Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982112 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:OFF
« Válasz #16400 Dátum: 2015. Február 16. - 16:36:56 »
A szürke 50 árnyalata a padlóla le. De nagyon dulván.  ;D


Na igen, de a film se különb..... ;D :hehe:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16401 Dátum: 2015. Február 17. - 13:11:43 »
Attól, hogy valaki 14-15 éves korától már aktív nemi életet él, még nem lesz felnőtt. Attól, hogy cigizik és drogozik, szintén nem.
A szakemberek azt szokták mondani - és én egyet is értek ezzel - hogy kb. 25 éves korára válik igazán éretté (és felnőtté) az ember. (Az más kérdés, hogy vannak koraérett típusok, és van aki 30 évesen is megmarad egy gyerek szintjén.)
Pontosan... csak elhiszi, hogy ettől majd felnőtt lesz. Fel sem fogja, hogy a felnőttség ezektől (gyakorlatilag) teljesen független.
A campusunkon van egy pszichologus "eletvezetesi tanacsado" munkakorben, hozza fordulhatnak a lelkileg problemas hallgatok. Azt mondja, manapsag nagyon eretlenek a fiatalok, korulbelol 5 evvel kesobb ernek, mint a korabbi evtizedek soran.

Egy érdekes téma. Szerintetek akkor mitől lesz valaki felnőtt? Mivel tudnátok meghatározni ezt a fogalmat?

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:OFF
« Válasz #16402 Dátum: 2015. Február 17. - 13:41:01 »
Idézet
Egy érdekes téma. Szerintetek akkor mitől lesz valaki felnőtt? Mivel tudnátok meghatározni ezt a fogalmat?
 

Szerintem ez pontosan az a dolog amit nem lehet meghatározni, mivel senki nem egyforma és mindenki másképp él meg bizonyos szituációkat az életben. Anno 30 éve egy 21 éves ember sokkal életképesebb és érettebb volt, mint a mai huszonévesek pl. Ezt egyébként az életszínvonal javulása is okozza többek közt, legalábbis én így vettem észre! Nagyanyáink idejében jóformán elképzelhetetlen lett volna az,hogy egy 18 éven felüli embert a szülei tartsanak el és mást se csináljon mint diszkóba járjon no meg füvezzen :lol: Nyilván akkoriban is léteztek ilyen alakok akiknek anyuci apuci elintézett mindent mert magas rangú párttagok voltak,de a nagy átlagnál ez k*rvára nem volt divat. Visszatérve az eredeti kérdésre mint mondtam ez egyénfüggő és javarészt az határozza meg ki milyen érett,hogy az élete során miken megy keresztül. Például akinek vannak szülei és mindenben támogatják annak sokkal könnyebb egy munkahely elvesztése mint az akinek fiatal kora óta saját magának kell megteremtenie a normális élethez való feltételeket ;)
A mai tiniknek pedig semmi realitásérzéke nincs, mert egyrészt elvakítja őket a trash média, másrészt sokuknak a szüleik sem érték el a megfelelő intelligencia szintet így hát mit is várunk az ilyen családok gyermekeitől? :P Ez javarészt Mo-ra vonatkozik, mert ott tapasztaltam ehhez hasonló szörnyűségeket.:

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #16403 Dátum: 2015. Február 17. - 13:59:58 »
Egy érdekes téma. Szerintetek akkor mitől lesz valaki felnőtt? Mivel tudnátok meghatározni ezt a fogalmat?
Szerintem szukseges hozza az onallosag, donteshozasi kepesseg es a tetteink kovetezmenyeinek elorelatasa/elfogadasa.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:OFF
« Válasz #16404 Dátum: 2015. Február 17. - 16:28:34 »
"A mai tiniknek pedig semmi realitásérzéke nincs, mert egyrészt elvakítja őket a trash média, másrészt sokuknak a szüleik sem érték el a megfelelő intelligencia szintet így hát mit is várunk az ilyen családok gyermekeitől? :P Ez javarészt Mo-ra vonatkozik, mert ott tapasztaltam ehhez hasonló szörnyűségeket."

Ez egy nagy igazság!  ;)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #16405 Dátum: 2015. Február 17. - 16:43:16 »
Egy érdekes téma. Szerintetek akkor mitől lesz valaki felnőtt? Mivel tudnátok meghatározni ezt a fogalmat?

Attól, hogy tudja vállalni a döntéseiért a felelősséget.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16406 Dátum: 2015. Február 17. - 17:50:49 »
Azért per pillanat az emberek nagy többsége nem éppen jómódban él.
Igen van egy nagy ilyen réteg, de szerintem nem ez az átlagos.
Akinek az anyja apja 90 vagy neadjisten 47 ezret visz haza, az tuti nem tud a pénzével villogni.
És sajnos ma magyarországon ez nem éppen ritka, sőt szerintem ez a gyakoribb, nem a gondtalan diszkoba járás.
Csak persze ők felülreprezentáltak mindenhol, mivel ők a legaktívabbak, ami nem megleő elvégre ők vannak abban a kivételes helyzetben, hogy pénzük, szabadidejük és önbizalmuk is van.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 17. - 19:20:59 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #16407 Dátum: 2015. Február 17. - 17:53:53 »
Egy érdekes téma. Szerintetek akkor mitől lesz valaki felnőtt? Mivel tudnátok meghatározni ezt a fogalmat?

Attól, hogy tudja vállalni a döntéseiért a felelősséget.
Mit jelent, az hogy "tudja vállani"?
Egy érdekes téma. Szerintetek akkor mitől lesz valaki felnőtt? Mivel tudnátok meghatározni ezt a fogalmat?
Szerintem:
Aki már tudja mi a különbség jó és rossz között. És annak már vállalnia kell a felelősséget.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #16408 Dátum: 2015. Február 17. - 18:20:26 »
Szerintem:
Aki már tudja mi a különbség jó és rossz között. És annak már vállalnia kell a felelősséget.
Ennél azért szerintem bonyolultabb. Azt már egy gyerek is tudja, hogy lopni, másokat bántani, csalni stb. rossz dolog. És akkor arról ne is beszéljünk, hogy egyes felnőttek, akiket már tényleg nem nevezhetünk gyerekeknek, milyen elcseszett értékrend szerint élik az életüket és döntik el, hogy mi a jó, és mi a rossz.  ;)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #16409 Dátum: 2015. Február 17. - 18:37:32 »
Szerintem:
Aki már tudja mi a különbség jó és rossz között. És annak már vállalnia kell a felelősséget.
Ennél azért szerintem bonyolultabb. Azt már egy gyerek is tudja, hogy lopni, másokat bántani, csalni stb. rossz dolog.
Belülről jövő tudásra gondolok. A lelkiismerettel lehet összefüggésben. A gyerekek sokszor csak mímelik a viselkedést, ez sokszor tetten érhető. A környezetükre reagálnak.
És akkor arról ne is beszéljünk, hogy egyes felnőttek, akiket már tényleg nem nevezhetünk gyerekeknek, milyen elcseszett értékrend szerint élik az életüket és döntik el, hogy mi a jó, és mi a rossz.  ;)
Hm.. vagyis ha rosszul tudják, akkor nem felnőttek az én állításom szerint. "Minden élőlény az univerzumban tudja mi a különbség jó és rossz között"  ;)
1.36 -tól

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #16410 Dátum: 2015. Február 17. - 19:02:08 »
Mit jelent, az hogy "tudja vállani"?
Tökjó kérdés, tényleg nem egyértelmű. Megpróbálom körülírni. Felismeri a döntéshelyzetet, dönt (ebből a szempontból mindegy, hogy mi alapján), saját maga előtt tisztában van azzal, hogy miért döntött úgy (csak saját maga előtt, mindenki más itt megint nem számít), és, ha ennek a döntésének valami következménye van (akár pozitív, akár negatív), azt nem hárítja át és nem fogja külső hatásokra. Például, ha valamit elszúr, akkor ki tudja mondani, hogy "sajnálom, elszúrtam, tanulok belőle", nem pedig kifogásokat keres, hogy a világ hogyan szívatja őt "már megint".
Valami ilyesmi, remélem, sikerült elmagyaráznom úgy, hogy más fejében is van értelme. :)


Zseniális film, imádom!

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #16411 Dátum: 2015. Február 17. - 19:13:47 »
Igen
és
igen. :)

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #16412 Dátum: 2015. Február 22. - 23:44:58 »
Tudja valaki, hogy a Tini nindzsa teknőcökben mi volt Rocksteady és Bebop magyar neve? :D Volt egyáltalán magyar nevük?

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #16413 Dátum: 2015. Február 22. - 23:50:16 »
Nekem úgy rémlik, hogy a régi rajzfilmszinkronban az eredeti nevükön szerepeltek, és úgy emlékszem a képregényben is.  :headscratch:

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #16414 Dátum: 2015. Február 23. - 10:21:55 »
Nekem is úgy rémlik.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #16415 Dátum: 2015. Február 23. - 15:47:35 »
Hálám üldöz titeket. :)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #16416 Dátum: 2015. Február 24. - 13:17:50 »
Rocksteady és Bebop. Ezek zenei stílusok a gugli szerint.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #16417 Dátum: 2015. Február 24. - 16:10:20 »
Az rendben van, de az ilyesmi általában nem tántorítja el a magyarokat attól, hogy lefordítsanak valamit.  ;D

----
Még egy TMNT kérdés: tudja valaki, hogy Scumbugot hogy hívták magyarul a '87-es rajzfilmben?
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 24. - 20:38:18 írta Raisu »

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:OFF
« Válasz #16418 Dátum: 2015. Február 24. - 20:49:56 »
Olvassa -e  közületek a Galaktikát  :headscratch:.  Most egy Grant Morrison képregény sorozat van benne .Címe Tengeri Chico , kissé szürreális történet , de nekem tetszik  Talán ,ha igaz akkor egy másik csodálatos Morrison  alkotás a WE3 képregény is olvasható magyarul valamelyik kiadótól .Egy történet az emberi ostobaságról , ahol  sajnos már annyira bele hülyültünk a fegyverkezési mániába hogy , házi állatokat is fegyveré alakítottunk . :(  De ők egyszerűen csak haza akarnak térni .
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 24. - 21:39:48 írta Zöldlámpás »
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:OFF
« Válasz #16419 Dátum: 2015. Február 24. - 21:34:15 »
Nem ez az?  :headscratch: