Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982045 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #180 Dátum: 2007. Július 13. - 20:18:35 »
Szerintem a Földet kellene lelassítani és akkor nincs semmi probléma. ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #181 Dátum: 2007. Július 13. - 21:19:33 »
Én is olvastam valamit, hogy az se lenne elég, ha csak közel menne el mellettünk, mert a gravitáció, meg a mittudoménmégmi úgy is hatalmas katasztrófákat okozna.
Idézet
És ha egy Földméretű meteor jön?

Akkor lenne esély arra, amivel néhányan a földi élet kialakulását magyarázzák: a becsapódáskor a Földről átszakadna a másik égitestre egy darab, és talán elvinné magával egy olyan helyre, ahol szintén ideális körülmények lennének az életre. Már, ha az kibírná a köztes utat.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #182 Dátum: 2007. Július 13. - 22:41:52 »
Áhh..ez képtelenség lenne. Ha kiszakadna egy darab, az adott életkörülményekhez szokott élet hirtelen olyanniyra megváltozott helyen találná magát, hogy egyből kipusztulna.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #183 Dátum: 2007. Július 13. - 22:56:24 »
Főleg, hogy valószinűleg az atmoszféra teljesen megsemmisülne, így esély sem maradna az életben maradásra.

Gabe

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:OFF
« Válasz #184 Dátum: 2007. Július 13. - 22:57:31 »
talgabynak igaza van egyébként: marhára el van túlozva ez az összeütközösdi: arányaiban nézve a naprendszer irgalmatlanul nagy: ha a Napot focilabda méretűnek vesszük, akkor a mákszem méretű Putó úgy cirka 1,2Km-re kering tőle... szóval hogy ebben a bazinagy térben két dolog összeütközzön...  :headscratch: persze kisebb méretű kavicsok meg ilyenek elvetődhetnek felénk, mert azokból nagyon sok van, de olyan méretű sziklákból, ami hazavághatná a földi élővilágot, már jóval kevesebb. Nameg az örök illuzióromboló közberöffenés:
Az emberi történelemben miért pont most következne be ez a katasztrófa? Miért nem pl. az antik világot kapta telibe egy meteor? Vagy a középkort? Nem csupán azért került-e elő ez a para, mert most kezdjük megismerni az univerzumunkat, és most eszünkbe juthatnak efféle tulzó dolgok is? De. Kicsit felfújták Holywoodban, amire rásegített még pár sci-fi író is (A. C. Clark pl.). Szóval ez a kérdés túl van szerintem egy kicsit futtatva. Egyébként még az sincs tisztázva, hogy a dinókat mi vágta haza. A meteor csak egy elmélet a sok közül. Ha pedig többszáz millió év alatt nem történt komolyabb becsapodás, akkor nem hinném hogy mostanában fog.

Egyébként tök jó az új titulusom: közönséges bűnöző  ;D  ;D Kis túlzással, de illik is Spiderhez  :)

Ja igen, feldobok egy érdekes kis témát: katt kiváncsi vagyok ki hogyan reagál  :D. (bárcsak Zerit is láthatná...)  Mielőtt még hülyének nézznétek: jómagam egyik oldal mellett sem köteleztem el magam, csak érdeklődve figyelem az események alakulását. Mindenesetre a téma elég meredek.
« Utoljára szerkesztve: 2007. Július 13. - 23:00:36 írta Gabe »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #185 Dátum: 2007. Július 13. - 23:13:21 »
Ja igen, feldobok egy érdekes kis témát: katt kiváncsi vagyok ki hogyan reagál 
Hűha, de hosszú ez a cikk, főleg most így késő este. De majd holnap kifejtem a véleményem erről a dologról, mert valóban egy nagyon érdekes téma.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #186 Dátum: 2007. Július 13. - 23:25:12 »
Szintúgy. Gabe, szerintem holnap nézz be erre az eszmecserére..túl fáradt vagyok már egyáltalán végigolvasni ma.

MIért pont most aggódunk a meteor miatt? Én úgy vagyok vele, hogy sose lehet tudni. éppen becsapódhatott volna aközépkorban is. De nem...akármikor megtörténhet, annak ellenére, hogy kicsi rá az esély. Mindeneseter az nem baj, hogy vannak elméleteink az esetleges veszély elhárítására...legalább van miről beszélni. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Daredevil

  • Fekete Tarantula
  • **
  • Hozzászólások: 437
  • Proctector os Hell"s Kitchen
Re:OFF
« Válasz #187 Dátum: 2007. Július 14. - 00:02:48 »
A történelem hamisító dologról én is hallotam. Jó kis összesekövéselmélet, de valószínűleg van benne igazság.
A félelem nélküli

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #188 Dátum: 2007. Július 14. - 10:16:16 »
Kb. addig a pontig meg is adtam neki a kétkedéses valószínűséget, amíg el nem kezdte levezetni, hogy az Árpád-ház valójában Jézustól indult, és a magyar volt az Ezeréves Birodalom... addig is gyanús volt, hogy kb. 90% rizsa és átvezető szöveg, meg 1% kijelentés, arra 9% magyarázkodással, plusz hogy a 3/4-éig az egyébként elég szép történelmi tudással és messze tekintő kultúrával rendelkező, Európával többé-kevésbé kapcsolatot tartó keleti birodalmakkal (India, Távol-Kelet) még csak véletlenül se akarja összehasonlítgatni a dátumokat, plusz gyakorlatilag a lovasfutárok korába képzel egy kontinens-szintű összeesküvést, mindezt egyetlen céllal (mert a felhang csak úgy süt): hogy mi, magyarok vagyunk a legjobbak, legaranyosabbak, és mindenki más összefogott ellenünk, mert a helyünket akarják... na neeeeee. Történelmi lyukakra (van dögivel, nem nehéz) alapozott spekuláció, aminek van már mindenütt jó sok követője, és elég nyíltan egy bizonyos intézmény ellen indít támadást. Ügyes, de nem eléggé.

Daredevil

  • Fekete Tarantula
  • **
  • Hozzászólások: 437
  • Proctector os Hell"s Kitchen
Re:OFF
« Válasz #189 Dátum: 2007. Július 14. - 11:36:05 »
Ez a magyarság erőltetés tényleg nagy baromság. Apám nézett még múltkor DVD-n egy előadást Attila királyról, de hogy azon mennyi hülyeséget összehordtak....

De hallotam valami olyasmit is, hogy a 6.-7.-8. századot csak úgy hozzáírták a történelmhez. Ez viszont érdekes feltevés, mivel nem sok mindet tudunk (jószerivel nincs feljegyzés az adott korból) arról az időszakról.
A félelem nélküli

Gabe

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:OFF
« Válasz #190 Dátum: 2007. Július 14. - 11:41:18 »
Nos igen, a nacionalista felhang miatt, nameg az itteni zászlólóbáló történészek miatt kissé komolytalanná válik. De ne felejtsük el, hogy alapvetően ez egy német elmélet, és ők odakinn a talgaby által írt "misztikus" ( :hehe:) dolgokat nem tették bele, sőt.

Az összehasonlítás bajos lenne:
A távolkeleti meg a nyugati kúltúra nemigen érintkezett akkoriban, így nagyon kötve hiszem, hogy bármilyen (az elmélet mellett vagy ellen szóló) közös esemény le lenne írva mind a két kultúránál. Úgye majd Marco Polo lesz az első aki majd jár kínában (na ja, ez is egy érdekes dolog...) jóval a feltételezett "hamisítós" időszak után.

Mindenesetre a magyaros részeket hagyjuk ki, csak az egyetemes európai dolgokat vegyük figyelembe. Egyébként "papíron" kevés a bizonyííték, (igaz a jelenleg elfogadott állítások mellett is...) de ha az égre tekintünk, akkor annál több, mert csillagászati értelemben szépen le van vezetve. Mindenesetre én úgy gondolom, hogy az igazság valahol a kettő között van. Nameg szerintem az esetleges hamisítgatás célja is rosszul van megállapítva. (és mégegyszer mondom: a hazai történészek lázálmas képzelgéseit hagyjátok ki belőle, mert szörnyen komolytalanná teszi a dolgot).


Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #191 Dátum: 2007. Július 14. - 12:33:42 »
Én még egy hasonló témáról olvastam valamikor, amiben végülis inkább az ókori időhiányosságokra helyezték a hangsúlyt. Pontosabban az egyiptomi történelem hiányos foltjaira. Főleg abban részletezték, hogy nagyon hibás a mai kor időszámítása és az arra vonatkozó elmételetek. És ezt alátámasztották pár darab kormeghatározós vizsgálat eredményeivel is, többek között azzal, hogy a gízai piramisok és a szfinx elkészültének ideje egyáltalán nem akkor volt, mint azt a történelem könyvek is tanítják. Leírták, hogy legalább 15 ezer (de egyes leletek még a 30-50 ezer) évvel korábban történtek. Csakhogy ez a jelenlegi tudomány szerint nem illeszthető az általános korképbe, hiába bizonyítja azt egy-két régészeti lelet is. Pláne, hogy az egyiptomi mitológiák és történelmi leírások mindezt alátámasztják. Azt hiszem még Hérodotosz (ha jól emlékszem a nevére, de nem vagyok benne biztos, az tuti, hogy H-val kezdődött a neve :headscratch: ), az ókori görög tudós vette ezt még észre legelőször, amikor ellátogatott egyiptomba és az ottani papokkal beszélgetett. Egyébként az egyik ilyen jellegű bizonyíték az volt, hogy kutatók olyan koróziós nyomokat találtak a nagy piramisokon, amelyeket elvileg nagy álló víz okoz a kőzetekben, csakhogy ez azt feltételezné, hogy egy nagyobb áradás volt amikor már álltak a piramisok, és valószinűleg egy teljesen más ökoszisztéma volt a környéken, csakhogy ennek a lehetősége legalább minimum 100 ezer évvel ezelőttre repíti vissza az egyiptomi történelmet. Csak az a baj, hogy mostanában az egyiptomiak (az ott most lakó arabok, akik ugyebár nem ugyanazok akik az ókori egyiptomban laktak, hiszen az arabok csak évszázadokkal később jöttek be egyiptomba és telepedtek le oda) igyekeznek minden olyan jellegű bizonyítékot megsemmisíteni, ami azt engedné következtetni, hogy nem ők készítették a piramisokat (mármint a most is ott élő arabok).
Persze nem azt állítom, hogy én tudom a megoldást, vagy hogy csak ez az út járható ebben a témában, csakhogy valahogy nagyon nem stimmel az egyiptommal kapcsolaos történelmi ismereteink. És ezt még tudományos körökben is halkan elismerik, mégsem tesznek ellene semmit.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #192 Dátum: 2007. Július 14. - 12:39:55 »
A csillagászati bizonygatásokkal az a gond, hogy az égbolton a csillagok szemmel láthatóan igen-igen nagy időközönként mozgolódnak, és ha az ember korabeli feljegyzéseket vesz alapul, röhögve lehet tévedni sokszáz évet is. Meg minden egyéb, a Föld forgását illető dolog is hasonló cipőben jár, egyszerűen nem várhatunk el egy párszáz éves (távcső előtti!) csillagásztól/tudóstól, hogy olyan adatokat nyújtson nekünk, amivel dolgozni lehet (hisz azt a szerencsétlen napéjegyenlőségeket is inkább érzésre és hagyományok alapján lőtték be, mintsem hiperpontos mérésekkel...). De még az utána lévő korszak csillagászati tényei is finoman szólva zavarosak, elég csak az annyira nem is régi "hány földi óra egy nap a Vénuszon" kérdéskörre gondolni, amit még a XIX. sz.-ban sem tudtak megmondani.
Idézet
Egyébként "papíron" kevés a bizonyííték
Papíron az "előtte" és az "utána" lévő korokból is kevés a bizonyíték, a krónikák nagyrésze szájhagyomány útján terjedő meséket jegyzett le, vagy aktuális eseményeket, ahogy éppen hallották - szükség esetén adott politikai/vallási igények szerint módosítva - helyi szinten úgyis mindig mindenki egy kicsit hamisított, ezt nem tagadom,a  globális méretek tűnnek eléggé... túlzónak és kivitelezhetetlennek. A történelem tele van bazinagy lyukakkal, ilyen erővel kitalálhatták volna, hogy a kora középkori angliai történelem is hazugság, mert Artúr korából se maradt fenn semmi, mégis tényként kezeljük a létezését, ahogy Lancelot soha-meg-nem-talált várának is (csak hát az a környék nem igazítható bele egy kontinentális balhéba). Egyébként a Danikenes megállapítás nekem tetszett, annak ellenére, hogy ugyanolyan preventív csapás volt az előadásban a kétkedők ellen, mint az említett kifogások pár dologra ("Én mondtam előre, hogy hozzá fognak hasonlítani"-fajta megelőzés). Az is fel tudott sorolni ugyanilyen bizonyítékokat, mégse hisz neki nagyon-nagyon sok ember, inkább tartja pár tényre/féligazságra épített ügyes fikciónak. Ez is olyasmi inkább. Érdekesnek érdekes, ezt elismerem. Jó vitatéma, jól tetted, hogy belinkelted. :)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #193 Dátum: 2007. Július 14. - 13:36:40 »
Nah, elolvastam a cikket végre. Hát mit mondjak elég tartalmas, bár néha csapongó olvasmány.

MÉg mielőtt leírnám a véleményem a dologról, valaki leírhatná, hogy a Julian naptár miért volt hibás, hogy 1627 év alatt 13 napot csúszott a valós időtől. Mert az írás felteszi a kérdést, hogy miért volt erre szükség, de ténylegesen nem válaszolja meg.

Ki az a Daniken amúgy? Szörnyen röstellem, de nem vagyok nagyon tájékozott az ilyen ügyekben. :-[

A cikk viszont fölöttéb érdekes. egy darabig még én is elhittem...sőt. Mondjuk azt a részét továbbra is hiszem(az Európai történelemmel és a magyar vonatkozásokkal kapcsolatban), viszont nagy kár, hogy elment az előadás a csillagászai hum-buk felé, ami egyrészt nevetséges, másrészt teljesen fölösleges, akár a talgaby által leírt okok miatt.
Pap Gábor ennek ellenére olyna dolgokra hívja fel a figyelmet(jobban tette volna, ha csak Illing könyvével és munkásságával foglalkozik), amikben sok igazság lehet. Túl sok itt a furcsa adat valóban. Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy amit ő kezel ténykétn, az sok helyen valóban nem írásos alapból építkezik-e...mert az éppoly hamisítható, mint a többi.
Nagy kár, hogy a magyar-világfájdalom felhangját adta az előadásnak...ennyire azért ne gondljuk már fontosnak magunkat.
Viszont, ha az a naptáros dolog igaz, akkor erre csakis ez az egy magyarázat lehet: 300 évet elcsaltak.

Az egyiptomi piramisoknál milyen kormeghatározási módzsert használtak? Mert ha a kálium-argon féle kormeghatározással határozták meg, hogy az a piramis 30 ezer éves, akkor bizony az annyi is.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #194 Dátum: 2007. Július 14. - 14:09:05 »
Ki az a Daniken amúgy? Szörnyen röstellem, de nem vagyok nagyon tájékozott az ilyen ügyekben. :-[
Biztosan hallottál már róla. Erich von Daniken, egy svájci kutató, aki azzal vált ismertté, hogy régészeti leletek alapján próbálja bebizonyítani, hogy földönkívüliek látogattak el a világunkba, és valójában róluk szólnak a mitológiák és ők adták át a tudást az embereknek.

Az egyiptomi piramisoknál milyen kormeghatározási módzsert használtak? Mert ha a kálium-argon féle kormeghatározással határozták meg, hogy az a piramis 30 ezer éves, akkor bizony az annyi is.
Persze, hogy azt használták, más módszert már nem is nagyon használnak.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #195 Dátum: 2007. Július 14. - 14:45:36 »
Akkor bizony itt is nagy turphisság van.

Ja és így már tudom kiről van szó, köszi. ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #196 Dátum: 2007. Július 14. - 16:24:32 »
Több okból sem olvastam végig a cikket, de a ti hsz-aitok alapján egyet mondhatok én is: nagyon utálom azokat, akik annyira ostobák, hogy emiatt válnak hungaristákká. Akik azt szajkózzák, hogy mi vagyunk a világ közepe, már azt is kiderítették, hogy Jézus is magyar volt eredetileg, hogy a világ többi része csak a cipőnket törölgethetné, meg hasonlók. Bizonyítékként hoznak néhány olyan példát (például a lovasságunk, meg a harci tudásunk a nyílainkkal), vagy érvet, amire alighanem számtalan példa van gyakorlatilag a világ összes népénél, csak hát azokat ők nem ismerik. Brrr.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #197 Dátum: 2007. Július 14. - 16:45:13 »
Azért nem teljesen ez a helyzet kaine. Ez a cikknek csak olyan oldala, ami teljesen felesleges..nem kellett volna ilyen magyarságos felhangot beleszőni. Ezt nem kell figyelembe venni, ahogy gabe is írta... a töbi viszont megéri, hogy végigolvasd. Érdekes szerintem és igaz is.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #198 Dátum: 2007. Július 14. - 17:16:02 »
Értem, és semmi gond, nem a cikkre írtam azt, amit írtam, csak a felfogásra, mert hallottam már néhány ilyen emberről.  ;)
A cikket nem olvasom végig, mert annyi időt összesen nem töltök a gép előtt egy-egy alkalommal, két babázás között.  :D
Idézet
ezt akkor kellett volna felajánlani, amikor volt, hogy az anyukád írta be a képregényt kézzel.
Na ja.  ;D Akkor írt be ő, a feleségem, én, plusz egy siófoki srác, Domonkos Attila. Õ grafikus volt, meg tetkó stúdióban dolgozott, nagyon szépen írt. Néha ki is díszítette a szöveget cirádákkal, vagy rajzokkal.  :D Sőt, magyar borítót is készített néhány klasszikus történethez! Király gyerek volt.  :D

Gabe

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:OFF
« Válasz #199 Dátum: 2007. Július 14. - 17:18:26 »
A mérési pontosságról csak annyit, hogy a görögök minimális eltéréssel meg tudták határozni a föld átmérőjét. Nameg nemis olyan régen találtak a földközi tengerben egy csillagászati számításokhoz használt szerkezetet, ami rendkívül precíz kivitelezésű fogaskerekeket használt. Aztán aki némiképp képben van a görög építészettel kapcsolatban, az tudja hogy az ókorban milyen precíz számításokat tudtak már végrehajtaní. (szakközépből elég felcsapni hozzá a "Műalkotások Elemzése" nevezetű könyvet, abban képet alkothatunk a precízitásukról). Aztán a piramisok létezése is eléggé furcsa, mint azt Sepi fentebb is ábrázolta. Nemcsak a keletkezésük időpontja, (egyébként erről a dologról én is hallottam már), hanem a megépítésük körülményei is furcsák. Úgye alap a "hogyan tudtak akkora köveket mozgatni?" kérdés, de ha megnézzük azt, hogy milyen pontosan van felépítve már az is megmutatja azt, hogy milyen pontosságú mérésekre voltak képesek. (Az illesztések, az hogy tökéletesen volt tájolva az építmény (iránytű hián) az épület tökéletesen vizszíntes alapra épült, a különböző rituális termek és járatok mind-mind a megfelelő égtájra, csillagra néznek, stb.))
Egyéként az összes europában valaha használt naptárrendszer hibás. Sőt, úgy tudom hogy az egész világon csak a Majáknak sikerült tökéletes naptárat létrehozni, amiben nem kell folyamatosan toldani a napokat, meg elvenni, korrigálni, stb. Ehhez pedig nagyon pontos csillagászati ismeretekkel kellett rendelkezni. Persze ez az európai rendszerekre is vonatkozik, mert itt sem volt olyan hatalmas tévedés azért.
Ráadásul mint köztudott(?) Róma a birodalom fénykorában már igen magas fejletségi szinten állt (a gőzgép alapjai megvoltak már pl, csakhát a rabszolgák létezése ugye nem tette szükségessé a használatát, csakúgy mint a vízemelő szerkezetet, stb.) Hogy miért sorolok példákat, ráadásul nem is a középkorból? Nos valóban, a középkori emberek tudása az igen alacsony szinten állt, még a római, és a görög kor embereihez képest is. Csakhogy a naptárrendszer alapjait azt még az ókorban tették le, és azóta is azokat használjuk. (kisebb-nagyobb javításokkal). Tehát túl nagy tudás nem kellett a középkor tudósaitól sem ahhoz, hogy belepiszkáljanak, mert az alapok igen egyszerűek, és ismertek (tudosok számára persze).
Egyébként ennek a témának volt egy szolidabb weblap is szentelve, ahol nem ilyen szélsőséges történészek szavait hangoztatták. Ott egy kicsit jobban belemásztak a dolgokba, többek között a "hamisitás" technikai kivitelezhetőségét is kivesézve. Ehhez ismerni kell például a középkori egyház felépítését is. Nos, mint ott levezették, félelmetesen kevés ember elegendő lett volna a kivitelezéséhez. Még egy tucatnál is kevesebb. Egyébként az akkori átlag ember egyáltalán nem volt tisztában az éppen aktuális dátummal. Még a születési évét sem ismerte. Amit az egyház mondott neki, azt hitte el, minden téren. Így egy maroknyi kiváltságos ember tisztában volt a helyzettel, ők meg persze birtokolták a kulcspoziciókat. Innentől meg már azt mondtak amit akartak, az úgy is volt. 
A másik probléma, meg az, hogy sokan azt hiszik, hogy olyan marha sok ember élt akkoriban. Erre több becslést is olvastam már, de a maximum is csak néhány tízmillió fő volt egész európára vetítve. Úgyhogy ahogy talgaby is említette fentebb, akkoriban a lovas futár volt a leggyorsabb informácíó forrás/csatorna, már ahol volt persze... Nos, szerény véleményem szerint ez nemhogy rontotta volna az esélyeket, hanem egyenesen elősegíthet egy ilyen csalást: hiszen nem kell semmit sem erőszakkal elterjeszteni, hanem elég csak visszatartani az informácíót. Amit muszáj azt elterjesztik (az egyházi ünnepek főleg), a többit meg nem is kell elmondani. Különben is mire mennének az infóval a kor emberei? Nekik elegendő volt az is, hogyha tudták hogyan ismerhetik fel az eretnekeket, meg a boszorkányokat...  :hehe: Ha valami akkori tanult ember ellent mert volna mondani a Pápa szavának (akinek feltétlenül benne kellett lennie a dologban), annak egyenes út vezetett volna a máglyára. Mint az oly sok középkori csillagásszal is történt. ((((Egyébként mintha itt lenne elásva az egyház technika-fóbiája...))))
No mindegy, én mindenesetre a hivatalos álláspontot sem tudom elfogadni (ehhh, még Jézus születését sem tudják pontosan meghatározni, akkor más kisebb jelentőségű eseményeket honnan tudnának megmondani napra pontosan?), na meg persze ezt sem. Túl sok az elmélet, és túl sok a hazugság is. Nameg a mindenkori politikai helyzethez van igazítva minden, elégha csak a magyarság eredetére gondolunk. Hol a szlávokhoz csatolnak minket, hol a kis ázsiaiakhoz... hol meg Atilla egyenesági leszármazottai vagyunk...  :twisted:   

Ráadásul túl messzire nem is kell mennünk vissza az időban, ha a néphülyítésre, és befolyásolhatóságára keresünk példákat. (gondolok a különböző izmusra végződő politikai berendezkedésekre is, de ez már politika, és azt nem szabad emlegetni  :spidey: ) Akkor pár tudatlan parasztnak, (márha feltétlenül el kellett volna nekik mondani ilyen akkor jelentéktelen apróságokat mint az éppen aktuális dátum), mennyiből tartott pár, akkori szemmel nagyon szolid hazugság beadása? Hiszen tulajdonképpen az elkövetők nem tettek semmi rosszat, csupán kiszínezték egy kicsit a családfájuk történetét.