Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982266 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #16780 Dátum: 2016. Október 19. - 09:26:10 »
Jó lesz!
Tetszik, hogy többféle rajzstílus lesz. A Rozsi egy Jim Lee, ha jól gondolom. A többi kitől van?

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:OFF
« Válasz #16781 Dátum: 2016. Október 19. - 13:44:27 »
Jó lesz, gondolom a többi is színes lesz! ;)
Így első blikkre:
Amerika Kapitány: John Buscema
Zöld Manó: Ross Andru
Fenegyerek: Joe Quesada
Hangya: Frank Cho
Silver Surfer: Talán Marsall Rogers vagy Claudio Castellini  :headscratch:
Vasember meg az alsó: passz.


Lizard

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 182
Re:OFF
« Válasz #16782 Dátum: 2016. Október 19. - 15:58:17 »
Az alsó az Ultron, nem tudom a rajzolokat, de igen mind színes lesz és szerintem még lesz variálva, majd mutatgatom szépen lassan a dologkat nektek :D
"May the force be with you"

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:OFF
« Válasz #16783 Dátum: 2016. Október 31. - 18:40:51 »
Elhunyt Józsa Imre. :(
Emlékezzünk rá e riporttal:

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:OFF
« Válasz #16784 Dátum: 2016. Október 31. - 19:10:21 »
Oh... ne....  :'(
Épp a múlt hónapban olvastam, hogy beteg... meg eléggé levotl fogyva... nem igaz...

Nick Cage örök hangja...  :'(
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #16785 Dátum: 2016. November 08. - 17:01:02 »

Vorador

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 95
Re:OFF
« Válasz #16786 Dátum: 2016. November 22. - 11:21:40 »
Hi!

Bemutatkozás, annak alkalmából, hogy felfedeztem a Kingpin kiadót. :)

A képregényeket gyerekkorom óta szeretem, a Semices időkben vettem, amelyikre csak futotta a zsebpénzemből. A Marvel Extra, Csodálatos Pókember, X-Men, Robotzsaru, Spawn, Transformers, stb. megszűnése után jó pár évre más hobbik felé fordult az érdeklődésem, mert kb. csak a szerintem borzalmas Ultimate Pókember maradt, ami elvette a kedvem az egésztől. Később aztán az egyetem alatt újra fellángolt a képregények iránti szenvedélyem, ami azóta is tart és valószínűleg már nem is múlik el soha. :) A kibővültebb lehetőségeimnek hála (nyelvtudás, internet, kereset) sokkal jobban hozzá tudok férni a képregényekhez, mint gyerekként, amikor csak az létezett, ami az újságosnál volt, a hírekről pedig maximum a levelezési rovatból értesültem. Bár rengeteg képregényt olvastam az utóbbi években (Walking Dead, Sandman, Spawn, Fables, X-Men, stb.), de azért kicsit sajnáltam, hogy Magyarországon nem tudtak fennmaradni rendszeresen megjelenő képregények.
Aztán véletlenül felfedeztem, hogy a Kingpin nem csak köteteket jelentet meg, hanem több rendszeres sorozata is van! Ráadásul az egyik egy nosztalgiaproject (Peter Parker Pókember), amit pont nekem találtak ki, mert a klónsztori utáni Pókembert már nem annyira bírom. Még az is benne van, hogy a 90-es években hogyan nézett volna ki a borítója - amikor újra megláttam a régi "kerítéses" borítót, teljesen meghatódtam. :) A Marvel+ pedig kb. Marvel Extra, ami király volt, remélem ebben is lesz több klasszikus történet. A Hihetetlen Pókbember nem nagyon érdekel. Ha jól látom, a Batman egyfajta DC+, mert a 2. sztori nem Batmanes, ez is tetszik (bírom az ilyen válogatásokat). A Marvel Box nagy ötlet volt, jöhetne egy ilyen X-menből is (leginkább persze Claremonttól). :)
Még csak pár számba lapoztam bele, de nagyon elégedett vagyok. Jó a fordítás, szép a külalak. Sőt, szinte már túl szép, mert így minden apró kis sérülést kész tragédiának élek meg, míg a Semic kiadványai papír, nyomtatás szempontjából gyengébbek voltak, ezért ott kisebb jelentősége volt, hogy a postás még rontott rajta, amikor bevágta a postaládába. Abban az előfizetéses "csomagolásban" sarok aztán nem maradt épen. :)
Csak egy komolyabb kritikám lenne: az oldalatokon valahol fel lehetne tüntetni, hogy az adott kiadvány mely eredeti képregényt  tartalmazza és ki az írója. Pl. Marvel+ 18. szám (Astonishing X-Men 12., Fallen Son - Death of Captain America: Iron Man) >>> tudom, hogy az újságban benne van, de jó lenne, ha a rendelés előtt is láthatnám valahol. Pl. Peter Davidtől gyakorlatilag érdekel bármi, legyen az Hulk vagy X-Factor vagy akármi, míg vannak olyan írok, akiket kifejezetten kerülök.

Szóval jó, hogy vagytok, a Peter Parkert, a Marvel+-t és a Batmant el is kezdtem gyűjteni, a börze körül leadtam az első rendeléseim hozzátok, most már csak helyet kell nekik keresni a polcon, hogy kiszabaduljanak a dobozból. :)
A gyűjtésről jut eszembe: elég sok szám már nem rendelhető tőletek, de úgy látom, hogy volt korábban utánnyomás. Várható a jövőben újbóli utánnyomás?
« Utoljára szerkesztve: 2016. November 22. - 11:23:53 írta Vorador »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16787 Dátum: 2016. November 22. - 11:44:11 »
Üdv! :)

Ahogy Kertész Sanyi a szegedi előadáson mondta, háromféle képregénygyűjtő van. Egyik, aki kiskorában szerette őket, és évek elteltével visszatalál, másik, akinek ránézésre tetszik meg, harmadik, akinek az életében ott van, de csak lassan szereti meg őket. A leggyakoribb az első talán, ahonnan te is érkeztél.
Pókember: a Klónsztori után tényleg nagyon leesett a színvonal egy egészen hosszú időre (lásd a csodaPók 120-127. számait), de később magára talált, a Polgárháborútól (ami persze nálunk már nagy részben elfogyott) érdemes lehetne egy próbát tenned vele.
Az adatok: éppen készül egy olyan oldala a honlapunknak, ahol ott lesz az összes általunk kiadott képregény, és ahhoz jönnek majd az infók is.
Viszont újranyomásunk nemigen lesz több, legalábbis belátható időn belül nem.

Vorador

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 95
Re:OFF
« Válasz #16788 Dátum: 2016. November 22. - 22:32:44 »
Erről a szegedi előadásról található esetleg videó a neten?

Sajnálom, hogy nem nagyon érdemes reménykedni utánnyomásban, mert rákerestem a vaterán a Peter Parker Pókemberre és nagyon-nagyon rideg árakat találtam... Ha valaki tud tanácsot adni, hogy merre lehet kedvezőbb áron beszerezni a kiadónál már nem kapható részeket, az kérem ossza meg. Kissé túlzásnak találom a 6000 forintokat pár éves képregényekért...

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #16789 Dátum: 2016. November 22. - 22:55:57 »
Nem lehet kedvezőbb áron beszerezni, mázli kell, hogy olyan embert találj, aki nem ilyen elszállt árakon akar továbbadni rajtuk. Előfordul időnként, csak elég nehéz megtalálni, pláne pont azokat, amiket keresel. Amennyire látom a helyzetet, 3-4000 már jó árnak számít, és el is kapkodják gyorsan. Azért csak 6000 felett találtál, mert az a szint, amiért már nem viszi el a kutya se, de a kitartó hirdetők azért csak bíznak :D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #16790 Dátum: 2016. November 22. - 23:48:23 »
Ó, némelyik esetében a 6000 még baráti árnak számít. Vannak olyan számok, amik 10ezerért és felette lévő árakon mozognak.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16791 Dátum: 2016. November 23. - 10:31:12 »
Az inkább csak az 1-es számra jellemző.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:OFF
« Válasz #16792 Dátum: 2016. November 23. - 17:53:54 »
Hi!
Bemutatkozás, annak alkalmából, hogy felfedeztem a Kingpin kiadót. :) .....

Üdv újra a képregényrajongók között Vorador!  :)

Nem egyszerű az elfogyott számok begyűjtése, de nem is lehetetlen. Ha elfogadsz egy tanácsot, ne a Vaterán, és hasonló oldalakon keress, mert oda leginkább csak nyerészkedők teszik fel a cuccaikat, szinte mindig áron felül.
Inkább keress a képregényes körökben, rendezvényeken. A képregényesek hajlandóak engedni is az árból, alkudni, hiszen tudják ők is pontosan, hogy milyen az, amikor az ember be szeretne gyűjteni egy sorozatot, és csak pár darab hiányzik már hozzá.
Ezen felül ne is támogassuk a pénzhajhász bugrisokat!  ;D

Ráadásul az egyik egy nosztalgiaproject (Peter Parker Pókember), [...] Még az is benne van, hogy a 90-es években hogyan nézett volna ki a borítója - amikor újra megláttam a régi "kerítéses" borítót, teljesen meghatódtam. :)
Ezt én köszönöm meg, mert az én ötletem volt, hogy legyen egy ilyen benne. Mostanára már "elavulttá vált" (merthogy szinte ugyanúgy néz ki a "milyen lett volna?", mint ami megjelenik a borítón is), de a kerítéses verzió valóban a gyerekkoromat idézte meg nekem is, azért is gondoltam, hogy milyen jó lenne bele.

Az utánnyomás valóban jó lenne (és volt is pár kiadványnál), márcsak azért is, hogy ne legyenek ilyen elszállt árak; de annyival drágább lenne sajnos, hogy egyszerűen nem éri meg. A kis példányszámos nyomtatás jóval drágább, mint a nagy.

Végül pedig láttam, hogy te írtad azokat az X-men cikkeket, összefoglalókat is, amiket nagy örömmel olvastam én is, gratulálok hozzá! Nosztalgiával gondoltam vissza a Claremont-os X-ekre, és sajnáltam, hogy nem jelent meg belőlük több itthon, mert bizony az egyik legjobb korszak volt.

Vorador

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 95
Re:OFF
« Válasz #16793 Dátum: 2016. November 23. - 22:36:58 »

Az utánnyomás valóban jó lenne (és volt is pár kiadványnál), márcsak azért is, hogy ne legyenek ilyen elszállt árak; de annyival drágább lenne sajnos, hogy egyszerűen nem éri meg. A kis példányszámos nyomtatás jóval drágább, mint a nagy.


Külső szemlélőként azt hittem, hogy érdemi kereslet lenne az utánnyomásra, mert a PPP első 20 számából már csak 3 kapható, és nem régi képregény, ráadásul utánnyomás is volt, de még így is hiány van. Egy hónapja még tudtam rendelni a 4. és 5. számból, most már ezek sincsenek. :) Személy szerint egy drágább utánnyomást se bánnék, mert annyiba úgysem kerülne, mint jelenleg a használt számok, és legalább nem kéne egyesével összevadászni.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:OFF
« Válasz #16794 Dátum: 2016. November 23. - 23:23:47 »
Erről Kaine-t kell meggyőzni... egyébként én is annak vagyok a híve, hogy inkább legyen utánnyomás, minthogy mások zsebét tömjük ki, akik puszta "befektetési szándékkal" vettek több példányt annak idején.
Az biztos, hogy egy akár 3000 Ft-os utánnyomottal is jobban járnának, akiket érdekel, minthogy 5-10 ezerért gyűjtsék be kéz alól.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #16795 Dátum: 2016. November 23. - 23:30:06 »
Nem egyszerű az elfogyott számok begyűjtése, de nem is lehetetlen. Ha elfogadsz egy tanácsot, ne a Vaterán, és hasonló oldalakon keress, mert oda leginkább csak nyerészkedők teszik fel a cuccaikat, szinte mindig áron felül.

Volt már jó tapasztalatom ott is, de sok helyen elgurult a gyógyszer. Az a legjobb, amikor felrakják a ritka számokat 6-7000-ért, és 3000-ért azt, ami még van a kiadónál.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16796 Dátum: 2017. Január 01. - 12:40:10 »
Milyen volt a szilveszter? Voltatok valahol? Volt Pesten egy szuperhős szilveszteri buli is. :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #16797 Dátum: 2017. Január 01. - 13:14:01 »
Volt Pesten egy szuperhős szilveszteri buli is. :)
Erről nem is hallottam. :D
Én nem voltam sehol, itthon szilvesztereztem, nyugis volt. :) Az előző év vége nagyon jól alakult, remélem az új év is jól fog folytatódni. :)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Vorador

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 95
Re:OFF
« Válasz #16798 Dátum: 2017. Január 02. - 08:11:07 »
Tudnátok ajánlani aktív képregény csere-berés fórumot, facebook csoportot vagy akármit, ahol beszerezhetőek Semices képregények? Kösz!

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #16799 Dátum: 2017. Január 02. - 12:07:15 »
Fb-on csak beírod, hogy képregény és legalább hármat kidob.