Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982045 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #16200 Dátum: 2014. December 10. - 23:05:13 »
Felbérelünk néhány nindzsát, ők csak el tudnak bánni veled :D
Esélyük se lenne. ;D

Idézet
Emlékszel Michael Dudikoff milyen kemény volt?
Az mekkora kedvenc film volt gyerekfejjel! :lol: Aztán felnőttként jót röhögtem rajta, de azért nosztalgiázni jó. :D
Amúgy annak idején meglepődtem, amikor olvastam, hogy Dudikoff úgy játszotta el a szerepet, hogy egy pillanatig sem tanult harcművészetet azelőtt. Ahhoz képest nem is volt rossz. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:OFF
« Válasz #16201 Dátum: 2014. December 10. - 23:09:22 »
jaja, totál amatőr volt, ennek ellenére egész hihetően nyomta. A nindzsák meg olyan badassok voltak, még lézerfegyverük is volt.  :oh: Na igen, a jó kis nyolcvanas évekbeli filmek. 8)
Tejet kérek! Csokisat!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16202 Dátum: 2014. December 10. - 23:50:52 »
Dee, nagyon rossz volt. Amikor láttam azt a filmjét (talán Amerikai nindzsa 2?), egy éve jártam edzésre, és már akkor bénának tartottam. :) Az ellenfelén látszott, hogy ő csinált valamit, de Dudikoffon nagyon nem. Ahogy a néger társán sem.
A 80-as években Henry Sanada, Jackie Chan, Billy Chong, Conan Lee voltak az én hőseim. :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #16203 Dátum: 2014. December 11. - 00:48:15 »
Igen, amúgy vicces, mennyire átértékeli az ember a filmes bunyókat, ha már "szakmai szemmel" nézi. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #16204 Dátum: 2014. December 11. - 09:35:01 »
Hű hol is kezdjem?

Úgy vélem az ember viselkedését 3 dolog határozza meg:
-milyen nevelést kapott, látott
-saját természete
-élőhelyén, lakóhelyén történő szociális, környezeti hatások.

Értem, hogy az ember viselkedését befolyásolja az aktuális epszilon sugarú környezete, ezt hívják social psychology-nek. Értem, hogy zajlanak le a hasonló folyamatok az emberi elmében, tudom, hogy alakítják azt a pszeudo-logikát, ami az érzelmeket és a gondolatokat formálja. Aztán tudom azt, hogy ha valami nem jó neked, arrébb tudsz menni, ha úgy döntesz. Innentől a saját döntésed, mit kezdesz magaddal és a saját felelősséged, mit teszel az életeddel. A környezeted csak egy szintig okolhatod, mert utána jön a kérdés, hogy "Te mit teszel azért, hogy jobb legyen neked?".

Traumák mindenkit érnek, ez a világgal jár és semmit nem tehetsz ellene. Azt döntheted el és alakíthatod, hogy te magad hogyan reagálsz rájuk. Ennyi.

A darázsfészekbe meg inkább nem nyúlok bele, bár becsülöm Raisu kitartását.
Én is. :) Viszont az elővizsga-időszakom fontosabb, úgyhogy én most tisztelettel kiszállok.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #16205 Dátum: 2014. December 11. - 12:23:08 »
Aztán tudom azt, hogy ha valami nem jó neked, arrébb tudsz menni, ha úgy döntesz. Innentől a saját döntésed, mit kezdesz magaddal és a saját felelősséged, mit teszel az életeddel. A környezeted csak egy szintig okolhatod, mert utána jön a kérdés, hogy "Te mit teszel azért, hogy jobb legyen neked?".
Habár tökéletesen egyetértek veled, lássuk be, hogy Magyarországon a költözés annyira nem egyszerű. Egyrészt drága mulatság, másrészt nehéz megválni attól a helytől, ahol leélted a fél életedet. Pláne, ha az embernek már gyerekei is vannak. :\

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #16206 Dátum: 2014. December 11. - 12:58:05 »
lássuk be, hogy Magyarországon a költözés annyira nem egyszerű.
Így van... viszont elég relatív, ha azt is nézed, hogy "vajon tényleg így akarod leélni a hátralévő életed?" :)

Idézet
másrészt nehéz megválni attól a helytől, ahol leélted a fél életedet. Pláne, ha az embernek már gyerekei is vannak. :\
Sokan nagyon kötődnek a helyhez, ahol élnek... ez nekem gyakorlatilag átérezhetetlen. Gyerekként engem is hurcolásztak két ország között; most nem érzem a hátrányát.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16207 Dátum: 2014. December 11. - 15:59:33 »
Igen Wiccan teljes mértékben tudok azonosulni a Megtorlóval és ha legális fegyvertartás lenne hazánkban azt már jópár trágya bánná (nézd meg Val Kilmertől az Elítéltet tudni fogod miről beszélek).

Engem nem a Megtorló képregények formáltak olyanná amilyen vagyok hanem az élet terelt az erőszakos kepregényekhez.
Amúgy Garth Ennis képregényeiből mennyit olvastál?
Én is szeretem a Megtorló képregényeket, a komplett Garth Ennis féle Marvel Kniths itt figyel a polcomon.
De szerintem Franket semmilyen viszonylatban nem kezelhetjük hősként, max pszichopataként, és ami a legérdekesebb, hogy ezekben a történetekben ez teljesen nyíltan vállalt.
olvasd csak el a Born című vietnami háborús történetét. Frank otthon érzi magát a pokolban, és nem akar hazamenni a "szeretett" családjához.
Ennis írásaiban Frank nem egy átlagos jóságos ember, akit az élet gonosszá tett. Frank egy pszichopata, aki élvezi a háborút, valószínű, hogyha nem történt volna meg az az eset, akkor sem lett volna soha normális, a gyilkosság amit ellene elkövettek a szemében legitimizálja a további gyilkosságok ezreit, de mivel egy időzített bomba, azon se lepődnék meg, ha amúgy ő maga ölte volna meg a családját.
Pont ez a nagyon brutális kettősség teszi az egyik kedvenc karakteremmé. De azonosulni vele, az számomra lehetetlen.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #16208 Dátum: 2014. December 11. - 16:17:35 »
Igen Wiccan teljes mértékben tudok azonosulni a Megtorlóval és ha legális fegyvertartás lenne hazánkban azt már jópár trágya bánná (nézd meg Val Kilmertől az Elítéltet tudni fogod miről beszélek).

Engem nem a Megtorló képregények formáltak olyanná amilyen vagyok hanem az élet terelt az erőszakos kepregényekhez.
Amúgy Garth Ennis képregényeiből mennyit olvastál?
Én is szeretem a Megtorló képregényeket, a komplett Garth Ennis féle Marvel Kniths itt figyel a polcomon.
De szerintem Franket semmilyen viszonylatban nem kezelhetjük hősként, max pszichopataként, és ami a legérdekesebb, hogy ezekben a történetekben ez teljesen nyíltan vállalt.
olvasd csak el a Born című vietnami háborús történetét. Frank otthon érzi magát a pokolban, és nem akar hazamenni a "szeretett" családjához.
Ennis írásaiban Frank nem egy átlagos jóságos ember, akit az élet gonosszá tett. Frank egy pszichopata, aki élvezi a háborút, valószínű, hogyha nem történt volna meg az az eset, akkor sem lett volna soha normális, a gyilkosság amit ellene elkövettek a szemében legitimizálja a további gyilkosságok ezreit, de mivel egy időzített bomba, azon se lepődnék meg, ha amúgy ő maga ölte volna meg a családját.
Pont ez a nagyon brutális kettősség teszi az egyik kedvenc karakteremmé. De azonosulni vele, az számomra lehetetlen.

Épp a minap beszélgettünk erről egy jó barátommal, hogy mennyire gáz az Ennis széria. Nem mondom vannak benne jó húzások, az általad említett Born nekem is tetszik, de ahogy Rozsomákot is átértelmezték és kapott új eredet történeteket, ez történt Frankkel is ( Vagyis nem kapott új eredetet, csak a céljait változtatták meg, így értem. ) . Ő igazából az elején csak haza akart menni, és a családjával lenni, amit megakadályoztak azzal, hogy megölték őket. Vietnamban a hazáját szolgáló hős volt. A Born valóban brutális, de torz és már egyáltalán nem azt a Franket mutatja be, akit annak idején kitaláltak. Viszont a második évadban is voltak butácska dolgok bőven.
De Ennis inkább az angol, ír történetekben van otthon. Lásd a Hitman-t. De a Punisherje eléggé romboló véleményem szerint. ( Amúgy nekem állandóan egy olyan muki ugrik be a Garth névről, akit Dana játszott a Wayne világában.  :hehe: ) A Balfékek szövetsége is elég, khm... érdekes volt. Persze értem a választást. Több szuperhős, de most tényleg, megetetni a Hulkkal a robbanó ragut... Ne már. Teljesen karikatúra karakter lett belőle a keze alatt.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16209 Dátum: 2014. December 11. - 16:25:22 »
Naná, az Ennis széria az egy paródia, de számomra az a nagybetűs Punisher, előtte csak ilyen kis játszadozás volt. Ennis groteszk humora, a szuperhős világ kiforgatása, nekem ez tetszett, ettől függetlenül nem kell túl komolyan venni, vagyis nem is lehet.
Amúgy főleg a videojáték és a két film hatására lettem rajongója, és azoknak is ezek a művek voltak az inspirációi.
A Born amúgy szerintem egy kiemelkedően jó történet tőle, de az nem a Marvel Knight-ban jelent meg, hanem a MAX-ben.
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 11. - 16:28:34 írta Todd »

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #16210 Dátum: 2014. December 11. - 16:30:02 »
Igen tudom, nekem is megvan. Kissé már szétesőben...
Úgy látszik te akkor a kissé könnyedebb hangvételű, viccesebb sztorikat szereted. Szerintem az nem a Megtorlóhoz való. Viszont, ha még nem láttad a Guardista című filmet, akkor nézd meg. Szerintem nagyon jó és talán neked is tetszene.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16211 Dátum: 2014. December 11. - 16:47:01 »
Úgy látszik te akkor a kissé könnyedebb hangvételű, viccesebb sztorikat szereted.
Abszolút változó, szeretem a komoly történeteket is, de igen, szeretem a durva fekete humort.

Constant

  • Megtorló
  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Pszichopata
Re:OFF
« Válasz #16212 Dátum: 2014. December 11. - 16:57:31 »
Azon csodálkozom, hogy egy pszichopata hogy felelhet meg pszichológiai felméréseken (hmm várjunk... nem csodálkozom ;) és hogy kaphat kitüntetést.

Író kérdése. Más író másként írja meg és hőst csinál belőle (de tervezem megrendelni a Bornt).

Az olyan történeteket kedvelem (a Gyilkos elmékben is volt ilyen), hogy az ipse hazatér a háborúból aztan lát vagy hall valamit és bekattan: az embereket katonáknak látja az autókat tankoknak ott gerilláskodik a varosban és válogatás nélkül tüzel (a Gyilkos elmekben úgy sikerült megállítani a pasast, hogy a felettese kiabálta neki a nevét, számát aztán valami kódmondatot mondott mire a pasas már izzadt homlokkal, kidülledt szemekkel mondta válaszként a másik kódot aztán a felettese előtt szabályszerűen vigyázva állva letette a fegyvert. Brutál rész volt :)

Azonosulni valakivel beleélés és hasonulás kérdése.

10 éve a miskolci hadkieg be akart hívni. Nem akartam menni mert akkor már vártuk az első fiunkat. Gondoltam rájátszok.
Bemegyek megvolt az orvosi. Rámkerül a sor egy százados fogadott. Faggat erről-arról majd megkérdezi, hogy félek-e a fegyverektől? Na gondoltam magamban most itt a pillanat:
-Százados úr én nem veszek a kezembe fegyvert.
Ekkor kicsatolta a pisztolyát (mármint a lőfegyvert :) és az asztalra tette
-Vegye kézbe.
-Nem tehetem.
-Fogja meg.
-Ne kérjen erre (ekkor már megjátszottam, hogy remeg a kezem)

Addig-addig szövegelt míg egyszer csak felkaptam a fegyvert, a homlokához tartottam, jobb kézzel eltakartam a szemem a torkomból vmi sikolyféle tört elő majd meghúztam a ravaszt. Azaz csak húztam volna de csak egy kattanást hallottam.
De még így is rámtört a pánik mert akkor fogtam fel, hogy akár meg is ölhettem volna (az csak másnap jutott eszembe, hogy a fegyver nem volt kibiztosítva.
Elkezdtem vele kiabálni, hogy "Mondtam, hogy nem fogom, nem megmondtam, hogy nem fogom meg!".

Mit gondoltok milyen betűt kaptam? Nem A-t hanem I-t :)

Szétkönnyeztük az agyunkat a haverokkal mikor ezt eljátszottam nekik :)

Szóval nem mindig nehéz azonosulni másokkal ;)
CONSTANT IN TRANCE:
-Arctic Moon
-Armin van Buuren
-Above and Beyond
-Sophie Sugar
-Tranquility Base

Lord Constant Level Complete! :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16213 Dátum: 2014. December 11. - 17:13:34 »
Azon csodálkozom, hogy egy pszichopata hogy felelhet meg pszichológiai felméréseken (hmm várjunk... nem csodálkozom ;) és hogy kaphat kitüntetést.
Nem hiszem, hogy ezt a hatvanas években Vietnamban olyan komolyan vették. Arra nyilván nem tér ki a képregény, hogy előtte milyen volt, mivel egy frissen oda kerülő katona szemszögéből látjuk először Franket de már félelmetes alakként tekint rá mindenki.
Amúgy szerintem érdemes elolvasni, ahogy Ennis többi írásával is próbálkozhatsz (a Marvel+ban megjelent történetet is ő írta).
Az olyan történeteket kedvelem (a Gyilkos elmékben is volt ilyen), hogy az ipse hazatér a háborúból aztan lát vagy hall valamit és bekattan: az embereket katonáknak látja az autókat tankoknak ott gerilláskodik a varosban és válogatás nélkül tüzel (a Gyilkos elmekben úgy sikerült megállítani a pasast, hogy a felettese kiabálta neki a nevét, számát aztán valami kódmondatot mondott mire a pasas már izzadt homlokkal, kidülledt szemekkel mondta válaszként a másik kódot aztán a felettese előtt szabályszerűen vigyázva állva letette a fegyvert. Brutál rész volt :)
Ez lényegében a Rambo forgatókönyve.
Azonosulni valakivel beleélés és hasonulás kérdése.
Nagyon magas labda, de inkább nem írok rá semmit...
Viszont, ha még nem láttad a Guardista című filmet, akkor nézd meg. Szerintem nagyon jó és talán neked is tetszene.
Ezt is felírtam a Frequently Asked Questions About Time Travel mellé.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 11. - 17:46:20 írta Todd »

Constant

  • Megtorló
  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Pszichopata
Re:OFF
« Válasz #16214 Dátum: 2014. December 11. - 18:16:50 »
Rambo tisztában volt a valósággal és tudta, hogy nem ölheti meg a katonákat, rendőröket ellentétben a gy.e. figurával akiben összemosódott a valóság.

Azonosulni valakivel beleélés és hasonulás kérdése.
Nagyon magas labda, de inkább nem írok rá semmit...

Írd le nyugodtan szeretném elolvasni. Raisu és Yu véleményét is elfogadtam.
CONSTANT IN TRANCE:
-Arctic Moon
-Armin van Buuren
-Above and Beyond
-Sophie Sugar
-Tranquility Base

Lord Constant Level Complete! :)

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #16215 Dátum: 2014. December 11. - 19:17:32 »
Star Trekesek segítségét kérném: nem tudja valaki, hogy a "peace and long life"-ra mi a bevett magyar fordítás? :\

Constant

  • Megtorló
  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Pszichopata
Re:OFF
« Válasz #16216 Dátum: 2014. December 11. - 19:20:32 »
Spock szokta mondani, hogy "hosszú és eredményes életet".

Egyszer volt egy párbeszéde az így hangzott miután az ujjaikat v alakban szetnyitották üdvözlésképp:

-Hosszú és békés életet.
-Eredményes életet.
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 11. - 19:25:25 írta Constant »
CONSTANT IN TRANCE:
-Arctic Moon
-Armin van Buuren
-Above and Beyond
-Sophie Sugar
-Tranquility Base

Lord Constant Level Complete! :)

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #16217 Dátum: 2014. December 11. - 19:24:40 »
Igen, ami a "live long and prosper", de állítólag erre szokták válaszul mondani néha, hogy "peace and long life", és nekem ez kellene most. :D

Constant

  • Megtorló
  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Pszichopata
Re:OFF
« Válasz #16218 Dátum: 2014. December 11. - 19:26:07 »
Megírtam a módosításba :)
CONSTANT IN TRANCE:
-Arctic Moon
-Armin van Buuren
-Above and Beyond
-Sophie Sugar
-Tranquility Base

Lord Constant Level Complete! :)

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #16219 Dátum: 2014. December 11. - 19:31:32 »
Köszi. :)