Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981927 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #14880 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 14:42:24 »
Szerintem meg az irodalom nem vészes.
Nekem a kedvenc tantárgyam a fizika ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #14881 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 14:52:57 »
Ami igazán off:
Szeretném megint cserélni az avatarom egy újabb Waspos képre és miközben keresgéltem gúgölön, eszembe jutott az Ultimates v1.-ben, mikor Darázs bemászik Hulk fülébe ezért hamar beírom a keresőbe, hogy Wasp vs Hulk és erre bejön egy kép, ahol Darázs és Amazon hátrakötött kézzel, lekötve térdel Ultron előtt, persze mindez manga rajzstílusban. Miért, Internet, miért?!!

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #14882 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 14:55:26 »
 :lol: Örülj neki, hogy csak egy kép jött be, és nem videó. :hehe:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14883 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 14:58:10 »

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:OFF
« Válasz #14884 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 15:01:13 »
Szerintem a nyelvtanórákat tényleg a helyesírás javítására,gyakorlására kéne fordítani, s nem azokra a bonyolult nyelvtani fogalmak megértetésére.
tg: hol volt tele hibával az előző hsz-em? vesszők nem ér :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14885 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 15:23:38 »
De. De ér. Egypontos hibának számít minden fogalmazásban. Pirossal megjelöltem.
Nem találtam megfelelő topic-ot,[szóköz]így hát ide írom azt,[szóköz]amit szeretnék.
Nem vagyok egy csillagos ötösös helyesen író,[szóköz]de amit itt is tapasztalok (egyébként a Facebook,[szóköz]az egy katasztrófa!),[szóköz]az szörnyű!
Szinte minden második-harmadik hozzászólás hemzseg a helyesírási hibáktól! Pedig ott van a helyesíráselemző [már nincs limit a hármas összetételekre] és -javító a hozzászólásokkor! Vagy lusták a delikvensek, vagy látják,[szóköz]hogy ott a hullámos piros aláhúzás,[szóköz]de nem tudják ezután[egybe] sem,[szóköz]hogy miben hibáztak. Borzasztó! Nyelvtanórán nem a szintagma–morféma–fonéma...[szóköz]és stb. dolgokat kéne tanítani,[szóköz]hanem elsősorban a szép,[szóköz]magyar helyesírásra kéne oktatni a gyerekeket!!* Utána jöhet a szintagma,[szóköz]stb....
Csak megjegyzésként: a főnökömnek is borzasztó a helyesírása,[szóköz]pedig főiskolát végzett....[szóköz]ami,[szóköz]ugye nem jelenti azt,[szóköz]hogy tud helyesen is írni....
*Ez a mondat magyarosabb, ha összevonod: „…dolgokat kellene tanítani a gyerekeknek, hanem azt, hogyan írjanak szépen, magyarosan és helyesen!”

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14886 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 16:01:41 »
egy 20-200 oldalas anyagot (és akkor ez még egy átlagos kis valami, kutatómunkánál e mögé dobj nyugodtan egy szép nagy szorzót)
Mondjuk egy 1-es szorzót. Legfeljebb.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #14887 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 16:03:27 »
Én azt mondom, hogy a nyelvtant csak 5 évig kéne tanítani.
A helyesírásra valóban szükség van, de a mondatelemzésre nincs.
Senkit nem érdekel, hogy ez a mondat amit most írok az, egyszerű,összetett,mellérendelő,vagy alárendelő mondat.
Ezt a véleményedet terjeszd fel az oktatási hivatalnak, biztos örülni fognak neki.
Hétfőn zárva tart az ügyfélszolgálat.
Ha már ott vagy üzenem, hogy több sajtot adjanak a makarónira a menzán.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #14888 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 16:14:49 »
Én azt mondom, hogy a nyelvtant csak 5 évig kéne tanítani.
A helyesírásra valóban szükség van, de a mondatelemzésre nincs.
Senkit nem érdekel, hogy ez a mondat amit most írok az, egyszerű,összetett,mellérendelő,vagy alárendelő mondat.
Ezt a véleményedet terjeszd fel az oktatási hivatalnak, biztos örülni fognak neki.
Hétfőn zárva tart az ügyfélszolgálat.
Ha már ott vagy üzenem, hogy több sajtot adjanak a makarónira a menzán.

Talán kitolom 6 évre és úgy terjesztem be.
Szerintem az iskolai kaják amúgy is elég pocsékak
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #14889 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 16:18:31 »
Ízlés kérdése, de valóban igazad van, tényleg nem a legjobb minőségben szolgálják fel az ételeket, bár ez nem minden iskolára mondható el. Szerencsére már jó ideje nem kell gimis menzán kajálnom.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #14890 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 16:21:29 »
De. De ér. Egypontos hibának számít minden fogalmazásban. Pirossal megjelöltem.
Nem találtam megfelelő topic-ot,[szóköz]így hát ide írom azt,[szóköz]amit szeretnék.
Nem vagyok egy csillagos ötösös helyesen író,[szóköz]de amit itt is tapasztalok (egyébként a Facebook,[szóköz]az egy katasztrófa!),[szóköz]az szörnyű!
Szinte minden második-harmadik hozzászólás hemzseg a helyesírási hibáktól! Pedig ott van a helyesíráselemző [már nincs limit a hármas összetételekre] és -javító a hozzászólásokkor! Vagy lusták a delikvensek, vagy látják,[szóköz]hogy ott a hullámos piros aláhúzás,[szóköz]de nem tudják ezután[egybe] sem,[szóköz]hogy miben hibáztak. Borzasztó! Nyelvtanórán nem a szintagma–morféma–fonéma...[szóköz]és stb. dolgokat kéne tanítani,[szóköz]hanem elsősorban a szép,[szóköz]magyar helyesírásra kéne oktatni a gyerekeket!!* Utána jöhet a szintagma,[szóköz]stb....
Csak megjegyzésként: a főnökömnek is borzasztó a helyesírása,[szóköz]pedig főiskolát végzett....[szóköz]ami,[szóköz]ugye nem jelenti azt,[szóköz]hogy tud helyesen is írni....
*Ez a mondat magyarosabb, ha összevonod: „…dolgokat kellene tanítani a gyerekeknek, hanem azt, hogyan írjanak szépen, magyarosan és helyesen!”

Ez elég ciki.  :roll:

Én azt mondom, hogy a nyelvtant csak 5 évig kéne tanítani.
A helyesírásra valóban szükség van, de a mondatelemzésre nincs.
Senkit nem érdekel, hogy ez a mondat amit most írok az, egyszerű,összetett,mellérendelő,vagy alárendelő mondat.
Ezt a véleményedet terjeszd fel az oktatási hivatalnak, biztos örülni fognak neki.
Hétfőn zárva tart az ügyfélszolgálat.
Ha már ott vagy üzenem, hogy több sajtot adjanak a makarónira a menzán.

Ez milyen már!  :lol: :lol:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #14891 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 16:30:36 »
De. De ér. Egypontos hibának számít minden fogalmazásban. Pirossal megjelöltem.
Utána jöhet a szintagma,[szóköz]stb....
Itt kell vessző a stb. elé?

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14892 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 16:37:23 »
Nem kell.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:OFF
« Válasz #14893 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 16:53:05 »
Ha mindenki csak vesszőhibát és szóközhibát vétene,akkor már boldogan halnék meg.  ;)

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #14894 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 17:38:24 »
Tud valaki ötletet egy jó Darázsos avatarra? Tudom, hogy Janet nem éppen a legmagasztosabb női hős, de azért mégis durva, hogy 2-3 példán kívül nem kapok olyan képet, amin nem csak egy cicababaként, megdőlt pózzal, elsősorban ként van ábrázolva, hanem HŐSként..  :uhoh:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14895 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 17:40:32 »
A vesszőhiba is tud marha zavaró lenni. Nemrég elterjedt az, hogy sokszor előbbre rakják a vesszőt, mint kellene. Valahogy így: „előbbre, rakják a vesszőt mint kellene”. És mivel úgy olvas általában az ember, hogy hagy egy kis szünetet a vesszőnél, így olyan, mintha megakadna a lemez a mondatban. Ez zsinórban háromszor már olyan, mintha „szaggatna” a szöveg.

Szilánkmentes: a sztori szerint egy divattervező, akinek az élete sokszor abból állt, hogy milyen ruhát húzzon magára és milyen fotózásra menjen el. (Volt olyan időszak, ahol a karakterizálása abból állt, hogy kéthetente új jelmezt tervezett magának.) Emiatt nem meglepő, hogy nem igazán hősként tekintenek a figurára.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #14896 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 17:45:18 »


Szilánkmentes: a sztori szerint egy divattervező, akinek az élete sokszor abból állt, hogy milyen ruhát húzzon magára és milyen fotózásra menjen el. (Volt olyan időszak, ahol a karakterizálása abból állt, hogy kéthetente új jelmezt tervezett magának.) Emiatt nem meglepő, hogy nem igazán hősként tekintenek a figurára.

Én értem, de pont ezért a kibúvó miatt írtam, amit. Még, ha a legr****cosabb nő is lenne az egész Marvel univerzumban, akkor sem áll csupán annyiból a karakter, hogy né, lábak és mellek. Elsősorban ugyanolyan hős kéne legyen, mint bármelyik másik, akár férfi- akár nőről lenne szó. Számomra meg tiszta, hogy elsősorban hősként tekintsek rá, mert szerintem igenis rászolgált erre a jelzőre és majd utána jöhet az általánosítás.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:OFF
« Válasz #14897 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 18:00:18 »
tg: ebben egyet is értünk, de az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy nagyon sok a durva hiba. Ez az, ami leginkább zavaró.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #14898 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 20:20:01 »
Tud valaki ötletet egy jó Darázsos avatarra? Tudom, hogy Janet nem éppen a legmagasztosabb női hős, de azért mégis durva, hogy 2-3 példán kívül nem kapok olyan képet, amin nem csak egy cicababaként, megdőlt pózzal, elsősorban ként van ábrázolva, hanem HŐSként..  :uhoh:

nekem ez a kép tetszik például :)

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #14899 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 20:23:48 »
Ez nekem is és le is mentettem, de nem éppen az, amit kerestem. :)