomra, mert az nem egyszer a nagyon gyors sprintekről szól, plusz ott nem egy százhússzor akkora lyukba kell betalálni, hanem egy négyszer akkorába.

Na végül is örülök, hogy felvetetted mert én meg a  technikai sportokat nem becsülöm, mert ott nem te versenyzel hanem az autód, meg az a sok szerelő akik nélkül a kocsi meg se mozdulna.
Pontosan ezért gondolom, hogy a foci és a kosárlabda sokkal inkább sport mint az F1
A kis stöpszlik meg biztos edzhetnek annyit mint az ürhjósok a gyorsulás kibírása miatt.

A labdához és a kapuba való betaláláshoz hagy idézzem egyik osztálytársam, "geek nem dumál"
Mivel ez pont arra vonatkozik, hogy te honnan tudnád, hogy milyen kapura lőni ha nem is tudsz.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #14662 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 18:08:12 »
Azonban állóképességre elmaradnának a legtöbb technikai sport mögött. Egy F1 futamon a pilótáknak stabilan ki kell bírniuk 2-5 G-s gyorsulásokat

Arra mondjuk kíváncsi lennék, milyen módszerekkel edzenek az F1 pilóták.

Idézet
Mondjuk pont nemrég olvastam egy cikket arról, hogy az USA-ban ez egy társadalmi gond is, mert a legtöbb kiemelt látványsport csúcs sportolói hiába keresnek meg öt-hat év alatt akár félmilliárd dollárt is, a visszavonulás után maximum tíz évvel kilencven százalékuk csődöt jelent, mert nem tudják kezelni a pénzt.

Azért az fura, hogy nem keresnek egy befektetési tanácsadót... :stupid:

Idézet
Kb. annyi esélye lenne ennek, mint hogy Stephen Hawking a Bolsojban balettezzen. :)
Megfosztasz itt minket a lehetőségtől, hogy youtube hero-k legyünk... ;D

mert én meg a  technikai sportokat nem becsülöm, mert ott nem te versenyzel hanem az autód, meg az a sok szerelő akik nélkül a kocsi meg se mozdulna.

Valóban. A focinál is te versenyzel, nem a csapatod. Az sem számít, hogy ki az edződ és milyen cipőben játszol. Ahogyan a kosárlabdánál is mindegy, miből van a labda.

Idézet
"geek nem dumál"
Minden 14 évesnek ekkora dumája lett hirtelen? Nagyon férfias dolog felvenni egy olyan számban a küzdelmet, amihez a másik nem ért, és a lányok is díjazni fogják. Minnél okosabbak, annál népszerűbbek lesztek közöttük, csak így tovább. ;)

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #14663 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 18:12:31 »
Hát szeritem ami a focit illeti nem véletlenül hívják csapatjátéknak :nezze:  ;)

Én csak idéztem ekkora dumám nincsen ;D Csak az igazam mellett állok ki ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #14664 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 18:21:34 »
USA-ban ez egy társadalmi gond is, mert a legtöbb kiemelt látványsport csúcs sportolói hiába keresnek meg öt-hat év alatt akár félmilliárd dollárt is, a visszavonulás után maximum tíz évvel kilencven százalékuk csődöt jelent, mert nem tudják kezelni a pénzt.

A sok diplomás, tanult úriember. Milyen furcsa, mi?
Amúgy akinek van egy kis sütnivalója az kihúzza, hisz szépen keresnek tényleg, ez lényegében megint csak arra világít rá, hogy gimitől kábé semmit nem tanulnak az ilyen esetben lévő élsportolók, mert az edzők és a vezetőség szépen kiadja a tanároknak, hogy ezeket át kell engedni, vagy más emberekkel íratják a tesztjüket és csá. Ezt lehet egészen vinni az NFL-ig meg hasonló ligákig, ha jó vagy.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14665 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 18:31:57 »
Na végül is örülök, hogy felvetetted mert én meg a  technikai sportokat nem becsülöm, mert ott nem te versenyzel hanem az autód
Hát… erre már csak azt tudom mondani, hogy próbálj meg csak szimulátorban, fotelből végigmenni három kört akár egy olyan egyszerű versenypályán, mint mondjuk a monzai, és rájössz, hogy a kocsi csak a sporteszköz egy autóversenyben, akár egy labda. Még az olyan vezetéstechnikailag legalja változatok is, mint a NASCAR – ami szó szerint abból áll, hogy oválpályán menj háromszáz kört folyamatosan balra kanyarodva – is igényelnek egy komolyabb szűrést leendő pilótákból, mert nem feltétlen olyan egyszerű az a balra kanyarodás. (Ennek ellenére a NASCAR és a rajongói eléggé jó céltáblát jelentenek a gúny számára, amit erősen segít, hogy a déli államokban eléggé odavannak érte. :))
Arra mondjuk kíváncsi lennék, milyen módszerekkel edzenek az F1 pilóták.
Igazából annyira nagyon nem spéci. Két dolog fontos nekik: a nyakizom erősítése (az viseli a gyorsulás nagyját), ami miatt a legtöbb pilóta eléggé bikanyakú – csak mivel alacsonyak (általában 170 cm alatt), ezért annyira nem feltűnő náluk; és az, hogy az ellenálló-képességet minél kisebb tömegnövekedéssel érjék el, vagyis sokkal inkább szálkásítanak. Amúgy alapvetően triatlonoznak, onnan is főleg a bicikli és a futás, meg persze kemény edzés nyakra.
Idézet
Azért az fura, hogy nem keresnek egy befektetési tanácsadót...
Azt hiszem, az, amire te gondolsz, ilyen formában az USA-ban nem létezik.

kieg.: Szilánkmentes: Ha diplomásak, az se számít. Egyetemi professzorok is lehetnek abszolút hülyék a pénzhez, másrészt nyolc általánossal is valaki megcsinálhatja még legálisan is a szerencséjét pénzügyi manőverekkel. Sokkal nagyobb gond náluk, hogy fiatalon lesznek nagyon gyorsan gazdagok, és egy olyan társadalmi rétegbe kerülnek be, ahol elvárják a fényűzést akkor is, ha ehhez egy nagyon stabil jövedelem kell. Ezért mondtam, hogy ottani társadalmi gond, mert tudtommal Európában ez annyira nem elterjedt – vagy legalábbis nem hallottam róla.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 02. - 18:34:53 írta talgaby »

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:OFF
« Válasz #14666 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 18:33:01 »
Arra mondjuk kíváncsi lennék, milyen módszerekkel edzenek az F1 pilóták.

Így ni :)
Tejet kérek! Csokisat!

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #14667 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 18:42:08 »
Na végül is örülök, hogy felvetetted mert én meg a  technikai sportokat nem becsülöm, mert ott nem te versenyzel hanem az autód, meg az a sok szerelő akik nélkül a kocsi meg se mozdulna.
Ez baromira nem igaz, mert jó pilóta nélkül szart sem érsz az autóddal. Ha téged most beleültetnénk Vettel Red Bulljába, nem hiszem, hogy megnyernéd a világbajnokságot. Tény, hogy számít az is, hogy kinek van jobb autója, ez benne van a technikai sportokban, de a legjobb autóba nem engednek csak úgy akárkit beülni. ;) Csak a legjobbak kerülhetnek a legjobb csapatokhoz. Mellesleg ezek a srácok nem hobbivezetők, hanem iszonyú profi szinten tudnak vezetni. Az F1 az autósportok csúcsa, vagyis aki ide kerül, az a világ legjobb pilótái között van számontartva. És a pilótáknak nem csak az a dolguk, hogy körözgessenek a versenyeken, hanem aktívan részt vesznek az autó fejlesztésében, az ő visszajelzéseikből tudják a mérnökök, hogy mit kell változtatni/ fejleszteni, hogy még gyorsabb legyen az autó. Az F1 csapatsport, de ez nem jelenti azt hogy a pilóta szerepét el lehet bagatelizálni.
Ha azt hiszed, olyan könnyű autóversenyezni, meg szerinted "nem sport", akkor javaslom, próbálj ki egy F1-es szimulátor játékot (pc-re és konzolra is megjelent számtalan játék a témában), és próbálj megnyerni egy 60-70 körös versenyt úgy, hogy kikapcsolod a vezetéstechnikai segítségeket, és valós versenyszimulációt állítasz be. ;) Meg fogsz lepődni, mekkora koncentrációt igényel másfél-két órán keresztül. Első alkalomal körbe se fogsz tudni menni a pályán. (És akkor ez még csak szimuláció, vagyis nem vagy kitéve rendszeresen 3-5 G-s erőhatásoknak, nincs +50 fok a pilótafülkében, nem kínoz magas páratartalom, stb.)

Csak úgy érdekességképpen, így néz ki egy F1-es kormány:


Nem elég a vezetésre odafigyelniük, menet közben időnként mindenféle biszbaszokat is kell tekergetni meg nyomogatni. :D

Arra mondjuk kíváncsi lennék, milyen módszerekkel edzenek az F1 pilóták.
Amennyire tudom, főleg konditeremben edzenek, de van aki szokott futni, bringázni is mellette. Végeznek speciáls gyakorlatokat is, mert náluk pl fontos hogy a nyakizmaikat megerősítsék a kanyarokban fellépő nagy oldalirányú terhelések miatt, úgyhogy arra is gyúrnak rendesen. De különben ezek a versenyzők gyerekkoruk óta az autóversenyzéssel foglalkoznak, úgyhogy a kondizás mellett a sok vezetés is hozzájárul, hogy a testük hozzászokik a nagy erőhatásokhoz.

Idézet
Azért az fura, hogy nem keresnek egy befektetési tanácsadót... :stupid:
Naja. :D Lehet, hogy még annyi eszük sincs? :hehe:

Morbius: ez a videó marha jó. :D
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 02. - 18:51:43 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #14668 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 18:53:37 »
Csak az igazam mellett állok ki ;)
A véleményed mellett. Az igazság szubjektív és főleg itt ízlés és hozzáállás kérdése. ;) Nem is a véleményeddel kapcsolatban volt kifogásom, hanem a stílusoddal.

az ellenálló-képességet minél kisebb tömegnövekedéssel érjék el, vagyis sokkal inkább szálkásítanak. Amúgy alapvetően triatlonoznak, onnan is főleg a bicikli és a futás, meg persze kemény edzés nyakra.

Hmmmm... jól hangzik :) A magasságuk sem zavarna, még illenének is hozzám. ;D

Idézet
Azt hiszem, az, amire te gondolsz, ilyen formában az USA-ban nem létezik.
Nem mondod, hogy a nagy usa-ban, ahol minden hülyeségből pénzt csinálnak, még senkinek sem jutott eszébe ez? Jó, nyilván okai vannak annak, hogy egy ennyire jövedelmező terület nincs jelen, de érdekes lenne, hogy mik azok. :)

Így ni :)
Alapból arra gondoltam, amivel a fizikumukat tartják fent, de ez is király. :D

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #14669 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 21:21:29 »
Na végül is örülök, hogy felvetetted mert én meg a  technikai sportokat nem becsülöm, mert ott nem te versenyzel hanem az autód, meg az a sok szerelő akik nélkül a kocsi meg se mozdulna.
Ez baromira nem igaz, mert jó pilóta nélkül szart sem érsz az autóddal. Ha téged most beleültetnénk Vettel Red Bulljába, nem hiszem, hogy megnyernéd a világbajnokságot. Tény, hogy számít az is, hogy kinek van jobb autója, ez benne van a technikai sportokban, de a legjobb autóba nem engednek csak úgy akárkit beülni. ;) Csak a legjobbak kerülhetnek a legjobb csapatokhoz. Mellesleg ezek a srácok nem hobbivezetők, hanem iszonyú profi szinten tudnak vezetni. Az F1 az autósportok csúcsa, vagyis aki ide kerül, az a világ legjobb pilótái között van számontartva. És a pilótáknak nem csak az a dolguk, hogy körözgessenek a versenyeken, hanem aktívan részt vesznek az autó fejlesztésében, az ő visszajelzéseikből tudják a mérnökök, hogy mit kell változtatni/ fejleszteni, hogy még gyorsabb legyen az autó. Az F1 csapatsport, de ez nem jelenti azt hogy a pilóta szerepét el lehet bagatelizálni.
Ha azt hiszed, olyan könnyű autóversenyezni, meg szerinted "nem sport", akkor javaslom, próbálj ki egy F1-es szimulátor játékot (pc-re és konzolra is megjelent számtalan játék a témában), és próbálj megnyerni egy 60-70 körös versenyt úgy, hogy kikapcsolod a vezetéstechnikai segítségeket, és valós versenyszimulációt állítasz be. ;) Meg fogsz lepődni, mekkora koncentrációt igényel másfél-két órán keresztül. Első alkalomal körbe se fogsz tudni menni a pályán. (És akkor ez még csak szimuláció, vagyis nem vagy kitéve rendszeresen 3-5 G-s erőhatásoknak, nincs +50 fok a pilótafülkében, nem kínoz magas páratartalom, stb.)




 :smsarcasm: :smsarcasm: :smsarcasm: 
Azt mondjuk gondoltam, hogy akárki nem lesz F1-es pilóta és a leendő versenyzőket nem a sarki kocsmából, vagy a gyorshajtók, taxisofőrök közül válogatják ;)
Azt én egy szóval sem mondtam, hogy nem lehet nehéz a több százzal menő autót a pályán tartani egy kanyargós pályán.Csak azt mondtam, hogy a laikus néző (pl én) nem igen gondolja, hogy a kormány rángatásán kívül mást is csinálnak.

DE szerintem akkor is fontos a csapat az F1-ben is.
Szerintem a szerelőgárda nélkül semmire sem menne egy Hamilton vagy Vettel.
Mivel mondjuk  Vettel a kerekét egyedül nem tudná kicserélni, sőt ha így nézzük ha rajta múlna a kocsi se mozdulna meg.Ezért van a sok szerelő akik helyrepofozzák a kocsit, és néhány másodperc alatt kicserélik a kereket.

Ju:Én megvédem a saját állításom mivel ez az én véleményem.És akárki-te,talgaby,Tom-bármit mond
szerintem a F1 soha nem lesz annyira sport mint a foci.Szerintem ez így van jól, mindenki saját véleménnyel rendelkezik és megvédi a saját elképzelését ;)
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 02. - 21:26:15 írta Comicboy »
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #14670 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 22:46:56 »
Idézetet írta: Comicboy
Csak azt mondtam, hogy a laikus néző (pl én) nem igen gondolja, hogy a kormány rángatásán kívül mást is csinálnak.
Hát igen, csak ez is olyan butuska előítélet, mint amikor más laikusok meg azt mondják, hogy a képregény dedós, gyerekeknek való műfaj. Erre szokták a fanatikus képregényrajongók hörögve felkapni a fejüket, ugye. ;) Persze lehet véleményed, természetesen. Csak szerintem nem szerencsés ítélkezni olyasvalami felett, amihez nem értesz vagy nem ismered.

Idézet
DE szerintem akkor is fontos a csapat az F1-ben is.
Ezt nem is vitatta senki, sőt, a pilóták is elismerik. (De a foci vagy a kosárlabda is ugyanilyen csapatsport!) De attól még a pilóták is ugyanolyan fontos tagjai a csapatnak, mint a szerelők, vagy a mérnökök, sőt. A pilóták viszik vásárra a bőrüket, amikor helyenként 300 feletti tempóval száguldoznak a pályákon. ;) (Mert bármennyire is biztonságos már az F1 hálistennek, attól még mindig veszélyes sport.)
És ahogy a kosárlabdában vagy a fociban is számít a csapatjáték mellett a klasszis játékosok egyéni zsenialitása, ugyanígy az F1-ben is sokat lendít a csapaton egy világklasszis pilóta.

Idézet
Szerintem a szerelőgárda nélkül semmire sem menne egy Hamilton vagy Vettel. Mivel mondjuk  Vettel a kerekét egyedül nem tudná kicserélni, sőt ha így nézzük ha rajta múlna a kocsi se mozdulna meg.
Igen, de ez fordítva is igaz. Érdekes módon pilóta nélkül valahogy egy kocsi sem akar magától körbemenni a pályán. ;)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #14671 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 22:47:38 »
Ju, nincs hatalmad a fiatalság fölött!  :muahaha:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #14672 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 22:49:35 »
Ju:Én megvédem a saját állításom mivel ez az én véleményem.És akárki-te,talgaby,Tom-bármit mond
szerintem a F1 soha nem lesz annyira sport mint a foci.Szerintem ez így van jól, mindenki saját véleménnyel rendelkezik és megvédi a saját elképzelését ;)
Ezzel nincs is baj, csak tedd ezt úgy, hogy tartsd tiszteletben a másik véleményét is, és ne nézd le vagy ítéld el azért, mert ő máshogy látja vagy gondolja. Persze ez a hozzáállás betudható a fiatal korodnak, és idővel te is biztosan máshogy fogod látni a dolgokat, de ez se ment fel az alól, hogy tiszteld a másik ember véleményét is.
Főleg, hogy neked még ráadásul lehetőséged is van ezt testközelből érezni, hiszen mint képregényrajongó te is tudhatod, hogy milyen előítéletek vannak a műfajjal és az olvasóival kapcsolatban. Pont neked kéne megértened, hogy toleránsnak kell lenni a másik felé, hiszen nem biztos, hogy amit te baromságnak vagy hülyeségnek gondolsz az a másik szemében is az.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #14673 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 23:56:05 »
Ju, nincs hatalmad a fiatalság fölött!  :muahaha:
Brüüüühühűűűűű.... :crying: :(

Ju:Én megvédem a saját állításom mivel ez az én véleményem.És akárki-te,talgaby,Tom-bármit mond
szerintem a F1 soha nem lesz annyira sport mint a foci.Szerintem ez így van jól, mindenki saját véleménnyel rendelkezik és megvédi a saját elképzelését ;)
What Sepi said. ;)

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #14674 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 09:00:56 »
Idézetet írta: Tom Fireheart link=topic=22.msg182055#msg182055 date=1375476416

[quote
Szerintem a szerelőgárda nélkül semmire sem menne egy Hamilton vagy Vettel. Mivel mondjuk  Vettel a kerekét egyedül nem tudná kicserélni, sőt ha így nézzük ha rajta múlna a kocsi se mozdulna meg.
Igen, de ez fordítva is igaz. Érdekes módon pilóta nélkül valahogy egy kocsi sem akar magától körbemenni a pályán. ;)
[/quote]

Szerintem a szerelő nyugodtan bepattanhatna és elvezethetné a kocsit ;D
Az más kérdés hogy rádión keresztül rugnák ki, és fizettetnék ki vele a kocsit(tényleg mennyibe kerül egy ilyen autó)
De én még mindig azt gondolom hogy itt a szerelőket jobban megkéne becsülni, na meg azokat az emberkéket
akik pár másosperc (mindig hihetetlen) alatt leszefij azt a négy kereket és helyére négy másikat raknak fel.

Sepi:Ebben van sok igazság, de nehéz komolyan venni ezzel az avatar-ral ;D
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14675 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 10:08:18 »
Megbecsülik azokat a szerelőket. Külön tréner csapatuk van, és marha jó a fizetésük is, éves szinten nem ritka az 50-100 ezer dollár.
Egy F1 kocsi a csapatnak manapság olyan 10-40 millióban áll meg (persze dollárban). Amikor feldobják őket aukcióba, akkor persze jóval alacsonyabb: 50-500e dollár körül mennek el. De ezek hiperspecializált gépek, amik kizárólag egy bizonyos pályatípusra és a legnagyobb átlagsebességre vannak kifejlesztve. A szériaversenyek autói olcsóbbak, plusz akár közúton is használhatja őket az ember, ha hajlandó fizetni az üzemanyagot. Egy-F1 kocsi még városban is necces a pár centis hasmagasságával.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #14676 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 10:33:09 »
Na jó hallani, hogy azért ők is normális fizut kapnak a munkájukért.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #14677 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 11:09:20 »
Az F1 a profizmusról szól. Mindenki aki bekerül, meg van becsülve és jól keres, de keményen megdolgoznak érte.

Ha már sport: ma este játszik VB döntőt a vízilabda-válogatottunk. :)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #14678 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 15:43:04 »
Ha már F1: Niki Lauda Thor ellen a mozikban!  :D
A btrailerből látszik, hogy Lauda kocsija nem magától gyulladt ki, előtte volt valami villámcsapás fentről.  :) :thor:

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:OFF
« Válasz #14679 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 16:04:11 »
Én imádom a focit rendszeresen játszom és nézem is. (Egy átlag topligában meccsenként 10-12 km-t futnak le a játékosok és akkor még a sok ütközés, szerelés, rúgást nem is néztük)A magyar foci  viszont nézhetetlen csak arra jó hogy nevessen rajta az ember fájdalmában.

Az F1-nél elismerem hogy sokat edzenek, meg nagyszerű pilóták akik kibírják azt a 60 kört, de én elalszom rajta, szerintem az egyik legunalmasabb dolog a világon azt nézni.