Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982097 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #15440 Dátum: 2014. Február 16. - 02:41:55 »
Valami sci-fi könyvben olvastam - talán Nemere? -, ami elég logikusnak hangzik ebben a témában. Vegyünk néhány magasabb intelligenciájú lényt - legyenek akár földönkívüliek, akár időutazók, vagy akár csak egy jégkorszak, vagy bármi után bunkerben "átmentett" nemzedék, akik a Föld olyan embereivel találkoznak, akik számukra még totálisan barbárok. Alapból jó emberek - ha időutazók, akkor a saját érdekeik is vezérlik őket - valahogy jót kéne tenni az emberiséggel. Bemutatnak néhány "csodát", legyen az bármi, akár egy elemlámpa is, meggyőzik vele az embereket, vagy azok vezetőit, hogy ők istenek, majd olyan útmutatást adnak, amelyet megértenek az akkori félbarbár népek is. "Legyetek jók". Ez nem elég. "Legyetek jók, mert..." és itt kezdődik az, hogy megmutatják, mit gondolnak "jónak" (tízparancsolat) és persze kell egy elrettentés is, hogy miért legyen mindenki jó. A legprimitívebb agyra gondolván a két végletet mesélték el: mennyország és pokol. De mi az a pokol? Hát leírták, hogy milyen szenvedést jelent. Ehhez tökéletesen elegendő volt az ördögök és a forró üst.
Aztán eltűntek, az emberiség meg vallást alapított rá. Az utókor meg ezt kihasználta, ahogy kihasználnak mindig minden hiszékeny embert.
Hallottam én is ilyen sci-fi megközelítésű elméleteket, érdekesek. Igazából tényleg logikusan hangzanak, akár még igaz is lehet. Hasonló - kisebb csoportok körében népszerű - elmélet van a Földi élet keletkezésére is (sőt, egyből a Prometheus c. film ugrott be). Persze nem tartom valószínűnek, de ha objektívan kívülállóként vizsgálom a kérdést, akkor nem nagyobb "hülyeség", mint abban hinni, hogy létezik egy mindenható (túlvilági) lény. Arra simán fogadnék egy nagyobb összegben, hogy akár a mi galaxisunkban is létezhet élet, sőt, fejlett civilizációk, viszont arra már nem nagyon mernék fogadni, hogy képesek-e hatékonyan rövid idő alatt csillagközi - vagy akár galaxisok közötti - utazásra. És ez utóbbi dolog miatt nem tartom valószínűnek az ufós elméletet. Persze, you never know... De az biztos, hogy ha itt váratlanul megjelenne egy idegen űrhajó, ami a szomszéd galaxisból ruccant át, az olyan fejlett technológiát feltételezne, hogy számunkra ők szinte istenek lennének. 

Idézet
Ha ez így is lett volna, akkor is: a vallás jó dolog. Jó dolog hinni valamiben, valami nálunk magasabban álló dologban. Kicsit mi is ilyenek vagyunk azzal, hogy "hiszünk" a szuperhősökben.

Van erre egy nagyon jó antropológiai szakkifejezés, csak pont nem jut eszembe... :roll: Na mindegy, a lényege, hogy antropológusok meg egyéb tudósok megállapították, hogy az élővilágban az ember az egyetlen olyan faj, amelyben ösztönösen kódolva van az istenhit, vagy legalábbis valamiféle felsőbbrendű entitás létezésébe vetett hit. Szeretjük azt hinni, hogy nem vagyunk egyedül, - illetve ahogy te is írtad - hogy van valami felettünk álló dolog.

Idézet
Mármint igében, nem?  :D
Ez de rossz. :lol:

Az már az én határom, hogy nem tudom elképzelni, hogyan nem jut eszébe valakinek előbb-utóbb megkérdőjelezni azt, amiben hisz. Aztán, ha az jön ki, hogy neki ez tök rendben van, logikus és meg tudja védeni az álláspontját, azt nagyon tudom tisztelni. De azt nem, akinek a fejében fel sem merül, hogy el kéne gondolkodnia dolgokon.
Hát igen... Pedig van ilyen.

Idézet
Elvileg, de annyira nem mentem bele, hogy ebben biztos legyek. Inkább úgy fogalmaznék, hogy azt is ateistának szokták hívni, akit csak nem érdekel az istenhit gondolata, pedig valaminek a nem jelenléte nem egyenlő a dolog tagadásával.
Értem. Világos a magyarázat, csak úgy gondolom, hogy ennek a különbségnek gyakorlati szempontból nincs jelentősége. Én simán ateistának hívnám azt is, aki nem tagadja, de nem is foglalkozik vele. (olyan szempontból persze lehet különbség, hogy aki kampányol is isten létezése ellen, az uszításra is alkalmas, illetve közösség elleni izgatásra, de ettől még ugyanúgy ateistának tartanám, csak még idiótának is. :hehe: )

Idézet
Az meg tényleg durva, hogy úgy kell magyarázni az embereknek, hogyan ne legyenek köcsik egymással, hogy megfenyegeted őket valami végtelen szörnyűséggel.

Erre ma már a világ civilizáltabb részein nincs szükség, de amikor a vallás kialakult, az emberiség még jóval primitívebb volt, mint most, valószínűleg ezért került bele a bibliába a fenyegetés, na meg azért, hogy a hívőket könnyebben megszerezzék/megtartsák. De könnyen el tudom képzelni, hogy az akkori - tanulatlanabb, butább, civilizálatlanabb - emberiségnek még el kellett magyarázni, hogy miért ne legyenek köcsik egymással. Az erkölcs akkori szintjén valószínűleg nem okozott túl nagy lelki problémát az embereknek ha rosszat cselekedtek. Viszont a tudatlanságuk miatt régen lehetett hatni rájuk Isten fenyegetésével. Sajnos a mai világban is van bűnözés és rosszindulat, de most hiába mondod a betörőnek hogy ne raboljon ki és ne öljön meg, mert pokolra kerül. Viszont a régi civilizációkban pl. a templomok védelmére marhajó szöveg lehetett, hogy ne törj be, mert Isten átka lesújt rád.

Idézet
Oké, csak a saját példámat tudom felhozni. :) Ha valamiben hiszek, az maga az univerzum, és az, hogy a véletlenek már szinte sorsszerűek tudnak lenni. De ahhoz, hogy az univerzum működjön, nem kell egy isten, aki a háttében nyomogatja a gombokat. Szükségtelen perszonifikálni az univerzumot. :)
Te ebben hiszel, és ez is egy teljesen elfogadható szemlélet. Az én hitem abban különbözik, hogy szerintem létezik Isten, vagy legalábbis egy kozmikus/túlvilági mindenható lény, akinek a külsejét is csak találgatni tudjuk, és ugyan nem ő nyomogatja a gombokat (mert nincs rá szükség), de a sorsszerűségen keresztül bele tud szólni az emberek életébe, illetve jeleket tud küldeni, illetve ha nagyon akarna, akkor be tudna avatkozni. Amolyan Voltaire-i Isten, aki megteremtette a világot (összerakta mint a legót, és utána egy gombnyomásra pöccre beindította, ő a világ legjobb mérnöke ;D ), majd magára hagyta, de Voltaire nézetével ellentétben szerintem figyeli, és időnként beavatkozik (ha kell), ezt érzékeljük mi sorsszerűségnek, vagy szerencsének.

Idézet
Azért nem gondoljuk, hogy este az utcán majd Batman fog megvédeni egy támadótól. :) Az általuk közvetített értékekben hiszünk, nem a fürdőgatyás bodybuilderekben.
Szerintem Kaine is így gondolta. :) De ettől függetlenül a valóságban léteznek hétköznapi hősök, akikre felnézhetünk. :)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #15441 Dátum: 2014. Február 16. - 08:54:09 »

Ha ez így is lett volna, akkor is: a vallás jó dolog. Jó dolog hinni valamiben, valami nálunk magasabban álló dologban. Kicsit mi is ilyenek vagyunk azzal, hogy "hiszünk" a szuperhősökben.

Tudod hányszor eszembe jutott, hogy ha Jerry Siegel és Joe Shuster előbb születik, akkor teljesen másképp alakul az egész vallás képe?  :brow:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #15442 Dátum: 2014. Február 16. - 09:10:25 »
Azért alap emberi dolog lenne felfogni, hogy ne bánj úgy egy másik emberrel, ahogyan te sem akarod, hogy bánjanak veled. :)

Pontosan itt van a kutya elásva. Sokan valóban nem tudnak az emberekkel bánni, ezért van szükség "használati útmutatóra" ami lehet a Biblia is. A Bibliában nagyon szép és tanulságos dolgok vannak leírva. Egyáltalán nem károsak, és nem válnak kárára annak aki megpróbál így élni. Csak nem szabad túlzottan komolyan venni. Inkább legyen a gyereknek egy erkölcsös neveltetése, mint hogy az utca nevelje fel. (Bár ismerek olyat is, aki sokkal jobb ember lett és az utcáról jött.) De ez teljesen egyénfüggő. Kiben mi alakul ki külső nyomások hatására. Ki hogy tudja feldolgozni a dolgokat.

Idézet
Ha valamiben hiszek, az maga az univerzum, és az, hogy a véletlenek már szinte sorsszerűek tudnak lenni. De ahhoz, hogy az univerzum működjön, nem kell egy isten, aki a háttében nyomogatja a gombokat. Szükségtelen perszonifikálni az univerzumot. :)

Ezzel szintén így vagyok. Az élet megszámlálhatatlan véletlen találkozásából alakult ki. E tekintetben nagyon közel áll hozzám Stephen Hawking elmélete. Hihetetlen, hogy az az ember mennyire ésszerűen el tudja magyarázni a dolgokat, buktatók nélkül. Erre egyetlen általam ismert vallás könyve sem volt képes hozzáteszem: számomra. Persze lehet, hogy valakinek elég, hogy jött egy Isten és 7 nap alatt összerittyentett egy világot, de az az ember nem én vagyok.  :D


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15443 Dátum: 2014. Február 16. - 10:46:28 »
Tom: persze, ez mind világos, és én sem próbálnék érvelni egy ősemberrel. :D A másik oldal az, hogy ezek az álláspontok elavultak, illetve, inkább az emberek fejlődtek egy "közel-intelligens" szintre és ennek megfelelően kéne bánni velük. De még mindig nem azt halljuk, hogy a Biblia egy hasznos könyv, mert sok erkölcsi gondolat van benne, amivel jobb lehet a világ, hanem még mindig azt, hogy "isten volt a megrendelő, stb, birkák, elégsz a pokolban, beszélő kígyó, minden ember alapból bűnös, és így tovább", szóval gyakorlatilag nem kezelik a mai embert sem intelligensebbnek mondjuk a középkorinál, pedig már kevesen hiszik azt, hogy a Föld körül forog a Nap (kivéve az amerikai kreacionistákat, de az egy külön téma... :stupid:). Én úgy értékelném, ha értelmes emberekként kezelnének, nem kis ovisokként. :)

Csak nem szabad túlzottan komolyan venni. Inkább legyen a gyereknek egy erkölcsös neveltetése
Itt meg a következő kutya van. :) Úgy is tudod erkölcsösen nevelni a gyereket, hogy nem viszed templomba. És attól, hogy jársz templomba, még lehetsz egy szemét alak.


Idézet
Az élet megszámlálhatatlan véletlen találkozásából alakult ki. E tekintetben nagyon közel áll hozzám Stephen Hawking elmélete. Hihetetlen, hogy az az ember mennyire ésszerűen el tudja magyarázni a dolgokat, buktatók nélkül. Erre egyetlen általam ismert vallás könyve sem volt képes hozzáteszem: számomra. Persze lehet, hogy valakinek elég, hogy jött egy Isten és 7 nap alatt összerittyentett egy világot, de az az ember nem én vagyok.  :D
Eljött az a pillanat, amikor egyetértünk valamiben. :D

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #15444 Dátum: 2014. Február 16. - 11:02:03 »

Csak nem szabad túlzottan komolyan venni. Inkább legyen a gyereknek egy erkölcsös neveltetése
Itt meg a következő kutya van. :) Úgy is tudod erkölcsösen nevelni a gyereket, hogy nem viszed templomba. És attól, hogy jársz templomba, még lehetsz egy szemét alak.

Vitathatatlan.
Nem is azt mondtam, hogy templomba kell vinni, hanem hogy aki egyfajta erkölcsös nevelést kap a vallás által, az nem válik kárára. Csak tudni kell mérlegre tenni a dolgokat, és nem elmenni apácának, mert az Isten azt kérte egy álomban. Vagyis a vallás is csak akkor lehet hasznos, ha nem ködös fejjel próbálják értelmezni a benne leírtakat. A földön kell állni akkor is, ha épp a mennyekről olvas az ember. Az erkölcsösség felé csak egy kapaszkodó a vallás, ahogy mondtad nem kell azért templomba járni, hogy erkölcsös légy. Hisz a templomban sem az Isten teszi beléd az erkölcsi normákat, hanem már messze előre te határozod el, hogy úgy akarsz élni, ezért keresed az olyan helyeket, ahol ezt érvényesíteni tudod. ( Sajnos sok embernek ma csak a templom az egyetlen ilyen hely, amit el tud képzelni, de rengeteg más sokkal jobb helyen is sokat lehet tanulni és próbára lehet tenni magad. ) Ha éhes vagy étterembe mész, ha szomjas vagy kocsmába.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15445 Dátum: 2014. Február 16. - 12:33:02 »
Mindaz amit mondtok igazából már régen megtörtént.  ;)
De persze mint a múltkor is írtam, ilyenkor mindig vicces olvasni, hogy a nagy átlag hogyan gondolkozik az egyházakról. Kábé olyan ez, mint az amerikai filmekben lévő kelet Európa kép.  :lol:
Én elég sok prédikátorral találkoztam életem során, sokféle felekezetből, de ez a Silent Hill, meg Köd filmek típusú, ti mind a pokolban fogtok elégni mocskos bűnösök, egy sem volt közülük.  ;)
persze mindenben vannak szélsőségek, így biztosan van ilyen, de azért nagyon messze áll attól, hogy ezt jellemzőnek nevezzük (habár amennyit a hit gyüliről tudok, az nem állhat ettől túl messze...  :-\). Ugyanígy a fortyogó üstös pokolképpel is max irodalom órán találkoztam, vasárnapi iskolában (istentisztelet alatt gyerekeknek tartott foglalkozás), vagy később istentiszteleteken abszolút nem. Amúgy ennek nincs is semmilyen Bibliai alapja, úgyhogy emiatt tuti nem lehet elavult a Biblia.  ;D
Nem tudom, katolikusoknál él-e a még ez a kép.  :nemtudom:
Ahogyan annak idején a szerencsére viszonylag korombeli pap (kb. 10 év volt közöttünk) végezte a felkészítésemet a bemerítkezésemre, úgy 3 éve (mert baptistáknál felnőttkori megkeresztelés van, amit önként kell vállalni).
http://www.kispestibaptista.hu/2011/06/szebeni-peter-bemeritese/
Ő mondta ezeknek a felkészítőalkalmaknak az elején, hogy a Bibliára nem úgy kell tekinteni, mint egy tollbamondásra, amit Isten szóról-szóra lediktált.
Én is úgy tekintek rá, mint egy olyan írás, ami olyan emberek beszámolóit tartalmazza, akik jóval közelebb álltak valami felfoghatatlan megértéséhez, mint mi. Nyertek egy kis bepillantást a színfalak mögé, és ezt leírták a saját korabeli tudásukkal, úgy, hogy azt egy szintén a saját korukban élő ember megértse.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 16. - 12:36:17 írta Todd »

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #15446 Dátum: 2014. Február 16. - 12:46:28 »
De persze mint a múltkor is írtam, ilyenkor mindig vicces olvasni, hogy a nagy átlag hogyan gondolkozik az egyházakról. Kábé olyan ez, mint az amerikai filmekben lévő kelet Európa kép.  :lol:

Látod, erről beszéltem. Én ne szóljam le azt aki hisz, mert az természetes és neki van igaza, de te simán leszólod azt aki nem hisz, mert az egy elmaradott alak. Tűzzel-vassal nem lehet téríteni. Úgy kell megvédeni az igazad, hogy indokolsz, nem úgy hogy támadsz. Nem?  Mikor te magad is írtad, hogy a gyülekezetedben is terjed a politika által való befolyásolás, mégis az az igaz út? Ez az amit nem tudok megérteni és kicsit olyan mint az Erik, a Vikingben, mikor süllyed Atlantisz....  :hehe:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15447 Dátum: 2014. Február 16. - 12:49:18 »
Szerintem teljesen más a probléma, de van, ez kétségtelen, ahogyan le is írtam.  :nezze:
Egyébként nem teljesen értem, abban, hogy leírom, hogy valakiben van egy kép rólam, vagy egy közegről, amit ismerek (annak minden előnyével, és hibájával), és az nem olyan, mint ahogyan az illető elképzeli, az számomra inkább vicces, mint sértő, önmagában mi a támadás.  :nemtudom:
Ha azt írnám, hogy az ateisták többsége bünös eltévelyedett amber, aki semmit sem tud az erkölcsökről, az támadás (tudtommal ilyesmire sehol sem utaltam, Ju, Tom?).  ;) Na lényegében ugyanilyen szintű sztereotipiák hangoztak el a túloldalról. Az érvelésemet meg szerintem leírtam utána.
Amennyiben ennek ellenére sértőnek érezted a dolgot, akkor sajnálom, nem volt célom.
olyat amúgy hol írtam, hogy szerintem ez lenne az egyetlen igaz út?  :headscratch:

Amúgy Chuck Palahniuk könyveket olvasott itt valaki (Harcosok Klubbja, Fulladás stb.)? Na róla marha nehezen tudom eldönteni, hogyan áll a témához, egyszerre jellemző rá a tekintélyrombolás, az egész vallás sőt Isten nagyon éles kritikája, és a messiáskeresés, olyan gondolatokkal, amik akár egy Istentiszteleten a szószékről is elhangozhatnának.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 16. - 13:45:23 írta Todd »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #15448 Dátum: 2014. Február 16. - 14:44:31 »
Sokan valóban nem tudnak az emberekkel bánni, ezért van szükség "használati útmutatóra" ami lehet a Biblia is. A Bibliában nagyon szép és tanulságos dolgok vannak leírva. Egyáltalán nem károsak, és nem válnak kárára annak aki megpróbál így élni. Csak nem szabad túlzottan komolyan venni.
Így van, egyetértek. Nagyon jó erkölcsi útmutatás, és egyáltalán nem baj, ha valaki vallásosan neveli a gyerekét, amíg nem esik túlzásba. Ha a hit mellett a szabad gondolkodásra is megtanítod a gyermeked, és nem szorítod a vallás korlátjai közé őt, akkor teljesen rendben van a dolog.
Idézet
Persze lehet, hogy valakinek elég, hogy jött egy Isten és 7 nap alatt összerittyentett egy világot, de az az ember nem én vagyok.  :D
Persze, ebben ilyen formában én sem hiszek. :lol: Egyébként az az ember intelligenciájától és tanultsági szintjétől is függ, hogy mit hisz el. Én pl. mindig szerettem atudományt, és mindig a tudomány világában mozogtam, így a tudomány eredményeit is elhiszem, ezért nem fogadom el a teremtéstörténetet sem szó szerinti formában. De ettől még a hit és a tudomány szerintem nem zárja ki egymást. Az ember megpróbálhatja feloldani magában az ellentmondásokat, ezért jutottam arra az elméletre, hogy HA létezik Isten és HA ő teremtette a világot, akkor nem 7 nap alatt teremtette, hanem megteremtette az egész mindenséget, mint egy gépezetet, pöccre beindította és minden további magától működött, kialakult benne. A kulcs az, hogy nem szabad szó szerint értelmezni a bibliát, és így pl a 7 napos teremtéstörténetet is össze lehet egyeztetni az evolúcióval szimbolikusan.

A másik oldal az, hogy ezek az álláspontok elavultak, illetve, inkább az emberek fejlődtek egy "közel-intelligens" szintre és ennek megfelelően kéne bánni velük. De még mindig nem azt halljuk, hogy a Biblia egy hasznos könyv, mert sok erkölcsi gondolat van benne, amivel jobb lehet a világ, hanem még mindig azt, hogy "isten volt a megrendelő, stb, birkák, elégsz a pokolban, beszélő kígyó, minden ember alapból bűnös, és így tovább", szóval gyakorlatilag nem kezelik a mai embert sem intelligensebbnek mondjuk a középkorinál
Erre írtam azt, hogy az egyház túl merev, konzervatív, és nem alkalmazkodott a modern, változó világhoz. :) És van egy sanda gyanúm, hogy addig nem is fog, amíg a világ jelentős része szegény és elmaradott... Az elmaradott országokban ugyanis tökéletesen elég ez a középkori szintű kommunikáció az egyház vezető szerepének megőrzésére. Lényegében az ovis kommunikáció elsősorban nem neked vagy nekem szól, hanem az egyszerű szegény, tanulatlan embereknek. (Csak kiváncsiságból: ha az egyház modern, nem ovis módon hirdetné az igét, akkor más lenne róluk a véleményed? Úgy értem, akkor nyitottabb lennél rá, hogy pl. hívő legyél? :) )

Egyébként legyünk korrektek, azért az egyház nem csak ijesztget. A másik oldalon azért a pozitívumokat is igyekeznek sulykolni, vagyis ha hiszel Istenben, akkor az megvéd, segít téged, stb. És nem egészen azt mondja, hogy alapból bűnösök vagyunk, hanem azt is, hogy Jézus a halálával megváltotta a bűneinket, tehát tiszta lappal indulunk. ;) Az éremnek két oldala van. Csak sajnos vannak olyan f@szságaik is, mint hogy tiltják az abortuszt, vagy a fogamzásgátlást, stb. Plusz a katolikus papoknál a cölibátus is agyrém... És akkor csodálkoznak, hogy sok a pedo pap. Ilyen területeken is modernizálniuk kéne a nézeteiket.

Azt meg sohasem fogja mondani az egyház a saját Szent Könyvéről, hogy az csak egy "erkölcsi tanmese", meg "nem kell komolyan venni". Abban a pillanatban lerombolnák a saját nimbuszukat, hogy ezt kimondanák.

Idézet
Úgy is tudod erkölcsösen nevelni a gyereket, hogy nem viszed templomba. És attól, hogy jársz templomba, még lehetsz egy szemét alak.
Teljesen igaz.

De persze mint a múltkor is írtam, ilyenkor mindig vicces olvasni, hogy a nagy átlag hogyan gondolkozik az egyházakról. Kábé olyan ez, mint az amerikai filmekben lévő kelet Európa kép.  :lol:
Akkor biztos jókat röhöghetsz rajtam, de igazad van, vállalom: igazából nagyon minimális kapcsolatom volt az egyházzal életemben. :) Papokkal alig beszéltem, templomokban is csak akkor jártam, amikor osztálykiránduláson várost néztünk. Egyszerűen azért mert nem olyan neveltetést kaptam, hogy templombajáró legyek. A szüleim ateisták, vagy legalábbi nem vallásosak, tulajdonképpen nagymamámról ragadt át rám a vallásosság. De ő sosem erőltette, így igazából ilyen lightos, liberális formában lettem vallásos. :D Másrészt meg én a személyes ember - Isten kapcsolatban hiszek, ami egyházi közvetítés nélkül is működik szvsz.
Ugyanakkor épp elég rossz dolgot hallottam a katolikus egyházról, hogy kiábránduljak belőle; ha én nem is jártam templomba, nagymamám sokáig járt, és mindig panaszkodott, hogy a pap politizált (sőt, még O.V. arcképe is ki volt rakva valamelyik templomban). Ha én beülnék egy misére, és a pap elkezdene politizálni, komcsizni, szídni az egyik pártot és kampányolni a másik mellett, úgy kivágnám azt a papot a templomból, hogy csak úgy nyekkenne. ;) Isten házába nem való a politika, és az a pap, aki ezt nem tartja tiszteletben, annak nincs helye a templomban.

Idézet
Ő mondta ezeknek a felkészítőalkalmaknak az elején, hogy a Bibliára nem úgy kell tekinteni, mint egy tollbamondásra, amit Isten szóról-szóra lediktált.
Ja, az ilyen papok jó fejek lehetnek. De egy egyházvezetőség a hivatalos kommunikációjában nyilván nem engedhet meg ilyen lazaságot.

Idézet
Én is úgy tekintek rá, mint egy olyan írás, ami olyan emberek beszámolóit tartalmazza, akik jóval közelebb álltak valami felfoghatatlan megértéséhez, mint mi. Nyertek egy kis bepillantást a színfalak mögé, és ezt leírták a saját korabeli tudásukkal, úgy, hogy azt egy szintén a saját korukban élő ember megértse.
Én úgy tekintem a bibliát, mint egy erkölcsi tanmese gyűjteményt, aminek igazából a filozófiája, valamint a közvetített értékei a fontosak, nem a konkrét szó szerinti szövege. Abban is biztos vagyok, hogy emberek írták (ez látszik a benne lévő ellentmondásokból is), azt pedig nem tudom eldönteni, hogy ezek az emberek tényleg isteni sugallatra írták-e, vagy konkrétan megtapasztalták-e a leírtak egy részét, esetleg szemtanúk voltak-e. Nem tudom, mert nem voltam ott, nem éltem akkoriban. Lehet, hogy a létező Isten hatására írták, de az is lehet, hogy attól tök függetlenül. Egyik megoldást se zárom ki.

Idézet
Ha azt írnám, hogy az ateisták többsége bünös eltévelyedett amber, aki semmit sem tud az erkölcsökről, az támadás (tudtommal ilyesmire sehol sem utaltam, Ju, Tom?).
Nem, nem írtál semmi ilyet. Úgy látom, hogy nincs semmi bajod az ateistákkal, és elfogadod, ha valaki nem hívő.

Egyébként még annyit hozzátennék, hogy abban, hogy az emberek hogyan gondolkoznak a katolikus egyházról, magának az egyháznak is bőven van sara. Ha elvonatkoztatok az új pápa jófejségétől, akkor az elmúlt években - évtizedekben mi volt az, ami a médián keresztül eljutott az emberekhez? Pedofilbotrányok, homofóbia, korrupció (a cölibátusról nem is beszélve, ami tényleg egy középkori agymenés), az előző pápa pedig fiatal katonaként részt vett a II. világháborúban a nácik oldalán... Értem én, hogy kényszerítve volt, meg talán nem is ölt meg senkit, nem tudom, de akkor is, ilyen múlttal hogy a fenébe nevezhették ki pápának? Ráadásul kiderült róla, hogy bíboros korában mentegette a pedofilokat. Na már most, ilyen hírek hallatán én nem csodálkozom, hogy a nagy többségben balkáni kép él az egyházról. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 16. - 14:46:44 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15449 Dátum: 2014. Február 16. - 14:59:22 »
Az a fő gond, hogy mindig mindenben azok a hangadók, akik szélsőségesek, lehet ez akár politika, akár vallás, gyakorlatilag bármi, így könnyen alakulhat ki hibás kép egy-egy csoportról, ha csak ezeket hallja az ember.
Lényegében ha egy gyülekezetben van 99 tök jó fej ember, és egy marha aki politizál, meg poklozik, és egy nem hívő ember beteszi ide a lábát, tuti, hogy az az egy ember fog megmaradni neki. És legyünk őszinték, ez az arány igazából minden közegben rosszabb.  :-\ Persze lehetne mondani, hogy a maradék miért nem tesz ellene, csak a legtöbb ilyen ember egy pontig szelíden tűr, aztán azt mondja, hogy ő inkább elhúz a fenébe, mert erre nem kíváncsi, nem ezért jött ide.
Nálunk pont ez zajlott le, az idős bigott vezetőség elküldte azt a fiatal papot, és idehívta a helyére ezt a politizáló, volt egyházelnököt, mert ő majd mennyire fellendíti a gyülekezetet (ma nem is volt politizálás délelőtt, csoda!), aztán így lelépett az összes fiatal is, beleértve engem is (néha elkísérem anyámat, de ő sincs annyira jó véleménnyel a mostani eseményekről).
Persze van olyan gyülekezet most is, ami jól működik, de nekem már se időm se türelmem nincs keresgélni, és igazából én is elvagyok e-nélkül is. Van annyira önálló hitem és véleményem, hogy ne szoruljak erre.
Annak örülök nagyon, hogy még a hajcihő kitörése előtt megkeresztelkedtem, mert most már tuti nem tenném meg. Szóval akkor annak ott volt az ideje, most pedig másé van.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 16. - 15:01:16 írta Todd »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #15450 Dátum: 2014. Február 16. - 16:44:32 »
Akartam írni, hogy azért egy vallási gyülekezetben a gyüli vezetőjének a felelőssége lenne, hogy moderálja a beszélgetést, illetve kiket enged be a gyülibe... De ha hozzátok beraktak egy politizáló papot, akkor nem csoda hogy elkezdett romlani a hangulat... :-\ Így teljesen érthető, hogy te sem szívesen jársz már oda. A közösségeknél nagyon sokat számít, hogy milyen a vezető...
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15451 Dátum: 2014. Február 16. - 17:12:20 »
Na hazajött Zsáklin ausztriából, hozott magával Pókember tojásokat.  ;D

A Pókemberes joghurt és malter ízű drazsé (ugye Pádi  ;D) után újabb nélkülözhetetlen dologgal bővült a gyüjteményem.  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 16. - 17:16:03 írta Todd »

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #15452 Dátum: 2014. Február 16. - 17:20:04 »
Azokban lehetnek pofás figurák. Már, ha megegyeznek ezekkel:


De úgy látom, hogy ugyanaz a márka meg minden.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #15453 Dátum: 2014. Február 16. - 18:12:17 »
Nekem ebből a pókisból meg van az összes féle. jól néznek ki, ahhoz képest is hogy ilyen kis tojásból összerakósak.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #15454 Dátum: 2014. Február 16. - 20:23:53 »
Nekem talán az egyik fekete hiányzik belőle, de a többiből van egy halommal.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #15455 Dátum: 2014. Február 16. - 20:32:31 »
Skarlát Pók nincs benne véletlen?

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #15456 Dátum: 2014. Február 17. - 06:16:28 »
Nincs, fekete és sima piros rucis van csak.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #15457 Dátum: 2014. Február 17. - 08:22:50 »
A Manóba :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15458 Dátum: 2014. Február 17. - 17:40:01 »
Az elsőt már kibontottam tegnap. Tényleg jópofa, csak nagyon pici. olyan mintha a többi Márvel figurám, játékfigurája lenne. :D
Ez rögtön meg is ihletett, hogy majd odateszem a fekete macsek rezidenciába.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #15459 Dátum: 2014. Február 23. - 11:41:17 »
Ezek miért jelennek meg nálam ? Van valami vírus a gépemen ? Néhány oldalt percekig tölt és rengeteg pop-up ablakot lök be ...
http://prntscr.com/2v2r0h
http://prntscr.com/2v2s5e
http://prntscr.com/2v2rvf
http://prntscr.com/2v2smn
http://prntscr.com/2v2t3n
http://prntscr.com/2v2tkb
http://prntscr.com/2v2vl0
Tudom magam orvosolni a problémát ?
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 23. - 11:51:33 írta Mero »
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül