Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981926 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16600 Dátum: 2016. Március 06. - 21:41:54 »
Mit vettél? :)

Hoby

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 619
Re:OFF
« Válasz #16601 Dátum: 2016. Március 07. - 10:41:27 »
Egy Ultimate Iron Man v1 tpb-t. A borító nincs teljesen tökéletes állapotban, de ezért az árért nem is vártam csodát. Meg igazából úgy voltam vele, hogy elsőnek nem akartam valami túl drágát venni.
“Hard work pays off, dreams come true. Bad times don’t last, but BAD GUYS do.”

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #16602 Dátum: 2016. Március 08. - 23:26:49 »
Újabb segítségkérés: a STAR Labs rövidítésének (Scientific and Technological Advanced Research Laboratories) tudja valaki a magyar fordítását? Egyáltalán elhangzott ez már valaha magyarul/megjelent nyomtatásban?  :headscratch:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #16603 Dátum: 2016. Március 09. - 19:25:55 »
Én arra sem emlékszem, hogy egyáltalán lenne olyna DC képregény, ahol a STAR labort teljes néven említik.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #16604 Dátum: 2016. Március 09. - 19:55:16 »
Elvileg a Superman 246. számában, amikor először szerepelt, elhangzott, hogy mi a teljes neve. De ha nincs rá bevett fordítás, akkor kitalálok valamit. Esetleg, ha van valakinek valami jó ötlete, ne tartsa magában. :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #16605 Dátum: 2016. Március 09. - 20:20:14 »
Nem muszáj rövidítéshelyesnek maradnod. Az FBI-t sem Föderális Biztonsági Intézetnek nevezzük.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #16606 Dátum: 2016. Március 09. - 20:48:15 »
Sajnos ez a munka most megkívánja, hogy stimmeljenek a betűk. :\ Egyelőre a Speciális Technológiai Alkalmazások Rendszerező Laboratóriumánál nem jutott jobb az eszembe.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 09. - 21:05:31 írta Raisu »

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:OFF
« Válasz #16607 Dátum: 2016. Március 15. - 14:29:52 »
Most, hogy befejeződött a Batman füzetében a Nyugodjék békében sorozat, és csak alig kezdődött el a Fekete kanári-Zöld íjász, most befejezem a Batman füzeteket. Adtam egy kétéves esélyt a DC-nek. Nem vagyok egy nagy DC-rajongó, valamiért inkább jobban szeretem a Marvelt. Azt sokkal jobban ismerem, jobban közel áll hozzám. Talán a sok szürke folt miatt ismeretlen számomra a DC, vagy kevés volt a magyar megjelenés, nem tudom. Ha megjelenik egy különszám, azt megveszem, mert szeretem a különszámokat. De, ennyi.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #16608 Dátum: 2016. Március 15. - 17:14:32 »
Vedd meg a következő kettőt is: ha nem jön be Snyder újradefiniált Batmane, akkor ez a világ tényleg nem lesz neked való. De ott kb. olyasmi szintű új világ kezdődött el, mint ami váltás volt régen a Csodálatos Pókember első és második hazai sorozata között.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #16609 Dátum: 2016. Március 24. - 23:15:24 »
Idézetet írta: Mr. Sinister
Raisu: Tudod ezzel a feminizmussal pont az a bajom mint a túltolt liberális viselkedéssel. Szép dolog ha kiállsz valamelyik népcsoport vagy vallás követői mellett,de mikor túlzásba viszed és magad is olyanná válsz mint akik ellen elvileg harcolsz az számomra megvetendő! Emlékszel mi történt a Köln-ben rendezett szilveszteri ünnepség után? Konkrétan a feminácik kivonultak tüntetni és véletlenül sem azok ellen akik bűncselekményt követtek el a női társadalom ellen, hanem a nőket és Németországért kiálló tömegeket :stupid:

Nem tudom, hogy pontosan melyik tüntetésre gondolsz, csak annyit tudok, hogy voltak olyan feministák, akik szóvá tették, hogy a nemi erőszak Németországban is mindennapos, és a német férfiakat sem kell félteni ilyen téren, éppen ezért ne próbálják politikai célokra felhasználni a történteket.  Ha a feministák elkezdtek volna az események után a menekültek ellen tüntetni, akkor azzal a saját eszméiket köpték volna szembe. A nemi erőszak nem egy olyan bűncselekmény, amelyet csak egy konkrét népcsoport tagjai követnek el, hanem egy olyan, amelyet elsősorban az erősebbik nem követ el. És éppen ezért én azzal a részével egyetértek, hogy a PEGIDA-s tüntetők (akik nem a nők mellett, hanem a bevándorlók ellen tüntettek, ha már adódott egy ilyen jó ürügy) egy része valószínűleg az ujját nem mozdította volna, ha nem arabul beszélők követték volna el azt a szörnyűséget, hanem mondjuk németek, mert mégis hogy nézne már ki, hogy egy hazafias lelkületű német férfi a többi német férfi ellen tüntet.

A kölni polgármesternő meg egy idióta volt, ezen nincs mit szépíteni (bár nem tudom, hogy ő feminista-e vagy sem). Illetve azt tegyük hozzá, hogy szélsőségesek minden csoportban vannak, de attól, hogy ők a leghangosabbak, még nem ők adják a többséget.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16610 Dátum: 2016. Március 25. - 07:43:23 »
Mr.Sinister, engedd meg, hogy kijavítsalak.
Tudod a túltolt feminizmussal pont az a bajom mint a túltolt liberális viselkedéssel.
Mint minden világnézet, ami túlzott az káros, de alapvetően az ami az egyenjogúságért harcol, azt semmiképpen sem lehet károsnak nevezni. Gondolom ti se úgy értitek, hogy a nőket nem illeti meg a szavazati jog, hogy tovább tanulhassanak, hogy ugyanazért a munkáért ugyanannyit kapjanak mint egy férfi?  Vagy ha netán mégis, akkor közöljétek ezt légyszi élőben Juval. ;) Egyébként szerintetek hogyan lehet nem szélsőséges eszközökkel tiltakozni? Szép csendesen, visszafogottan, a négy fal között? Az biztosan nagyon hatékony lehet, nyilván a Kaine által említett okokból minden jogos tiltakozás egy idő után túlzó és szélsőséges lesz, de talán a hatására egy köztes, jobb állapot kialakulhat.

Továbbá alapvetően attól, hogy valaki rövid hajú, még nem feminista, ettől függetlenül még nem kizárt, hogy TÉNYLEG erre akar utalni a Marvel, mert ez a fajta sztereotípiákban gondolkozó szexista viselkedés tőlük sem áll túl távol. Ettől függetlenül nem értem, miért lenne gond az, ha lenne feminista karakter a Marvel képregényekben, sőt igazából szerintem Ms Marvel, és az összes többi szuperhősnő már alapból feminista. Plusz a képregényeknek mint minden más médiumnak reagálnia kell az aktuális kérdéskörökre, így (a tévhittel ellentétben) nem azért kell olyan témákkal, mint a melegek, a migráció, vagy a feminizmus foglalkoznia, mert felsőbb utasításra liberális tanmeséket kell gyártani, hanem mert ahhoz hogy releváns maradjon, aktuális témákkal kell foglalkoznia. Jobb esetben természetesen bemutatva ezeknek mindkét oldalát pro és kontra.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 25. - 08:20:18 írta Todd »

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:OFF
« Válasz #16611 Dátum: 2016. Március 25. - 08:36:31 »
Idézet
Nem tudom, hogy pontosan melyik tüntetésre gondolsz, csak annyit tudok, hogy voltak olyan feministák, akik szóvá tették, hogy a nemi erőszak Németországban is mindennapos, és a német férfiakat sem kell félteni ilyen téren, éppen ezért ne próbálják politikai célokra felhasználni a történteket.

Tudod nem azzal van bajom,hogy kiállnak a nők jogaiért hanem,hogy nem tudják merre vannak arccal előre. Akárhányszor elkövetnek valami bűncselekményt a menekültek, másnap jön a média és a jogvédők akik rögtön elkezdik harsogni,hogy "de hát nem csak a migránsok bűnöznek vagy erőszakolnak". Nem, tényleg nem az ő kiváltságuk, viszont az utóbbi 1 évben akárhány ilyen eset történt azt mindig a közel keletről érkező népcsoportok művelték. A németekről meg annyit,hogy nyilván mint mindenhol ott is léteznek alkoholisták, asszonyverők stb,de az erős túlzás,hogy minden második férfi erőszaktevő lenne!
Ez a tüntetés asszem valamikor január elején volt és igazságtalannak tartottam a feministák hozzáállását, mert a tüntetőket vízágyúval lőtte a rendőrség, holott pont ők voltak azok akik aznap a nők jogait védték míg az erre létrehozott nőegylet gerinctelenül szembeköpte a nőket és a saját nemzetét is.

Idézet
Ha a feministák elkezdtek volna az események után a menekültek ellen tüntetni, akkor azzal a saját eszméiket köpték volna szembe.

Áruld el nekem miért? Azért mert jogvédők? Az megvan,hogy idén a menekültválság alatt a Svéd bal és jobboldal ideiglenesen összefogott, mert csak így tudták kezelni a kialakult helyzetet? Pedig Így volt és ha ők mint politikusok képesek voltak erre akkor a feministák miért nem? Könyörgöm manapság elvárnám tőlük,hogy teljes mértékben fikázzák a rendszert és azon legyenek,hogy az európai nőket biztonságban tudják. Én 2 és fél éve Svédországban élek és bár a média imádja elhallgatni a problémákat,de ebben a svéd ismerőseim is megerősíthetnek,hogy mióta menekültek vannak náluk itt a legmagasabb az elkövetett nemi erőszak aránya! Nem beszélve az 55 no go zónáról ahová fehér ember be nem teheti a lábát. Természetesen mondanom sem kell a svéd feministák a legvadabbak. Tavaly mikor az itteni jobboldal kiplakátolt egy a migránsproblémára reflektáló posztert az egyik feminista anyuka üvöltve futott oda, tépkedni kezdte a plakátot ami csak azért volt gázos, mert a kisfia ott állt mellette és közölte vele,hogy ő most konkrétan megijedt az anyjától :roll:

Idézet
És éppen ezért én azzal a részével egyetértek, hogy a PEGIDA-s tüntetők (akik nem a nők mellett, hanem a bevándorlók ellen tüntettek, ha már adódott egy ilyen jó ürügy) egy része valószínűleg az ujját nem mozdította volna, ha nem arabul beszélők követték volna el azt a szörnyűséget, hanem mondjuk németek, mert mégis hogy nézne már ki, hogy egy hazafias lelkületű német férfi a többi német férfi ellen tüntet.

A németeknél ezt a kérdést teljesen másképp közelítik meg mint a mi országunkban. Vagyis ha egy szőke, kék szemű német megveri az asszonyt azt ugyanúgy meghurcolják és börtönbe dobják mint bárki mást Németországban. Tehát szó sincs olyasmiről,hogy a német hím sovinisztának mindent szabad a bevándorlóknak meg semmit ;)

Idézet
Mint minden világnézet, ami túlzott az káros, de alapvetően az ami az egyenjogúságért harcol, azt semmiképpen sem lehet károsnak nevezni.

Egyetértek,de én pont az ellenkezőjét tapasztalom. Végeredményben én is szívesen szimpatizálnék a liberális eszmével, mert maga az alapkoncepció jó,de ez is olyan mint a kommunizmus: Egyszerűen a gyakorlatban képtelenség alkalmazni. Nekem semmi bajom nem lenne a muszlimokkal, afrikaiakkal ha tényleg olyanok lennének mint ahogy azt a migration aid állítja. De nem olyanok és engem ez mélységesen bosszant. Plusz ehhez jön még a büntetés végrehajtás teljes hiánya, valamint a hibás jogi rendszer amiben egy brutális gyilkosnak joga van ügyvédet fogadni és megúszni az egészet.

Idézet
De most komolyan, ti úgy gondoljátok, hogy a nőket nem illeti meg a szavazati jog, hogy tovább tanulhassanak, hogy ugyanazért a munkáért ugyanannyit kapjanak mint egy férfi? Közöljétek ezt már légyszi élőben Juval. ;)

Ki mondta,hogy én ezzel egyetértek? Azért mert szapulom az elmebeteg amazon szektákat még nem jelenti,hogy lenézem a nőket. Természetesen ez a hozzáállás miszerint a nők nem tanulhatnak és kevesebb fizetést kapnak mint olyan ritka alpári és elavult. Viszont elnézést,de nekem úgy tűnik ezt a problémát sem a feministák fogják megoldani hiszen az eddigi "munkásságukból" ítélve ezek még egy telefonszámlát sem tudnak befizetni nemhogy tisztességesen kiállni a nők jogaiért!

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #16612 Dátum: 2016. Március 25. - 08:40:24 »
Előre leszögezem, hogy semmi bajom a feminizmussal, sőt, egyet is értek vele. De valóban egyetértek Sinisterrel is, hogy azért egy megjegyzésből miért kell ekkora vitát indítani? Pláne, hogy bizonyos dolgokat alapból belemagyaráztok a képregénybe is (jelen esetben Ms Marvelbe), amiről sehol nem volt egyetlen utalás sem. Konkrétan abból indultatok ki, hogy rövid a haja. Ez az egész megint kezd arra hasonlítani, amikor egyes film feldolgozásokban egy-egy bizonyos karakterből miért csinálnak más rasszú embert (pl a legutóbbi néger Fáklya eset). Akkor is csak kifejtettük véleményünket, hogy nem örülünk neki, hogy fekete lett és nem azért mert fajgyűlölők lennénk, hanem mert egyszerűen az egész karakteridegen volt és kész. De akkor is előjött, hogy már miért ne lehetne, meg rasszizmus, stb.
Szóval ne reagáljuk már túl ezeket, gyerekek.  ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16613 Dátum: 2016. Március 25. - 08:49:31 »
Pláne, hogy bizonyos dolgokat alapból belemagyaráztok a képregénybe is (jelen esetben Ms Marvelbe), amiről sehol nem volt egyetlen utalás sem. Konkrétan abból indultatok ki, hogy rövid a haja.
Ezzel maximálisan egyetértek. Ez számomra is a rejtély, miért ekkora dolog, hogy rövid-e a haja vagy sem? Főleg mert ez nem is karakteridegen, simán levághatja egy nő a haját, ebből még semmi emberjogi nézet nem következik automatikusan.
Plusz szerintem pont az ilyen "apró megjegyzések"-ből azért elég sok minden kiderül.
Ez az egész megint kezd arra hasonlítani, amikor egyes film feldolgozásokban egy-egy bizonyos karakterből miért csinálnak más rasszú embert (pl a legutóbbi néger Fáklya eset). Akkor is csak kifejtettük véleményünket, hogy nem örülünk neki, hogy fekete lett és nem azért mert fajgyűlölők lennénk, hanem mert egyszerűen az egész karakteridegen volt és kész. De akkor is előjött, hogy már miért ne lehetne, meg rasszizmus, stb.
Ezek a témák így is elő kerültek: Egy tök új karakter egy filmben lehet-e fekete, vagy egy a képregényben is valószínűleg nem fehér karaktert akinek nem látható a bőrszíne játszhat-e fekete színész? Egyáltalán mi értelme fekete színészt alkalmazni, ha el van maszkírozva? Na viszont az, hogy ezek a témák egyáltalán felmerültek, bennem masszívan, és úgy érzem jogosan felvetették a rasszizmus gondolatát.

Ki mondta,hogy én ezzel egyetértek? Azért mert szapulom az elmebeteg amazon szektákat még nem jelenti,hogy lenézem a nőket.
Értem mire gondolsz, de ha nem lettek volna, az "elmebeteg amazon szekták", még mindig ott tartanánk, mint mondjuk 100 éve.
Egyetértek,de én pont az ellenkezőjét tapasztalom. Végeredményben én is szívesen szimpatizálnék a liberális eszmével, mert maga az alapkoncepció jó,de ez is olyan mint a kommunizmus: Egyszerűen a gyakorlatban képtelenség alkalmazni. Nekem semmi bajom nem lenne a muszlimokkal, afrikaiakkal ha tényleg olyanok lennének mint ahogy azt a migration aid állítja. De nem olyanok és engem ez mélységesen bosszant. Plusz ehhez jön még a büntetés végrehajtás teljes hiánya, valamint a hibás jogi rendszer amiben egy brutális gyilkosnak joga van ügyvédet fogadni és megúszni az egészet.
Ez számomra már nagyon elmegy a témától. A jogi rendszer tehetetlenségét én alapvetően nem látom összefüggésben a liberalizmussal. Persze lehet nincsen igazam, de akkor is az már inkább annak egy groteszk kiforgatása, mint ahogy írtam, minden ha túlzásba visszük káros. Nyilván aki bűnöző, az bűnöző, ez számomra sem kérdés, függetlenül attól, milyen származású. De attól még az egyenlő bánásmódot, amíg valaki nem mond önként le róla (pl. azzal, hogy bűnöző), biztosítani kell.
Alapvetően én is sokkal szigorúbban járnék el.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 25. - 09:19:54 írta Todd »

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:OFF
« Válasz #16614 Dátum: 2016. Március 25. - 09:00:37 »
Bezzeg mikor Vihar lett mohawk senki se feltételezett olyasmit,hogy tuti azért csinálta ezt, mert szereti a goth vagy épp a punkzenét :lol: Amúgy nekem bejön egy nőnél a rövid haj, de csak ha jól áll neki. Carol-nak meg határozottan ez a stílus fekszik jobban mint az unalmas hosszú szőke fürtök :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16615 Dátum: 2016. Március 25. - 10:01:16 »
Például az erős, férfias arcvonások, meg úgy általában a megrajzolása ezen a képen :).
Én a férfias arcot elsősorban a rajzoló stílusának tulajdonítottam.
Én sem kezdek el női magazinokat olvasni, majd panaszlevelet írogatni az egyértelmű és a képregények női sztereotípiáihoz képest sokkal durvább férfiellenesség miatt, vagy nem jelentünk fel romantikus filmeket a túlzottan tökéletes romantikus pasik miatt.
Más pasik megteszik helyetted, nyugi. kell is, hogy megtegyék, mindkét oldal ugyanolyan káros (Twillight, Szürke 50 árnyalata iszonyat nagy savazást kapott, joggal, plusz a női magazinok is a sötétség csúcsa). El kell szakadni ettől a gondolkozásmódtól, főleg mert sok helyen ezt már gyerekkortól belenevelik az emberekbe, aztán hoppá csodálkoznak, hogy sokan nem tudnak mit kezdeni az ellentétes nemmel, mert mindenkinek tévképzetei alakultak ki.
Ezért pedig cserébe elvárom, hogy hagyják békén a képregényeket: vagy fogadják el, hogy ilyen, vagy ne olvassák. Ilyen egyszerű. Esetleg normális hangnemben kifejthetnék, hogy nem tetszik, de nem ilyen őrült képregényellenes kampányokkal, amikkel tele van az internet.
Sokan kifejtették már értelmesen, többet linkeltem is, és láthatóan van és némi reakció (mármint a nagy kiadók részéről). De komolyan, erről neked mi jut eszedbe?
Engem speciel a képregényekben egyáltalán nem zavartak a túlzottan szexualitált karakterek és igazából férfiként nem is értettem soha a nők ez-irányú panaszkodását.
Milyen meglepő.  :lol:
Mert gondoljunk csak bele: a férfiak is kigyúrt tökéletes emberek, mi mégse panaszkodunk.
Mert van mögötte karakter, jellemvonás, és nem ábrázolják őket állandóan túlszexualizált pózokban és helyzetekben. Nem a jól kinéző külső a fő baj, habár ott is vannak hibák, mivel a jó külső is sokféle lehet valójában. Habár a ragadozókban a pucér kigyúrt pasival most volt egy ilyen szitu, biztos kompenzáltak az alkotók. :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 25. - 10:20:58 írta Todd »

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #16616 Dátum: 2016. Március 25. - 11:03:58 »
Idézet
Nem tudom, hogy pontosan melyik tüntetésre gondolsz, csak annyit tudok, hogy voltak olyan feministák, akik szóvá tették, hogy a nemi erőszak Németországban is mindennapos, és a német férfiakat sem kell félteni ilyen téren, éppen ezért ne próbálják politikai célokra felhasználni a történteket.
Akárhányszor elkövetnek valami bűncselekményt a menekültek, másnap jön a média és a jogvédők akik rögtön elkezdik harsogni,hogy "de hát nem csak a migránsok bűnöznek vagy erőszakolnak". Nem, tényleg nem az ő kiváltságuk, viszont az utóbbi 1 évben akárhány ilyen eset történt azt mindig a közel keletről érkező népcsoportok művelték. A németekről meg annyit,hogy nyilván mint mindenhol ott is léteznek alkoholisták, asszonyverők stb,de az erős túlzás,hogy minden második férfi erőszaktevő lenne!
Ez a tüntetés asszem valamikor január elején volt és igazságtalannak tartottam a feministák hozzáállását, mert a tüntetőket vízágyúval lőtte a rendőrség, holott pont ők voltak azok akik aznap a nők jogait védték míg az erre létrehozott nőegylet gerinctelenül szembeköpte a nőket és a saját nemzetét is.
Nem azt mondták, hogy minden második német férfi erőszaktevő, csak azt, hogy köztük is vannak erőszaktevők, ellenük mégsem tüntetnek. A vízágyúval pedig a PEGIDA-s tüntetést próbálta feloszlatni a rendőrség, miután a tüntetők elkezdték dobálni a rendőröket, amiért azok arrébb akarták terelni a tüntetőket, hogy ne legyen összecsapás a baloldali tüntetőkkel. Ezek után ne mondja nekem senki, hogy ez a tüntetés a nemi erőszak ellenzéséről szólt, és nem arról, hogy "mocskos, büdös migráns, takarodj innen".

Idézet
Ha a feministák elkezdtek volna az események után a menekültek ellen tüntetni, akkor azzal a saját eszméiket köpték volna szembe.
Áruld el nekem miért? Azért mert jogvédők? Az megvan,hogy idén a menekültválság alatt a Svéd bal és jobboldal ideiglenesen összefogott, mert csak így tudták kezelni a kialakult helyzetet? Pedig Így volt és ha ők mint politikusok képesek voltak erre akkor a feministák miért nem?
Hogy venné ki magát, ha egy olyan csoport, amely egy egykor elnyomott, ma már csak hátrányosan megkülönböztetett csoport jogaiért küzd, elkezdené azt hangoztatni, hogy minden egyes menekült bűnöző, terrorista, erőszaktevő, és menjenek vissza mind, a nők és a gyerekek is oda, ahonnan jöttek? Főleg ha figyelembe vesszük, hogy bánnak az arab világban a nőkkel. Szerintem a feministák is szívesen támogatnak minden olyan összefogást a menekültügy megoldására, amely emberségesen próbálja megoldani a helyzetet. Nem tudom, hogy Svédországban milyen megoldással állt elő ez az összefogás, de kétlem, hogy minden feminista ellenezte volna. Mint ahogy az általad is kiemelt példa (plakáttépő anyuka) is remekül illusztrálja, mindenhol vannak szélsőségesek, akik nagyon hangosak, de nem ők vannak többségben, hiba lenne ez alapján általánosítani.

Idézet
És éppen ezért én azzal a részével egyetértek, hogy a PEGIDA-s tüntetők (akik nem a nők mellett, hanem a bevándorlók ellen tüntettek, ha már adódott egy ilyen jó ürügy) egy része valószínűleg az ujját nem mozdította volna, ha nem arabul beszélők követték volna el azt a szörnyűséget, hanem mondjuk németek, mert mégis hogy nézne már ki, hogy egy hazafias lelkületű német férfi a többi német férfi ellen tüntet.
A németeknél ezt a kérdést teljesen másképp közelítik meg mint a mi országunkban. Vagyis ha egy szőke, kék szemű német megveri az asszonyt azt ugyanúgy meghurcolják és börtönbe dobják mint bárki mást Németországban. Tehát szó sincs olyasmiről,hogy a német hím sovinisztának mindent szabad a bevándorlóknak meg semmit ;)
Pedig valószínűleg azok a tüntetők, akik január elején kivonultak, és akiket a rendőrség a vízágyúval szétoszlatott, azt szeretnék a legjobban, ha így lenne, és ez volt velük a fő problémája a feministáknak. A kétszínűség. A nőket támadás érte, és ezt politikai célokra használták fel.

Idézet
De most komolyan, ti úgy gondoljátok, hogy a nőket nem illeti meg a szavazati jog, hogy tovább tanulhassanak, hogy ugyanazért a munkáért ugyanannyit kapjanak mint egy férfi? Közöljétek ezt már légyszi élőben Juval. ;)
Viszont elnézést,de nekem úgy tűnik ezt a problémát sem a feministák fogják megoldani hiszen az eddigi "munkásságukból" ítélve ezek még egy telefonszámlát sem tudnak befizetni nemhogy tisztességesen kiállni a nők jogaiért!
Ezeket a jogaikat szerencsére nagyrészt már kivívták, és igenis a feministák érdeme. Ha ők nem lettek volna, még most is a 100 évvel ezelőtti állapotok uralkodnának. És többek között a te telefonszámlás megjegyzésed is bizonyítja, hogy van még mit elérniük. ;)

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:OFF
« Válasz #16617 Dátum: 2016. Március 25. - 15:29:20 »
Idézet
Nem azt mondták, hogy minden második német férfi erőszaktevő, csak azt, hogy köztük is vannak erőszaktevők, ellenük mégsem tüntetnek. A vízágyúval pedig a PEGIDA-s tüntetést próbálta feloszlatni a rendőrség, miután a tüntetők elkezdték dobálni a rendőröket, amiért azok arrébb akarták terelni a tüntetőket, hogy ne legyen összecsapás a baloldali tüntetőkkel. Ezek után ne mondja nekem senki, hogy ez a tüntetés a nemi erőszak ellenzéséről szólt, és nem arról, hogy "mocskos, büdös migráns, takarodj innen".

Szerintem elbeszélünk egymás mellett. Mint azt már korábban leírtam a nemi erőszakért hatalmas büntetés jár Németországban, kivéve ha észak afrikai menekült vagy. Akkor elintézik egy kis ejnye-bejnyével és másnap távozhat is a delikvens. A legrosszabb esetben 72 óráig fogva tartják aminek szintén nincs semmilyen durva tétje, mert nem 10 évet kapnak mint az átlagos európai polgárok. Megint az a fránya kettős mérce ugyebár.:

Idézet
Hogy venné ki magát, ha egy olyan csoport, amely egy egykor elnyomott, ma már csak hátrányosan megkülönböztetett csoport jogaiért küzd, elkezdené azt hangoztatni, hogy minden egyes menekült bűnöző, terrorista, erőszaktevő, és menjenek vissza mind, a nők és a gyerekek is oda, ahonnan jöttek? Főleg ha figyelembe vesszük, hogy bánnak az arab világban a nőkkel. Szerintem a feministák is szívesen támogatnak minden olyan összefogást a menekültügy megoldására, amely emberségesen próbálja megoldani a helyzetet. Nem tudom, hogy Svédországban milyen megoldással állt elő ez az összefogás, de kétlem, hogy minden feminista ellenezte volna. Mint ahogy az általad is kiemelt példa (plakáttépő anyuka) is remekül illusztrálja, mindenhol vannak szélsőségesek, akik nagyon hangosak, de nem ők vannak többségben, hiba lenne ez alapján általánosítani. 

Az,hogy mit reagálna rá Európa szerintem nem releváns, főleg napjainkban mikor az álszent liberális politika határozza meg a kontinens helyzetét. Egyébként jobb ha tudod 10 menekültből 1 legalább terrorista és ha tavaly nyáron megfigyelted volna láthatnád,hogy 90%-ban fiatal férfiak jöttek a nők és gyerekekből rettentő kevés volt. Emlékszem mikor az osztrákok autóval felmentek Pestre,hogy a családokat személyesen szállítsák Ausztriába eléggé meglepődtek, mert szinte csak egyedülálló férfiakat találtak, majd csalódottan tértek vissza az országukba. Sajnos a közel kelet sorsa és brutális népszokásai továbbra sem a mi felelősségünk ahogy minket sem mentett meg soha senki a történelem során! Ha valaki jó feminista akar lenni akkor a saját népének asszonyait védje, ha pedig van elég pénze és ideje akkor segíthet a szegényebb országok bajbajutottain. De nem fog menni, mert több ezer éves szokásokat nem lehet csak úgy egy csettintéssel eltörölni.

Idézet
Pedig valószínűleg azok a tüntetők, akik január elején kivonultak, és akiket a rendőrség a vízágyúval szétoszlatott, azt szeretnék a legjobban, ha így lenne, és ez volt velük a fő problémája a feministáknak. A kétszínűség. A nőket támadás érte, és ezt politikai célokra használták fel.

Ezt most kb úgy mondod mintha a feministák fedhetetlenek lennének és soha semmi ehhez hasonlót nem csináltak volna a létezésük óta. A politika valamint a hatalomvágy szinte mindenkit kivétel nélkül megmérgez úgyhogy kérlek ne csinálj úgy mintha ők lennének az egyetlen aktivista szervezet akiket ez a betegség elkerült ;)

Idézet
Ezeket a jogaikat szerencsére nagyrészt már kivívták, és igenis a feministák érdeme. Ha ők nem lettek volna, még most is a 100 évvel ezelőtti állapotok uralkodnának. És többek között a te telefonszámlás megjegyzésed is bizonyítja, hogy van még mit elérniük. ;)

Na itt álljunk meg egy pillanatra! Értékelem a régmúltban tett törekvéseiket amivel kiharcolták,hogy a nők ne csak szülésre, főzésre valamint dugásra legyenek alkalmasak, hanem azonos rangba kerüljenek a férfiakkal. Ez nagyszerű volt és elismerésre méltó, mert évszázadok óta működő fals gondolkodást változtattak meg a mozgalmukkal. Viszont napjainkban már nem erről szól feministának lenni, hanem elnézést a szóhasználatért,de 90%-ban megkeseredett, fanatikus férfigyűlölők akik nem képesek elfogadni azt a tényt,hogy a 21.században igenis jóval több az olyan nő aki köszöni szépen jól megvan és nem érzi magát elnyomottnak. Volt is egy internetes tüntetés ez ellen nem is olyan régen!

http://nyugatifeny.blog.hu/2015/07/29/_frusztralt_ferfigyulolok_az_en_nevemben_ne_beszeljenek_mar_nok_is_lazadnak_a_feminista_agymosas_ell

Félreértés ne essék tudom,hogy van még mit dolgozni a nők modern civilizációban betöltött helyzetén,de ha mindössze csak a gyűlölködésre meg a felesleges hangulatkeltésre képesek akkor legyenek oly szívesek és adják át eme feladatot olyannak aki indulatok nélkül racionális gondolkodással képes kezelni a dolgot. Ezzel pont az ellenkező hatást érik el ami naná,hogy a hétköznapi nőkön fog csattanni. Természetesen ezt ők nem hajlandók tudomásul venni és folytatják tovább a pusztító hadjáratukat a saját igazuk érdekében... :drying:

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:OFF
« Válasz #16618 Dátum: 2016. Március 25. - 19:42:09 »
Mr. Sinister!

Te vagy a fény,az éjszakában!Komolyan mondom,ne értsd félre!Teljesen józan meglátásaid vannak.Te nem egy lila ködben élsz,és ez tetszik.Ha hamarabb jövök fel,ugyanezeket írtam volna én is.Egyszerűen azért,mert ezek a rideg tények.
Annyit tennék még hozzá,hogy Európa mint olyan,már túl sokáig nem fog létezni,hála a felvilágosult,elfogadó,szolidáris és liberális, balfasz politikának.
Kérem,kapcsolja ki!

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #16619 Dátum: 2016. Március 25. - 20:11:19 »
Egyébként jobb ha tudod 10 menekültből 1 legalább terrorista és ha tavaly nyáron megfigyelted volna láthatnád,hogy 90%-ban fiatal férfiak jöttek a nők és gyerekekből rettentő kevés volt.
Tisztában vagyok azzal, hogy ezt hangoztatják, tavaly szeptember és december között elég sokat kellett az egész menekültüggyel foglalkoznom a munkám miatt. Viszont azt, hogy ezt mi alapján állapították meg, sehol sem láttam, innentől kezdve nehezen tudom komolyabban venni egyszerű propaganda szövegnél.

Idézet
Pedig valószínűleg azok a tüntetők, akik január elején kivonultak, és akiket a rendőrség a vízágyúval szétoszlatott, azt szeretnék a legjobban, ha így lenne, és ez volt velük a fő problémája a feministáknak. A kétszínűség. A nőket támadás érte, és ezt politikai célokra használták fel.
Ezt most kb úgy mondod mintha a feministák fedhetetlenek lennének és soha semmi ehhez hasonlót nem csináltak volna a létezésük óta. A politika valamint a hatalomvágy szinte mindenkit kivétel nélkül megmérgez úgyhogy kérlek ne csinálj úgy mintha ők lennének az egyetlen aktivista szervezet akiket ez a betegség elkerült ;)
Ne adj, kérlek, szavakat a számba, egy szóval sem mondtam, hogy ők nem csinálhatnak ilyesmit, vagy hogy szentek lennének. Azt mondtam, hogy azok, akik tiltakoztak a tüntetők ellen, átláttak a tüntetés igazi miben létén, és ők ilyen formában nem kértek a "támogatásból", nem pedig azért, mert utálnák az országukat, meg az ott élő férfiakat.

...napjainkban már nem erről szól feministának lenni, hanem elnézést a szóhasználatért,de 90%-ban megkeseredett, fanatikus férfigyűlölők akik nem képesek elfogadni azt a tényt,hogy a 21.században igenis jóval több az olyan nő aki köszöni szépen jól megvan és nem érzi magát elnyomottnak. Volt is egy internetes tüntetés ez ellen nem is olyan régen!

http://nyugatifeny.blog.hu/2015/07/29/_frusztralt_ferfigyulolok_az_en_nevemben_ne_beszeljenek_mar_nok_is_lazadnak_a_feminista_agymosas_ell
Megint ezek a fránya számok. :) Bőven akad feminista, vagy a feminizmussal egyetértő nő ismerősöm, egy sem gyűlöli közülük a férfiakat, sőt elítélik a férfigyűlölő, magukat feministának valló nőket. A kettő (férfigyűlölet és feminizmus) továbbra sem ugyanaz. A linkelt mozgalomban részt vevők bizonyára idáig szerencsés életet éltek, és nem érte őket semmilyen atrocitás a férfiak részéről (nem úgy mint pl. azokat a magyar nőket, akik pont a napokban elkezdték a tumblr-ön megosztani, miket művelnek velük a férfiak fényes nappal a tömegközlekedési eszközökön, a Margit-szigeten és egyéb helyeken), vagy úgy nevelték őket, hogy nem baj, kislányom, te nő vagy, ő meg férfi, és ez így van rendjén. Mert ilyen is akad szép számmal. És az is tök jó, ha valakinek nem számít a karrier, szívesebben van otthon, hogy a házról, a férjéről meg a gyerekekről gondoskodjon. Senki se mondja, hogy ne ezt tegye, nem minősítik az életformát, amit választ magának, ő se minősítse azokat, akik úgy gondolják, hogy nekik a család nem elég, és szeretnének mellette az élet más területein is sikeresek lenni. Mert képesnek érzik rá magukat.

A feminizmus erről szól, nem a férfi gyűlöletről: