Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981959 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #15480 Dátum: 2014. Március 04. - 19:14:26 »
Az tény hogy nem ismertek legtöbben személyesen, de azért ne egy görnyedt, szemüveges kockának képzelj aki csak az iskolába jár el és akkor is sajnálja hogy otthon kell hagynia legjobb barátját:a számítógépét. ;)
Nem képzeltelek el én sehogy. :D Nem kell bizonyítgatnod, hogy nem vagy full geek, de ha az lennél, azzal sem lenne semmi gond. :) Biztosan akad köztünk is pár ilyen. ;D

Kérlek fejtsd ki bővebben, mi botránkoztatott meg a hozzászólásaimban.
Lényeg a lényeg, hogy nekem úgy tűnt(és feltehetően a többieknek is), mintha lenéznéd azt, aki 18 év felett önszántából animációs filmet néz és még élvezi is azt, esetleg  animációs filmekért rajong.

Ha már így benne vagyunk, nekem az tűnt furcsának, hogy egy felnőtt ember aki nap mint nap sokat dolgozik annak a kikapcsolódást az animációs filmek jelentik.
Mert pl átlagos felnőtt nem ezzel kapcsolódik ki a hétköznapok után.

Az tény hogy nem ismertek legtöbben személyesen, de azért ne egy görnyedt, szemüveges kockának képzelj aki csak az iskolába jár el és akkor is sajnálja hogy otthon kell hagynia legjobb barátját:a számítógépét. ;)
Elhiheted, hogy erre egyikünk sem gondolt. :lol: Az ellenkezőjére annál inkább. ;) Ehhez már éppen elégszer kifejtetted a véleményed számítógép és sport témákban.

nem elég, hogy otthon mindig a számítógép fölött görnyed, de még a munkahelyén is.
Itt kéne megemlítenem, hogy múlt héten alig álltam fel a laptopomtól a tdk-célegyenes miatt? :D Sőt, még programoztam is. Akkor én is kocka vagyok? ;D

Hát igen én szeretek sportolni, de azért én is szoktam gépezni sőt mostanság hála egy szakkörnek a suliban elkezdtem én is programozni, és eddig bejött főleg azért mert szeretem a matekot ;)

A kérdésedre néhány idézettel válaszolnék:

"napi 3 óra?:D
nekem éjjel-nappal megy a gép,az ágyamból gépezek...reggel a monitort hamarabb kapcsolom,mint ahogy a szemem nyilik...
ha szenved a net,szenvedek énis...
te még nem vagy kocka..."

"Hehe. Nekem nem múlik el nap, hogy ne kapcsoljak gépet. Ha szüleim nincsenek otthon akkor reggel bekapcs, néha szusszanok, eszek, pihenek és közbe is megya gép reggelig. de volt olyan is hogy 2 napon át nem keltem fel kb :D.
Szerintem amig nincsenek "elvonási tüneteid", nem vagy kocka. :D Nekem vannak.:D"

lásd még:

A modern korban előszeretettel használják a műszaki területeken jártas emberre. Általánosságban olyan személy, akinek az érdeklődése – általában a társadalmi és társasági kapcsolatok ápolása helyett – egy bizonyos témára fókuszálódik.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15481 Dátum: 2014. Március 04. - 19:24:37 »

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #15482 Dátum: 2014. Március 04. - 19:28:09 »
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15483 Dátum: 2014. Március 04. - 19:33:05 »
Itt kéne megemlítenem, hogy múlt héten alig álltam fel a laptopomtól a tdk-célegyenes miatt? :D Sőt, még programoztam is. Akkor én is kocka vagyok? ;D
Hát ezt gondolom magadnak kell eldöntened.  ;D
Én mondjuk eléggé szűk körben mozgok, egy átlag nap, meló, otthon meg rajzolok a gép előtt, közben meg itt osztom az eszet (már amikor sikerül, és épp nem lejáratom magam helyette  :lol:). Kivéve a szerda délután, meg a szombat vasárnap akkor barátnőmmel vagyok, de mostanában javarészt ott is csak rajzolok, mert ő meg a szakdogáját írja. Habár most vettünk itthonra egy felülőpad-ot és végre rászántam magam, hogy a sok görnyedés után azon azért napi szinten átmozgatom magam.
Ergo azért eléggé antiszoc életet élek.  :-\
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 04. - 19:37:36 írta Todd »

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #15484 Dátum: 2014. Március 04. - 19:38:13 »
Itt kéne megemlítenem, hogy múlt héten alig álltam fel a laptopomtól a tdk-célegyenes miatt? :D Sőt, még programoztam is. Akkor én is kocka vagyok? ;D
Hát ezt gondolom magadnak kell eldöntened.  ;D
Én mondjuk eléggé szűk körben mozgok, egy átlag nap, meló, otthon meg rajzolok a gép előtt, közben meg itt osztom az eszet. Kivéve a szerda délután, meg a szombat vasárnap akkor barátnőmmel vagyok, de mostanában javarészt ott is csak rajzolok, mert ő meg a szakdogáját írja. Habár most vettünk itthonra egy felülőpad-ot és végre rászántam magam, hogy a sok görnyedés után azon azért napi szinten átmozgatom magam.
Ergo azért eléggé antiszoc életet élek.  :-\

Ha megfogadod egy 15 éves srác tanácsát (miért is írtam én ezt) próbálj meg egy héten min 2 órát sportolni.Egészségesebb leszel tőle és energikusabb.
Csak annyit kell tenned, hogy fejben eldöntöd: Most megcsinálom azt a 10 fekvőt stb...
Ajánlanám a fekvőtámaszt, nem kell hozzá nagy hely, de ennek ellenére fejleszti az izomzatot rendesen.
Mi edzésen sokat csinálunk "kung fu-s" fekvőtámaszt, ami nem a mellizmot hanem a karokat erősíti ezáltal az ütések erejét.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15485 Dátum: 2014. Március 04. - 19:50:04 »
Ja, tudod már előszörre is vettem a lapot ;)

;)

Hát ezt gondolom magadnak kell eldöntened.  ;D
True ;D

Én mondjuk eléggé szűk körben mozgok
Értelek, én se jutok el annyit futni, mint úgy igazán jó lenne... Azt meg nem csodálom, hogy Tündinek nincs ideje a szakdoga mellett... :(

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #15486 Dátum: 2014. Március 04. - 19:52:08 »
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #15487 Dátum: 2014. Március 04. - 20:07:50 »
Mi edzésen sokat csinálunk "kung fu-s" fekvőtámaszt, ami nem a mellizmot hanem a karokat erősíti ezáltal az ütések erejét.
Az ütés ereje nem a karból fakad, hanem a hátból jön (ha beleviszed a tested is az ütésbe). Már Bruce Lee is megmondta a Sárkány útjában. :) Ha csak a karodat erősíted, akkor lassabb lesz az ütés annak súlya miatt.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #15488 Dátum: 2014. Március 04. - 20:13:55 »
Mi edzésen sokat csinálunk "kung fu-s" fekvőtámaszt, ami nem a mellizmot hanem a karokat erősíti ezáltal az ütések erejét.
Az ütés ereje nem a karból fakad, hanem a hátból jön (ha beleviszed a tested is az ütésbe). Már Bruce Lee is megmondta a Sárkány útjában. :) Ha csak a karodat erősíted, akkor lassabb lesz az ütés annak súlya miatt.

Ez igaz, ahogy az is hogy a kidolgozott mellizmok jól néznek ki a strandon, de ugyancsak lassítják az ütést.
Egyébként szerintem Bruce Lee nem volt olyan jelentős mestre mint például a tanítója Ip Man.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #15489 Dátum: 2014. Március 04. - 21:07:41 »
A mellizmok nem lassítják az ütést (csak az eltúlzott, amolyan Bolo-szerű mellizmok).
Bruce Lee nem igazán Kung-Fu mester volt, hanem a saját stílusának a mestere. Ezzel együtt nagyon magasan megelőzte őket szinte mindenben. Elsősorban például abban, hogy te, vagy én - vagy bárki más Kínán kívül -  tudjuk, mi az a Kung-Fu.  ;)

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #15490 Dátum: 2014. Március 04. - 21:13:26 »
A mellizmok nem lassítják az ütést (csak az eltúlzott, amolyan Bolo-szerű mellizmok).
Bruce Lee nem igazán Kung-Fu mester volt, hanem a saját stílusának a mestere. Ezzel együtt nagyon magasan megelőzte őket szinte mindenben. Elsősorban például abban, hogy te, vagy én - vagy bárki más Kínán kívül -  tudjuk, mi az a Kung-Fu.  ;)

Ezzel nem tudok vitatkozni, nem vagyok valami nagy Bruce Lee szakértő ;)
Leginkább az általam tanult irányzat történetével, filozófiájával próbálok ismerkedni.
De azért ha jól tudom először Bruce Lee Wing Chun kung fu-t tanult Ip Mantől, aztán csak később találta ki a saját harcművészetét a jeet kune do-t.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #15491 Dátum: 2014. Március 04. - 22:05:20 »
Leginkább az általam tanult irányzat történetével, filozófiájával próbálok ismerkedni.
Az nagyon helyes, de azért légy nyitott a többire is.  ;)
Idézet
De azért ha jól tudom először Bruce Lee Wing Chun kung fu-t tanult Ip Mantől, aztán csak később találta ki a saját harcművészetét a jeet kune do-t.
Ezt jól tudod, sőt, még előtte Tai Chi-t tanult az apjától. De a Jeet Kune Do-ban már szinte semmi sem volt benne a Wing Chunból.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #15492 Dátum: 2014. Március 05. - 00:40:14 »
Ha már így benne vagyunk, nekem az tűnt furcsának, hogy egy felnőtt ember aki nap mint nap sokat dolgozik annak a kikapcsolódást az animációs filmek jelentik.
Mert pl átlagos felnőtt nem ezzel kapcsolódik ki a hétköznapok után.
Egy átlagos felnőtt nem olvas képregényt se (sajnos).  ;D
Egy jó animációs film szerintem tökéletes kikapcsolódás, még egy felnőttnek is.  ;)

Ez igaz, ahogy az is hogy a kidolgozott mellizmok jól néznek ki a strandon, de ugyancsak lassítják az ütést.
A mellizmok jelentősen részt vesznek az ütések kivitelezésében, nem beszélve pl. a köríves ütésekről, nem csak dísznek vannak. :) A sima fekvőtámasz is a mellizmokon és a tricepsen túl még jó pár izmot megmozgat, fejleszt.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #15493 Dátum: 2014. Március 05. - 01:36:47 »
Mert pl átlagos felnőtt nem ezzel kapcsolódik ki a hétköznapok után.
Hmm, ezek után kiváncsi vagyok, te hogy látod, mivel kell(ene) egy felnőtt embernek kikapcsolódnia? :) (Nem kötözködni akarok, tényleg csak kiváncsi vagyok. :) )
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15494 Dátum: 2014. Március 05. - 08:02:48 »
Csak annyit kell tenned, hogy fejben eldöntöd: Most megcsinálom azt a 10 fekvőt stb...
Ajánlanám a fekvőtámaszt, nem kell hozzá nagy hely, de ennek ellenére fejleszti az izomzatot rendesen.
Ez amúgy jó ötlet, pont azért, mert bármikor bárhol meg lehet csinálni, pihenés képpen. Na akkor a napi 40 felülés mellé beinkasszálok kezdésnek napi 10 fekvőt, aztán növelem szép fokozatosan azt a számot.

Amúgy régen még a középsuli/első egyetemi évek alatt aktívan sportoltam, futottam heti 4-szer 10 kilométert átlag 50 perces tempóban, meg bringáztam sokat. Idén nyáron ezt jó lenne feleleveníteni, és akkor bepróbálkozhatnék egy 12 órás Balaton kerüléssel.
5 éve csináltam meg, akkor 15 óra alatt (megállásokat is beleszámítva) tekertem le a 230 km-es távot.

Mi edzésen sokat csinálunk "kung fu-s" fekvőtámaszt, ami nem a mellizmot hanem a karokat erősíti ezáltal az ütések erejét.
Számomra ez annyira nem lényeges, nem tervezek elverni senkit, csak egy fokkal egészségesebb akarok lenni.  ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #15495 Dátum: 2014. Március 05. - 10:47:41 »
Akkor máris felejtsd el a "bárhol, bármikort". A fekvővel még oké, de a felüléssel inkább. A derekad pár év után szétmegy, ha nem melegítesz be előtte. Különösen egy ferdepadnál.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #15496 Dátum: 2014. Március 05. - 12:09:08 »
Valaki, aki jártas a katonai rendfokozatokban, meg tudná mondani, hogy a captain mikor kapitány, és mikor százados? Tengerészetnél kapitány, szárazföldön meg százados? Akkor... Amerika kapitány valójában Amerika százados? :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #15497 Dátum: 2014. Március 05. - 12:25:25 »
A százados egy rang.
A kapitány valaminek a parancsnoka. Ezért Amerika kapitány.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #15498 Dátum: 2014. Március 05. - 12:32:21 »
Köszi. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15499 Dátum: 2014. Március 05. - 13:00:05 »
Akkor máris felejtsd el a "bárhol, bármikort". A fekvővel még oké, de a felüléssel inkább. A derekad pár év után szétmegy, ha nem melegítesz be előtte. Különösen egy ferdepadnál.
Hát lassan már akkor a lazításképpen toljunk le pár felülést helyett egész komoly edzéstervet kell összeállítanom, bemelegítéssel nyújtással, közte meg az a dózis fekvő+felülés.  :lol:
Asszem írok is bátyámnak.