Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982097 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16880 Dátum: 2017. április 27. - 16:03:39 »
A komplett magyar szerzőis szcéna a ti fontjaitokból dologik, legalábbis akiknek én segítek a szerkesztésben, azok biztosan, és ez úgy bk. minimum a megjelenések fele. ;D
Szóval hálás köszönet a munkátokért. :worship:

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #16881 Dátum: 2017. április 27. - 16:14:20 »
 :bravo:

Vorador

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 95
Re:OFF
« Válasz #16882 Dátum: 2017. április 27. - 21:00:49 »
Kösz a tanácsokat!

Vorador

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 95
Re:OFF
« Válasz #16883 Dátum: 2017. Május 09. - 19:03:05 »
Ti hogyan tároljátok a képregényeiteket? Főleg füzeteim vannak. Én még sok évvel ezelőtt csak simán a könyvespolcra raktam őket, de most, hogy újra elkezdtem felnőttebb fejjel gyűjteni, valami fejlettebb tárolási módszerre váltanék. A polcon nagyon szorosan tettem őket, hogy egyenesek maradjanak, de így nehéz kivenni egyet (vissza meg pláne :) ), szóval nem túl optimális.
Doboz+fólia+hátlap? Ezzel kapcsolatban érdekelne, hogy minden egyes képregény mögé ajánlott hátlapot tenni? Csak mert viszonylag nem olcsó, szóval gondolkodom rajta, hogy pl. csak minden másodikhoz rakok hátlapot, az úgy még OK?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #16884 Dátum: 2017. Május 09. - 20:55:17 »
Fólia + hátlap, igen. Teheted kettessével őket, de akkor a current size változatot csak Kingpin cuccokra használd, a többire vegyél silver size párosítást.
A hátlapkartonok marha drágák, kb 40 Ft darabja legjobb esetben is. A zacskó ennek a fele sincs.
A doboz jó ötlet, de ha van könyvespolcod pár nagyobb könyvvel, azok is simán megtartják. Azért érdemes állítva, mert ha fekteted, akkor mindenképpen elkezdenek hullámosodni (a sima–fordított elhelyezés segít ilyenkor). A hátlap meg azért, mert úgy tartja és nem kezd el a jobb alsó sarka felkunkorodni.
Amúgy, ha vannak Kingpin-köteteid, én azokra is javaslom ezt. A kicsi méret, vékony gerinc, és sűrű papír miatt nekem már kezdett megrogyni egy-kettő néhány év alatt, ha nem voltak rendesen és szorosan kitámasztva.

Gergo3

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 128
Re:OFF
« Válasz #16885 Dátum: 2017. Május 14. - 13:52:28 »
Nemsokára kezdődik a Spanyol nagydíj az F1-ben. Valaki nézi majd?  :D

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #16886 Dátum: 2017. Május 14. - 17:18:32 »
Néztem, zsír volt, csak nem az nyert, akit akartam.

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:OFF
« Válasz #16887 Dátum: 2017. Május 20. - 14:18:47 »
Ö..hm. Óriási felfedés  a CBR -en   . Akit érdekel nézze meg
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:OFF
« Válasz #16888 Dátum: 2017. Május 26. - 21:15:33 »
Nem valószínű hogy meglépik , de...hogyan lehetne  vissza állítani  a házasságot  MJ  és Péter közt .  :headscratch: Mi van ha az a nagyobb erő amit MJ mondott amikor Mephisto eltörölte  . Az erő ami nagyobb a vörös szőrű pasinál ,az időnél ,   Mindennél az sors, ami összehozta őket  az a  LÁNYUK   ??? ???    Meg az áldozat hozatala , vagyis  a kislány áldozatot  hozott  { saját létét }  azért hogy Péter nagynénikéje megmeneküljön . Irodalmi művekben  hatalmas erő az ha valaki  nagy cél érdekében áldozatot tesz . Remélem hogy a képregény is igy lesz majd egyszer .  A gyermekük valami nagy és nemes tettet  cselekedet . És az lesz a jutalma hogy újra létezhet  ??? ??? . Mephistó pedig  mivel egy  nála is NAGYOBB  erő miatt , NEM tehet ellene semmit . Legfeljebb fejét verheti a falba
« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 26. - 22:09:09 írta Zöldlámpás »
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:OFF
« Válasz #16889 Dátum: 2017. Május 27. - 13:56:31 »
Talán mehetne a TV műsorok topicba is, de a lényeg: itt a teljes Stephen Amell Ninja Warrior szereplése. :) Még mindig forma a csóka, én nagyon bírom.

https://www.facebook.com/nbc/videos/10155363602595746/

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16890 Dátum: 2017. Május 27. - 23:39:50 »
Óriási a srác!  ;D Tök hiteles. :)

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #16891 Dátum: 2017. Május 28. - 23:40:35 »
Tényleg nagyon ott volt! ;D
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #16892 Dátum: 2017. Június 09. - 18:39:17 »
A magyar ninja warrior elkezdődött már. Nincs tv-m.. :D Kéne vennem egy olyan kis szobaanzennát.

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:OFF
« Válasz #16893 Dátum: 2017. Június 17. - 14:13:44 »
Üdv. Ha van köztetek , ápoló, orvos, nővér , fórum társaim akkor köszönet és hála a munkátokért . Hétfőn napközben még jól voltam , aztán estere bekerültem a sürgősségire. Egy hozzá tartózom vittbe .  Ott ugyanúgy  mint másokat, engem is elláttak . Vagyis mindent amit tudtak meg tettek , hogy jobban legyek . Azután  fel vittek a megfelelő osztályra . Hála és köszönet a munkátokért . :worship: :worship: :worship:. Öt napig voltam  bent .  Azért amiért  segítetek  rajtunk betegeken    bravo:  :bravo:  nektek .
« Utoljára szerkesztve: 2017. Június 17. - 14:34:14 írta Zöldlámpás »
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #16894 Dátum: 2017. Július 07. - 19:48:13 »
Emlékezzünk meg azért itt is Stan Lee feleségéről. R.I.P.  :(
http://www.vulture.com/2017/07/stan-lee-wife-dead-93.html

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16895 Dátum: 2017. Július 07. - 22:29:56 »
Nagyon sajnálom, jó társa volt az Embernek, és most félek is kicsit.  :spidey:

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #16896 Dátum: 2017. Július 16. - 12:02:33 »
Nekem sokszor eszembe jut, hogy nemsokára Stan is szögre akasztja a köpenyt,de akkor még a DC füzetek is fekete borítóval jelennek meg.

billybatchkate

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:OFF
« Válasz #16897 Dátum: 2017. Július 28. - 23:02:33 »
A PPP topikban megkezdett témát folytatva: ahogy ott is írtam, ebben az esetben elhamarkodottan reklamáltam, kaine tisztában volt a szövegkörnyezettel, ahol ezek szerint nem csak önmagában használja egy szereplő a kifejezést, hanem el is mondja az eredetét, ezért alkalmazta a szó szerinti fordítást. (Plusz mert tetszik neki) De ha nem ez lenne a helyzet, akkor én anglicizmusnak érezném a használatát. Bár ő abban a helyzetben van, hogy megpróbálhat meghonosítani egy új szófordulatot :)

Viszont általánosságban egy fordító feladata _a saját nyelvén_ létrehozni egy új szöveget, aminek tartalmilag és stílusilag törekednie kell az eredetihez való hasonlóságra. Sok rémes címfordítás van, de A bakancslista például pont egy jó megoldás a mondandóm alátámasztására, mert az eredeti verzió (The Bucket List - A vödörlista) magyarul értelmetlen lenne, mert bár angolul "felrúgják a vödröt", magyarul viszont "feldobják a bakancsot". Amit te írtál a fordító egoizmusáról, meg a művészi érték kicsinyítéséről, az csak a néhai Tótisz András-féle túl szabados transzlátoroknak róható fel szerintem, a többiek pedig a szememben akkor végeznek jó munkát, ha magyarul a hétköznapi életben is elhangzó mondatokat alkotnak. (Nyilván ha eredetiben is régies, vagy egyedi stílusban fogalmaz a szerző, akkor eszerint kell eljárni és az sem baj, ha egy eredetileg lapos, sablonos szöveg magyarul fantáziadúsabb lesz, persze csak a megfelelő keretek között)

Az Ultronos példádra pedig elkezdtem volna írni, hogy miért nem tartom túl jónak az érvelésedet, de találtam egy posztot http://szinkronjunkie.blog.hu/2014/10/23/forditasi_kaland_bosszuallok_ultron_kora_nem_szinkronos_elozetes, ahol (különösen az Update után) leírják az észrevételemet. A lényeg: vagy nem ismerted fel, vagy figyelmen kívül hagytad, hogy az általad említett mondat egy utalás. Nem tartom kizártnak, hogy ezt tették szóvá anno :)

Gergo3

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 128
Re:OFF
« Válasz #16898 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 11:57:49 »
Szia Tomi!
Érdeklődnék, hogy a Marvel Box 2.-őt csak augusztus 7-től lehet majd rendelni?

fefeaty

  • Pókirtó
  • *
  • Hozzászólások: 233
Re:OFF
« Válasz #16899 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 14:06:37 »
Én meg hétfőn elutaltam az összeget, de még nem kaptam meg.  :(