Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981903 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #16020 Dátum: 2014. Október 10. - 21:58:31 »
Mero. 2009.10.11. 18. börze.  ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16021 Dátum: 2014. Október 10. - 22:02:12 »
Hú de pontos valaki.  :D

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #16022 Dátum: 2014. Október 10. - 22:13:05 »
Köszi. :)
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #16023 Dátum: 2014. Október 11. - 05:20:32 »
Gépemen van az összes börze fotója , így nem volt nehéz.  ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16024 Dátum: 2014. Október 11. - 09:22:16 »
Én is meg tudtam volna lesni, mert nekem is megvannak, plusz az eredeti kép is, de tegnap épp kímélvén a fájó hátamat, az egész napot ágyban hason fekve, olvasással, vagy mobilról fórumozással töltöttem el.

Carnor

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 195
Re:OFF
« Válasz #16025 Dátum: 2014. Október 22. - 16:13:36 »
http://index.hu/gazdasag/2014/10/21/elkepesztoen_durva_lesz_az_internetado  :o ne légyszi legyen csak túlságosan felfújt ez az egész légyszi

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16026 Dátum: 2014. Október 22. - 16:21:50 »
Természetesen az.
Ez olyan 700 Ft körüli összeget takar havi szinten. Mondjuk azt sem kéne feltétlen benyelni, de ez van.
Felhívnám egyébként a figyelmet a beadott törvény módosítás szövegére:

A nyelvújítás újabb ékes példájával állhatunk szemben, mert eddig nem ismertem a "mindenmegkezedett" kifejezést.
Asszem ebből tökéletesen látható, mennyire átgondolt és megfontolt lépés volt ez.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:OFF
« Válasz #16027 Dátum: 2014. Október 22. - 16:43:47 »
Erről az internet adóról szívesen kifejteném a véleményemet,de azt sajnos nem tudom a jó ízlés határain belül megtenni.  :spidey:

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #16028 Dátum: 2014. Október 22. - 17:10:19 »
Természetesen az.
Ez olyan 700 Ft körüli összeget takar havi szinten. Mondjuk azt sem kéne feltétlen benyelni, de ez van.
Ha elfogadják a törvénymódosítást, az eredeti tervezetben nem volt megadva maximum érték. És nem azért, de szerintem nincs olyan hogy ez van. Legalábbis nagyon nem így kéne hozzáállni a dologhoz, még akkor sem, ha valószínűleg csak ezzel akarják elterelni az emberek figyelmét más, kényes ügyekről. De ez nem erre a fórumra tartozik...

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #16029 Dátum: 2014. Október 22. - 17:47:31 »
Torrent és honosító oldalak akik kicsit több adatforgalmat bonyolítanak le havonta sorra zárnak be majd.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16030 Dátum: 2014. Október 22. - 18:47:45 »
Nem értek a részletekhez, de ha a torrent oldalak gazdáit eddig sem találták, akkor most hogyan?

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #16031 Dátum: 2014. Október 22. - 19:00:35 »
Szerintem meg lehetne őket találni. Elég csak arra gondolni, hogy tele vannak reklámokkal. Én sem értek hozzá, de én ezen indulnék el. Amúgy nagy valószínűséggel ezeknek a nagy hányada külföldi szervert bérel, ami kicsit megnehezíti a dolgot. Meg igazából eddig szerintem nem is nagyon keresték őket. Oké, volt egy-két napos leállás, de ha mindenáron be akarnák szüntetni a torrentezést, akkor beszüntetnék. Most pedig pénzről van szó, tehát komolyabban utánamehetnek a dolognak. Hacsak nem humbug az egész, és csak valami másról akarják elterelni a figyelmet.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16032 Dátum: 2014. Október 22. - 19:48:57 »
Ha elfogadják a törvénymódosítást, az eredeti tervezetben nem volt megadva maximum érték.
Azóta korrigálták a max értékkel, de igen, mint írtam, igen hektikusak ezek a kijelentések...

Most pedig pénzről van szó, tehát komolyabban utánamehetnek a dolognak. Hacsak nem humbug az egész, és csak valami másról akarják elterelni a figyelmet.
Szerintem ennek a tervezetnek nem célja az illegális letöltések visszaszorítása, vagy bármi ilyesmi. Egész egyszerűen találtak egy újabb olyan ágazatot, amiből sok pénz folyik be, de nincsen még rajta állami bevétel, és ezen gyorsan változtatni akarnak.
Legalábbis nagyon nem így kéne hozzáállni a dologhoz, még akkor sem, ha valószínűleg csak ezzel akarják elterelni az emberek figyelmét más, kényes ügyekről. De ez nem erre a fórumra tartozik...
Megvan a törvényes módja a tiltakozásnak, ezt ki kell használni, addig amíg majd szép lassan nem hoznak olyan törvényeket, hogy már ez sem lesz...

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #16033 Dátum: 2014. Október 22. - 20:06:47 »

Most pedig pénzről van szó, tehát komolyabban utánamehetnek a dolognak. Hacsak nem humbug az egész, és csak valami másról akarják elterelni a figyelmet.
Szerintem ennek a tervezetnek nem célja az illegális letöltések visszaszorítása, vagy bármi ilyesmi. Egész egyszerűen találtak egy újabb olyan ágazatot, amiből sok pénz folyik be, de nincsen még rajta állami bevétel, és ezen gyorsan változtatni akarnak.

Pont ezt írtam én is.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #16034 Dátum: 2014. Október 22. - 21:01:01 »
Nem tesz semmit, de legalább sírva vigad a magyar. Zseniális mémek születtek a témára.  ;D És, hogy Pókinál maradjak:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16035 Dátum: 2014. Október 22. - 21:58:53 »
Ez jó. :)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #16036 Dátum: 2014. Október 22. - 22:06:11 »
Torrent és honosító oldalak akik kicsit több adatforgalmat bonyolítanak le havonta sorra zárnak be majd.
A torrentoldalak adatforgalma nem kiemelkedoen nagy, mivel a tenyleges letoltes kozvetlenul a felhasznalok kozott tortenik. Nagyjabol annyi, de inkabb kevesebb, mint mas hasonlo latogatottsagu normal oldalake.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #16037 Dátum: 2014. Október 23. - 07:22:53 »
Torrent és honosító oldalak akik kicsit több adatforgalmat bonyolítanak le havonta sorra zárnak be majd.
A torrentoldalak adatforgalma nem kiemelkedoen nagy, mivel a tenyleges letoltes kozvetlenul a felhasznalok kozott tortenik. Nagyjabol annyi, de inkabb kevesebb, mint mas hasonlo latogatottsagu normal oldalake.

De az oldalon keresztül történik. Vagy az nem számít a letöltőoldal adatforgalmának?


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16038 Dátum: 2014. Október 23. - 09:55:38 »
A netszolgáltatók kapják az adót, amit persze a "szemét multik" az előfizetőkre terhelnek. Ebben a formában a torrent oldalak nem érintettek.  ;)
Max annyiban, hogy ha sok számla kevesebbet torrentezünk, de kétlem, hogy max 1000 Ft-ért bárki változtatna netezési szokásain.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 23. - 10:11:38 írta Todd »

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #16039 Dátum: 2014. Október 23. - 10:03:14 »
De az oldalon keresztül történik. Vagy az nem számít a letöltőoldal adatforgalmának?

A "rajtuk keresztul tortenik" annyit jelent, hogy
- toluk toltik le a .torrent file-t vagy a magnet linket (ez max annyi adat, mint egy darab kep)
- a peerek idonkent elkuldenek nekik bizonyos statisztikakat (kb. "mibol mennyit toltott le/fel" jellegueket - szinten nem sok adat)

Ezek elenyeszok a tenyleges tartalom le/feltoltesevel jaro forgalomhoz kepest. Azokbol viszont soha semmi nem fordul meg naluk. Epp ezert problemas fogast talalni rajtuk jogilag.

A netszolgáltatók kapják az adót, amit persze a "szemét multik" az előfizetőkre terhelnek. Hol érintettek ebben a torrent oldalak?
Max annyiban, hogy ha sok számla kevesebbet torrentezünk, de kétlem, hogy max 1000 Ft-ért bárki változtatna netezési szokásain.
Ugy jon ez kepbe, hogy a tortenet szereploi nemcsak ISP es vegfelhasznalo, hanem ISP, hostingceg, szerveruzemelteto, vegfelhasznalo. Az ISP adojat nyilvan tovabbterhelik, amig tudjak. A szerveruzemelteto nem tudja a vegfelhasznalora.

A tervezet szovegebol egyaltalan nem egyertelmu, mi ilyenkor a helyzet.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 23. - 10:11:07 írta zozi56 »
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?