Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982112 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #16380 Dátum: 2015. Február 14. - 16:44:01 »
A lelki terrorral is egyetértek.
És mi volt a válasza rá?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #16381 Dátum: 2015. Február 14. - 18:49:39 »
És mi volt a válasza rá?
Az, hogy így ő és a barátnői könnyebben beszélnek a szexualitásról, mert különben gátlásosak és nem teszik. Nekem ez az egész gondolat nem áll össze, a mai napig sem...

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #16382 Dátum: 2015. Február 14. - 18:58:28 »
Szóval a gátlások leküzdésében segít az S-M játék? :headscratch: Ha egymással beszélnek, (feltehetően) egy férfi előtt már nem lesznek meg a gátlások?
Láttam ma pár képet a mozik környékéről... Egyszerűen szánalmas ez a birkaszellem, ugyanakkor lenyűgöz, mint üzleti fogás, marketing szempontból.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 14. - 19:48:11 írta Psycho »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #16383 Dátum: 2015. Február 14. - 23:23:38 »
És mi volt a válasza rá?
Az, hogy így ő és a barátnői könnyebben beszélnek a szexualitásról, mert különben gátlásosak és nem teszik.
És ez baj...? :)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #16384 Dátum: 2015. Február 15. - 02:00:29 »
És ez baj...? :)
A tény alapvetően nem. :) Azt nem tudom felfogni, hogy miért kell hozzá pont egy SM könyv. :D

Szóval a gátlások leküzdésében segít az S-M játék? :headscratch:
Én is itt mondtam be az inputErrort... :headscratch:

Idézet
Láttam ma pár képet a mozik környékéről...
Van olyan 18 éves külföldi ismerősöm, aki azt posztolta facebookra, hogy a tökéletes boyfriend elvinné őt valentin napra erre a filmre... Nem tudtam mit mondani, azért 18 évesen ez meredek.  :o (jó, persze értem, hogy semmit nem tud még a világról, hogyan is várnék tőle érettséget, de nekem fiatalon sem jutott eszembe, hogy ez jó lehet )

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #16385 Dátum: 2015. Február 15. - 10:54:46 »
A szürke 50 árnyalata a padlóla le. De nagyon dulván.  ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16386 Dátum: 2015. Február 15. - 12:24:51 »
Van olyan 18 éves külföldi ismerősöm, aki azt posztolta facebookra, hogy a tökéletes boyfriend elvinné őt valentin napra erre a filmre... Nem tudtam mit mondani, azért 18 évesen ez meredek.  :o (jó, persze értem, hogy semmit nem tud még a világról, hogyan is várnék tőle érettséget, de nekem fiatalon sem jutott eszembe, hogy ez jó lehet )
18 évesen már senki sem gyerek... különösen manapság.

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:OFF
« Válasz #16387 Dátum: 2015. Február 15. - 12:32:44 »
Én nem akarok megbántani senkit, de aki elment erre a filmre vagy még rosszabb, a rajongója is ennek a könyvnek az nem százas...  :stupid:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16388 Dátum: 2015. Február 15. - 12:54:51 »
Én a könyv felkapottságát olyan szempontból nem értem, hogy erotikus könyv volt már százezer. A különbség csak annyi hogy ezt hype-olták. A másik, hogy az egész egy eszméletlenül konzervativ "értékrendet" tükröz. Vagyis szerezz egy pénzes palit, és az anyagi és státuszbeli biztonságért cserébe tűrd el azt is ha bántalmaz.
Mintha minden nő igazából a középkorba akarna visszamenni...

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #16389 Dátum: 2015. Február 15. - 13:37:49 »
18 évesen már senki sem gyerek... különösen manapság.
Max. jogilag. Attól, hogy valaki 14-15 éves korától már aktív nemi életet él, még nem lesz felnőtt. Attól, hogy cigizik és drogozik, szintén nem. Épp ez a probléma...

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #16390 Dátum: 2015. Február 15. - 14:06:46 »
sose ütöttem meg egy nőt se életemben (kivéve persze edzésen, ahol úgy érzem "szinte" maximálisan egyenjogúak a nemek, akkor is, ha tudatosan-tudat alatt  próbál jobban vigyázni az ember).
Én is csak edzésen "ütöttem meg nőt", de még úgy is nagyon furcsa volt. :D Nagyon lelketlennek (vagy idegbetegnek) kell lenni ahhoz, hogy valaki szándékosan ilyet tegyen a barátnőjével. Mondjuk azt is el tudom képzelni, hogy van olyan nő, aki annyira hülye, hogy még a legjámborabb férfitől is kiharcolja a pofont, de ez nagyon ritka eset.
Egyébként én is hallottam olyanról, hogy van, amikor a nő bántalmazza a férfit, de az biztos, hogy bármelyik fél is bántalmazza a másikat, az nem helyes, és az a kapcsolat egy rakás sz@r szerintem. A bántalmazott fél legtöbbször ráfogja a szerelemre, hogy benne marad egy ilyen kapcsolatban, de szerintem többnyire a mérhetetlenül alacsony önbizalom és helytelen önismeret az oka, hogy benne ragad egy ilyen csapdában, vagy az, hogy nincs külső segítsége.
Volt amúgy egy jó riportfilm egyszer erről, hogy az ilyen bántalmazásos kapcsolat nem egyik napról a másikra alakul ki, hanem a férfi fokozatosan építi ki magának a helyzetet, először minden szép és jó, de elkezdi elszigetelni a lányt környezetétől, majd egyre durvább és durvább dolgok történnek. Amikor már komoly a baj, a nő már annyira meg van törve lelkileg, és annyira el van szigetelve minden külső segítségtől, hogy ő maga sem lát semmi esélyt a menekülésre. (Undorítóak az ilyen férfiak amúgy, számomra ezek nem is emberek, hanem állatok.)

Idézet
Hozzájön még eltorzult világunk egy érdekes ténye, hogy az inkább nőknek fontos Valentin-napon kasszasiker (lesz) egy nőket bántalmazó férfi és a nő története, egy szépirodalmi (ami szintén bestseller) adaptáció.
Én nem sokat tudok a könyvről, és nem is érdekel igazán, csak az általános hype-ot érzékeltem, hogy egyrészt milyen népszerű, másrészt milyen botrányos, perverz cucc. Mondjuk mindenki azt olvas, amit akar, és az, hogy valakit érdekel egy ilyen könyv, még nem feltétlenül jelenti azt, hogy ő is egy perverz állat lenne.

Idézet
Ti mit gondoltok jelenségről? Miért hagyjuk a berögzült sémákat, ha megváltozott a hierarchia? :nemtudom:
Szerintem az azért túlzás, hogy megváltozott a hierarchia. Még mindig ott tartunk, hogy komoly probléma a nemi erőszak, különösen a fejletlenebb országokban. Másrészt még mindig panaszkodnak arra is, hogy bizonyos területeken hátrányok érik a nőket, például kevésbé fizetik meg a női munkaerőt.

Max. jogilag. Attól, hogy valaki 14-15 éves korától már aktív nemi életet él, még nem lesz felnőtt. Attól, hogy cigizik és drogozik, szintén nem. Épp ez a probléma...
A szakemberek azt szokták mondani - és én egyet is értek ezzel - hogy kb. 25 éves korára válik igazán éretté (és felnőtté) az ember. (Az más kérdés, hogy vannak koraérett típusok, és van aki 30 évesen is megmarad egy gyerek szintjén.)
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 15. - 14:14:39 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #16391 Dátum: 2015. Február 15. - 21:26:35 »
Én a könyv felkapottságát olyan szempontból nem értem, hogy erotikus könyv volt már százezer. A különbség csak annyi hogy ezt hype-olták. A másik, hogy az egész egy eszméletlenül konzervativ "értékrendet" tükröz. Vagyis szerezz egy pénzes palit, és az anyagi és státuszbeli biztonságért cserébe tűrd el azt is ha bántalmaz.
Mintha minden nő igazából a középkorba akarna visszamenni...
Na, máris többet tudok erről a könyvről, mint eddig. :) Szerintem ismeritek a véleményem a témáról:  :yucky: :haj:

18 évesen már senki sem gyerek... különösen manapság.
Max. jogilag. Attól, hogy valaki 14-15 éves korától már aktív nemi életet él, még nem lesz felnőtt. Attól, hogy cigizik és drogozik, szintén nem. Épp ez a probléma...
Pontosan... csak elhiszi, hogy ettől majd felnőtt lesz. Fel sem fogja, hogy a felnőttség ezektől (gyakorlatilag) teljesen független.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16392 Dátum: 2015. Február 15. - 21:43:41 »
A másik, hogy az egész egy eszméletlenül konzervativ "értékrendet" tükröz. Vagyis szerezz egy pénzes palit, és az anyagi és státuszbeli biztonságért cserébe tűrd el azt is ha bántalmaz.
Mintha minden nő igazából a középkorba akarna visszamenni...
Énszerintem minden, de minden csak belemagyarázás. Jött egy szexfilm a mozikba, amire egy generáció óta nem volt példa, így hát a next generation sorba áll megnézni. A Lady Chatterly szeretője óta nem volt ilyen film a mozikban, és azt se a mondanivalója miatt nézték meg annyian.
Attól, hogy cigizik és drogozik, szintén nem. Épp ez a probléma...
Én sem erre gondoltam, természetesen.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #16393 Dátum: 2015. Február 15. - 21:49:05 »
Énszerintem minden, de minden csak belemagyarázás. Jött egy szexfilm a mozikba, amire egy generáció óta nem volt példa, így hát a next generation sorba áll megnézni.
Aham, értem, mire gondolsz... én nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy ez egy SM szexfilm, nem "sima" szexfilm.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #16394 Dátum: 2015. Február 15. - 22:08:27 »
Jött egy szexfilm a mozikba, amire egy generáció óta nem volt példa,
A Nimfomániás még egy éve se volt a mozikban.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #16395 Dátum: 2015. Február 15. - 22:23:40 »
A szakemberek azt szokták mondani - és én egyet is értek ezzel - hogy kb. 25 éves korára válik igazán éretté (és felnőtté) az ember. (Az más kérdés, hogy vannak koraérett típusok, és van aki 30 évesen is megmarad egy gyerek szintjén.)
A campusunkon van egy pszichologus "eletvezetesi tanacsado" munkakorben, hozza fordulhatnak a lelkileg problemas hallgatok. Azt mondja, manapsag nagyon eretlenek a fiatalok, korulbelol 5 evvel kesobb ernek, mint a korabbi evtizedek soran.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16396 Dátum: 2015. Február 15. - 22:44:45 »
Jött egy szexfilm a mozikba, amire egy generáció óta nem volt példa,
A Nimfomániás még egy éve se volt a mozikban.
Vagy a Blue Is The Warmest Colour, vagy a Shame. Mondjuk ez egyik sem túlhypeolt hollywoodi film volt.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 16. - 07:21:21 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16397 Dátum: 2015. Február 15. - 23:01:03 »
Igen, azok elég halkan mentek le.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #16398 Dátum: 2015. Február 16. - 00:16:39 »
A szakemberek azt szokták mondani - és én egyet is értek ezzel - hogy kb. 25 éves korára válik igazán éretté (és felnőtté) az ember. (Az más kérdés, hogy vannak koraérett típusok, és van aki 30 évesen is megmarad egy gyerek szintjén.)
A campusunkon van egy pszichologus "eletvezetesi tanacsado" munkakorben, hozza fordulhatnak a lelkileg problemas hallgatok. Azt mondja, manapsag nagyon eretlenek a fiatalok, korulbelol 5 evvel kesobb ernek, mint a korabbi evtizedek soran.
;D

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #16399 Dátum: 2015. Február 16. - 15:12:19 »
 :iloveyou:
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."