Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982201 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15400 Dátum: 2014. Február 15. - 15:25:33 »
Ne felejtsd, hogy az egyház "konzervatív nézőpontjának" megtartása mennyi áldozatot igényelt a történelem során.
Hát az sajnos nagyon nem az értékek megtartására irányult, hanem az értéknek vélt nézetek másokra történő erőszakos ráeröltetése (sőt igazából még ez se, de ez volt a kimondott ok).
Az értékeket igenis meg kell tartani, de nem mások jogainak megbénításával és nem ítélkezéssel.
Ezzel tökéletesen egyetértek.
De akkor ha az egyház jobb esetben ne akarja a nézeteit másokra erőltetni erőszakosan (tudom, sajnos sokan megteszik, utálom is őket), akkor egy másik csoport, miért akarja az egyházra erőltetni a saját nézőpontjukat?
Egy tökéletes világban szerintem a békében együttélés lenne a cél.
Idézetet írta: Ju
Nekem is az nem tetszik, amikor totálisan nem hívő emberek dolgoznak azon, hogy templomi esküvőjük legyen. Szerintem magukat is arcon csapják, meg a templomot is.
Szerintem is az, magának a vallásnak az arculcsapása. És nem értem, ez nekik egyáltalán miért fontos?  :headscratch:
Csak mert az "romcsi"?
De már van olyan esküvő, ami pont olyan, mint egy egyházi esküvő, pap megjelenésű emberrel, meg minden, csak nem hivatalos egyházi esküvő, nekik az mi a fenének nem elég.
Idézetet írta: Ju
Jó, abban van valami, hogy az egyház a saját normarendszerét tartja fent, mert ez a dolga, és aszerint nem valid két meleg házassága. Magát a normarendszert vitatom.
Lehet is vitatni, mert mindenkinek olyan a hite, amit ő akar. Majd valamilyen felsőbbrendű hatalom eldönti, melyikünknek volt igaza (vélhetőleg egy olyan nézőpont szerint, amit mi el sem tudunk képzelni).
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 15. - 15:27:47 írta Todd »

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15401 Dátum: 2014. Február 15. - 15:39:05 »
Csak mert az "romcsi"?
Pontosan azért. Meg azért, mert "olyan szép belülről"... ezzel az erővel egyszerűbb lenne kibérelni egy kastélytermet. :roll:

Lehet is vitatni, mert mindenkinek olyan a hite, amit ő akar. Majd valamilyen felsőbbrendű hatalom eldönti, melyikünknek volt igaza (vélhetőleg egy olyan nézőpont szerint, amit mi el sem tudunk képzelni).
:bravo:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #15402 Dátum: 2014. Február 15. - 16:00:24 »
Alapvetően ha ők a saját maguk elfogadásáért harcolnak, akkor fogadják el azt is, hogy vannak emberek, akik nem így élnek.
Szerintem semmi olyat nem akarnak ránk kényszeríteni, ami akadályozná az életvitelünket, vagy lelki károkat okozna. Nekem nem lesz semmi bajom attól, ha egy meleg pár egy templomban mondja ki az igent, és nem egy sima házasságkötő teremben.

Idézet
De ha az egyházon belül vannak bizonyos normák, amiket évezredek óta tartanak, akkor azokat nem kéne ilyen durván áthágni
Most ugyanarról a katolikus egyházról beszélünk, amelyről az elmúlt években sorra derültek ki a pedofil botrányok - illetve legutóbb egy korrupciós ügybe keveredett - és amely egyház a kétezer éves történelme során számtalanszor volt részes - közvetve vagy közvetlenül - háborús hadjáratokban, politikai befolyásolásban, ártatlanok millióinak lemészárlásában, valamint a buta tanulatlan szegény emberek hülyítésében és kihasználásában? Ezek után milyen jogon prédikálnak erkölcsről és normákról?

Másrészt meg, attól hogy egy norma évtizedeken át fennáll, még lehet elavult. Szerintem pont az a legnagyobb probléma, hogy túl merev és konzervatív az egyház hozzáállása, nem tudnak (vagy nem akarnak) alkalmazkodni a változó világhoz. És ha erre nem lesznek képesek, akkor előbb-utóbb ez lesz a vesztük.

Idézet
Erre persze azt mondják, hogy kirekesztés, meg diszkrimináció, de én pl. nem érzem diszkriminálva magam attól, ha ők meleg egyházat alapítanak.
Én viszont előre látom, hogy a katolikus egyház egyből szentségtörést, eretnekséget kiáltana ki, és köpködni kezdene egy ilyen egyházra. ;) És igen, ez diszkrimináció egyébként. Mert ha meleg vagy, akkor már hirtelen nem is számít, hogy hiszel-e Istenben.

Idézet
(persze nyilván ezt már sokan megoldották máshogy pl. anyagiakban).
Na ez az. Akkor meg miről beszélünk? Lejattolsz a papnak és kész, ennyit az egyházi normákról.

Idézet
Nem tudom, azt nyilván nem a mi dolgunk eldönteni, hogy Isten miről, vagy kiről mit gondol, de szerintem az egyház nézőpontja ebben az esetben jogos. Fenen hirdetni, hogy minden meleg bűnben él és meg fog halni, az nagyon nem jogos.
Nem tudom, ez érthető-e vagy zagyvaság.  :headscratch:
Kicsit ellentmondásos. :D Ha már eljutottál odáig, hogy az egyháznak nincs mindenben igaza, és te sem fogadod el minden kijelentésüket, akkor onnan már csak egy lépés odáig eljutni, hogy például a melegek házasságában igaza van-e az egyháznak vagy sem.

Egyébként remélem nem írtam semmi sértőt, a véleményem nem ellened való kirohanás akar lenni. :D Azt hiszem alapvető különbség köztünk, hogy míg te valamilyen szinten tiszteled az egyházat, addig én egyáltalán nem. Emiatt alapból más nézőpontból állunk hozzá a vallási kérdésekhez.
Annak azért örülök, hogy nagyjából te is elfogadod a melegeket. :D
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 15. - 16:06:00 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15403 Dátum: 2014. Február 15. - 16:03:28 »
És milyen meglepő fordulat, aznap, hogy Ellen Page előjött a kis kámingáttal, már meg is jelent a Last Of us-hoz egy DLC, amiben a róla mintázott karakter közelebbi kapcsolatba kerül legjobb barátnőjével. :D


Háát, nincsenek véletlenek.  :D

Tom, engem abszolút nem sért, ha nem csíped a katolikus egyházat, mert nem vagyok katolikus.  ;)
Amúgy én az egyházat mindenre egyben értem, nem egy-egy egyházra külön. Mindig így értem, mert helyből nem szeretem, ha az egyik egyház magát a többi fölé emeli.
Idézet
Szerintem semmi olyat nem akarnak ránk kényszeríteni, ami akadályozná az életvitelünket, vagy lelki károkat okozna. Nekem nem lesz semmi bajom attól, ha egy meleg pár egy templomban mondja ki az igent, és nem egy sima házasságkötő teremben.
ÉS teszem azt az egyházba járó embereket nem sértené? Vagy az, hogy őket sérti ez, az nem okoz sérülést, csak az, ha a másik oldalt sérti valami?
Idézet
Kicsit ellentmondásos. :D Ha már eljutottál odáig, hogy az egyháznak nincs mindenben igaza, és te sem fogadod el minden kijelentésüket, akkor onnan már csak egy lépés odáig eljutni, hogy például a melegek házasságában igaza van-e az egyháznak vagy sem.
Már bocsánat, de mi az ellentmondás abban, hogy tisztelem a másik véleményét, nézőpontját, akkor is, ha nem mindenben értek egyet vele. Nem erről szól az élet?
Idézet
Annak azért örülök, hogy nagyjából te is elfogadod a melegeket. :D
Nem "nagyjából én is elfogadom", teljes mértékben elfogadom őket.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 15. - 16:13:11 írta Todd »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #15404 Dátum: 2014. Február 15. - 16:07:00 »
És milyen meglepő fordulat, aznap, hogy Ellen Page előjött a kis kámingáttal, már meg is jelent a Last Of us-hoz egy DLC, amiben a róla mintázott karakter közelebbi kapcsolatba kerül legjobb barátnőjével. :D
:lol: Zseniális marketing. :lol:
Egyébként azt hittem, hogy csak a Beyond: Two Souls-ban mintázták róla a karaktert.


Idézet
Lehet is vitatni, mert mindenkinek olyan a hite, amit ő akar. Majd valamilyen felsőbbrendű hatalom eldönti, melyikünknek volt igaza
Ja, csak az a baj, hogy az egyház azt képzeli magáról, hogy ő ez a felsőbbrendű hatalom, aki ezt eldönti. :roll:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 15. - 16:09:01 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #15405 Dátum: 2014. Február 15. - 16:08:40 »
Ez megint igen kényes téma, és igazából mindkét félnek igaza van, de egyiknek sincs teljesen. De ez a mondat szöget ütött a fejembe, és jó hogy a te "szádból" hangzott el:

Alapvetően ha ők a saját maguk elfogadásáért harcolnak, akkor fogadják el azt is, hogy vannak emberek, akik nem így élnek.

Engem már nagyon sok hívő bántott az ateizmusom miatt, és skandálták a rigmusokat, hogy a pokolban fogok elégni. Ami már nem is tűnik olyan rettentőnek, ha ők a mennyben lesznek.  :hehe:
Félre a tréfát, mindannyiunkban benne van a "nem elfogadás" vagy elutasítás, bármennyire is ellenkezünk. Bár ezt a hírt nem néztem meg, de láttam Kitty egy nagyon jó filmjét, az An american crime címűt. Egy lány ismerősöm hívta fel rá a figyelmem, és meg is lepődtem, milyen jó az ízlése. Ajánlom figyelmetekbe, ha nem láttátok, mert a témája ellenére gyönyörű film.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15406 Dátum: 2014. Február 15. - 16:17:26 »
Egyébként azt hittem, hogy csak a Beyond: Two Souls-ban mintázták róla a karaktert.
A Beyond hivatalos, ő játszotta és adta a hangját, a Last of us nem, csak úgy néz ki egy karakter, és meglepő módon Ellie a neve.  ;)
Idézet
Engem már nagyon sok hívő bántott az ateizmusom miatt
Hidd el engem is sokat bántottak a vallásom miatt. Annó általánosban nem akarta senki sem felfogni, hogy milyen vallás az, hogy Baptista, ment rendesen a szektázás.
:lol: Zseniális marketing. :lol:
Csak ezt nem egy nap alatt rakták össze, így felmerül bennem, a kérdés, akkor mi is volt a marketing? Ezek szerint annyira nem is volt meglepő ez a bejelentés?
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 15. - 16:20:06 írta Todd »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #15407 Dátum: 2014. Február 15. - 16:23:22 »
Engem már nagyon sok hívő bántott az ateizmusom miatt, és skandálták a rigmusokat, hogy a pokolban fogok elégni.
Nekem ilyen tapasztalataim szerencsére nincsenek, bár igaz, nem vagyok ateista (bár mélyen vallásosnak sem tartom magam), de amúgy pont nemrégiben volt egy kis affér ebből az egyházban. Az új pápa ugyanis azt találta mondani, hogy hát igazából az ateistáknak is van esélyük a Mennybe jutni. Na erre a vatikáni vezérkar gyorsan kiadott egy közleményt, hogy "hát az nem úgy van" és hogy a pápa szövege csak "nyelvbotlás" volt. :hehe:
Pedig ez egy nagyon veszélyes logika amúgy. Ugyanis ha az egyház azt mondja, hogy az ateisták mindenképp pokolra jutnak, függetlenül attól, hogy milyen életet élnek, akkor innentől kezdve miért kellene becsületes életet élniük? Ha ígyis-úgyis pokolra jutsz, akkor lehetsz rabló, bűnöző, vagy akár tömeggyilkos is, nem tök mindegy? Persze aki ateista, az nyilván nem hisz a pokolban sem, de ez is egy tipikusan olyan merev magatartás az egyház részéről, ami a látszat alapján ítél és a saját érdekeikre helyezi a hangsúlyt.

Idézetet írta: Todd
ÉS teszem azt az egyházba járó embereket nem sértené?
Igazából nem értem, hogy miért sérti. De komolyan, ha az egyház merevségét félretesszük, és csak magát a vallást nézzük, aminek a legfőbb mondanivalója, hogy fogadjuk el és szeressük egymást, éljünk békességben, abba nem tartozik bele az is, hogy ha a felebarátom is templomi esküvőt szeretne, akkor hadd tegye meg ő is, még ha neki más is a szexuális orientációja? Megy a duma hogy fogadjuk el egymást, de közben meg pont azért akarjuk kirekeszteni, mert ők mások? 

Idézet
Már bocsánat, de mi az ellentmondás abban, hogy tisztelem a másik véleményét, nézőpontját, akkor is, ha nem mindenben értek egyet vele. Nem erről szól az élet?
Én arra írtam, hogy ellentmondásos, hogy az egyház súlyosan diszkriminatív lépéseit te is ellenzed, de a kevésbé diszkriminatívakat elfogadod. :D Vagyis szerinted sem helyes üldözni a melegeket, de megtiltani nekik az egyházi esküvő lehetőségét, az tök rendben van. :)

Idézet
Nem "nagyjából én is elfogadom", teljes mértékben elfogadom őket.  ;)
De teljes elfogadás csak akkor van, hogy semmilyen jogában nem akarod korlátozni az embertársadat. ;) De te egy olyan jog tiltását támogatod a melegekkel szemben, amely neked a rendelkezésedre áll. Vagyis ha úgy vesszük, egy felebarátodnak korlátozott joga van hozzád képest, csak azért mert ő meleg.
Ha kimondjuk, hogy a melegek egyenrangúak velünk, akkor el kellene fogadnunk, hogy minden jog, ami megillet minket, az őket is megilleti.

Egyébként az egyház is jó hülye. Ha lenne egy kis menedzsment érzékük, tárt karokkal üdvözölnék a melegházasságot. tudjátok mennyi új hívőt nyernének meg maguknak? :lol:

Idézet
Amúgy én az egyházat mindenre egyben értem, nem egy-egy egyházra külön. Mindig így értem, mert helyből nem szeretem, ha az egyik egyház magát a többi fölé emeli.
Én az egyház alatt a katolikus egyházat értem, de pusztán csak megszokásból.

Idézet
Csak ezt nem egy nap alatt rakták össze, így felmerül bennem, a kérdés, akkor mi is volt a marketing? Ezek szerint annyira nem is volt meglepő ez a bejelentés?
Végülis... Két legyet ütöttek egy csapásra. :lol: Egyébként Ellen előbb-utóbb úgyis coming out-olt volna szerintem. Nem hiszem, hogy pusztán marketingból tette volna, vagy megjátszotta volna magát. Valószínűleg a környezetéből jópáran tudták már egy ideje, hogy melyik nemhez vonzódik.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 15. - 16:53:56 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15408 Dátum: 2014. Február 15. - 16:42:03 »
Hát ha én isten lennék, és lenne egy saját felsőbbrendű világom, én sem hiszem, hogy beengedném oda azokat, akik azt mondták, hogy kösz, de nekünk nincs szükségünk rád, jól elvagyunk nélküled.  ;)
Szóval annyira ez nem tűnik logikátlannak.  :hehe:
Persze én erre mondtam, hogy ez az emberi elképzelés, és hogy mi van, vagy mi nincs valójában, azt remélhetőleg nagyon sokára fogjuk csak megtudni. És amúgy is, az emberiség nagy szerencséjére én nem vagyok isten.  :twisted:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 15. - 16:44:21 írta Todd »

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #15409 Dátum: 2014. Február 15. - 16:51:47 »
Engem már nagyon sok hívő bántott az ateizmusom miatt, és skandálták a rigmusokat, hogy a pokolban fogok elégni.
Nekem ilyen tapasztalataim szerencsére nincsenek, bár igaz, nem vagyok ateista (bár mélyen vallásosnak sem tartom magam), de amúgy pont nemrégiben volt egy kis affér ebből az egyházban. Az új pápa ugyanis azt találta mondani, hogy hát igazából az ateistáknak is van esélyük a Mennybe jutni. Na erre a vatikáni vezérkar gyorsan kiadott egy közleményt, hogy "hát az nem úgy van" és hogy a pápa szövege csak "nyelvbotlás" volt. :hehe:
Pedig ez egy nagyon veszélyes logika amúgy. Ugyanis ha az egyház azt mondja, hogy az ateisták mindenképp pokolra jutnak, függetlenül attól, hogy milyen életet élnek, akkor innentől kezdve miért kellene becsületes életet élniük? Ha ígyis-úgyis pokolra jutsz, akkor lehetsz rabló, bűnöző, vagy akár tömeggyilkos is, nem tök mindegy? Persze aki ateista, az nyilván nem hisz a pokolban sem, de ez is egy tipikusan olyan merev magatartás az egyház részéről, ami a látszat alapján ítél és a saját érdekeikre helyezi a hangsúlyt.

Erkölcs. Ez nem egyházi morál. Ha úgy élek, hogy azt adom, amit kapni szeretnék, ahhoz semmilyen egyháznak nincs köze.
Az olyan Isten megbocsátásából pedig nem kérek, amelyik nem bocsát meg az ateistáknak, de a pedofil papokat beengedi a mennybe. Akkor az is szép hely lehet.  :D Amúgy ebből látszik, hogy ezt is csak az ember találta ki, mert különben nem lenne benne ennyi ellentmondás.
Az pedig jogos, hogy ha én nem megyek az ő házába, ő se jöjjön az enyémbe.
De persze voltak emberek az egyház történetében akikre felnézek, illetve a végletekig tisztelek. Szent Ferenc törekvései például kifejezetten szimpatikusak számomra, de az egyházban ( egyikben sem ) nincsenek olyan tiszta emberek, mint ő. Sajnos...


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15410 Dátum: 2014. Február 15. - 16:55:12 »
Az olyan Isten megbocsátásából pedig nem kérek, amelyik nem bocsát meg az ateistáknak, de a pedofil papokat beengedi a mennybe. Akkor az is szép hely lehet.  :D Amúgy ebből látszik, hogy ezt is csak az ember találta ki, mert különben nem lenne benne ennyi ellentmondás.
Én nem abban az Istenben hiszek, aki beengedi a mennybe a pedofil papokat.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 15. - 17:07:10 írta Todd »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #15411 Dátum: 2014. Február 15. - 17:14:19 »
Erkölcs. Ez nem egyházi morál. Ha úgy élek, hogy azt adom, amit kapni szeretnék, ahhoz semmilyen egyháznak nincs köze.
Ja, csak az egyházak mégis azt hirdetik hogy közük van hozzá. Hisz bármilyen jó és erkölcsös életet is élsz, mégis elítélnek téged.

Idézet
Amúgy ebből látszik, hogy ezt is csak az ember találta ki, mert különben nem lenne benne ennyi ellentmondás.
Jaja, ilyen ellentmondásokra akartam felhívni a figyelmet.

Idézet
De persze voltak emberek az egyház történetében akikre felnézek, illetve a végletekig tisztelek. Szent Ferenc törekvései például kifejezetten szimpatikusak számomra, de az egyházban ( egyikben sem ) nincsenek olyan tiszta emberek, mint ő. Sajnos...
Igen, én is így vagyok vele. Gimis koromban láttam a Napfivér, holdnővér c. filmet, na annak a legerősebb jelenete, amikor a film végén Szent Ferenc meghallgattatást nyer a pápához. Egy szál csuhában, mezítláb beslattyog az aranyozott pompában ücsörgő egyházi elöljáróság és a pápa elé, és előadja, hogy nem a külsőségek és nem a gazdagság számít. Abban a jelenetben már pusztán a képi kontraszt is nagyon erős Szent Ferenc és a pápa között. És a slusszpoén, hogy a pápa lábat csókol Ferencnek.

Hát ha én isten lennék, és lenne egy saját felsőbbrendű világom, én sem hiszem, hogy beengedném oda azokat, akik azt mondták, hogy kösz, de nekünk nincs szükségünk rád, jól elvagyunk nélküled.  ;)
Nade az egyház nem ezt mondja. Ők nem azt mondják, hogy ha példás életet élsz, de nem vagy hívő, akkor ugyan nem jutsz be a Mennyországba, de mittom, békésen ellebegsz a semmiben mint egy jóllakott óvodás. Nem. Ők azt mondják, hogy ha nem vagy hívő, akkor mindegy hogy hogyan élsz, mindegy hogy mit teszel, akkor is a pokolba jutsz, ahol örökké kínozni fognak. Vagyis az egyház akkor is fenyeget téged, ha egyébként békés, példás, erkölcsös életet élsz. Én ezt tartom nagy hibának.

És igen, a katolikus istenkép egyik legnagyobb logikai ellentmondása, hogy Isten végtelenül jó, de azért gond nélkül legyilkol vagy megbüntet bárkit, illetve a pokolba taszít még akkor is, ha jó gyerek vagy, pusztán azért, mert nem hiszel benne. Vagyis a végtelenül jó Isten végtelenül önző is lenne...?
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15412 Dátum: 2014. Február 15. - 17:31:33 »
Én arra írtam, hogy ellentmondásos, hogy az egyház súlyosan diszkriminatív lépéseit te is ellenzed, de a kevésbé diszkriminatívakat elfogadod. :D Vagyis szerinted sem helyes üldözni a melegeket, de megtiltani nekik az egyházi esküvő lehetőségét, az tök rendben van. :)
Én is megakadtam ezen a logikai lépésen, csak aztán más irányba ment a beszélgetés. :)

Idézet
ÉS teszem azt az egyházba járó embereket nem sértené? Vagy az, hogy őket sérti ez, az nem okoz sérülést, csak az, ha a másik oldalt sérti valami?
Nem akarok túl sarkított példákat hozni, de szerintem nem jogos az, ha valakit sért egy meleg pár nyilvános megjelenése(nyilván nem arra gondolok, hogy a vasárnapi szertartás közben nyalják-falják egymást, az hetero pároknál sem nyilvános helyre való). Legalábbis szerintem ne prédikáljon valaki vallásról és isten végtelen szeretetéről, ha a következő mondatával elég kimondott véget határoz meg annak a szeretetnek. ;)
Igazából szerintem a hit és a közösség szempontjából teljesen mindegynek kéne lennie annak, hogy Beához vagy Bélához mész-e haza, mint ahogy az is mindegy, hogy a hajad szőke vagy barna. Saját dilemmám, hogy nem értem, ezt hogy lehet máshogy látni. Nem logikus. (nincs Spock smiley... ;)) :)

Az olyan Isten megbocsátásából pedig nem kérek, amelyik nem bocsát meg az ateistáknak, de a pedofil papokat beengedi a mennybe. Akkor az is szép hely lehet.  :D
Továbbvihetem? :D Én a megbocsátásból sem kérek, mert nem hiszem, hogy az életem jócselekedetek és bűnök nagy halmaza. Szerintem ha végtelenül intelligens vagy, akkor nem megbocsátod a rossz dolgokat, hanem rájössz, hogy mindennek sok oldala van és semmi nem fekete vagy fehér, aztán ezért elfogadod a dolgot olyannak, amilyen, és nem akarod megítélni, hogy a sok szürke most inkább fehéret vagy inkább feketét ad ki.

Az új pápa ugyanis azt találta mondani, hogy hát igazából az ateistáknak is van esélyük a Mennybe jutni. Na erre a vatikáni vezérkar gyorsan kiadott egy közleményt, hogy "hát az nem úgy van" és hogy a pápa szövege csak "nyelvbotlás" volt. :hehe:
Nekem egyébként szimpatikus Ferenc hozzáállása(nem csak ebben), jófejnek látszik az öreg. :)

És igen, a katolikus istenkép egyik legnagyobb logikai ellentmondása, ... Vagyis a végtelenül jó Isten végtelenül önző is lenne...?
Na igen, erre akartam én is kitérni. A végtelenül jó és végtelenül bölcs isten nem egy gyerek érvrendszerét használja.

Érdekes gondolat lenne még, hogy vajon a mai világban mennyire valid elképzelés a pokol? Hisz ebben valaki? Nekem a klasszikus "fősz az üstben és az ördög szúrkál vasvillával" jelenet nagyon elavultnak látszik, nem hiszem, hogy bárkit is meggyőz. :headscratch:

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #15413 Dátum: 2014. Február 15. - 17:47:59 »
Az olyan Isten megbocsátásából pedig nem kérek, amelyik nem bocsát meg az ateistáknak, de a pedofil papokat beengedi a mennybe. Akkor az is szép hely lehet.  :D
Továbbvihetem? :D Én a megbocsátásból sem kérek, mert nem hiszem, hogy az életem jócselekedetek és bűnök nagy halmaza. Szerintem ha végtelenül intelligens vagy, akkor nem megbocsátod a rossz dolgokat, hanem rájössz, hogy mindennek sok oldala van és semmi nem fekete vagy fehér, aztán ezért elfogadod a dolgot olyannak, amilyen, és nem akarod megítélni, hogy a sok szürke most inkább fehéret vagy inkább feketét ad ki.

Nem sok mindenben értünk egyet, ( valószínű ez annak köszönhető, hogy mindketten elég erős egyéniségek lehetünk, és nem engedünk a 21-ből...) ebben sem teljesen.  ;D De való igaz, hogy valami hasonlóra gondoltam én is. Bár az én világnézetem épp a fekete és fehér felé konvergál, de nem teljesen olyan értelemben ahogy meglátásom szerint te látod.

Idézet
Érdekes gondolat lenne még, hogy vajon a mai világban mennyire valid elképzelés a pokol? Hisz ebben valaki? Nekem a klasszikus "fősz az üstben és az ördög szúrkál vasvillával" jelenet nagyon elavultnak látszik, nem hiszem, hogy bárkit is meggyőz.

Ha tényleg van pokol, akkor mi most ott vagyunk.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15414 Dátum: 2014. Február 15. - 18:00:14 »
Nem sok mindenben értünk egyet, ( valószínű ez annak köszönhető, hogy mindketten elég erős egyéniségek lehetünk, és nem engedünk a 21-ből...) ebben sem teljesen.  ;D

True. ;D

Idézet
De való igaz, hogy valami hasonlóra gondoltam én is. Bár az én világnézetem épp a fekete és fehér felé konvergál, de nem teljesen olyan értelemben ahogy meglátásom szerint te látod.

Sejtem... azt hiszem. :) Nem ugyanolyan fekete/fehérre gondolunk, de most nincs annyi agyi kapacitásom, hogy részletesen elmagyarázzam, hogyan is.

Idézet
Ha tényleg van pokol, akkor mi most ott vagyunk.
Ezt a gondolatot már hallottam, és érdekesnek látom az ideológiát, még ha nem is értek vele egyet.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #15415 Dátum: 2014. Február 15. - 18:05:29 »
Ha tényleg van pokol, akkor mi most ott vagyunk.
Ezt a gondolatot már hallottam, és érdekesnek látom az ideológiát, még ha nem is értek vele egyet.

Csak így lehet. És O.V. a Sátán.  :hehe:
Bocs az offért, de adta magát.  :lol:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #15416 Dátum: 2014. Február 15. - 18:07:11 »

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15417 Dátum: 2014. Február 15. - 18:13:21 »
És O.V. a Sátán.  :hehe:
Ezt a sátán is sértésnek venné és kirúgna a világából.  :hehe:

És akkor már a középiskolai magyartanárom egy ufó. ;D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #15418 Dátum: 2014. Február 15. - 18:19:36 »
Én arra írtam, hogy ellentmondásos, hogy az egyház súlyosan diszkriminatív lépéseit te is ellenzed, de a kevésbé diszkriminatívakat elfogadod. :D Vagyis szerinted sem helyes üldözni a melegeket, de megtiltani nekik az egyházi esküvő lehetőségét, az tök rendben van. :)
Én is megakadtam ezen a logikai lépésen, csak aztán más irányba ment a beszélgetés. :)
Akkor nem csak nekem tűnt fel. :D

Idézet
Igazából szerintem a hit és a közösség szempontjából teljesen mindegynek kéne lennie annak, hogy Beához vagy Bélához mész-e haza, mint ahogy az is mindegy, hogy a hajad szőke vagy barna.
Így van.
Idézet
Saját dilemmám, hogy nem értem, ezt hogy lehet máshogy látni. Nem logikus. (nincs Spock smiley... ;)) :)
Úgy, hogy az egyház megpróbálja ráerőltetni a híveire az olykor mindenféle logikát sutba vágó mércéjét és értékrendjét.

Idézet
Szerintem ha végtelenül intelligens vagy, akkor nem megbocsátod a rossz dolgokat, hanem rájössz, hogy mindennek sok oldala van és semmi nem fekete vagy fehér, aztán ezért elfogadod a dolgot olyannak, amilyen, és nem akarod megítélni, hogy a sok szürke most inkább fehéret vagy inkább feketét ad ki.
Na de mi a gondolatmenet vége? :D Tegyük fel, hogy végtelen hatalmú és intelligenciájú istenként neked kellene eldöntened minden emberről, hogy a halála utáni életben örökké taró boldogságot, vagy végtelen kínzást kapjon (most vonatkoztassunk el a konkrét pokol-mennyország képtől, és tegyük fel, hogy nem számít, hogy az illető hívő-e). Azért azt csak meg tudod ítélni, hogy az adott ember milyen életet élt, nem? Hogy jó, vagy rossz ember?
Csak hogy konkrét példát hozzak, ott van pl a norvég tömeggyilkos Breivik (eléggé kinyílt a bicska a zsebemben, mikor hallottam, hogy ps3-at követel, mert szegénynek csak ps2-je van a sitten... egyem a szívét...). Róla például eléggé egyértelmű lenne a döntés szerintem. De ugyanígy Hitlerről is, vagy más hasonló alakokról.

Egyébként a szürke árnyalataira találták ki a pokol különböző fokozatait (vagyis köreit), vagyis a különböző mértékű bűnök büntetése eltérő mértékű. Én úgy gondolom, hogy a mennyországnak is több fokozata kéne hogy legyen. Ha nagyjából jó életet élsz de nem vagy hívő, akkor csak a hallba juthatsz be, vagy a mennyorszák kertjében csövezhetsz, aki nagyon hívő, az meg bejuthat a trónterembe, vagy ilyesmi. :hehe:

Nekem egyébként szimpatikus Ferenc hozzáállása(nem csak ebben), jófejnek látszik az öreg. :)
Igen, nekem is szimpi eddig.

Érdekes gondolat lenne még, hogy vajon a mai világban mennyire valid elképzelés a pokol? Hisz ebben valaki? Nekem a klasszikus "fősz az üstben és az ördög szúrkál vasvillával" jelenet nagyon elavultnak látszik, nem hiszem, hogy bárkit is meggyőz. :headscratch:
Szerintem valamilyen szinten valid elképzelés lehet. Persze ne a klasszikus pokol képből induljunk ki, nyilván a középkorban még marha félelmetesnek hatott, mára kissé elavult. De kis fantáziával el lehet képzelni a poklot úgy, ahogy a mai modern horrorfilmekben vagy fantasykben mutatják be. Például nekem a Constantine-féle megközelítés is tetszett. De visszatérve a lényegre: ha elfogadjuk azt hogy Isten és a mennyország létezik, valamint léteznek angyalok is, akkor a logika azt diktálja hogy létezhet pokol és démonok. Hogy kicsit a kínai filozófia alapján közelítsük meg, olyan ez mint a yin és yang. Ha létezik valami végtelenül jó élőlény, akkor nem nehéz elképzelni, hogy létezhet ennek az ellentétje is, ami végtelenül gonosz. Bár én a pokolban és az ördögben annyira nem hiszek (vagy legalábbis nem szeretek rá gondolni, biztos pszichológia ez is, nem szeretjük elhinni a rossz dolgokat :D ), a mennyországról meg nem tudom hogy létezik-e, viszont feltételezem, hogy létezik valami felsőbbrendű lény ami végtelenül jó, és elméletileg végtelen hatalmú. Az a baj, hogy semmire nincs kézzelfogható bizonyíték, így mindenki másban hisz, illetve máshogy képzeli el a dolgokat. De elméletileg logikai alapon valid lehet a pokol és a Sátán létezése. (Néha bele szoktam nézni a Vidám Vasárnapba, ott cifrább dolgokat is validnak tekintenek. :lol: )

Idézetet írta: Kit
Ha tényleg van pokol, akkor mi most ott vagyunk.
Ezzel nem értek egyet, és kifejezetten pesszimista világlátásnak tartom. Tény, hogy sok baj van a világunkkal, de vannak jó dolgok is az életünkben, valamint megvan a lehetőségünk, hogy változtassunk, javítsunk a világon. Mindezek a pokolban nem lennének meg.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #15419 Dátum: 2014. Február 15. - 18:21:05 »
És O.V. a Sátán.  :hehe:
Ezt a sátán is sértésnek venné és kirúgna a világából.  :hehe:

És akkor már a középiskolai magyartanárom egy ufó. ;D

Itt már semmin sem lehet csodálkozni.  :hehe:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS