Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981959 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #15140 Dátum: 2013. November 11. - 16:43:56 »
Nincs szükséged rá, a BIOS-a automatikusan meghatározza, mikor melyiket kell használnia.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #15141 Dátum: 2013. November 11. - 17:25:45 »
Optimusnál jó eséllyel UEFI lesz az már inkább. Egyébként nem, egyik sem csinálja. Megtehető userspace-ben és kernelspace-ben is, most már (kernelspace) driverek intézik jellemzően mindenhol.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15142 Dátum: 2013. November 11. - 20:31:15 »
Oké, akkor egyelőre rábízom a cuda-ra. :) Miután feltettem egy olyan Visual studiot, amit ő is szeret. :roll:

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:OFF
« Válasz #15143 Dátum: 2013. November 12. - 06:33:10 »
Gondolkozom egy olyan témájú könyvön, ami végig vonultatná a számitógépes pók-történelmet, mikor milyen játékok jöttek ki, milyen cuccokra. Gondolok itt pc-re, xboxra, ps-re, stb.
Egy ilyennel mennyire aratnék nagy sikert köztetek?

(A megjelenése 2014 félévig bezárólag lenne. Ahogy sikerül, bár jobb lenne a filmel egy időben megjelentetni.)
SD. EJC.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #15144 Dátum: 2013. November 12. - 08:15:18 »
Ehhez képest milyen pluszt tudna nyújtani?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #15145 Dátum: 2013. November 12. - 08:16:13 »
Ha jó áron adod, engem érdekelne. Meg ha elég részletes és érdekes.
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #15146 Dátum: 2013. November 12. - 10:14:32 »
Fél év alatt egy ilyen könyv? Ennyi idő arra nem lenne elég, hogy a kulcsfontosságú készítőket meginterjúvold e-mailben. Meg egy ilyen szűk témát én inkább diplomamunkákként szoktam látni.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15147 Dátum: 2013. November 12. - 10:51:23 »
Meg egy ilyen szűk témát én inkább diplomamunkákként szoktam látni.
Agreed. Bár ott sem szokták szeretni a wikipédián alapuló dolgozatokat.
A tudománytörténet (ez leginkább talán oda passzol) egy érdekes információgyűjtési terület, mondjuk nekem mindig inkább érdekességnek jön le, mint "kutatásnak". Inkább azt javasolnám, hogy könyv helyett szedd össze egy wiki-ben egy youtube collectionnel, mert az egy rugalmasabb formátum (és előrevetít egy közösségi fejlesztést, ami szerintem király). Persze, nem olyan, mint egy könyv, de egy ilyen témánál szerintem hasznosabb. ;)

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:OFF
« Válasz #15148 Dátum: 2013. November 12. - 18:21:04 »
Ehhez képest milyen pluszt tudna nyújtani?
Ennyire nem mennék bele. A fontosabb játékokról lennének a könyvben írások, az "egyebekről", meg a nem sikeresekről, illetve régiekről nem ejtenék szót. Én a Spider-Man 1-től kezdeném az egészet, és az azóta megjelent fontosabb, sikeresebb játékokat venném sorra rengeteg képpel, és szöveggel fűszerezve. Az írások bemutató, illetve kritika jellegűek lennének.

Ha jó áron adod, engem érdekelne. Meg ha elég részletes és érdekes.
Ez a weblapomról lenne ingyenesen elérhető.

Fél év alatt egy ilyen könyv? Ennyi idő arra nem lenne elég, hogy a kulcsfontosságú készítőket meginterjúvold e-mailben. Meg egy ilyen szűk témát én inkább diplomamunkákként szoktam látni.
Azért nem is ragaszkodom a fél évhez, mert érzem, hogy kevés, plusz van bőven más addig is. Interjúkra itt nem gondoltam kifejezetten.

Meg egy ilyen szűk témát én inkább diplomamunkákként szoktam látni.
Agreed. Bár ott sem szokták szeretni a wikipédián alapuló dolgozatokat.
A tudománytörténet (ez leginkább talán oda passzol) egy érdekes információgyűjtési terület, mondjuk nekem mindig inkább érdekességnek jön le, mint "kutatásnak". Inkább azt javasolnám, hogy könyv helyett szedd össze egy wiki-ben egy youtube collectionnel, mert az egy rugalmasabb formátum (és előrevetít egy közösségi fejlesztést, ami szerintem király). Persze, nem olyan, mint egy könyv, de egy ilyen témánál szerintem hasznosabb. ;)
Igazából a könyvhöz azért ragaszkodnék, mert úgyis ilyet tanulok, gyakorlásnak egy ilyen nem rossz, és legalább akkor adok valamit a közösségnek.

A másik ötletem még mindig a képregényes PC/Xbox játékokkal, illetve képregényekkel foglalkozó online magazin lenne, de nem találtam hozzá még embereket, akik segítenek, egyedül meg nem tudom bevállalni.
SD. EJC.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15149 Dátum: 2013. November 12. - 18:51:42 »
Igazából a könyvhöz azért ragaszkodnék, mert úgyis ilyet tanulok
Mit? :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #15150 Dátum: 2013. November 12. - 19:10:11 »
Hosszú verzió:
Ennyire nem mennék bele. A fontosabb játékokról lennének a könyvben írások, az "egyebekről", meg a nem sikeresekről, illetve régiekről nem ejtenék szót.
Igazából akkor tényleg semmi értelme. Ha hozzáveszem ezt:
Idézet
Ez a weblapomról lenne ingyenesen elérhető.
…akkor pláne. Kezdj inkább bele egy cikksorozatba a honlapodon. Azt egyrészt addig húzod, ameddig akarod (szumma húszezertől akár kétszázezer szóig), másrészt sokkal hatásosabb a kiszemelt témát és formátumot illetően.
Ha egy könyvet akarnál írni róla, minimum az Atari 2600-assal kellene indítani, de csak úgy, hogy előtte körbejárni, hogyan merült fel egyáltalán az ötlet. Ismeretterjesztő jellegű könyvet írni a szórakoztatóipar egy szegmenséről hosszas interjúvolgatás és cikkek böngészése nélkül nem érdemes… meg nem is igazán lehet.
Én csak a kis Mortal Kombat-történelemről szóló leírássorozatot/elbeszélést kutattam és írtam majdnem fél-háromnegyed évig, pedig az tényleg egyetlen fejlesztőstúdió egyetlen franchise-ára (alig egy tucat játékára), illetve a YouTube-on kívül szumma három honlap alapos átolvasására/kielemzésére korlátozódott. (És jó gyenge is lett, de a kitűzött céloknak legalább megfelel, és úgy-ahogy elégedett vagyok vele.)

Rövid változat:
Amit te akarsz, az inkább egy blogbejegyzés-sorozat, nem egy könyv. Már ennyiből is látszik, hogy a kitűzött céljaid szinte alig vannak köszönőviszonyban az előrejelzett formával.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:OFF
« Válasz #15151 Dátum: 2013. November 12. - 21:06:15 »
Mit? :)
[/quote]
Kiadványszerkesztő tanfolyamra járok. :)

Hosszú verzió:Igazából akkor tényleg semmi értelme. Ha hozzáveszem ezt:
Idézet
Ez a weblapomról lenne ingyenesen elérhető.
…akkor pláne. Kezdj inkább bele egy cikksorozatba a honlapodon. Azt egyrészt addig húzod, ameddig akarod (szumma húszezertől akár kétszázezer szóig), másrészt sokkal hatásosabb a kiszemelt témát és formátumot illetően.
Ha egy könyvet akarnál írni róla, minimum az Atari 2600-assal kellene indítani, de csak úgy, hogy előtte körbejárni, hogyan merült fel egyáltalán az ötlet. Ismeretterjesztő jellegű könyvet írni a szórakoztatóipar egy szegmenséről hosszas interjúvolgatás és cikkek böngészése nélkül nem érdemes… meg nem is igazán lehet.
Én csak a kis Mortal Kombat-történelemről szóló leírássorozatot/elbeszélést kutattam és írtam majdnem fél-háromnegyed évig, pedig az tényleg egyetlen fejlesztőstúdió egyetlen franchise-ára (alig egy tucat játékára), illetve a YouTube-on kívül szumma három honlap alapos átolvasására/kielemzésére korlátozódott. (És jó gyenge is lett, de a kitűzött céloknak legalább megfelel, és úgy-ahogy elégedett vagyok vele.)

Rövid változat:
Amit te akarsz, az inkább egy blogbejegyzés-sorozat, nem egy könyv. Már ennyiből is látszik, hogy a kitűzött céljaid szinte alig vannak köszönőviszonyban az előrejelzett formával.
Igazad van. Ha azt mondod /írod/, hogy csak erre kihegyezve, és csak a híresebbekre rámenve nem lenne értelme, akkor minden bizonnyal az úgy is van. Mármint könyv formában. A könyv formát azért említettem, mert egybe adnám ki, nem külön-külön.
De mindegy, igazából elhamarkodott kijelentés volt, lehet, hogy cikkenként nagyobb sikere lenne.
SD. EJC.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #15152 Dátum: 2013. November 12. - 21:12:46 »
Ha kiadványszerkesztés, inkább magazinban gondolkozz. Több kreativitást igényel egy színes magazin megkomponálása, mint egy könyv tördelése. Ami jelen esetben inkább visszavezet egy cikksorozathoz. PDF-et beágyazni manapság nem olyan nagy ügy, bár tudtommal van olyan plugin InDesignhoz is, ami tud weboldallá konvertálni. (Nos… amit lehet.)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15153 Dátum: 2013. November 12. - 23:31:39 »
Ha kiadványszerkesztés, inkább magazinban gondolkozz. Több kreativitást igényel egy színes magazin megkomponálása, mint egy könyv tördelése. Ami jelen esetben inkább visszavezet egy cikksorozathoz. PDF-et beágyazni manapság nem olyan nagy ügy, bár tudtommal van olyan plugin InDesignhoz is, ami tud weboldallá konvertálni. (Nos… amit lehet.)
Megint egyet kell értenem gaby-val... de igyekszem nem szokássá tenni, akkor sokkal unalmasabbak lennének a fórumos viták. ;D ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #15154 Dátum: 2013. November 13. - 10:11:41 »
Én is egyetértek, egyet kivéve: miért kellene az Atarival kezdenie? Egy könyv simán szólhatna például a Pókember játékok a PlayStation-korszakban, vagy hasonlóról. Én is írhatnék könyvet a Pókember képregényekről úgy, hogy nem 62-ben kezdem, hanem mondjuk a magyar kiadástól, de akár csak és kizárólag David Micheline munkásságáról is.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #15155 Dátum: 2013. November 13. - 10:39:59 »
Szerintem bárki bármiről írhat könyvet, a kérdés csak az, hogy mekkora olvasóközönséget talál magának. :) Mivel SD csak szórakozás/gyakorlás céljából írna, és a terméket ingyenesen elérhetővé tenné, így nem érvényesülnek üzleti szempontok, vagyis tökmindegy hogy miről és hogyan ír. Ezzel együtt a formátum tekintetében én is egyetértek Gabyékkal.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Jester

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 133
Re:OFF
« Válasz #15156 Dátum: 2013. November 13. - 12:01:55 »
Én is egyetértek, egyet kivéve: miért kellene az Atarival kezdenie? Egy könyv simán szólhatna például a Pókember játékok a PlayStation-korszakban, vagy hasonlóról.

Azert, mert az ujabb korszak jatekairol mar ezer review keszult a megjelenesekor. Kismillio cikket olvashatok roluk.
Ellenben egy regi jatekokat kivesezo iras mar sokkal erdekesebb a szamomra. Egy csomo kutakodastol megkimelheti az olvasot.
Az ujabb verzional nem erzek ra semmi kesztetest, hogy pont SD. EJC. iromanyat olvassam el...

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15157 Dátum: 2013. November 13. - 17:47:48 »
Szerintem bárki bármiről írhat könyvet, a kérdés csak az, hogy mekkora olvasóközönséget talál magának. :)
Erről egy Assassin's Creed idézet jut eszembe :D : "You believe something because you read it in a book? Anyone can write a book. There is even one that says the world was created in six days. And it's a bestseller, even." :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #15158 Dátum: 2013. November 13. - 20:54:51 »
Hehe. :D De tényleg így van, és nem is kell visszamenni a Bibliáig, van modern példa is: szcientológia. Ha ügyes vagy, még sci-fi íróként is egyházfő lehetsz. :hehe:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15159 Dátum: 2013. November 14. - 08:09:00 »
"You believe something because you read it in a book? Anyone can write a book. There is even one that says the world was created in six days. And it's a bestseller, even." :)
Miazhogy, de még micsoda bestseller, lényegében az emberiség legjelentősebb könyve. Ha választanom lehetne, hogy mit vigyek le egy lakatlan szigetre, ha csak egy könyvet vihetnék, vagy mi maradjon fenn az emberiségből egyetlen utolsó könyvként, 0 másodperc gondolkozás után vágnám rá, hogy Biblia. Lényegében ha nem is tekintünk rá vallási könyvként, csak mint irodalmi gyűjtemény, úgyis kikerülhetetlen, és mindennek az alapja.
Nemrég egyszer láttam egy könyvesboltban egy plakátot, amin a Twillight-ot mint minden idők legsikeresebb könyve hirdették, fel is merült bennem, hogy akkor ezzel most egy tollvonással egyenlőségjelet tettek a Biblia és a Twillight közé?? Talán úgy 2000 év múlva írjanak ki ilyesmit. :D