Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982043 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15820 Dátum: 2014. Június 20. - 08:08:23 »
:lol:
Azt hiszem, néhány év alatt kiismertük tg-t...  ;D
Belegondolva, több mint 10 éve boldogítjuk egymást. Nagy meglepetések már nem igazán érhetnek.  :lol:

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15821 Dátum: 2014. Június 20. - 09:23:49 »
Jogos, már tényleg a 10 év epszilon sugarú környezetében vagyunk. :D Furcsa. :)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:OFF
« Válasz #15822 Dátum: 2014. Június 20. - 19:34:49 »
Hát srácok, nagyon sajnálom, hogy ennyire negatív tapasztalataitok vannak a vallásos emberekről.
Kár, hogy mindig a legszélsőségesebb hangok a legfeltűnőbbek, így hiába normális a vallásos emberek többsége, mégiscsak a negatív észrevétel marad meg.  :roll:

Sztem eddig én voltam kb a legnagatívabb véleménnyel a vallásról, de én se a vallásos embereket szidtam általában, hanem a vallások álszentségeit, butaságait és a fanatizmust. Nem gond, ha valaki vallásos, mert szeretne hinni valamiben, sőt időnként bizonyos szinten megértem őket, mert pl. félelmetes belegondolni, hogy a halál után nincs semmi és ezért könnyebb elviselni, ha azt hiszed lesz utána valami. Viszont azokat a vallásos embereket szidom, akik minden áron meg akarják téríteni a másikat, akik lenéznek másokat és többre tartják magukat mindenkinél, csak azért mert vallásosak, és azokat, akik jó embernek tartják magukat, mert templomba járnak és hetente gyónnak, miközben a hétköznapokban meg álszent, aljas és gonosz emberek. Szóval, ha te hiszel, de közben elfogadod, hogy más nem hisz, vagy másban hisz, és persze nem tartod magad felsőbbrendűnek, csak azért mert hívő vagy, akkor nincs veled semmi gond :).

Én úgy tudom, hogy a keresztényeknél is valid az ószövetség. :headscratch:
Valid, az ószövetség, de teljesen más korban és körülmények között íródott. Most gondolkozom, hogy lehetne érthetően úgy leírni, hogy ne gabajodjak bele.
Szóval az újszövetség, nem egy retcon, inkább én az emberiség lelki felnőttkoraként értelmezem. A dogmatikával én nem vagyok 100%-ig tisztában (ezt már Spuri tényleg sokkal jobban tudná).
Míg az ószövetség olyan volt, mint egy mai törvénykönyv, amiben minden le van írva, hogy ezt ne tedd, mert ez lesz a büntetése, de ez alapvetően az adott igen kemény közegben okkal volt így. Addig az újszövetség felkínálta mindenkinek (mert addig az ószövetség csak a zsidóságnak szól), hogy saját józan belátása szerint próbáljon békében élni egymással.

Ez igaz, és korábban és is elmondtam nagyjából ugyan ezt, csak szerintem jól jönne már egy még újabb szövetség, mert már az újszövetség is elég elavult dolog lett a mai világban. Bár lehet az is elég lenne, ha teljes mértékben figyelmen kívül hagynánk az Ószövetséget, mert Jézus tanításainak nagy része alapvetően nem lenne rossz.

#15807-#15808-#15809 - Ezekben a hozzászólásokban igen jó és érdekes gondolatok vannak. érdemes volt visszatérni ebbe a topikba :).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #15823 Dátum: 2014. Június 20. - 20:10:34 »
Viszont azokat a vallásos embereket szidom, akik minden áron meg akarják téríteni a másikat, akik lenéznek másokat és többre tartják magukat mindenkinél, csak azért mert vallásosak
Valójában ez fordítva jellemző inkább. A nem vallásosak nézik le a vallásosokat azért, mert ők hisznek.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15824 Dátum: 2014. Június 20. - 20:28:19 »
Valójában ez fordítva jellemző inkább. A nem vallásosak nézik le a vallásosokat azért, mert ők hisznek.
Bocsi, Tomi, ez nem így van. :) Hívők és nem hívők között is vannak olyanok, akik meg akarnak győzni az igazukról, és vannak olyanok, akik békén hagynak. Szerintem csak embertípustól függ, van, aki a politikai nézeteiről is meg akar győzni, meg úgy általában bármiről. ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15825 Dátum: 2014. Június 20. - 20:39:15 »
Valójában ez fordítva jellemző inkább. A nem vallásosak nézik le a vallásosokat azért, mert ők hisznek.
Hát az itteni párbeszéd inkább ezt támasztotta alá...
Ju, mielött megkérdeznéd ez sem rád vonatkozik.  ;)
De amúgy szerintem is ez inkább minden csoportban (vallástól függetlenül) előforduló jellemvonás, sajnos.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 20. - 20:59:54 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #15826 Dátum: 2014. Június 20. - 21:11:50 »
Hívők és nem hívők között is vannak olyanok, akik meg akarnak győzni az igazukról, és vannak olyanok, akik békén hagynak.
Ja, ez két különböző dolog. Igen, a meggyőzés az ő oldaluk. Én a lenézésre gondoltam. A vallásosok nem nézik le a többieket azért, mert nem hisznek, legfeljebb sajnálják, hogy "vakok". Többször hallottam már, hogy a "többiek" gondolják butaságnak a vallást, ami a befolyásolható embereket fogja meg. Ami persze durva általánosítás.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #15827 Dátum: 2014. Június 21. - 09:33:49 »
Én a lenézésre gondoltam. A vallásosok nem nézik le a többieket azért, mert nem hisznek, legfeljebb sajnálják, hogy "vakok".
Ez a sajnalkozo, magabiztos igazsagtudat ebben a temaban epp a lenezes teteje.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:OFF
« Válasz #15828 Dátum: 2014. Június 21. - 11:50:37 »
Én a lenézésre gondoltam. A vallásosok nem nézik le a többieket azért, mert nem hisznek, legfeljebb sajnálják, hogy "vakok".
Ez a sajnalkozo, magabiztos igazsagtudat ebben a temaban epp a lenezes teteje.


Én úgy vagyok vele, hogy engem senki se nézzen le azért, mert nem vagyok vallásos, ne akarja rám erőltetni azt, hogy legyek az. Cserébe viszont én sem zaklatom, hadd higgyen abban, amiben akar, csak engem hagyjon békén. Számomra a mottó: Élni és élni hagyni. Szerintem ez a járható út.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 21. - 11:53:23 írta kzoli »

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15829 Dátum: 2014. Június 21. - 11:57:34 »
Én a lenézésre gondoltam. A vallásosok nem nézik le a többieket azért, mert nem hisznek, legfeljebb sajnálják, hogy "vakok".
Ez a sajnalkozo, magabiztos igazsagtudat ebben a temaban epp a lenezes teteje.
+1

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #15830 Dátum: 2014. Június 21. - 13:04:37 »
Szerintem nincs igazatok, legalábbis legfeljebb részben. A nagyanyám mélyen vallásos ember volt, de soha nem tapasztaltam nála ilyet - nem csak a rokonok felől nézve. A nagynéném szintúgy, de sorolhatnék ismerősöket, haverokat is. Szerintem ez a fajta sajnálat nem rosszabb, mint amit mondjuk mi érzünk azok felé, akik nem olvasnak képregényeket. Mi tudjuk, hogy ez baromi jó, ők nem tudják. Örülnénk, ha be tudnánk bizonyítani nekik az igazunkat, sajnáljuk, hogy ők kimaradnak annyi jóból, amennyit a képregények  adnak, de ezért nem nézzük le őket.

Carnor

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 195
Re:OFF
« Válasz #15831 Dátum: 2014. Június 21. - 13:09:04 »
Szerintem nincs igazatok, legalábbis legfeljebb részben. A nagyanyám mélyen vallásos ember volt, de soha nem tapasztaltam nála ilyet - nem csak a rokonok felől nézve. A nagynéném szintúgy, de sorolhatnék ismerősöket, haverokat is. Szerintem ez a fajta sajnálat nem rosszabb, mint amit mondjuk mi érzünk azok felé, akik nem olvasnak képregényeket. Mi tudjuk, hogy ez baromi jó, ők nem tudják. Örülnénk, ha be tudnánk bizonyítani nekik az igazunkat, sajnáljuk, hogy ők kimaradnak annyi jóból, amennyit a képregények  adnak, de ezért nem nézzük le őket.
Azért néha egy picit  :roll:  :hehe:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #15832 Dátum: 2014. Június 28. - 22:09:36 »
Nem nézek focit, de a Brazilba belenéztem Hulk miatt.  :hehe: Hát, Hulk nem smash: kihagyott egy 11-est!  ;D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #15833 Dátum: 2014. Június 29. - 00:29:43 »
Nem nézek focit, de a Brazilba belenéztem Hulk miatt.
Na ilyen egy igazi hardcore geek. :lol:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #15834 Dátum: 2014. Június 29. - 15:06:57 »
 ;D ;D

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:OFF
« Válasz #15835 Dátum: 2014. Június 29. - 15:26:09 »
Annak örültem volna, ha kiesnek a brazilok, gyengék és ahhoz képest túl vannak sztárolva!

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15836 Dátum: 2014. Július 02. - 20:27:24 »
Életem első barlangtúrázós hétvégéjének eredménye:



Közben azt is megtudtam, hogy szép és jó, de ennyi elég volt belőle. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #15837 Dátum: 2014. Július 02. - 20:45:27 »
Ennyiből? Olyan barlangból, ahol közben metró is jár?  :hehe:

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15838 Dátum: 2014. Július 02. - 20:56:22 »
Nem ennyiből. ;) Ez pont állatira tetszett, mert ki volt építve és volt időm figyelni a kövekre. Azok nem jöttek be, ahol azzal kellett foglalkoznom, hova lépjek legközelebb, hogy talán élve kijussak egyszer. ;D

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:OFF
« Válasz #15839 Dátum: 2014. Július 02. - 21:43:55 »
Nagyon bátor vagy, én még számítógépes játékokban se szeretek barlangokba menni, mert félek hogy eltévedek...  :stupid:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.