Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981954 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:OFF
« Válasz #15760 Dátum: 2014. Május 17. - 20:01:19 »
Ja jóvan akkó jóvan! :)
Már 100 éve el akarok jutni...sosem jön össze.
BATMAN,Spawn,Star Wars

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #15761 Dátum: 2014. Május 24. - 20:37:33 »
A Trilliannal mi van? Eltűnt a régi helyéről de mintha az fb oldaluk is a régi címet mutatná.  :o

Vagy csak hulla fáradt voltam és benéztem  ;D :lol:

deadbeat7

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlós
Re:OFF
« Válasz #15762 Dátum: 2014. Május 24. - 21:01:59 »
Az Oktogonnál nézted? :hehe:

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #15763 Dátum: 2014. Május 24. - 22:17:15 »
Ott. Teréz krt 12 ha jól emlékszem. Vagy csak zárva volt?  :headscratch: Mintha tök üres lett volna, rácsok elhuzva.

Vagy csak zért volt olyan gettós beütése mert a mellette levő boltot épp darabokra kapták a munkások.

deadbeat7

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlós
Re:OFF
« Válasz #15764 Dátum: 2014. Május 25. - 00:33:41 »
Szombaton csak 15h-ig van nyitva. Kb egy hete voltam ott, akkor még ott volt. Remélem csak benézted:)

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #15765 Dátum: 2014. Május 25. - 23:13:17 »
Sz de voltam arra, reméljük akkor a legjobbakat  :hehe:


Gergo3

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 128
Re:OFF
« Válasz #15767 Dátum: 2014. Május 27. - 16:59:11 »
Kellene egy kis segítség. Szeretnék képregényes témájú póló nyomtatást csinálni. Szegeden tudtok olyan helyet, ahol normális minőségben és árban megtudják ezt csinálni?

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #15768 Dátum: 2014. Május 28. - 01:05:35 »
Srácok, tud valaki tapifonra (android és/vagy ios) egyszerűbb játékprogramot írni? (persze nem ingyen)

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:OFF
« Válasz #15769 Dátum: 2014. Május 28. - 14:26:18 »
A Centrummal szemben, ha mész az ÁJTK épülete felé akkor van egy fotós, ott nyomnak pólóra is, csináltattam már ott két pólót is.
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

deadbeat7

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlós
Re:OFF
« Válasz #15770 Dátum: 2014. Május 28. - 14:40:24 »
Sz de voltam arra, reméljük akkor a legjobbakat  :hehe:

Voltam tegnap a Trillianban, semmi nem változott... a mellette lévő üzletet építik.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #15771 Dátum: 2014. Május 28. - 23:08:21 »
Sz de voltam arra, reméljük akkor a legjobbakat  :hehe:

Voltam tegnap a Trillianban, semmi nem változott... a mellette lévő üzletet építik.

Akkor lehet csak zárva volt?  :headscratch: Még a kirakat is üres volt de mikor megláttam a kupit nem mentem közelebb.

Majd levadászom még 1x a helyet akkor.  :hehe:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15772 Dátum: 2014. Június 17. - 19:12:04 »
Spuri, a keresztény téma kapcsán jutott eszembe egy kérdés.
Szóval sok keresztény, ha valaki más mitológiai alaphoz nyúl, azt mondja, hogy az nem jó, mert pogány szokást dolgoz fel, azt nem nézheti a gyerek (gyerekkoromban volt ilyen a Digimon/Pokémon), ellenben ugyanígy, ha a keresztény hitvilág szimbólumait használva készítenek valamit, azon is kiakad.
Jó példa ami most jut eszembe, hogy nemrég láttam a Neon Genesis Evangeliont, ami full keresztény szimbólumokból építkezve mecha és kaiju harcban dolgozza fel a saját kis világvége képét. Szerintem ezen se lennének kevésbé kiakadva Carnor szülei.
De most akkor ha valaki más vallásból merítkező fantasyt csinál, az pogány, fúj, ha pedig valaki keresztény alapból merített, az pedig ateista istentagadó, pl. nemrég a Noé film kapcsán.
Bakker, de hol itt a kérdés?  :headscratch: Akkor ez így csak elmélkedés lett, csak látom mostanában a sok keresztény ismerősöm "felháborodását" különb féle dolgokon, valahogy azokról jutott eszembe.
Ebből következik, hogy míg nincs egyértelmű bizonyíték a keresztény Isten létezésére, addig nem lehet eldönteni egyértelműen, hogy a kereszt bálvány vagy jelkép.
Ha lenne bizonyíték Isten létezésére, akkor a HIT mit jelentene?  ;) Hinni pont a nem látható dolgokban való bizonyosságot jelenti.

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:OFF
« Válasz #15773 Dátum: 2014. Június 17. - 20:12:01 »

Ebből következik, hogy míg nincs egyértelmű bizonyíték a keresztény Isten létezésére, addig nem lehet eldönteni egyértelműen, hogy a kereszt bálvány vagy jelkép.
Ha lenne bizonyíték Isten létezésére, akkor a HIT mit jelentene?  ;) Hinni pont a nem látható dolgokban való bizonyosságot jelenti.

Jézus mondta:„Hittél, mert láttál. Boldogok, akik nem látnak, mégis hisznek”

Carnor

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 195
Re:OFF
« Válasz #15774 Dátum: 2014. Június 17. - 20:20:00 »
plusz a reménylett dolgoknak valósága :D bocsi tudom hogy nem tôlem kérdezted, de a carnor szülei inkább azon akadnának  ki hogy anime  :hehe: ez nem vallás miatt hanem nem szeretik ôket, emellet noé filmel a pontalanság volt a bajuk ,plusz nálam sok dolgot engdnek csak pár dolgot nem de azt nagyon ilyenek a fantasyk de sokat engednek  , pl sci fi-k így pl számomra star trek doctor who stb lehet csak mértékkel és azért pár részt ki hagyok ami olyan

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15775 Dátum: 2014. Június 17. - 20:23:18 »
Az én szüleim is anno fenn voltak akadva mindenen, ami anime.  :lol:
De szerintem ezt elsősorban nem a vallási nézeteik, hanem egész egyszerűen a szokatlan eltérő kultúra adta.
Ahogy sok ember leragad ennél, hogy rajzfilm=gyerekeknek való, aztán az első durva/erotikus résznél kiakad.  ;D

Carnor

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 195
Re:OFF
« Válasz #15776 Dátum: 2014. Június 17. - 20:33:02 »
örök csapda, azon kiakadnak ha egy gyerek nézi de azon is ha egy felnôt  :)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #15777 Dátum: 2014. Június 17. - 20:37:13 »
Sztem pont ez a dogmatikus agyalás a vallások csapdája.  Ilyen lényegtelen dolgokon agyalni, közben meg elmennek a lényeg mellett. Vagy az élet egy el mellettük.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15778 Dátum: 2014. Június 17. - 20:38:38 »
örök csapda, azon kiakadnak ha egy gyerek nézi de azon is ha egy felnôt  :)
Mennyire igaz!  :lol:
Ugyanolyan örök csapda, mint amit az előbb írtam, pedig akkor is akarok készíteni egy igazi keresztény szimbólumokkal megtöltött combos sci-fi fantasyt.
Sztem pont ez a dogmatikus agyalás a vallások csapdája.  Ilyen lényegtelen dolgokon agyalni, közben meg elmennek a lényeg mellett. Vagy az élet egy el mellettük.
Érdekes, mert ha nem ellenkeznének az ilyen témájú művek ellen, lényegében akár a vallás felé is terelhet ez valakit. Hú de jó volt ez az anime/film stb. Utánanéz a dolgoknak és belefut a rakás keresztény forrásba, aztán mire elkezdené érdekelni, belefut abba, hogy ezen mennyire felháborodott az egyház.  :lol:
Amúgy szerintem fontos a dogmatikus gondolkodás, egy bizonyos szintig, csak bigottságba ne fajuljon át.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 17. - 20:51:42 írta Todd »

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15779 Dátum: 2014. Június 18. - 09:17:51 »
Idézetet írta: Carnor
emellet noé filmel a pontalanság volt a bajuk
Ez hardcore... ;D Nekem pont, hogy a fizikát nézve tűnik fel a pontatlanság... :twisted:

Idézet
,plusz nálam sok dolgot engdnek csak pár dolgot nem de azt nagyon ilyenek a fantasyk de sokat engednek  , pl sci fi-k így pl számomra star trek doctor who stb lehet csak mértékkel és azért pár részt ki hagyok ami olyan
Rájöttem, hogy az én szüleim valószínűleg feltűnően nyitottak voltak... Néha ők is beültek Herkulest vagy Sliderst nézni... Mondjuk, kb 12 éves korom után esélyük sem volt leállítani, mert így, vagy úgy, eljutottam volna a tévéig. :D Fel sem merült, hogy káros hatással lenne rám, hogy valami olyat nézek, amivel jól érzem magam... :)