Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982156 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16980 Dátum: 2018. Május 03. - 12:03:55 »
Lakkfilcet érdemes venned, az tartós, és minden papíron, vagy akár fóliázott felületen is fog, és jól látható.
Általában 3 féle méretben kapható, íráshoz szerintem vékonyat érdemes venni.
Én innen szoktam venni.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #16981 Dátum: 2018. Május 03. - 14:04:03 »
Köszönöm.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #16982 Dátum: 2018. Június 11. - 21:09:43 »
Nem akartam a Nem képregényfilmekbe beletrollkodni, inkább ide írom:
Oké, hogy a Star wars nem sci-fi, de azért pár fizikai dolog így is fura. És most nem az, hogy miért van hang az űrben ;D
Szóval a "lőtáv" szerintem csak egy bolygón a gravitáció és egyéb hatások, pl szél miatt értelmezhető. Az űrben, közeg és így ellenállás nélkül tud haladni akármilyen lövedék. Pláne a lézer, ami ugye fény.
Aztán mi az, hogy elfogy az üzemanyag ha kergetik a hajót. Hát nem csak a gyorsításhoz kell a hajtómű, aztán siklik a hajó? Egy autót pl lassít a súrlódás, ezért kell energia megtartani a sebességet!

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #16983 Dátum: 2018. Június 12. - 07:11:26 »
Ezek mind olyan dolgok egy filmnél, amit most pont a Jurassic World kapcsán is említettem, hogy az izgalom oltárán bizony fel kell áldozni a logikából és a fizikai törvényekből. A sci-fi filmek is bőven tele vannak ilyenekkel. A másik vicces dolog az ilyen sci-fi filmekben a robbanások az űrben. Mert ugye bár, hogy valami lángokkal beborítva robbanjon fel, ahhoz is levegő kell, de legalább is hidrogén. Az pedig szintén nincs az űrben olyan formában, hogy az felrobbanjon.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 12. - 07:15:15 írta Sepi »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16984 Dátum: 2018. Június 12. - 07:51:30 »
Yep, ezekre nincsen magyarázat, hülyeségek egy rossz filmben. Ráadásul ezeket ugye mind ebbe a részbe hozták be, de igazából teljesen feleslegesen.
Az elején túl közel van, túl kicsi, nem tudjuk lelőni, aztán túl távol van, nem tudjuk lelőni, akkor mi a fenét lehet csinálni azokkal a gépekkel? :/
Szerintem a fő gond az, hogy amiket említettetek azok eddig csak látványelemek voltak, amiket elnéztünk, mert nélkülük kevésbé lett volna érdekes vizuálisan a film (nincs az űrben robbanás, hang stb.), viszont most ezekre a marhaságokra fűzték fel a teljes cselekményt.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 12. - 09:10:44 írta Todd »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16985 Dátum: 2018. Június 25. - 14:14:54 »
Én nem hinném, hogy azok lennénk. Mert akkor a felnőttség fogalmát úgy lehetne meghatározni, hogy az élettől megkeseredett, életunt személy, illetőleg az, aki kizárólag orosz klasszikusokat olvas és komolyzenét hallgat? Semmi sem fekete-fehér, belefér egy kis rajongás felnőttkorban is az életünkbe. A yin-yang tökéletesen mintázza ezt.
A felnőttek többsége nem kultúrsznob, és a képregényolvasók között is bőségesen van megkeseredett és életunt személy (szerintem a kettő semmilyen szinten nem áll összefüggésben).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16986 Dátum: 2018. Június 25. - 14:32:10 »
Akkor nem tudom, mi alapján határozod meg azt, hogy "felnőtt". 50 éves vagyok, családapa, vállamon a magyar képregény felelősségével, ez mind mellékes, ha imádom a képregényeket, akkor gyerekes vagyok? :) Vagy úgy gondolod, hogy a 20-as, 30-asok még gyerekek, a felnőttek a szüleidnél kezdődnek?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16987 Dátum: 2018. Június 25. - 14:48:31 »
Amúgy inkább úgy mondanám, hogy "ha imádom a szuperhős képregényeket", mert önmagában a képregény csak a médium, nem a műfaj, de nagyjából így.
Mivel ez egy alapvető ragaszkodás olyan viselkedésformákhoz, dolgokhoz, művekhez, játékokhoz stb. amiket az ember gyerekkorában kezdett el. :)
De ezt úgy kérdezed, mintha sértő lenne, én baromi szívesen leszek még 50 évesen is gyerekes. :D
E-mellett van aki képes felelősségteljes felnőttként is funkcionálni, ha úgy hozza a sors (ezek szerint te ide sorolod magad), és bőven van, aki pedig nem (én ide sorolom magam ;D).

Na jó, de a tizen- és huszonéves olvasók mi a fenére nosztalgiáznak, amikor a MaxCar és a Spawn olyan dolgok, amik akkor jelentek meg, amikor még meg se születtek? Nem, az átlagmentalitás van kortól függetlenül megrekedve majdnem negyed évszázaddal korábban, és ezt nem csak itt tapasztaltam hanem honosító időszakomban is.
Szerintem a PPP-t vagy a Spawnt nem is a tizen/huszonévesek veszik, inkább az én korosztályom és feljebb. Olyan szempontból nem értem, hogy 20 év nem volt elég hozzá, hogy elolvassák, és rájöjjenek, hogy ez rossz? :D Én is rajongtam pl. McFarlane-ért tizenévesen (álljon itt örök mementóul a felhasználónevem :lol:), csak aztán rájöttem, hogy ebben a műfajban azért lehet magasabb színvonalat is képviselni.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 25. - 15:44:44 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16988 Dátum: 2018. Június 25. - 15:46:42 »
A Klónsztori szerintem (is) jó, szóval ezt nem tudod így meghatározni.
De a legfontosabb: mindenki abszolút hajlamos túlmisztifikálni az életkort. A szüleid épp olyanok, mint te vagy, csak feléd nem mutatják. De erre csak akkor fogsz rádöbbenni, amikor eléred az ő korukat. Ismerek nagymama korú idősebb nőt, aki épp olyan hisztis vagy durcizós, mint egy kisgyerek.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16989 Dátum: 2018. Június 25. - 15:56:17 »
A Klónsztori szerintem (is) jó, szóval ezt nem tudod így meghatározni.
Tudom, hogy te is rajongója vagy ennek a korszaknak.
De a legfontosabb: mindenki abszolút hajlamos túlmisztifikálni az életkort.
Egyetértek. :)
A szüleid épp olyanok, mint te vagy, csak feléd nem mutatják. De erre csak akkor fogsz rádöbbenni, amikor eléred az ő korukat.
Tiszta szívből remélem hogy nem. Nem akarok 50 éves koromra, totál kiégett, és az életben teljes mértékben csalódott lenni, aki csak azt szajkózza, hogy alig várja a halált.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 25. - 16:08:35 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16990 Dátum: 2018. Június 25. - 19:33:55 »
Nem akarok a családi életedbe beleszólni, de ha ez tényleg így van, annak részben ti, a gyerekeik is oka vagytok. Nektek kellene (illene) tenni valamit, hogy jobban érezzék magukat a bőrükben.  ;) Senki más nem tehet.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16991 Dátum: 2018. Június 25. - 20:38:21 »
Szerintük nagy részben mi vagyunk az oka. :lol: Apám úgy értékeli az életét, hogy az övé akkor ért véget, amikor mi megszülettünk. A nevelési leosztás egész életemben abból állt, hogy apám bántja anyámat ő pedig engem, így úgy érzem, semmivel sem tartozom nekik, és szintén nem is várok tőlük semmit.
Én kiléptem ebből az ördögi kőrből és talpra álltam egyedül, remélem egyszer nekik is sikerülni fog ugyanez. Havonta kéthavonta meglátogatom őket, és végighallgatom a panaszkodásukat, de többre nincsen energiám, mert inkább azokra az emberekre koncentrálok, akik nem elvesznek belőlem. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 26. - 06:46:02 írta Todd »

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #16992 Dátum: 2018. Június 26. - 18:22:36 »
Teljesen egyetértek veled.
Én sem éreztem jól magam a családommal, a bátyám bármit is tett mindig megbocsájtottak neki és ő volt a jófiú...én meg a fekete bárány.
Korán elmentem a családi otthonból, de nem bántam meg, minden amim van saját erőből van sosem segített senki.
Nagyon sok energia vámpírral találkoztam,de mindig sikerül leépítenem a baráti körből őket.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16993 Dátum: 2018. Június 26. - 23:32:24 »
Persze, ez barátoknál, ismerősöknél egyértelmű, de azért a szüleid azok a szüleid. Ha tettek is sok rosszat, az sosem tudja elbillenteni a sok jót, amit veled/érted tettek, amíg felnőttél.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #16994 Dátum: 2018. Június 27. - 08:07:50 »
Így igaz...én ha tehetem hetente átmegyek hozzájuk, ők is én is igénylem, de amikor már kezd "kínos" lenni a helyzet mindig lelépek.
A bátyám halála után nagyot változtak irányomba.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16995 Dátum: 2018. Június 27. - 09:42:22 »
Venom, köszönöm, ezeket jó hallani, nem mondom azt, hogy örülök, hogy máshol is hasonló a helyzet, mert nem, mondjuk úgy, hogy az ad erőt, hogy hasonló helyzetből mások is újrakezdték, és sikerült nekik. :)
Így igaz...én ha tehetem hetente átmegyek hozzájuk, ők is én is igénylem, de amikor már kezd "kínos" lenni a helyzet mindig lelépek.
Én férfiasan bevallom, nem igazán igénylem, nem tudom miért teszem ennek ellenére még mindig meg.
Persze, ez barátoknál, ismerősöknél egyértelmű, de azért a szüleid azok a szüleid. Ha tettek is sok rosszat, az sosem tudja elbillenteni a sok jót, amit veled/érted tettek, amíg felnőttél.
Gondolom azok, akik nem ilyen közegben nőttek fel, ezt sosem értik meg igazán, de ez szerintem egy szörnyen mérgező gondolat, ami belekényszerít embereket, hogy ne merjenek kilépni egy bántalmazó kapcsolatból (bármilyen kapcsolatról is van szó).
Röviden, ha egy ismerősöd magához vesz egy kiskutyát, és veri, ordít vele, megfélemlíti, és megalázza, de egyébként eteti, fedél van a feje felett, és sétálni is elviszi, akkor azt mondod neki, hogy oké, végül is jól tartja (mert ugyanannyi jó tesz, mint rosszat)?

Mondhatjuk, hogy a kialakult helyzetért én is felelős vagyok (zárójelben megjegyzem, ez így ment gyerekkorom óta), de ebben az esetben belátni, hogy kettő vagy több ember csak tönkreteszi egymás életét, és tovább lépni szerintem a felelősségteljes döntés. Egy párkapcsolatban is a szakítás nem feltétlen azt jelenti, hogy csak a másik a hibás, hanem hogy belátod, hogy ennek nincs értelme, mert kölcsönösen fájdalmat okoztok egymásnak.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 27. - 10:58:59 írta Todd »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #16996 Dátum: 2018. Június 27. - 10:17:04 »
Ez azon ritka alkalmak egyike, amikor egyetértek Toddal. Van, amikor jobb hagyni egymást.

Ráadásul amennyire látom, ugyanarról beszéltek, csak más irányból közelítve.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16997 Dátum: 2018. Június 27. - 12:11:48 »
Röviden, ha egy ismerősöd magához vesz egy kiskutyát, és veri, ordít vele, megfélemlíti, és megalázza, de egyébként eteti, fedél van a feje felett, és sétálni is elviszi, akkor azt mondod neki, hogy oké, végül is jól tartja (mert ugyanannyi jó tesz, mint rosszat)?
Innen látszik, hogy még nincs gyereked.  ;) Mivel csak onnan vannak emlékeid, amikortól "már az eszedet tudod", fel sem merül benned, hogy a levegővételen kívül MINDENT ők tanítottak meg neked, ami az életben maradáshoz szükséges. Nevetni, járni, fogni, beszélni, és még sorolhatnám. Ott ültek az ágyad mellett, amikor felsírtál éjszaka vagy rosszat álmodtál, nem aludtak, hogy te pihenhess, ha valami bajod volt, orvoshoz rohantak veled, aggódtak érted, segítettek megérteni az életet és elfogadni azt, hogy nem minden körülötted forog, és még hosszasan sorolhatnám. Ebből addig semmi sem marad meg, amíg neked nem lesz gyereked, addig csak annyit értesz belőle, hogy megszültek és adtak enni. De ez messze nem igaz.
Idézet
Mondhatjuk, hogy a kialakult helyzetért én is felelős vagyok (zárójelben megjegyzem, ez így ment gyerekkorom óta),
Akkor ebből kiindulva a bátyádnak viszont szeretnie kéne őket, nem?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16998 Dátum: 2018. Június 27. - 12:47:22 »
Sok választ leírtam, de tisztellek annyira, hogy ne legyek veled őszinte. Ha tényleg érdekel, hogy mi hogyan történt, írj rám valamilyen privát módon, ha igazából nem, csak a magánéletembe akarsz kívülről beleszólni, akkor hagyjuk itt ennyiben. :)
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 27. - 13:06:00 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16999 Dátum: 2018. Június 27. - 13:00:56 »
Nem akarok beleszólni, semmi közöm hozzá. Csak segíteni akartam egy rossz helyzeten. Megbeszéljük a kövi Marvel klubbon.  ;)