Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982201 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15180 Dátum: 2013. November 14. - 15:31:41 »
Náluk már az érdekes, hogy melyik betűket tartják olyan fontosnak? Mert ők konkrétan már csak egy fordítást látnak, az eredeti verzióban pedig azok a bizonyos napok korszakoknak is fordíthatóak.

Na igen, ilyen lenne egy értelmes hozzáállás. Nem is a tiédet hoztam példának. :)

Idézet
Jut eszembe, ebben a nagy Keresztény ország, és Isten, Haza, Család, Anyád mentalitás, meg nagy erkölcs és vallástan órák közben most akkor oktatják az evolúciót?
Igen. Csak az amcsik olyan hülyék, hogy ebből állami szintű vérnyákolást csapnak.
Ez engem is érdekelt. Igazából az amcsik hülyeségéből jött maga a téma is.

Idézet
Habár én gusztustalan dolognak tartom, hogy most (ismét) ennyire összemosták a vallást és a politikát
Egyetértek, szerintem is gusztustalan.


talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #15181 Dátum: 2013. November 14. - 15:32:26 »
Igen. Az a gond, hogy hiába buta sztereotípia, ha egyszer állandóan sikerül bebizonyítaniuk, hogy mélységesen igaz. És eközben mégis valahogy a világ vezető nemzete.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15182 Dátum: 2013. November 14. - 15:39:19 »
És eközben mégis valahogy a világ vezető nemzete.
Többek közt azért, mert megfizetik a külföldi tudást. Ezzel együtt azt is megmutatják, hogy elég, ha a társadalom egy kis része okos, mellettük majd elfér a csomó hülye.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #15183 Dátum: 2013. November 14. - 16:28:40 »
A szellemileg visszamaradottak közé. De a kreacionozmusban való hit és az evolúció elfogadása ortogonális dolgok.

Rendesen meg is lepődtem, amikor kb. 1 éve egy évfolyamtársam, az egyik vizsga előtt bejelentette, hogy szerinte az evolúció nem létezik,nem hisz benne. Pedig valószínűleg rengeteget tanult róla. :stupid:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15184 Dátum: 2013. November 14. - 17:20:37 »
Én se fogadom el maradéktalanul, neki is szíve joga, hogy mit gondol.
Gondolom nem agitált másokat, hogy ti se higgyetek benne.  ;)
Persze abban tökéletesen igazad van, hogy akkor mégis mit keres ilyen pályán, de mivel nem tudom, pontosan mivel foglalkozik, nem biztos, hogy a kettő teljesen kizárja egymást.
« Utoljára szerkesztve: 2013. November 14. - 17:28:03 írta Todd »

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #15185 Dátum: 2013. November 14. - 17:38:03 »
Gondolom nem agitált másokat, hogy ti se higgyetek benne.  ;)

Sajnos, de. Egyből elkezdte mondani nekem, hogy miért is hülyeség, amit próbáltam neki cáfolni, de nem lehet mit kezdeni egy téveszmével.
Hogy érted, hogy maradéktalanul? Az tény, hogy a darwini evolúció elméleten már számtalanszor módosítottak, de az alapkoncepció mindig is ugyanaz volt és a módosítások sem mondtak neki ellent. Az evolúció elméletnél ( és minden más elméletnél ) szerintem mindig is a legújabb verziót kell elfogadni. Én nem tudom elképzelni, hogy összeegyeztethető lenne ez azzal, amivel foglalkozik vagy amivel ( saját elképzelése szerint) foglalkozni fog; és elég ártalmasnak is tartom.

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:OFF
« Válasz #15186 Dátum: 2013. November 14. - 19:08:30 »
Bár az első fele egész jó történelmi fantasy. :D


Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15187 Dátum: 2013. November 14. - 19:22:30 »
Mókás. volt már egy pár ilyen. ezekbe azt csípem, hogy gyorsan 3-4 más személyekről szóló történet is simán beleszőnek, így hipp-hopp Noé hirtelen elbüszkélkedhet párral Ábrahám, meg Mózes történetei közül is.
Amúgy kiváncsi lennék, hogy itt mi a valódi célközönség.
Sajnos, de. Egyből elkezdte mondani nekem, hogy miért is hülyeség, amit próbáltam neki cáfolni, de nem lehet mit kezdeni egy téveszmével.
Az már tényleg záz...
Hogy érted, hogy maradéktalanul?
Lényegében már elmondtam. Ugye alapvetően ezt kitűzték gyorsan az ateisták zászlajává. De szerintem mind a mai napig nem ad, és lehet hogy igazából nem is akar választ adni magár az élet keletkezésére.
Ergó én úgy vélem, hogy az evolúció lehetett az az eszköz, amivel Isten teremtette az életet, de egyáltalán nem tudom elfogadni azt, hogy minden véletlenszerűen történt.
De mint mondtam, simán lehet, hogy igazándiból a kettő egyáltalán nem is zárja ki egymást.

De én mindig azt az alapelvet vallottam, hogy a csoda nem ott kezdődik, ahol csődöt mond a tudomány, és minden, amit már tudományosan meg tudunk magyarázni, az többé nem is csoda.
« Utoljára szerkesztve: 2013. November 14. - 20:03:39 írta Todd »

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #15188 Dátum: 2013. November 14. - 20:34:11 »
Micsoda reklámelhelyezés az Okos Ovis legújabb számában. Hógolyózó kisfiú Pókemberes csizmiben...jót röhögtem (de a 6. eltérést nem találtam meg  ;D )
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:OFF
« Válasz #15189 Dátum: 2013. November 14. - 20:45:38 »
Ha kiadványszerkesztés, inkább magazinban gondolkozz. Több kreativitást igényel egy színes magazin megkomponálása, mint egy könyv tördelése. Ami jelen esetben inkább visszavezet egy cikksorozathoz. PDF-et beágyazni manapság nem olyan nagy ügy, bár tudtommal van olyan plugin InDesignhoz is, ami tud weboldallá konvertálni. (Nos… amit lehet.)
Mondasz valamit, egy könyv egy magazinhoz képest "fakóbb". Viszont magazinban is be kell tördelni a szöveget nem? Bár mondjuk Indesign elég sok helyen besegít.

Azert, mert az ujabb korszak jatekairol mar ezer review keszult a megjelenesekor. Kismillio cikket olvashatok roluk.
Ellenben egy regi jatekokat kivesezo iras mar sokkal erdekesebb a szamomra. Egy csomo kutakodastol megkimelheti az olvasot.
Az ujabb verzional nem erzek ra semmi kesztetest, hogy pont SD. EJC. iromanyat olvassam el...
Kismillió cikket, de kismillió helyen. Azért ha az össze van szedve, és egy helyre van pakolva, egy kiadványba, akkor az csak gyorsabb, mint a neten a különböző cikkeket hajkurászni. Illetve, ne felejtsük el, hogy nem biztos, hogy az én véleményem megegyezik a kismillió cikkével.
SD. EJC.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #15190 Dátum: 2013. November 14. - 20:47:34 »
De én mindig azt az alapelvet vallottam, hogy a csoda nem ott kezdődik, ahol csődöt mond a tudomány, és minden, amit már tudományosan meg tudunk magyarázni, az többé nem is csoda.

Én is ezt az elvet vallom: " Ahol a tudomány véget ér, ott kezdődik a hit."  ;)
Bocsáss meg, de egy kicsit kijavítalak. Az evolúció soha nem az élet keletkezésére adott választ, hanem a fajok eredetére, sokszínűségére. Alapvető tézise valami élőből való kiindulás. Az élet keletkezésére egészen más elméletek láttak napvilágot, egyre több modellezési kísérleten próbálják s bizonyítani ezeket . ( panspermia, ősleves stb... ) Az, hogy ez miért pont így történt ( ha így történt), a véletlen vagy egy nagyobb emberi ésszel ( egyelőre) felfoghatatlan erő(k) műve, már tényleg egyéni elbírálás alá kerül. ( ergo az általános fizikai törvények miértjéről való elmélkedésről beszélek ) 

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15191 Dátum: 2013. November 14. - 21:26:22 »
Bocsáss meg, de egy kicsit kijavítalak.
Nyugodtan, ehhez te értesz, nem én.  ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #15192 Dátum: 2013. November 14. - 21:39:03 »
De pl. anyám is úgy gondolkozik, hogy dinók nem léteztek, mert nincsenek ott a Bibliában (biztos nem maga találta ezt ki). És hiába mondom neki, hogy miért, minden állat fel van sorolva a Bibliában? De a dinó szót amúgy meg keresheti jó sokáig...
De a Biblia nem nyúlik vissza olyan régre, nem? Teremtés, aztán már az emberek. Nem is lehet benne helye dinóknak. Viszont a csontok, kövületek egyértelmű bizonyítékai, hogy léteztek, ez nem tudományos elmélet, amit majd megcáfolhatnak, hanem tárgyi bizonyítékok.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #15193 Dátum: 2013. November 14. - 21:45:13 »
Viszont magazinban is be kell tördelni a szöveget nem? Bár mondjuk Indesign elég sok helyen besegít.
Sokkal jobban bele kell tördelni, mert ott agyobb a sansza annak, hogy a szövegalakod igen merészen eltér egy szokványos nagy téglalaptól. :) plusz ott már lehetne hasábok, képek körbefuttatása, és kb. kismillió olyan dolog, amiket egy kiadványszerkesztői tanfolyamon valószínűleg nem egy félévben oktatnak.
Idézet
Kismillió cikket, de kismillió helyen. Azért ha az össze van szedve, és egy helyre van pakolva, egy kiadványba, akkor az csak gyorsabb, mint a neten a különböző cikkeket hajkurászni.
Igazából ezt a Metacritic nevet viselő csodaként ismeri az internet tudásra ácsingózó népe. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15194 Dátum: 2013. November 14. - 21:49:15 »
Kaine: Ha a teremtés 6 földtörténeti kor, amiben az ember csupán az utolsóban jelent meg, akkor hol van itt a gond?
Egyébként mint írtam, én az ilyeneken való fennakadást minkét oldalról nevetségesnek tartom. Aki ezekkel foglalkozik, nagyon nem találta meg a lényeget.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15195 Dátum: 2013. November 15. - 01:15:15 »
Ergó én úgy vélem, hogy az evolúció lehetett az az eszköz, amivel Isten teremtette az életet
Én alapvetően nem tartom magam vallásosnak, de az ateista szót sem használnám. Inkább úgy vagyok vele, hogy erre a kérdésre sosem kaphatok egyértelmű választ (ha létezik Isten, az általam megfigyelhető rendszeren kívül van, ergo soha nem fogm egyértelműen érezni, a közvetett hatásokat meg ugyanúgy magyarázza a nagyszámú véletlenek összejátszása, mint az isteni gondviselés), tehát maga a kérdés irreleváns. Ezt tudom mondani az ebből leszármazó kérdésekre is. Tudománnyal bármit meg lehet válaszolni (amihez már elért), de attól még ott lehet a nagyfőnök a színfalak mögött. Vagy nem. Pont ezért nem is lényeg. Pont ezért nem is foglalkozom vele.
Illetve, ne felejtsük el, hogy nem biztos, hogy az én véleményem megegyezik a kismillió cikkével.
Valóban, de mitől lesz különleges a te véleményed? (A mondatodból adódik a kérdés.)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #15196 Dátum: 2013. November 16. - 14:33:26 »
Hát, akármennyire is divat cikizni az amcsikat, hogy hülyék, azért ők is tudnak nagyon jó fejek lenni:

http://index.hu/kulfold/2013/11/15/egy_leukemias_kisgyerek_kedveert_gotham_cityve_valtozott_san_francisco/

Ebben a cikkben videó is van Rébusz elfogásáról:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2508148/Our-hero-Batkid-honored-key-city-November-15-declared-Batkid-Day-San-Franciscos-Gotham-City.html

Jó látni, amikor így összefognak az emberek a jó ügy érdekében. :)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:OFF
« Válasz #15197 Dátum: 2013. November 16. - 16:47:56 »
Az Arrow stábja még videót is csinált hozzá.

https://www.facebook.com/photo.php?v=534920459926559

Nagyon jó marketing, fejség. :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15198 Dátum: 2013. November 18. - 10:52:43 »
Is-is. Jófejség és jó marketing/kampány, néha, nagyon ritkán találkozik a kettő.  ;)

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #15199 Dátum: 2013. November 19. - 09:03:24 »



In 1988, Richard Lenksi began his simple, yet radical, experiment to study how evolution unfolds. He wanted to know whether evolution could repeat itself if given a second chance, or if organisms have what biologists called a “fitness peak.” The experiment began with 12 identical populations of E. coli bacteria placed into glucose-laden flasks. Lenski watched them grow everyday, and when the bacteria ran out of glucose, he transferred them into a new flask. Every 500 generations, some were taken out and frozen for future study. Twenty-five years and later, with his bacteria going through 6.6 generations per day, his Long-Term Evolution Experiment has produced over 58,000 generations—equivalent to a million years of human evolution. When he measured how fast the evolved bacteria could multiply relative to their ancestors (thawed and revived from his freezer), he found that the descendant’s fitness continued to improve, with no signs of leveling off. This suggests that evolution is indeed reproducible.