Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982043 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15780 Dátum: 2014. Június 18. - 09:49:14 »
Én alsós koromban láttam először az alien filmeket.  :lol:
Lényegében nem vol olyan, hogy szüleim néztek egy filmet, és mi ne nézzük, de egyszer igen, a Légy filmről elküldtek minket a szkanderos jelenet után, így azt sokkal később, kábé 12-13 évesen láttam először.  ;D
Nem is csoda, hogy 12 évesen már Silent Hill játékokkal játszottam.
Mondjuk a szokásos "és ez semmilyen szinten nem lett rám káros hatással" propaganda dumát szerintem én nem tudom elmondani, szóval ja, azért én ettől egy fokkal szigorúbb leszek ilyen téren.  :lol: Máshol meg sokkal megengedőbb.
Ez hardcore... ;D Nekem pont, hogy a fizikát nézve tűnik fel a pontatlanság... :twisted:
Hát a képregényesek is besértődnek, ha megváltoztatják a sztorit.
Minden irodalmi műnél elvárás egy bizonyos szintű pontosság, hát még ha a világ egy igen nagy része szent könyvként tiszteli azt az irodalmi művet. Hú, ezzel majdnem meg is válaszoltam a saját korábbi kérdésemet.  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 18. - 10:12:00 írta Todd »

Carnor

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 195
Re:OFF
« Válasz #15781 Dátum: 2014. Június 18. - 10:12:56 »
Fel sem merült, hogy káros hatással lenne rám, hogy valami olyat nézek, amivel jól érzem magam... :)
Az attól függ ,már lehet károsítva vagy, ha egyes dolgok nézése közben jól érzed magad  :hehe: (elnézést ha sértésnek hangzik nem annak szántam)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15782 Dátum: 2014. Június 18. - 10:33:50 »
Fel sem merült, hogy káros hatással lenne rám, hogy valami olyat nézek, amivel jól érzem magam... :)
Az attól függ ,már lehet károsítva vagy, ha egyes dolgok nézése közben jól érzed magad  :hehe: (elnézést ha sértésnek hangzik nem annak szántam)

 :lol: :lol: :lol: :lol:
Ott a pont! :)
Azt akartam mondani, hogy attól még felnőttem és van egy értelmes értékrendem, szóval annyira azért mégsem veszélyes. ;)

Mondjuk a szokásos "és ez semmilyen szinten nem lett rám káros hatással" propaganda dumát szerintem én nem tudom elmondani, szóval ja, azért én ettől egy fokkal szigorúbb leszek ilyen téren.  :lol: Máshol meg sokkal megengedőbb.

Amennyire ismerlek, nem lett kitekeredett világképed tőle. :D

Idézet
Ez hardcore... ;D Nekem pont, hogy a fizikát nézve tűnik fel a pontatlanság... :twisted:
Hát a képregényesek is besértődnek, ha megváltoztatják a sztorit.
Jogos, a nerdrage már saját magában fogalom.  ;D

Idézet
Minden irodalmi műnél elvárás egy bizonyos szintű pontosság, hát még ha a világ egy igen nagy része szent könyvként tiszteli azt az irodalmi művet. Hú, ezzel majdnem meg is válaszoltam a saját korábbi kérdésemet.  :lol:
Na igen, a kutya ott lehet elásva, hogy ki tekinti "csak" irodalmi alkotásnak, és ki szentírásnak. :)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:OFF
« Válasz #15783 Dátum: 2014. Június 18. - 10:41:30 »
Ebből következik, hogy míg nincs egyértelmű bizonyíték a keresztény Isten létezésére, addig nem lehet eldönteni egyértelműen, hogy a kereszt bálvány vagy jelkép.
Ha lenne bizonyíték Isten létezésére, akkor a HIT mit jelentene?  ;) Hinni pont a nem látható dolgokban való bizonyosságot jelenti.

Az igaz, hogy hinni abban lehet csak, amit nem tudsz biztosra, és a vallásosak mindig ezzel érvelnek, DE a hit miért jó dolog?
Pont ezért zavar a dogmatikus gondolkodás és a fanatizmus, mert ez egy HIT, és nem TUDÁS. Ebből következőleg hülyeség azt mondani, hogy más véleményt nem is hallgatok meg, és 100%, hogy az az igaz, amiben hiszek, mert a hitnek pont az a lényege, hogy egyáltalán nem biztos, hogy igaz. Akik meg azt mondják, hogy nem néznek más vallásos dolgokat vagy a a saját vallásukkal szembe menő dolgokat, meg ilyesmik, azok meg szerintem csak a saját hitükben nem elhivatottak eléggé, mert attól félnek, hogy egy más vallást megismerve felnyílik a szemük és úgy döntenek, hogy mégse hisznek abban, hanem a másikban. Ezért mondják a fanatikusok, hogy "azt meg se nézd, mert pogány, vagy ateista", nehogy elveszítse az ő Istenük az egyik bárányát.

Amúgy akik kitalálták a vallásokat nagy zsenik voltak, mert tudták, hogy az emberek bizonyítékot akarnak majd, ezért kitalálták az ilyen mondatokat, hogy "a hit a lényeg, mert attól mész be a Mennyországba". Hogy ne lehessen megkérdőjelezni, amit ők mondanak. Pedig igen is szükség lenne bizonyítékokra. Még ha nem is egyértelműekre, de valamennyire.

És a legnagyobb különbség köztem és a vallásosak között, hogy én nem azt mondom, hogy nincs Isten, mert van rá esély, hogy van, de ha létezik, szinte biztos, hogy nem olyan, mint amilyennek a vallások hiszik (főleg a keresztény és ahhoz tartozó vallások), és elfogadom, hogyha valaki azt mondja, hogy ő bizony hisz. Cserébe viszont azt várom, hogy aki hívó, ne nézze le azokat, akik nem hisznek. Mert azért ha csak egy pillanatra félreteszi az ember az elvakult fanatizmusát és egy pillanatra megpróbálja magát beleképzelni egy ateista fejébe, akkor azért láthatja, hogy jóval értelmesebb dolog azt mondani, hogy "mivel semmi nem bizonyítja Isten és a túlvilág létezését, ezért csak reménykedek benne, de nem hiszek", mint az, hogy "régi, elavult történetek és bizonyos emberek látomásai alapján úgy döntök, hogy az egész életem úgy élem, ahogy valaki mondta, és közben rengeteg remek dologtól megvonom magam csakúgy, mert ők azt mondják".
Amúgy azért bizonyos szinten meg tudom érteni a keresztényeket, mert szörnyű belegondolni abba, hogy a halál után nincs semmi, ezért sokkal könnyebb elfogadni, ha hisznek abban, hogy van utána élet. Viszont ha már itt tartunk, akkor már inkább valami reinkarnációt ígérő vallást követnék, mert valahogy nem hoz lázba az, hogy most "ott vagyunk egy valahol és az milyen jó".

Fel sem merült, hogy káros hatással lenne rám, hogy valami olyat nézek, amivel jól érzem magam... :)
Az attól függ ,már lehet károsítva vagy, ha egyes dolgok nézése közben jól érzed magad  :hehe: (elnézést ha sértésnek hangzik nem annak szántam)

Pont erről beszéltem korábban, hogy a vallás csak megvon olyan dolgoktól, amik amúgy semmi kárt nem okoznának, egyszerűen csak jól éreznéd magad miattuk, de nem lehet, mert a vallás szerint az rossz, meg káros...

Végül a téma kezdetére visszatérve: az ősmagyaroknak volt már vallásuk. Erre a szomszédok sorba behódoltak a kereszténységnek, és erre a magyarok már nem tudtak mit tenni, muszáj volt felvenni a kereszténységet. Rákényszerültek, vagyis nem azért vették fel, mert ez olyan fantasztikus dolog, hanem mert nem volt más választásuk, mert a keresztény népek kiirtottak volna minket, csak mert nem abban hiszünk, amiben ők. Persze mára már hittan és történelemórákon úgy mutatják be, hogy "hejj, micsoda remek dolog, hogy annak idején keresztények lettünk és ez mennyire jó is nekünk", de végül is mindig a győztes, uralkodó csoport írja a történelmet.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15784 Dátum: 2014. Június 18. - 11:08:22 »
Az én személyes vallásos nézetem a következő. A Bibliát olyan emberek írták, akik sokkal közelebb voltak Istenhez, és valami felfoghatatlannak a megértéséhez, mint mi. Ezt megpróbálták a saját koruk saját szimbólumaival szavakba önteni, hogy egy akkor élő ember megértse. Ebből nyilván az következik, hogy ha mi ugyanezt most látnánk, vélhetőleg teljesen másképp mondanánk el.
Így akár azt sem tartom kizártnak, hogy más kulturális közegben másképp adták tovább ugyanazt, de ez alapján más vallás is ugyanazt az Istent dicsőíti. A kollektív mitológia vonások, és maga a kollektív tudatalatti, és ezt a nézetet erősíti.
Alapvetően nem hiszem, hogyha valaki a Biblia tanításai szerint él, annyit veszítene az életben. Sőt mivel a legtöbb esetben ez megegyezik az alapvető erkölcsi normákkal, így nem is hiszem, hogy bármilyen más módon lenne értelme élni, de sokan sokféle úton juthatnak el ugyanerre.
Szóval én alapvetően abban hiszek, hogy a cselekedeteink definiálnak minket, ebben normát és erőt adhat a vallás, vagy más is.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 18. - 11:15:52 írta Todd »

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15785 Dátum: 2014. Június 18. - 11:27:17 »
Van rengeteg reinkarnációt hirdető vallás. Az én nézetemmel nem a kereszténység áll szemben, hanem maga a vallás; nagyjából mindegy, mit ígér. Szerintem értelmes morális gondolkodás kell ahhoz, hogy "jó ember" legyél, és ha valaki ezt a valláson keresztül közelíti meg, akkor végülis csak egy másik úton jutott ugyanoda, mint mondjuk én. Elfogadom, milyen úton ért oda, még ha nekem eszembe sem jutna soha felülni az ő járgányára. :) Emellett az én megközelítésem az, hogy egyáltalán nem szükséges feltétele a vallás annak, hogy ugyanannyira morálisan gondolkodj.
Személyes véleményem szerint meg szeretem úgy élni az életem, hogy akkor is "megérje", ha a halállal vége az egésznek. Ennél többet nemigen tehetek. ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15786 Dátum: 2014. Június 18. - 11:33:25 »
Szerintem értelmes morális gondolkodás kell ahhoz, hogy "jó ember" legyél, és ha valaki ezt a valláson keresztül közelíti meg, akkor végülis csak egy másik úton jutott ugyanoda, mint mondjuk én.
Csak itt is ugyanoda jutunk el, mint amúgy bárhonnan máshonnan. Marha kevés az a bizonyos "értelmes morális gondolkodású" ember.
Végül is nem kell vallásos neveltetés ahhoz, hogy úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy bánjanak veled, a mellékelt ábra mégis azt mutatja, hogy az elmúlt pár ezer év alatt ezt az egyszerű leckét mégse sikerült még mindig megtanulniuk az embereknek.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15787 Dátum: 2014. Június 18. - 11:43:48 »
Egyetértünk. :) Ezért mondom azt, hogy ha ez kell ahhoz, hogy értékelhető emberekként viselkedjenek, akkor csinálják, de szerintem egyáltalán nem kell hozzá. És nem megyek bele abba a kérdéskörbe, hogy mi a felszíni viselkedés és mi a mélyebben levő indíték. :)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:OFF
« Válasz #15788 Dátum: 2014. Június 18. - 11:52:49 »
Az én személyes vallásos nézetem a következő. A Bibliát olyan emberek írták, akik sokkal közelebb voltak Istenhez, és valami felfoghatatlannak a megértéséhez, mint mi. Ezt megpróbálták a saját koruk saját szimbólumaival szavakba önteni, hogy egy akkor élő ember megértse. Ebből nyilván az következik, hogy ha mi ugyanezt most látnánk, vélhetőleg teljesen másképp mondanánk el.
Így akár azt sem tartom kizártnak, hogy más kulturális közegben másképp adták tovább ugyanazt, de ez alapján más vallás is ugyanazt az Istent dicsőíti. A kollektív mitológia vonások, és maga a kollektív tudatalatti, és ezt a nézetet erősíti.
Alapvetően nem hiszem, hogyha valaki a Biblia tanításai szerint él, annyit veszítene az életben. Sőt mivel a legtöbb esetben ez megegyezik az alapvető erkölcsi normákkal, így nem is hiszem, hogy bármilyen más módon lenne értelme élni, de sokan sokféle úton juthatnak el ugyanerre.
Szóval én alapvetően abban hiszek, hogy a cselekedeteink definiálnak minket, ebben normát és erőt adhat a vallás, vagy más is.

Én úgy gondolom, hogy az első embereket, akik leírták a vallások szabályait 2 dolog vezérelte:
- Az egyik, hogy próbáltak magyarázatot találni olyan dolgokra, amikre akkor még nem volt. Egy példa: az ördög megszállásról idővel kiderült, hogy különféle betegségek, pl epilepszia. De ezt meg akarták magyarázni valahogy. Persze sok mindenre még nem ad választ a tudomány, de rengeteg mindenre igen.
- A másik céljuk az volt, hogy megpróbáltak valamit kitalálni, hogy az emberek kövessenek bizonyos erkölcsi szabályokat. Ezek közül sok valóban jó: pl ne ölj. Viszont ezt manapság már alapból betartja a legtöbb ember, és büntetik a törvények, így már nem fontos a vallás. Sőt, bizonyos esetekben egyenesen rossz a vallás. Vegyünk egy másik példát: próbálták valahogyan visszafogni a nemi úton terjedő betegségeket, valamint azt, hogy túl sok gyerek szülessen, és mivel anno nem volt fogamzásgátlás, meg védekezés, ezért az lett a szabály, hogy "ne paráználkodj". Viszont mostanra már nincs értelme ennek a szabálynak, mivel van fogamzásgátlás, meg védekezés, és remélem azzal ti is egyet értetek, hogy a paráznaság alapvetően nem bűn, és most nem a házasságtörésre meg ilyenekre gondolok, hanem arra, hogy két egyedülálló ember szexel. Viszont ez a szabály mára már ostobasággá vált, mégis sokan betartják, mert úgy vésődött bele az emberek tudatába a paráználkodás, mint valami hatalmas bűn. Ebből következően sokan egy elavult eszme miatt megvonják magukat egy olyan cselekedettől, amivel senkinek se ártanának, sőt örömet okoznának saját maguknak és egy másik embernek is.

Az egy kérdésem, hogy miért bűn az, amivel nem ártasz másoknak? Én egyetlen erkölcsi szabályt követek: bármit megtehetsz, amíg azzal nem ártasz másnak.

Nekem az a bajom a vallásokkal, hogy rengeteg konfliktust szül, miközben az előnyei egyre jobban elvesznek. A vallás a legrosszabb dolog, ami az emberiséggel történhetett. Mert ha belegondolsz, szinte minden háború a fanatizmusból következik. Kezdve az ősi vallások különféle isteneinek a követőitől, a keresztes háborúkon át, a II. világháborúban a zsidók mészárlásán át, a mai öngyilkos terroristákig. Arról nem is beszélve, hogy az elavult eszmék mennyi konfliktust szülnek. Persze ezekből sok erkölcsi okokból, vagy kapzsiságból vagy egyéb érvekkel is létrejöttek volna, de tény, hogy a mai világban a vallás ezerszer több kárt okoz, mint amennyit használ, mert aki normális, értelmes, erkölcsös ember, az úgysem fog bűnt elkövetni. Aki meg el akar követni bűnöket, az talál kiskaput a vallásban, vagy akár pont a vallás szabályaival igazolja magát és úgy állítja be a bűnét, mintha azzal jót tenne.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15789 Dátum: 2014. Június 18. - 14:10:54 »
Szerintem minden háború anyagi okokból indult, így max a kifogás lett más az évek során. Azért ez egy eléggé egyoldalú nézet, hogy akkor most a világban minden rossz dologról a vallás tehet, ami megrontotta az amúgy értelmes és jóravaló emberiséget.
A többi kérdést tőlem komolyabb teológusnak kell feltenned (főleg mivel én egyáltalán nem vagyok az).   ;)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 18. - 14:13:05 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #15790 Dátum: 2014. Június 18. - 14:22:28 »
A pénzről ÉS a hatalomról szól.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #15791 Dátum: 2014. Június 18. - 18:21:09 »
Én nem tudom felfogni, hogy egy olyan dolog, ami ellentéteket szül az emberek között, hogy lehet jó. Emberek képesek megölni másokat csak azért, mert nem úgy gondolkoznak valamiről, mint ők. Semmi bajom a vallás koncepciójával, a buddhizmust és a sintoizmust teljesen elfogadhatónak találom, főleg a jelenlegi formájukban, de a kereszténységről és az iszlámról igenis azt gondolom, hogy többet árt, mint használ, többek között azért, mert a híveik nagy része rettenetesen buta, a vallási vezetők pedig ezt kihasználják, és egyáltalán nem érdekük, hogy okosítsák őket, sőt gyűlöletet szítanak bennük. Biztos vannak kivételek is, de sajnos nem ez a jellemző. Az pedig, hogy megpróbálják ráerőszakolni a nézeteiket másokra, egyenesen felháborít. Hadd döntse el mindenki, hogy milyen elvek és értékrend szerint éli az életét. Nekem pl. sokkal szimpatikusabb hozzáállás, ha valaki azért nem lop, csal, hazudik, öl stb., mert tudja, hogy azzal árt egy embertársának, és ő neki sem esne jól, ha őt érné hasonló, mint ha azért nem követne el ilyen bűnöket, mert akkor omfg nem fog a menyországba jutni. Szerintem ez egy baromi önző hozzáállás. Márpedig a kereszétnyek általában ezzel érvelnek. Ha valaki a hitből merít erőt, az segíti át egy nehéz életszakaszon, az nagyon jó, örülök neki, mindenkinek kell valami támasz. Ha nagyon gonosz akarnék lenni (és lehet, hogy akarok), akkor azt mondanám, hogy otthon a négy fal között mindenki abban hisz, amiben akar, de az utcán, médiában stb. ne nyomják a képembe. Gyerekes és naiv hozzáállás? Elképzelhető...

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #15792 Dátum: 2014. Június 18. - 18:48:46 »
Mondjuk azért a buddhizmus történelmét sem kell félteni jó alapos kis szándékos vérfürdőktől. Vallási alapúaktól sem. Mintha lett is volna régen egy olyan ágazat, ami a megvilágosodást a halálos küzdelmekben kereste.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:OFF
« Válasz #15793 Dátum: 2014. Június 18. - 20:48:48 »
Szerintem minden háború anyagi okokból indult, így max a kifogás lett más az évek során. Azért ez egy eléggé egyoldalú nézet, hogy akkor most a világban minden rossz dologról a vallás tehet, ami megrontotta az amúgy értelmes és jóravaló emberiséget.
A többi kérdést tőlem komolyabb teológusnak kell feltenned (főleg mivel én egyáltalán nem vagyok az).   ;)

Tény, hogy anyagi okai vannak elsősorban, és pontosítok: nem a vallás, hanem a fanatizmus tehet róla, de mivel a legnagyobb fanatizmust a vallás termeli ki, azért eléggé összefügg a fogalom.
Vegyünk egy példát: mondjuk az öngyilkos merénylő terroristák. Hogy veszel rá valakit, hogy megölje magát valamiért? Pénzt vagy hatalmat ígérsz neki? Mit érne vele utána? Viszont ha azt mondod neki, hogy ez egy szent küldetés és halálod után nagy jutalmat kapsz az Istenünktől, akkor megtesz bármit, amit mondasz neki. Ha nem lennének azok az emberek vallási fanatikusok, nem lennének terrorcselekmények. Nem lennének a terrorcselekmények következményei konfliktusok és háborúk, pl amiket az Amerikaiak válaszul tesznek, vagyis ők se tudnának indokot találni, hogy miért támadnak, meg egy országot, mert az, hogy "kell az olajuk" nem elég indok és maguk ellen fordítanának mindenkit. És ez mind a vallásból következik.

Tény, hogy a háborúkat pénzért és hatalomért vívják, de ha nem tudnak valami eszmét felmutatni, ami miatt követik őket az emberek, valamint ami miatt elnézik a vérontást mások, akkor nem lenne elég nagy hadsereg a legtöbb háborúra.

Vegyük a keresztes hadjáratokat: semmi szent cél nem volt benne, csak ki akartak fosztani másokat.

Vagy mi van ha elvonatkoztatunk a konkrét háborúktól és a boszorkányüldözést vesszük a sötét középkorban. Ha az a korszak nincs legalább 100 évvel fejlettebb lenne a mai technológia. Lehet már simán lehetne gyógyítani a rákot és egyéb betegségeket. Vagy nem kéne félni attól, hogy kinőjük a bolygónkat, mert már más bolygókat népesítettünk volna be. De az is lehet, hogy az emberiség intelligenciája nem lenne ilyen alacsony szinten, mint manapság, mert anno a buta tömegeket felhasználva irtották a gondolkodó embereket, tudósokat, feltalálókat...

Persze nem mondom, hogy a vallás 100%-ban rossz dolog, sőt még azt is elhiszem, hogy a vallásosak között több a jó ember, mint a nem vallásosak között, de azok az emberek a vallás nélkül is jók lennének. És egyértelműen több a rossz dolog a vallásokban, mint amennyi a jó.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #15794 Dátum: 2014. Június 18. - 21:16:22 »
Vegyünk egy példát: mondjuk az öngyilkos merénylő terroristák. Hogy veszel rá valakit, hogy megölje magát valamiért? Pénzt vagy hatalmat ígérsz neki? Mit érne vele utána? Viszont ha azt mondod neki, hogy ez egy szent küldetés és halálod után nagy jutalmat kapsz az Istenünktől, akkor megtesz bármit, amit mondasz neki. Ha nem lennének azok az emberek vallási fanatikusok, nem lennének terrorcselekmények.
Itt speciel erősen tévedsz. Vajon a japán kamikaze pilóták is hit alapon lettek öngyilkosok? Lehet annak más oka is, és a hírhedt öngyilkos merénylők épp az ellenkezőjét "érik el" a tettükkel, mint amit írsz. A vallásuk szerint örök kárhozatra lesznek ítélve miatta, vagyis a hitük szerinti lehető legrosszabb büntetést vállalják fel érte. Ők sok esetben csak a családjukat védik a betolakodóktól. De hagyjuk, ez már majdnem politika...
Idézet
pl amiket az Amerikaiak válaszul tesznek, vagyis ők se tudnának indokot találni, hogy miért támadnak, meg egy országot, mert az, hogy "kell az olajuk" nem elég indok és maguk ellen fordítanának mindenkit. És ez mind a vallásból következik.
Dehogy, legutóbb azért támadtak, mert vegyi fegyvert "sejtettek" az adott országban.  ;)

Ha nagyon logika szerint kéne gondolkodni, akkor így történt: néhány igen fejlett szinten lévő ember (idegenek, időutazók, alkimisták, stb) rájött, hogy az emberiség hamar kipusztítja saját magát, ha magára hagyják őket, így kitaláltak erkölcsi normákat nekik, amivel megfékezhetik a vadságukat, kegyetlenségüket. Ennek elterjesztéséhez olyasmi kellett, ami csodának számított, ami után az emberek hittek a felsőbbrendű lényben és a csodákban. Abban az időben ehhez mai szemmel nézve nem kellett sok. Mivel a keresztények konkrétan mindenkit kiirtottak, akik nem az ő hitüket vallották, hát elterjedt ez a vallás az egész bolygón. Aztán itt-ott átalakult, ahogy minden dolog és minden történet átalakul idővel.
De persze lehet a kiváltó ember a népszerű elmélet szerint egy programozó is, és mi csak programok vagyunk, vagy lehetett olyasvalaki is, akit jobb szó híján Istennek nevezünk.
Minden mást csak az utókor és a vallási vezetők hatalomvágya tett hozzá.

Vagy lehet, hogy van Isten, de mivel a tudományok világát éljük, amire nincs bizonyíték, azt nem hisszük el. Ám attól még lehet. Ufóval sem találkozott még soha senki.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:OFF
« Válasz #15795 Dátum: 2014. Június 18. - 21:42:22 »
Itt speciel erősen tévedsz. Vajon a japán kamikaze pilóták is hit alapon lettek öngyilkosok? Lehet annak más oka is, és a hírhedt öngyilkos merénylők épp az ellenkezőjét "érik el" a tettükkel, mint amit írsz. A vallásuk szerint örök kárhozatra lesznek ítélve miatta, vagyis a hitük szerinti lehető legrosszabb büntetést vállalják fel érte. Ők sok esetben csak a családjukat védik a betolakodóktól. De hagyjuk, ez már majdnem politika...

A keresztények valóban elkárhoznak, és bár az ő hitükről túl sokat nem tudok, de azt tudom, hogy nekik azt ígérik, hogy ha öngyilkos merényletet követnek el, akkor a túlvilágon jó lesz nekik, meg mit tudom én hány nőt kapnak a túlvilágon, meg ilyenek.
Amúgy abban igazad van, hogy más céllal is el lehet érni ugyan ezt a cselekedetet, nem csak vallási indíttatásból, de mint korábban mondtam, hogy a fanatizmussal van baj, ami legtöbb esetben a vallással függ össze. Ezért ha vallási fanatizmusról beszélek, akkor abba be lehet helyettesíteni más fanatizmust is. Pl. a nácik milyen fanatikus módon követték Hitlert. Vagy a hazafiasság is lehet egyfajta fanatizmus, ami kivételesen lehet pozitív is, ha mondjuk egy elnyomó uralkodót kell leváltani, de gyakorlatilag megnézed bármelyik háborút a 90% legalább úgy indul ki, hogy "mi vagyunk a ... nép, vagy .. vallás képviselői és ezért sokkal jobbak vagyunk mindenki másnál, szóval menjünk és nyomjuk le őket". Ha nem lenne fanatizmus azért nem lenne háború, mert azzal nem lehetne érvelni, hogy "sok pénzt és nagyobb hatalmat akarok, ezért menjetek és haljatok meg a kedvemért". Persze akkor is lennének olyan népek, akik harcolnának, hogy jobb életük legyen mondjuk, de akkor meg azért nem küzdenének, mert sokkal nehezebb szövetségeseket találni, ha azt mondod, hogy csak a pénzért harcolsz, mintha beburkolózol valamilyen eszme álcája mögé.

Persze vallás és fanatizmus nélkül is lennének háborúk és konfliktusok, csak jóval kevesebb.

Engem amúgy azért zavar a vallás, mert hihetetlenül undorítónak találom azt, hogy sokan azért tartják magukat magasabb szintűnek, mert templomba járnak, és közben mindenki mást lenéznek. Meg a hétköznapokban aljas módon szemétkednek mindenkivel, de mégis ők a jó emberek, mert templomba járnak.

Ha nagyon logika szerint kéne gondolkodni, akkor így történt: néhány igen fejlett szinten lévő ember (idegenek, időutazók, alkimisták, stb) rájött, hogy az emberiség hamar kipusztítja saját magát, ha magára hagyják őket, így kitaláltak erkölcsi normákat nekik, amivel megfékezhetik a vadságukat, kegyetlenségüket. Ennek elterjesztéséhez olyasmi kellett, ami csodának számított, ami után az emberek hittek a felsőbbrendű lényben és a csodákban. Abban az időben ehhez mai szemmel nézve nem kellett sok. Mivel a keresztények konkrétan mindenkit kiirtottak, akik nem az ő hitüket vallották, hát elterjedt ez a vallás az egész bolygón. Aztán itt-ott átalakult, ahogy minden dolog és minden történet átalakul idővel.
De persze lehet a kiváltó ember a népszerű elmélet szerint egy programozó is, és mi csak programok vagyunk, vagy lehetett olyasvalaki is, akit jobb szó híján Istennek nevezünk.
Minden mást csak az utókor és a vallási vezetők hatalomvágya tett hozzá.
Vagy lehet, hogy van Isten, de mivel a tudományok világát éljük, amire nincs bizonyíték, azt nem hisszük el. Ám attól még lehet. Ufóval sem találkozott még soha senki.

Na, ez egy nagyon jó gondolatmenet :), mert én se tudom mi lehet az igazság: evolúció, ufók, Isten... Én is valami hasonlóra akartam kilyukadni. Annyit tennék még hozzá, hogy utólag úgy vélem ez rossz döntésnek bizonyult, mert sztem az emberiség azért nem halt volna ki, viszont nagyon sok szabály elavult, de mivel "Isten parancsolta", ezért nem lehet őket kitörölni. Ez a gond ezzel hosszútávon.

Amúgy az egyik legviccesebb, hogy sokan minden egyes szavát betartják a Bibliának, miközben pl az Újszövetségben az apostoloknak csak egy részének van benn az evangéliuma, mert a többit kitörölték. Nem rég pedig állítólag rátaláltak egy elveszett evangéliumra, ami egyenesen hazug prófétának nevezte a Bibliába került evangelistákat. Vagyis egy keresztény hogy lehet meggyőződve arról, hogy neki van igaza, ha még a legnagyobb alakjai is ellent mondanak egymásnak? :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #15796 Dátum: 2014. Június 18. - 22:23:17 »
de azt tudom, hogy nekik azt ígérik, hogy ha öngyilkos merényletet követnek el, akkor a túlvilágon jó lesz nekik, meg mit tudom én hány nőt kapnak a túlvilágon, meg ilyenek.
Ez az infó honnan van? Nem csak ellenpropaganda? Mert én egy egyiptomi magyarral beszélgettem erről néhány éve, aki iszlám vallású volt, és az ellenkezőjét mondta. Sőt, amit az iszlámról mondott, abból az derült ki, hogy sokkal békésebb vallás, mint a kereszténység, csak sajnos azt is terroristák használják fel a saját céljaik érdekében, elferdítik. Ugyanez történt a kereszténységgel is néhányszor.

Idézet
Pl. a nácik milyen fanatikus módon követték Hitlert.
Most úgy tűnik, mintha kötözködnék, pedig nem: én ebben sem vagyok biztos. Határozottan léteztek Hitler-ellenes csoportok a németek között, csak hát irtották őket, így kevesen vállalták fel. Akit pedig besoroztak, azok tették, amit mondtak nekik, mert betojtak, hogy különben őket is kivégzik, vagy bezárják. A gázkamrákat is azért "találták fel", mert a német katonák nem bírták idegileg, hogy a zsidókat halomra kell lőni egy gödör fölött.
Követték Hitlert, mert diktatúra volt. Ahogy most az Észak-Koreaiak is követik a vezetőjüket, vagy mi 25 éve a szocialista vezetőinket. Talán az Amorphis, vagy a Therion vezetője mondta, hogy annak idején rólunk is azt hitték, hogy fanatikusak vagyunk. Mert hogy minden szocialista az. Mi pedig csak éltünk csendben, kiszolgáltatva a nagyobb hatalmaknak. Ne higgy el mindent, amit látsz.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #15797 Dátum: 2014. Június 18. - 22:44:42 »
A kamikázék speciel igen. A császáruk a világháború végéig az istenük volt a szó legszorosabb értelmében.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:OFF
« Válasz #15798 Dátum: 2014. Június 18. - 22:46:22 »
de azt tudom, hogy nekik azt ígérik, hogy ha öngyilkos merényletet követnek el, akkor a túlvilágon jó lesz nekik, meg mit tudom én hány nőt kapnak a túlvilágon, meg ilyenek.
Ez az infó honnan van? Nem csak ellenpropaganda? Mert én egy egyiptomi magyarral beszélgettem erről néhány éve, aki iszlám vallású volt, és az ellenkezőjét mondta. Sőt, amit az iszlámról mondott, abból az derült ki, hogy sokkal békésebb vallás, mint a kereszténység, csak sajnos azt is terroristák használják fel a saját céljaik érdekében, elferdítik. Ugyanez történt a kereszténységgel is néhányszor.

Már nem emlékszem hol, de úgy rémlik, hogy egy dokumentumfilmben mondták, hogy náluk ez a legnagyobb megtiszteltetés, meg mindenki milyen büszke rájuk, és a túlvilágon majd megkapják a jutalmukat. Bár annyira nem vagyok otthon ebben a vallásban, és lehet, hogy igazad van és alapvetően tényleg bűn, de a vallási vezetők simán kiforgathatják úgy a szabályokat, hogy elhiszik, hogy a túlvilágon nem csak megbocsájtást, de még jutalmat is kapnak. Egy tökéletes példa erre a keresztény vallásban, hogy van a "Ne ölj." parancsolat, de mégis rengeteg embert megöltek, akik nem voltak hajlandók megtérni, vagy akiket boszorkánynak, vagy eretneknek mondtak, tehát a vallási vezetők úgy forgatják ki a szabályokat és törvényeket, és olyan kiskapukat találnak ki, amiket csak akarnak.

Idézet
Pl. a nácik milyen fanatikus módon követték Hitlert.
Most úgy tűnik, mintha kötözködnék, pedig nem: én ebben sem vagyok biztos. Határozottan léteztek Hitler-ellenes csoportok a németek között, csak hát irtották őket, így kevesen vállalták fel. Akit pedig besoroztak, azok tették, amit mondtak nekik, mert betojtak, hogy különben őket is kivégzik, vagy bezárják. A gázkamrákat is azért "találták fel", mert a német katonák nem bírták idegileg, hogy a zsidókat halomra kell lőni egy gödör fölött.
Követték Hitlert, mert diktatúra volt. Ahogy most az Észak-Koreaiak is követik a vezetőjüket, vagy mi 25 éve a szocialista vezetőinket. Talán az Amorphis, vagy a Therion vezetője mondta, hogy annak idején rólunk is azt hitték, hogy fanatikusak vagyunk. Mert hogy minden szocialista az. Mi pedig csak éltünk csendben, kiszolgáltatva a nagyobb hatalmaknak. Ne higgy el mindent, amit látsz.

Nem veszem kötözködésnek :). Persze 100%, hogy voltak, akik nem értettek egyet vele, de mégis követték, mert muszáj volt, ám attól még volt rengeteg fanatikus is, akik a vezetőjük halálhírére fejbe lőtték magukat. Persze lehet, hogy valakik a félelem miatt tették, de csak amiatt nem lettek volna akkora tömeges öngyilkosságok. Vagy elég csak a neo-nácikra gondolni, akik elég sokan vannak, pedig senki nem kényszeríti őket. Tehát csak oda akarok kilyukadni, hogy a fanatizmus egy elég durva dolog, ami igen brutálisan eltorzíthatja az emberek világnézetét.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #15799 Dátum: 2014. Június 18. - 22:52:11 »
Mármint mi? Az iszlám paradicsom a hurikkal és társuló dolgokkal? Régi mítosz, még a hasszasszínokhoz kötik, hogy ezzel az ígérettel meg egy jó nagy adag mákteával vették rá őket a leghülyébb dolgokra.