Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982298 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Lizard

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 182
Re:OFF
« Válasz #16720 Dátum: 2016. Augusztus 22. - 18:20:40 »
Ennek a sorozatnak az első 10 száma hiányzik, azokat nehéz össze szedni?
"May the force be with you"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16721 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 09:47:42 »
Tényleg? Már az is sértő? Oh...  :headscratch: akkor mi a helyes? Afro-Amerikai?
Mivel alapvetően a szó a rabszolgatartásból származik, így ezen annyira nem lepődhetünk meg, hogy nem szeretik. ;) De asszem erre már párszor felhívtuk a figyelmet, egyszer Zozi már azonnali törléssel is fenyegetett a szó használatáért, de úgy látom vagy feladta, vagy csak nincs ideje olvasni a kommenteket.
A magyar köznyelveben azért úgy látom, ez erős vita tárgyát képezi máshol is (most nem is arra akartam utalni, hogy hú de nagy rasszista vagy, mert használod, mivel hosszú évtizedeken át ez volt az elterjedt). Minden esetre azért egyre több fekete él már itthon is.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:OFF
« Válasz #16722 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 09:50:46 »
Fene gondolta, hogy már ez is annak számít, azt egyedül tudtam, hogy az N betűs  másik változata, ami inkább a rabszolgasági korba vezethető vissza, és hogy az sértő és rasszista.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16723 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 09:55:08 »
A szó mindkét verziója onnan származik, mivel a spanyol-portugál negro szóból ered, nem a feketék nevezték el így magukat. ;)
Vagyis képzeld el azt a szituációt, mintha a magyarságot a világon egy olyan szóval definiálnák, amit a törökök adtak nekünk az uralom idején, gondolom neked se tetszene. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 30. - 09:59:09 írta Todd »

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:OFF
« Válasz #16724 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 10:09:13 »
Kövezzetek meg,de én most nem értek egyet azokkal akik szerint ez sértő! Habár tényleg a spanyolból ered ez a szó, mégis létezik olyan nyugat-afrikai ország amit Nigériának hív az egész világ. Most akkor az is sértő és rasszista? Pedig egy ottani lakosnak teljesen normális ha Nigériának hívja az adott területet és mondjuk nem Ebony land-nek :lol:
Egyébként az is milyen érdekes,hogy az afro amcsikon kívül szinte az összes népcsoportot a nevén lehet nevezni csak őket nem. Velük miért kivételeznek míg a többi rassznál ez nem probléma? Fura egy világot élünk :headscratch:

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:OFF
« Válasz #16725 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 10:33:46 »
Mert ők elnyomott rabszolgák voltak hosszú évekig, és a felszabadításukért egy ország háborúzott..  :hehe:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16726 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 10:47:00 »
Azért ez egy olyan szituáció, amiben mi nem vagyunk / voltunk benne, és nyilván alapvetően maga a népcsoport dönti el, hogy ő mit érez sértőnek és mit nem, nem valakik a világ túloldaláról.
Ahogy pl. az, hogy az afrikaiakat feketének nevezzük teljesen elfogadott, de az, hogy a Kínaiakat sárgának nyilván nem. Vagyis nincsen erre egy univerzális szabály.
Egyébként az is milyen érdekes,hogy az afro amcsikon kívül szinte az összes népcsoportot a nevén lehet nevezni csak őket nem. Velük miért kivételeznek míg a többi rassznál ez nem probléma? Fura egy világot élünk :headscratch:
Erről szól pont a linkelt cikk. Egyébként nem hiszem, hogy csak az afro amerikaiak dolga lenne, az afrikaiak se hiszem, hogy jobban elviselik, ha lenégerezik őket. Jobban belegondolva tudsz még ilyen bőrszín alapján megkülönböztető nevet a többi rasszra? :headscratch: Mert nekem nem nagyon jut ilyesmi az eszembe. Pl. azt mondjuk, hogy kínai, vagy ha nem tudjuk milyen országból származik, akkor esetleg ázsiai. Ez pont ugyanaz, mintha a néger helyett az átlag elnevezés az lenne, hogy afrikai.
Habár tényleg a spanyolból ered ez a szó, mégis létezik olyan nyugat-afrikai ország amit Nigériának hív az egész világ. Most akkor az is sértő és rasszista? Pedig egy ottani lakosnak teljesen normális ha Nigériának hívja az adott területet és mondjuk nem Ebony land-nek :lol:
És az az ország 1960-ig angol gyarmat volt, biztosan a feketék nevezték el. ;)
És elég kevés utána nézés alapján kiderül, hogy igenis van vele problémájuk. :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 30. - 10:58:33 írta Todd »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:OFF
« Válasz #16727 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 10:55:17 »
Furi, mert nekem sokkal sértőbbnekk tűnik ha csak feketéznénk őket, mint, hogy azt mondom, hogy néger...  :-\
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #16728 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 10:58:57 »
Személyesen soha nem találkoztam a szituációval, ezért valahogy tőlem idegen a téma és ezért nem is igazán érzem át, min vérnyomásolnak ennyien. Arra is látok nem kis esélyt, hogy nagyrészt egybeesik a pár éve extremitásig túlzott polkorrektséggel. (Ahol megint nem az elvvel van probléma, csak az eltúlzással.)

Könnyedebbre fogva, ez szerintem érdekes görbe tükör:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16729 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 11:02:55 »
Könnyedebbre fogva, ez szerintem érdekes görbe tükör:
https://pbs.twimg.com/media/CotS2PTUAAEDRTv.jpg
Hát egyébként egyértelműen ez lenne szerintem is a tökéletes megoldás.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:OFF
« Válasz #16730 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 11:03:09 »
Akkor ennyi erővel a magyarok is elnyomottak voltak mivel az elmúlt században volt egy trianonunk, 1-2.világháború plusz a 40 éves Szovjet megszállás. Vagy említhetném Oroszországot akikhez szintén nem volt kegyes a történelem! Afrika semmivel sem értékesebb nálunk vagy a többi szerencsétlen sorsú nemzetnél.

Todd: Tudnék mondani egy rahedli szlenget a többi népcsoportra is,de szerintem azonnal bannolva lennék :lol: Oké, elfogadom,hogy az afrikai helytállóbb mint a néger megnevezés csak ugye mióta az eszemet tudom én ezt a jelzőt használom rájuk. Nem rosszindlatból vagy ilyesmi, pusztán ezt szoktam meg. Egyébként ki kell ábrándítsalak,de Svédországban élek ami tele van afrikai bevándorlókkal és ha itt véletlenül kimondom azt,hogy "feka" máris észrevesznek, mert ez lényegében univerzális szónak számít és roppantmód hajaz a "fecal" szóra ami kicsit vicces ha belegondolunk mit is jelent maga a szó ;D

Ju: Veled maximálisan egyetértek ez ügyben ^^

Ha már a feketékről beszélünk itt egy aktuális gyöngyszem ami remekül szemlélteti a jelenlegi túltolt polkorrekt mozgalmat

https://www.youtube.com/watch?v=y_0PBRN7XVg

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16731 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 11:06:48 »
Akkor ennyi erővel a magyarok is elnyomottak voltak mivel az elmúlt században volt egy trianonunk, 1-2.világháború plusz a 40 éves Szovjet megszállás.
Hála istennek a magyarság ezeken réges-régen túllépett már és nem szokta felemlegetni. :lol:
Mert én pont azt tapasztalom, hogy a magyarok ezt az elnyomottságot ugyanúgy nem győzik minden lehetséges módon hangoztatni. Ami végülis érthető, nyilván minden népnek a saját tragédiája fáj a legjobban.
Tudnék mondani egy rahedli szlenget a többi népcsoportra is,de szerintem azonnal bannolva lennék :lol:
Vagyis mindegyik másik szó alapvetően szleng, és az, hogy sértő, nem képezi vita tárgyát. ;)
Egyébként ki kell ábrándítsalak,de Svédországban élek ami tele van afrikai bevándorlókkal és ha itt véletlenül kimondom azt,hogy "feka" máris észrevesznek, mert ez lényegében univerzális szónak számít és roppantmód hajaz a "fecal" szóra ami kicsit vicces ha belegondolunk mit is jelent maga a szó ;D
Ezt nem teljesen értem, miért kéne, hogy kiábrándítóan hasson rám. :headscratch:

Lényegében akkor minden állításoddal alátámasztottad amit mondtam, köszi. :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 30. - 11:15:18 írta Todd »

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:OFF
« Válasz #16732 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 11:55:37 »
Idézet
Hála istennek a magyarság ezeken réges-régen túllépett már és nem szokta felemlegetni. :lol:
Mert én pont azt tapasztalom, hogy a magyarok ezt az elnyomottságot ugyanúgy nem győzik minden lehetséges módon hangoztatni. Ami végülis érthető, nyilván minden népnek a saját tragédiája fáj a legjobban.

Nekem ez pont annyira fáj mint a Japánnak Hiroshima vagy Lengyelországnak a Náci és Szovjet megszállás. A magyarok többsége valóban sokszor túlzásba viszi a siránkozást amit én sem tolerálok bármennyire is tisztelem hazánk történelmét.

Idézet
Vagyis mindegyik másik szó alapvetően szleng, és az, hogy sértő, nem képezi vita tárgyát. ;)

Nem egészen, mert a latin megnevezés tudtommal nem számít pejoratívnak ahogy a zsidó sem, habár mindkettőt lehet negatív értelemben hangoztatni.

Idézet
Ezt nem teljesen értem, miért kéne, hogy kiábrándítóan hasson rám. :headscratch:

Lényegében akkor minden állításoddal alátámasztottad amit mondtam, köszi. :lol:

Elnézést a nem túl egyértelmű szóhasználatért,de csak azt próbáltam leírni,hogy ami szerintünk elfogadott kifejezés egy népcsoportra az részükről cseppet sem az. Ezért írtam a feka-fecal hasonlatot, mert tökmindegy minek nevezed őket, előbb utóbb valamelyik jogvédő csoport kitalálja,hogy ez sértő és rasszista :roll:




Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16733 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 12:09:01 »
De a feka itthon sem tatozik a kifejezetten pol-korrekt kifejezések közé, inkább szleng, és a fekáliára magyarban is ugyanúgy hasonlít, ehhez nem kell Svédországig elmenni.
Nem egészen, mert a latin megnevezés tudtommal nem számít pejoratívnak ahogy a zsidó sem, habár mindkettőt lehet negatív értelemben hangoztatni.
Igen, ezek egyike sem pejoratív szó, a latint még nem is nagyon láttam, hogy bárki sértésként alkalmazta volna (utóbbit persze ezerszer). De ezt a szót mindkét csoport saját magának adta, nem egy másik, nagyobb csoport nevezte el őket így.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 30. - 12:26:55 írta Todd »

Lizard

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 182
Re:OFF
« Válasz #16734 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 12:10:17 »
Bocsánat hogy beleszólók de ezt direkt csinálják , a feketék is mondják egymásnak hogy N*gga meg F*ka meg minden félét , aztán meg jön a duma hogy fehér ember nem mondhat rájuk semmit(csak eminem ;)),én ezt nem értettem sose , én bírom az underground rap zenét meg mindenféle,Ice Cube ,N.W.A. minden de kicsit erőltetve van már ez a szó használatos túl dramatizált helyzet,ugyan úgy mint a Zsidóknál is vannak túl játszott dolgok, és ők se néznek el felette , vannak magyarok akik a Trianonért-és minden másért is problémáznak, de ami volt elmúlt ezen ne rágódjunk,
De lesz még Erdély Magyarországé  :spidey:
"May the force be with you"

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:OFF
« Válasz #16735 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 12:23:40 »
Bocsánat hogy beleszólók de ezt direkt csinálják , a feketék is mondják egymásnak hogy N*gga meg F*ka meg minden félét , aztán meg jön a duma hogy fehér ember nem mondhat rájuk semmit(csak eminem ;)),én ezt nem értettem sose , én bírom az underground rap zenét meg mindenféle,Ice Cube ,N.W.A. minden de kicsit erőltetve van már ez a szó használatos túl dramatizált helyzet,ugyan úgy mint a Zsidóknál is vannak túl játszott dolgok, és ők se néznek el felette , vannak magyarok akik a Trianonért-és minden másért is problémáznak, de ami volt elmúlt ezen ne rágódjunk,
De lesz még Erdély Magyarországé  :spidey:

Na ez meg a másik, amitől egyenesen falra mászok,hogy egymást nonstop niggerezik,de ha te véletlenül ki mered ejteni,hogy néger kb elp*csáznak ott helyben...

Erdély mint Magyarország része? Hmm, jól hangzik viszont ha ez mégse jön össze akkor működjön külön államként Ausztriához hasonlóan :)



Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16736 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 12:28:00 »
Na ez meg a másik, amitől egyenesen falra mászok,hogy egymást nonstop niggerezik,de ha te véletlenül ki mered ejteni,hogy néger kb elp*csáznak ott helyben...
Pedig ez pont olyan, mintha a tesóddal, vagy a haveroddal húzzátok egymást, te megteheted, de egy idegen nem. ;)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #16737 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 12:49:20 »
 ;D

Lizard

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 182
Re:OFF
« Válasz #16738 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 13:37:18 »
Todd-nak igaza van az idegenes sztorival,de az idegen feketék is n*ggázák egymást, viszont mi az idegeneket nem anyázzuk :D
"May the force be with you"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16739 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 15:27:10 »
Beleszólok én is, aki felnőtt az előző rendszerben. A "néger" volt az általános kifejezés (médiában is), cseppet sem sértő, egyszerű elnevezés, ha pedig sértőt akartak mondani rájuk, akkor volt a "feka", ami a lenti magyarázattal ellentétben egyáltalán nem a fekáliát jelentette, hanem a cigányokat. Amik ma már romák. Régebben egyik sem volt direkt sértő, csak szerintem "átvettük" azt, hogy ez sértés rájuk nézve, amit alighanem ők is "elfogadtak", így már tényleg az. Ezzel együtt, én soha nem éreztem, vagy gondoltam, hogy ha valaki négert ír, az bántani akar bárkit is. Csak egyszerűbb és pontosabb kifejezés, mint az, hogy színes, színesbőrű, vagy Afro-Amerikai, épp a lenti példák miatt. Pedig egyszerű fordítás: colour = néger, feka = nigger. Akik bántóan akartak beszélni róluk, azok a fekát használták. Persze megértem, hogy mára megváltozott, csak tompítom, hogy nem feltétlenül rossz az, aki a néger kifejezést használja.
Idézet
Jobban belegondolva tudsz még ilyen bőrszín alapján megkülönböztető nevet a többi rasszra?
Sápadtarcú. :) Vagy épp rézbőrű.