Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982097 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #16920 Dátum: 2017. Október 24. - 11:27:19 »
Tök jó téma ez :D

Egy dolgot mondok: szarevés.

Hajrá! :D :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16921 Dátum: 2017. Október 24. - 11:38:15 »
Köszönöm, igazatok van, meggyőztetek. Ennek a szónak valóban teljesen van létjogosultsága. Rátok tökéletesen igaz. :lol:

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #16922 Dátum: 2017. Október 24. - 11:53:18 »
Köszönöm, igazatok van, meggyőztetek. Ennek a szónak valóban teljesen van létjogosultsága. Rátok tökéletesen igaz. :lol:

Én köszönöm. Kevesen tudják méltósággal elismerni, hogy zöldségeket beszélnek.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16923 Dátum: 2017. Október 24. - 14:45:37 »
Viszont, ahogy korábban colemannek is írtam, egyáltalán nem akarok ebben a témában mindenféle undorító példákkal dobálózni pro és kontra, bármennyire is ebbe az irányba akarjátok folyamatosan elvinni a beszélgetést. ;)
De hát ez nem véletlen, hisz én írtam, hogy a legközelebbi irány a betegesre az undorító, te pedig tagadtad. Példákkal próbáltunk meggyőzni.  ;)
Szerintem így helytálló a mondat:
Ami két felnőtt ember beleegyezésével történik, és nem veszélyezteti egyik életét sem, az a szememben nem elítélendő.
:bravo:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #16924 Dátum: 2017. Október 24. - 19:10:57 »
Igazából a kérdés inkább az lenne, hogy milyen halrudacskákkal.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:OFF
« Válasz #16925 Dátum: 2017. Október 25. - 19:16:49 »
Aminek, ez van a dobozán esetleg talgaby:



 :hehe:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16926 Dátum: 2017. Október 25. - 19:43:52 »

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:OFF
« Válasz #16927 Dátum: 2017. December 07. - 19:09:46 »
Még , milyen  sorozatok  léteznek  olyan  stilusban mint pl A Busz, Kis Némo álomországban . vagy is csak egy oldalas egy témájú történetek , mégis  sok ötletet kihoztak belőle .
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #16928 Dátum: 2017. December 07. - 21:24:06 »
Egészen szürreális élmény, hogy az hogy "magyar film", nem a kaki, nézhetetlen hulladék szinonímája. Egyik pillanatról a másikra (Andy Vajna) ez megváltozott, és már megint egy jó magyar filnet nézek.
:)
Tök jó filmek:
Megdönteni Hajnal Tímeát
Hurok
Kincsem
Viszkis
Veszettek
Persze nem mind tetszik, mert pl a Fehér isten nem volt jó szerintem

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16929 Dátum: 2017. December 08. - 15:12:25 »
Először "Tök jó filmek" aztán "Megdönteni Hajnal Tímeát". Valahogy ezt a két fogalmat nehezen tudom összepárosítani.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #16930 Dátum: 2017. December 08. - 15:30:59 »
A maga kategóriájában jó. Egy romcsi vígjáték, jó poénokkal, színészekkel.
Pl a Coming outot nem szeretem annyira,  Csányi annyira nem természetes jelenség ha megszólal, de ízlés dolga, valaki bírja. Tompos Kátya már más kérdés  :brow:, de ő se menti meg a filmet.

De hagyjuk is. A Veszetteket nem látta valaki?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16931 Dátum: 2017. December 09. - 21:22:19 »
A Coming out szerintem egy marha nagy öngól volt.
Ezzel a történettel a film a szememben szembe megy a saját kitűzött céljával, ami alapvetően a melegek elfogadása lenne, amolyan propaganda vígjátékként. Viszont az alap konfliktus azt érzékelteti, hogy egy totál meleg férfi (nem is biszex) úgymond kigyógyul a melegségből egy jó erős fejbeverés hatására (és utána már csak a nők felé vonzódik).

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #16932 Dátum: 2017. December 09. - 21:41:19 »
Jajj ne, ennyit nem ér az a film. :) mondanivaló?! Csak egy poén, ami annyi ért, mint amikor a Jóbarátokban kiderül Phoebe exférjéről, hogy hetero :)
« Utoljára szerkesztve: 2017. December 10. - 10:24:30 írta VTomi »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16933 Dátum: 2017. December 09. - 22:45:47 »
Tomi, te alkotó vagy, alkottál már valaha bármit is úgy, hogy nem akartál valamit közölni?
Egyetlen poén sincs, aminek ne lenne mondanivalója, aminek ne lenne több mint a fele komoly. :)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #16934 Dátum: 2017. December 10. - 10:38:48 »
Hm, oké beszéljünk a kaki filmről a jó helyett... De csak mert jól lehet veled szőrszálat hasogatni  ;D
MoSt direkt fogok vitatkozni, bár lehet, hogy még a Coming out kapcsán is igazad lehet a mondanivaló tekintetében.


Kérdésedre válaszolva, igen, alkottam. Pl szobafestés, gödör ásás, tetőfedés :D Mert hogy vannak olyan iparos munka filmek, amiknek nincs több céljuk ennél, mint karácsonyi családi vígjátéknak lenni, vagy romkomnak lenni.   :D





Habár ezeknek is lehet célja, de az már mögöttes, összeesküvéses, népnevelő konformizáló szándék. A Coming out még ebből a szempontból is öngól, mert még a PC nevelő munkát sem tudta elvégezni.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16935 Dátum: 2017. December 10. - 14:34:25 »
Hm, oké beszéljünk a kaki filmről a jó helyett... De csak mert jól lehet veled szőrszálat hasogatni  ;D
Előbbiért elnézést, kérek. Amúgy alapvetően egyetértek. A magyar film határozottan jön fel szerintem is, volt pár ami kifejezetten tetszett (pl. Liza a rókatündér), és a Kincsemet, valamint Viszkist is tervezem megnézni.
A bókot pedig köszönöm. Valóban szeretem a szőrszál hasogatást. :)
Kérdésedre válaszolva, igen, alkottam. Pl szobafestés, gödör ásás, tetőfedés :D Mert hogy vannak olyan iparos munka filmek, amiknek nincs több céljuk ennél, mint karácsonyi családi vígjátéknak lenni, vagy romkomnak lenni.   :D
Ez valóban egy jó hasonlat, és érdekes felvetés. Alapvetően valóban művészeti tevékenység is süllyedhet le iparos munka szintre.
Habár ezeknek is lehet célja, de az már mögöttes, összeesküvéses, népnevelő konformizáló szándék. A Coming out még ebből a szempontból is öngól, mert még a PC nevelő munkát sem tudta elvégezni.
Alapvetően erre gondoltam. Gyanítható, hogy a fentebb leírt "mondanivaló" nem tudatosan került a filmbe, egyszerűen csak akartak egy pc komédiát csinálni nyugati mintára, és senki sem gondolt bele. Csak pont amikor valaki ilyen témához nyúl, akkor rohadtúl bele kell gondolni mindenbe. :D
« Utoljára szerkesztve: 2017. December 10. - 14:36:54 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16936 Dátum: 2017. December 10. - 15:42:11 »
Kérdésedre válaszolva, igen, alkottam. Pl szobafestés, gödör ásás, tetőfedés :D Mert hogy vannak olyan iparos munka filmek, amiknek nincs több céljuk ennél, mint karácsonyi családi vígjátéknak lenni, vagy romkomnak lenni.   :D
:D :D
Ez valóban egy jó hasonlat, és érdekes felvetés. Alapvetően valóban művészeti tevékenység is süllyedhet le iparos munka szintre.
Szerintem nem ez történt. Inkább a film a szórakoztatóiparból indult el egy művészeti vonalon is az arra fogékony alkotókkal. Eredetileg nem művészet volt, hanem vásári mutatvány.

matrixhv

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:OFF
« Válasz #16937 Dátum: 2017. December 10. - 16:10:42 »
Még , milyen  sorozatok  léteznek  olyan  stilusban mint pl A Busz, Kis Némo álomországban . vagy is csak egy oldalas egy témájú történetek , mégis  sok ötletet kihoztak belőle .

Ha A busz alatt "A buszon"-ra gondolsz (nem kötözködés), nekem ezek a régebbi, kedvenc angol sorozataim, amiket kb. végigröhögök:
Waczak szálló
Igenis, miniszter úr! és a folytatása az Igenis, miniszterelnök úr!
Páran párban.

Amik ismertebbek:
Halló, halló!
Csengetett, Mylord?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16938 Dátum: 2017. December 10. - 18:49:54 »
Waczak szálló
Páran párban.
Fordított sorrendben nekem is a kedvenceim.  :)

matrixhv

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:OFF
« Válasz #16939 Dátum: 2017. December 10. - 19:12:29 »
Ez nem sorrend.   :) Nehéz is lenne rangsorolnom.
A Páran párbanból az utolsó az utolsó évad nem nagyon tetszett. Jeff nélkül nem volt az igazi. Ezt az évadot kevesebbszer is láttam.