Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982043 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16100 Dátum: 2014. November 25. - 00:02:08 »
Mondjuk ettől még Bruce Lee-nek arányaiban kevesebb értékelhető filmje van, mint Channek.
Ez vitathatatlan. Már csak a nagy számok törvénye alapján is.
Idézet
Ettől függetlenül nála jobban látszik, hogy volt valami színészi háttere, Bruce Lee színészi játéka nekem inkább Steven Segaléra hasonlít: mindegy, mi van a jelenetben, ugyanazt a sztoikus fapofát adja, esetleg kiegészítve a némileg irritált nézéssel bunyó alatt.
Viccelsz? Vagy egyedül a Sárkány közbelépet láttad?  :D Bruce Lee éppen hogy színész volt kiskora óta, míg Jackie kicsit sem. A kínai opera inkább a pantomimhoz áll közelebb. Jackie inkább parodista, mindent túljátszik poénból.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:OFF
« Válasz #16101 Dátum: 2014. November 25. - 06:54:27 »
Nekem nagy kedvencem Jackie és Jet Li közös filmje is, a Tiltott királyság. Amikor egymással bunyóztak, az nagyon állat volt! :D Szívesen látnám őket együtt, hasonló kosztümös filmben. :D

Jet Li-től a Félelem nélkül c. film volt nagy hatással rám, azóta kedvelem őt igazán. Jackie-től meg a Részeges karatemester az örök klasszikus, azon mindig lehet röhögni. ;D De a modern filmjei is jók.

Lee-vel kapcsolatban egyetértek Kaine-vel, kevesen tettek annyit a harcművészet elterjedéséért, mint ő. Szerintem egyébként Lee filmjeit ma már inkább csak azok tudják igazán értékelni, akik maguk is foglalkoznak harcművészettel. Nagy kár, hogy olyan fiatalon meghalt... De így is rengeteget adott az embereknek.

Bruce Lee színészi játéka nekem inkább Steven Segaléra hasonlít: mindegy, mi van a jelenetben, ugyanazt a sztoikus fapofát adja, esetleg kiegészítve a némileg irritált nézéssel bunyó alatt.
Ne viccelj, azért Seagalnál nagyságrendekkel jobb színész volt. Tény hogy megvolt a saját stílusa a színészetben is, illetve a színészi játéka is a korabeli divatnak volt megfelelő, de szerintem egyáltalán nem volt rossz színész. ;) Ő nem csak fapofát nyomott, mint Seagal.

A legnevetségesebb a régi Chan filmekben, amikor a levegőbe ütöttek vagy rúgtak, olyan suhogó hangot adott ki, akár egy A-10 Thunderbolt.Az röhej volt!  :hehe:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #16102 Dátum: 2014. November 25. - 11:09:50 »
Viccelsz? Vagy egyedül a Sárkány közbelépet láttad?
Tudod, mi az igazán vicces? Hogy pont a Sárkány közbelépet nem láttam soha. ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16103 Dátum: 2014. November 25. - 11:46:21 »
Hát akkor pótold. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16104 Dátum: 2014. November 25. - 13:41:37 »
Nyelvi kérdés: amikor egymásra pakolok valamit, akkor stócolok, vagy stószolok? Ne keressetek rá, ti hogy használjátok?

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #16105 Dátum: 2014. November 25. - 13:43:22 »
Nah, végre kikéred a véleményünket  ;D
első
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #16106 Dátum: 2014. November 25. - 13:47:30 »
Én is stócolok. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #16107 Dátum: 2014. November 25. - 13:54:45 »
c
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #16108 Dátum: 2014. November 25. - 15:20:36 »
c

költői kérdés: magamat is tudom stócolni? :hehe:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16109 Dátum: 2014. November 25. - 15:28:00 »
Köszönöm, én is így gondoltam.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #16110 Dátum: 2014. November 25. - 16:12:03 »
Stóc. Bevallom "sz"-szel még soha nem hallottam. :headscratch:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16111 Dátum: 2014. November 25. - 16:38:50 »
Még én sem, de elvileg az a szótári alak.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #16112 Dátum: 2014. November 25. - 17:46:43 »
Stósz, de kb. az égvilágon senki se használja így.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #16113 Dátum: 2014. November 28. - 11:13:30 »
Nem kötözködésből, csupán kíváncsiságból: miben nyilvánul meg ez a hozzáállásbeli különbség?

Kezdhetném azzal ,hogy  nem érdekli őket ki hány éves, mindenkit úgy kezelnek mintha velük egykorúak lennének, ez azért gáz egy 20-25 évet szolgáló ötvenes tűzoltó felé. Bármit mondasz ....biztosan ő jobban tudja , de ha kiderül , hogy tévedett akkor is kimagyarázza miért történt az.  Önállóan meg nem mozdulnának, ha szólsz , hogy ezt vagy azt kell csinálniuk (mert ugye le van írva , hogy kell  és hogyan kell ) megharagudnak és megmorogják. Sok ( és most nem általánosítok ) kigyúrt , tanult srác azt hiszi ő egy terminátor ( és most elárulom a Műegyetemi haláloknál is ez volt a baj ) aki mindent jobban tud és jobban bír.  Az említett káresetnél pont a beképzeltség okozta a vesztüket a tűzoltóknak, csak hát erről ciki lenne beszélni, így könnyebb ha hősöknek nevezzük őket. Nem akarok belemenni nagyon ebbe mert nem lenne ildomos általános véleményt mondani sem a volt katonai szolgálatokat ellátott öregebbekről sem a fiatalabb korosztályról. Mint már írtam minden emberfüggő.  Szerintem azért az jelent valamit, hogy a tűzoltósági pszichikai teszteken a mostani korosztály nagyon szelektálódik.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16114 Dátum: 2014. November 28. - 12:05:36 »
Idézet
Akkor zajlott a Jugoszláv háború ezért a határ megerősítésre önkénteseket kerestek Siklósra a laktanyába, természetesen jelentkeztem , jó bulinak gondoltam .
Ezt kérlek, magyarázd meg. Én átmentem Jugoszlávián a háború alatt, és brutálisan nem volt jó buli.
Idézet
Siklóson sikerült egy lőtt sebet beszereznem a combomra egy éjszakai határátkelés megakadályozása során, de még erre is azt mondom BULIIIIII !!
Ezt megint nem tudom hova tenni.
Idézet
Elhiszem , hogy sokaknak csak a szívatás marad meg , de szerintem minden hozzáállás és emberfüggő.

Részben igen. Részben pedig téged alighanem nem szívattak annyira, mint másokat, máshol. Ennek rengeteg oka lehet, lehet a szerencsés laktanya, lehet a hozzáállásod, és lehet még a termeted is (a nagyobbakat sehol sem szívatják). Nekem volt olyan tanítványom, aki már 2-3 éve járt hozzám, amikor elvitték, és olyan helyre került, hogy fejbe lőtte magát a vécében. Én mindig úgy láttam, hogy ha van, ami kihozza az emberekből az állatot, az a hatalom, amit a katonaságnál készen kapsz.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #16115 Dátum: 2014. November 28. - 12:19:49 »
-Azért a határ ezen oldalán nem volt olyan vészes mint gondolod. Bulinak tartottam 18 évesen mert az ENSZ katonákkal járőrözni nem mindennapi dolog.
-Vonat ellenőrzésnél egy határsértő pisztollyal hadonászott, elsült, a golyó sértette a combom. Ijedség az volt, de így utólag....
-Lehet, hogy laktanya függő, de akkor mindháromszor sikerült jó helyet kifognom.
-Hozz állásom az lehet ok mert szeretek barátkozni így mint írtam sok ismerősöm lett.
-Termetem.....hmmmmm 78 kg voltam 18 éves igaz edzettem és akkor még jobban néztem ki , de hogy nagyobb lettem volna, nem ez nem nyert.
-Nekem is volt katonatársam aki fejbe lőtte magát .
-Teljesen igazad van abban ami a hatalomról írtál, de akiből kihozza a katonaság az állatot az szerintem már máshol is ilyen volt.
Én úgy érzem akkor a kevés kivételhez tartozom akik szerették a katonaságot.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #16116 Dátum: 2014. November 28. - 12:35:48 »
Alapvetően én egy nagyon optimista egyén vagyok és az egész élethez való hozz állásom  ilyen.  ;)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #16117 Dátum: 2014. November 28. - 13:21:14 »
-Teljesen igazad van abban ami a hatalomról írtál, de akiből kihozza a katonaság az állatot az szerintem már máshol is ilyen volt.
Khm... Stanfodi börtönkísérlet, Prof. Philip Zimbardo... :uhoh:

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:OFF
« Válasz #16118 Dátum: 2014. November 28. - 13:24:45 »
A lövöldöző határsértővel mi lett? Elintéztétek? Ilyen esetben simán lehet rá lőni nem?
Tejet kérek! Csokisat!

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #16119 Dátum: 2014. November 28. - 13:44:11 »
A lövöldöző határsértővel mi lett? Elintéztétek? Ilyen esetben simán lehet rá lőni nem?

Általában a határon úgy kellett járőrözni, hogy a tárban egy vaklőszer volt a többi éles, de a Jugó határon nem volt vaklőszer tárazva.
Simán lehetett volna lőni , de csak le lett teperve , ő is megijedt amikor elsült a pisztoly.