Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982045 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:OFF
« Válasz #1760 Dátum: 2008. április 28. - 21:11:13 »
Nagyon jó volt olvasni a véleményedet, lehet, kipróbálok majd tőle valamit könyvben is. :)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1761 Dátum: 2008. április 28. - 21:19:36 »
Kinggel az a bajom, hogy agyon vannak nyomatva a könyvei. Lassan tényleg ott tartunk, hogy ami már megjelenik tőle, az egyből bestseller lesz...kicsit már ironikus ez és én nagyon kétkedve állok ehez. Az igaz, hogy nagyon ismert író, és már csak a név miatt is sokan megveszik, de vannka neki bőven gyenge könyvei is szerintem.
Én amit olvastam tőle és tetszett, az Az volt, és a Halálsoron, meg a Ragyogás. Nekem anniy a bajom vele, hogy erősen túl van sztárolva.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1762 Dátum: 2008. április 28. - 21:35:36 »
Nekem ezek a filmek nem igazán tetszettek: Cujo, Tortúra, de jó, volt a Halálsoron és a Kedvencek temetője. Viszont tudom, hogy a könyv az igazi, így nekivetettem magam - elsőként egy fantasy történetébe. Az nem tetszett. Úgyhogy sokáig semmi, majd hagytam magam rávenni, hogy (majdnem mindenki) által a legjobbnak tartott King-könyvet azért olvassam el: a Borzalmak városát. Megtörtént, de számomra olyan volt, mint egy gyenge novella majdnem bárkitől. Félni nem féltem, feszültséget nem éreztem, legfeljebb egyszer, majdnem untam. Úgyhogy elkönyveltem, hogy nem nekem való a stílusa. Bármelyik LLL könyvet izgalmasabbnak találtam annál, és durvábbnak is, de nem egy H.G. Wells novellát is, pedig az nem is horror. Nem beszélve Lovecraftról, mert ha valaki, hát ő horrort ír, mégpedig a javából.

Punkológus

  • Fórum Tag
  • Puma
  • ***
  • Hozzászólások: 307
Re:OFF
« Válasz #1763 Dátum: 2008. április 29. - 09:22:10 »
Lehet, hogy csak én mozgok teljesen más körökben, de én még senkitől sem hallottam, hogy a Borzalmak városa lenne az etalon és egyetértek, eléggé unalmas és számomra is érdektelen történet volt. Tulajdonképpen nem is értem, miért ajánlgatták azt neked. Most, hogy próbálok rá emlékezni, rájövök, hogy semmi nem ragadott meg a könyvből (kivéve az, hogy az egyik szereplőjét átemelte a Setét Torony ciklusba is).

Az Állattemető és a Cujo szerintem kezdetnek túl Kinges (értsd: baromi hosszan vezeti elő a szereplőket és egymáshoz való viszonyukat, ezt sokan felróják neki, az első 200 oldalon felsorakoztatja a szereplőket, bemutatja az idilli családot, utána bemutatja az idilli család szennyes oldalát, árnyalja a szereplőket és csak utána jön a mély víz. Én szeretem ezt, mert tényleg van időm a szereplő megismerésére és nem tucatkarakterek születnek, hanem szinte mindenki egyéniséggel bír, de kezdetnek sokakat eltántorít). Az Az meg kapásból túl hosszú ismerkedésnek, pedig minden benne van, ami egy King regényben jó lehet (két idősíkon futó sztori, a főszereplők gyerekkoráról és felnőtkoráról egyszerre, a lehető legrészletesebben kidolgozott karakterek, megfoghatatlan "szörny", mely beleitta magát a város életébe, évszázados visszautalások, magának a városnak a csendes őrülete, ami mindenkit megfertőz). Amit elsőnek ajánlanék, az mindenképpen a Tortúra (a film egy dögunalom és negyed annyira sem brutális), főleg mert nem misztikus szörnyeteggel van dolga benne a főszereplőnek. Vagy még inkább a Ragyogást, mind könyvben, mind filmen (szigorúan csak a Kubrick változatot, Nickolson alakításával). Egyébként még olvasásra mindenképpen érdemes a Végitélet, amiben pikk-pakk kiírtódik az emberiség 90 százaléka és zseniálisan mozgatja benne a szálakat und a szereplőket (csak ez baromi hosszú, de ha az Y bejött, akkor szerintem ez is bejönne, de itt is igen nagy rejtély övezi, hogy miért maradtak pont azok életben, akik életben maradtak, az elején csak annyit lehet tudni, hogy ugyanazt az álmot látták)

Jah és bevallottan King ihlette a Silent Hill-t is :P :hehe: :P
« Utoljára szerkesztve: 2008. április 29. - 09:27:22 írta Punkológus »
Mindenkinek annyi baja van! Az annyi bajnak annyi baja van! Hogy annyi baj legyen...

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #1764 Dátum: 2008. április 29. - 10:04:38 »
Én elég szkeptikus vagyok Kinggel kapcsolatban. Kíváncsi voltam, miért olyan nagy szám, elkezdtem olvasni a Misery-t, aztán a Dreamcatchert, de annyira hosszú, érdektelen és unalmas volt, hogy max 50 oldal után letettem. Semmi feszültséget nem éreztem, csak az események monoton sorozatát, amiből néha jól kiemelkedik egy foreshadowing (na ezt nem tudom megfogalmazni magyarul...) mondat, ami nagyhatású kellett volna legyen, és az lett volna a feladata, hogy felkeltse az érdeklődést a következő rész iránt, ehelyett nagyon klisésen hangzott. Ilyenre gondolok: "Ekkor nem tudták, hogy ez az utolsó szarvasvadászatuk együtt." Na, szóval, szerintem unalmas volt amit olvastam tőle.
Ellenben, a Halálsoron film teljesen megfogott (bár mindig csak a második felére értem oda... :(). Nagyon jó volt a rendezés és a színészek is, tapintható volt a feszültség a filmben. A néger gyógyító meg valami hihetetlen jól játszott.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1765 Dátum: 2008. április 29. - 11:37:36 »
Clark Duncan volt a néger, alias a Vezér. :D

Mondjuk az nem baj még, ha 50 után leteszed, mert unalmas, azt nem rónám fel az írónak, hogy rossz a könyv. Sőt, van úgy, hogy mondjuk egy 500 oldalas könyvben az első 200 oldalon nem történik semmi, nem érted, hogy tulajdonképp mire jó amit olvasol, aztán úgy bepörögnek az események, hogy alig bírod kapkodni a fejed, a korábbi unalmas, jelentéktelen dolgok, amik fölött simán átsiklottál meg fontos csavarok részévé válnak.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #1766 Dátum: 2008. április 29. - 11:57:50 »
Persze, az lehet, hogy később fontos lesz az első 50 oldal is, de arra se emlékeztem, mi volt 10 oldallal korábban, annyira nem maradt meg semmi. :-\
Igaz, hogy a Gyűrűk Urában meg az első kb 200 oldalt érdemes kihagyni, mert semmi értelme és onnantól lesz érdekes. ;D De a Gyu érdekelt, King meg nem fogott meg igazán. Nem mondom, hogy rossz író, csak azt, hogy nekem nem tetszik. ;)

A Vezér... na, a DD film is kiesett úgy ahogy van...

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1767 Dátum: 2008. április 29. - 12:02:32 »
Idézet
De a Gyu érdekelt, King meg nem fogott meg igazán.
Na lehet ha végigolvasod tetszett volna. (most nem Kingre mondom, hanem általánosságban :))
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #1768 Dátum: 2008. április 29. - 12:33:07 »
Általánosságban lehet. :D Kingnél a fogalmazás se jött be.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1769 Dátum: 2008. április 29. - 13:04:34 »
Vagy még inkább a Ragyogást, mind könyvben, mind filmen (szigorúan csak a Kubrick változatot, Nickolson alakításával).
Azt már párszor meg akartam nézni, de valahogy sose jött össze.

Idézet
Egyébként még olvasásra mindenképpen érdemes a Végitélet, amiben pikk-pakk kiírtódik az emberiség 90 százaléka és zseniálisan mozgatja benne a szálakat und a szereplőket (csak ez baromi hosszú, de ha az Y bejött, akkor szerintem ez is bejönne, de itt is igen nagy rejtély övezi, hogy miért maradtak pont azok életben, akik életben maradtak, az elején csak annyit lehet tudni, hogy ugyanazt az álmot látták)
Hát, Merle Védett férfiak című könyvének is nagyobb a füstje, mint a lángja. Ugyanaz a téma, mint az Y, de százszor unalmasabban kibontva.
Tényleg, Ju, hogy tetszett az Y uccsó két része?  :D
Idézet
Jah és bevallottan King ihlette a Silent Hill-t is :P :hehe: :P
Na ezt nem hiszem, mert bevallottan az a vietnámi háborús film volt az, a dgogos katonákkal, meg a kórházzal.  ;D

Nekem is volt pár olyan könyv, amiről jókat hallottam, mégse voltam képes végigolvasni azért, mert az eleje, a bevezetése szörnyű unalmas, vagy száraz volt. Ilyenek a Gyűrűk ura, az Alapítvány (azt kétszer is elkezdtem). Pedig szeretek olvasni, és még kevés dolog tántorított el ennyire.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #1770 Dátum: 2008. április 29. - 13:10:45 »
Én töredelmesen bevallom, hogy eddig egyetlen egy King könyvet sem olvastam el. Valahogy a legkevésbé sem hozott lázba, de ettől még nem mondom azt, hogy rosszak, mivel nem tudok róluk érdemben nyilatkozni. De valamiért az ilyen témák regényben nem fogtak meg sohasem, akkor inkább dokumentumkönyvben olvasok ilyenekről.
Mondjuk nem csak Kinggel vagyok így, sok más iróról is tudom, hogy jókat ír, de attól még nem mozgat meg. Ilyen például a Vavyan Fable. Az egész család el van tőle szállva, de én eddig két könyvét olvastam csak el, a Mesemaratont és a Szennyből az Angyalt. Igaz, ezek inkább vígjáték könyvek voltak. Én is inkább Leslie L Lawrencet olvasok szivesebben, bár utóbbi időben tőle is elég keveset olvastam.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1771 Dátum: 2008. április 29. - 13:19:11 »
Vicces, mert V Fable könyveit tipikusan csajregényeknek mondják, én is elég sokat olvastam belőle, még az elején. Nekem talán épp a Mesemaraton volt az tuolsó (de az annyira nem jött be). Én régen faltam a Nemere-könyveket (a kommandós és a sci-fi műveit), és VF első könyvének a címe ugye a Halkirálynő és a kommandó volt, így hagytam magam bepalizni és elolvastam.  :D Nem is volt rossz, így vagy 10 könyvét biztosan elolvastam még. LLL-ből eddig talán mindet olvastam, kivéve az utolsó kettőt még.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #1772 Dátum: 2008. április 29. - 13:48:46 »
Tényleg, Ju, hogy tetszett az Y uccsó két része?  :D
:spoiler:
Tetszett. :) Jól lezárták a történetet, tök poén, hogy a végén nem jön össze a barátnőjével. :D Kerek történet, de a magyarázat az egész kipusztulásra kicsit olyan, mintha nem tudtak volna jobbat kitalálni. Ezt leszámítva nagyon jó volt. :) Az utolsó rész meg lehetett volna hosszabb is, bővebben is érdekelt volna kivel mi történik később.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1773 Dátum: 2008. április 29. - 20:36:56 »
Doki nézed na meccset? Ejh, nem akarok vészmadár lenni, de az az érzésem, hogy kiesünk. És így még a bajnokságot is elcsesszük. :(
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1774 Dátum: 2008. április 29. - 22:44:05 »
HÁHÁHÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!! ;D ;D ;D ;D
Nem az a legjobb dolog, ha megérzel valamit és bejön, hanem az, ha megérzel egy nagyon rossz dolgot és pont az ellenkezője történik!:d Döntőben vagyunk Doki! ;D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1775 Dátum: 2008. április 29. - 22:52:26 »
:spoiler:
Tetszett. :) Jól lezárták a történetet, tök poén, hogy a végén nem jön össze a barátnőjével. :D Kerek történet, de a magyarázat az egész kipusztulásra kicsit olyan, mintha nem tudtak volna jobbat kitalálni. Ezt leszámítva nagyon jó volt. :) Az utolsó rész meg lehetett volna hosszabb is, bővebben is érdekelt volna kivel mi történik később.
Teljesen igazat adok, nagyon jól zárták le, engem is nagyon érdekelt volna az átmenet, hogy hogyan jutottak el idáig. Tényleg szép, kerek a történet, jó vége volt. Nekem kifejezetten ötletesnek tűnt a kínai magyarázat, hisz jelenleg is valós problémán alapszik.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #1776 Dátum: 2008. április 29. - 23:02:53 »
Pepo igen néztem és a döntöben vagyunk!!!!!!!!!! Á, de jó! Remélem a Chelsea-t kapjuk ellenfélnek és jól megszopatjuk őket! :violent: Amúgy csak azért nem írtam eddig, mivel az albérletben nincs kábel tévé és most értem haza a szomszéd kocsmából, ahol a meccset néztem. ;) Amúgy kérnünk kéne Sepitől egy Manchester-es smiley-t. ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #1777 Dátum: 2008. április 29. - 23:11:05 »
Amúgy kérnünk kéne Sepitől egy Manchester-es smiley-t. ;)
Sajnos nem tudok adni, Abramovics elvitte. ;D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1778 Dátum: 2008. április 29. - 23:13:39 »
Adok én majd neked Abramovicsot! ;D
Idézet
Pepo igen néztem és a döntöben vagyunk!!!!!!!!!! Á, de jó! Remélem a Chelsea-t kapjuk ellenfélnek és jól megszopatjuk őket
Hó de szép is lenne! De remélem ez a maradék két bajnokra is elég erővel és önbizalommal tölt majd el és behozzuk azt a két meccset. MOndjuk én a  poolnak jobban örülnék a döntőben. Már azért is, mert a Cselszkit utálom. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #1779 Dátum: 2008. április 30. - 08:57:34 »
:spoiler:
Nekem kifejezetten ötletesnek tűnt a kínai magyarázat, hisz jelenleg is valós problémán alapszik.
Igen, ötletes, csak én nagyobb hangsúlyt fektettem volna rá, így szinte átsiklottam felette. :-\ Kb 1 oldallal később esett le, hogy erről volt szó aztán lapoztam vissza. ;D Meg egy kicsit túl realisztikus volt, ami bár jó, csak nem számítottam rá és azt hittem, valami mással intézik el. ;)