Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982043 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #17080 Dátum: 2019. Január 02. - 12:59:47 »
Hát, speciel a marveles északi istenek effektíve űrlények, szóval tökmindegy, hogyan néznek ki, mert nem igazán skandináv emberek. Még a történetek szerint is legalább annyit kalandoztak a kozmoszban, mint a Földön, még a X. század előtt is.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #17081 Dátum: 2019. Január 02. - 14:25:37 »
Hát, speciel a marveles északi istenek effektíve űrlények, szóval tökmindegy, hogyan néznek ki, mert nem igazán skandináv emberek. Még a történetek szerint is legalább annyit kalandoztak a kozmoszban, mint a Földön, még a X. század előtt is.
Persze, de attól még a skandinávok róluk mintázták az isteneiket, miután lejöttek a Földre és találkoztak velük, nem? Az nekem elég fura lenne, hogy holmi halandók whitewasholnának egy istent. :D Bár ki tudja, lehet, hogy az MCU-ban a skandináv mitológiában Heimdall fekete... vagy csak elbeszélésekből ismerték, és feltételezték, hogy fehér. :D Viszont Heimdall esetében nekem még azért is zavaró a rasszváltás, mert kb. ő az egyetlen fekete asgardi (meg azóta Valkűr), és így tényleg olyan, mintha azért változtatták volna meg a bőrszínét, hogy legyen legalább egy fekete szereplő is a filmben. :\ Hm, csodálom, hogy nem támadták rasszizmussal is a filmet, amiért az egyetlen fekete karakterre bízták, hogy egyedül őrizze a Bifrostot, gyakorlatilag kirekesztve őt a fehér társai közül. :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #17082 Dátum: 2019. Január 02. - 14:28:42 »
Az nekem elég fura lenne, hogy holmi halandók whitewasholnának egy istent. :D
Az emberek valóban sosem tennének ilyet. :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 02. - 14:30:52 írta Todd »

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #17083 Dátum: 2019. Január 02. - 14:48:58 »
Nézd meg a wikipedia oldalt a névről, több létező férfit találsz felsorolva, mint nőt, méghozzá azért, mert eredetileg férfi név volt. ;) https://en.wikipedia.org/wiki/Ashley_(name)#First_name,_male
Megnéztem, kb ugyanannyi van női és férfi felsorova.
"In the United States, Ashley gained popularity as a female first name in the late 20th century, outranking boys' usage by the 1980s and reaching #1 for girls' usage in 1991. "
Maradjunk annyiban, hogy a britteknél férfinév, az usában meg női.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 02. - 14:50:35 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #17084 Dátum: 2019. Január 02. - 15:58:09 »
Az nekem elég fura lenne, hogy holmi halandók whitewasholnának egy istent. :D
Az emberek valóban sosem tennének ilyet. :lol:
Touché. :)

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #17085 Dátum: 2019. Január 02. - 17:32:04 »
Ott inkább az volt a hatalmas baj, hogy az elkötelezett pszichológusnő helyett, kaptunk egy tipikus férfi őrült tudóst. Vagyis amennyire előrelépőnek tűnt volna a fekete Elektró, annyira visszalépés volt ez, mivel egy erős karizmatikus női karakterből csináltak egy férfi klisét.

Engem az érdekel, hogyan fér össze a liberális értékrenddel a fehér -> fekete = pozitív és nő -> férfi = negatív szemlélet.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #17086 Dátum: 2019. Január 02. - 22:58:21 »
Fogalmam sincs. Én is szívesen megkerdezném róla a film készítőit, miért így csinálták. Szerintem is komoly hiba volt.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 02. - 23:03:22 írta Todd »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #17087 Dátum: 2019. Január 03. - 13:59:26 »
Ezt nem tudom értelmezni, de talán pont ez a válasz.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #17088 Dátum: 2019. Január 03. - 14:24:35 »
Arra gondolok, hogy a fehérről feketére váltás után a karakter pozitívabb irányba lett eltolva. Amolyan meg nem értett figura, aki csak rosszkor volt rossz helyen, és semmit nem akart az egészből. Ellenben Ashley-t, amikor nőből férfi lett, a sokkal negatívabb irányba tolták el.
Ez a karakterkezelés főleg az utóbbinál zavart, mert míg az elsőnél úgy éreztem, hogy (totál függetlenül a bőrszínétől) több lett a karakter, mint a motiváció nélküli verőember, addig a második esetben szerintem egyértelműen kevesebbet kaptunk. Mivel filmekben ritka az elkötelezett, pozitív pszichiáter kép, így kifejezetten zavaró volt, hogy egy klisé őrült tudós lett belőle (sokkal zavaróbb, mint az, hogy férfi). Ráadásul felveti a kérdést, hogy akkor most a fekete nem lehet igazán gonosz, ellenben ha egy mocskos szemétláda orvost akarunk ábrázolni, az inkább ne legyen nő?
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 03. - 15:03:37 írta Todd »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #17089 Dátum: 2019. Január 03. - 22:35:11 »
Így már értelek.

Scrapwencher

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 85
Re:OFF
« Válasz #17090 Dátum: 2019. Június 19. - 12:05:58 »
Idézet
Ez a sorozat amúgy miért nem mehet újságosokhoz?
Mert kisebb a példányszáma, mint amennyit országosan szét lehetne szórni.


Na de ha nagyobb lenne a példányszám, akkor valószínű ez is fogyna ugyanúgy mint a többi, nem? :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #17091 Dátum: 2019. Június 19. - 12:52:06 »
Messze túlbecsülöd a nosztalgiafaktort. Az interneten szétdicsért és „mindenki” által alig várt Spawn beledöglött az újságosterjesztésbe és maradt a magánterjesztésnél. Pedig annak a trágyahalomnak sokkal nagyobb a hazai közönsége, mint bármi kommersz szuperhősösnek, ami 8 évnél öregebb. Az is kisebb csoda, hogy a Kingpint nem nyüstölik állandóan, hogy most rögtön váltson a Superiorra vagy egyenesen Spencer most futó ASM-jére, nem szeretnek lemaradni az amerikaiaktól. Szerintem a kiadót még ez a példánymennyiség is meglepte valamennyire, de engem meg az lepne meg, ha egyáltalán a környékén lenne annak, ami újságosbolti terjesztés közelébe emelné a számokat. Ezek a klasszikusok még a nagy Marvelnek is alig érik meg a teljes angol anyanyelvű piacon.

Scrapwencher

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 85
Re:OFF
« Válasz #17092 Dátum: 2019. Június 19. - 13:09:29 »
Messze túlbecsülöd a nosztalgiafaktort. Az interneten szétdicsért és „mindenki” által alig várt Spawn beledöglött az újságosterjesztésbe és maradt a magánterjesztésnél. Pedig annak a trágyahalomnak sokkal nagyobb a hazai közönsége, mint bármi kommersz szuperhősösnek, ami 8 évnél öregebb. Az is kisebb csoda, hogy a Kingpint nem nyüstölik állandóan, hogy most rögtön váltson a Superiorra vagy egyenesen Spencer most futó ASM-jére, nem szeretnek lemaradni az amerikaiaktól. Szerintem a kiadót még ez a példánymennyiség is meglepte valamennyire, de engem meg az lepne meg, ha egyáltalán a környékén lenne annak, ami újságosbolti terjesztés közelébe emelné a számokat. Ezek a klasszikusok még a nagy Marvelnek is alig érik meg a teljes angol anyanyelvű piacon.

Elhiszem hogy nem szereted Spawn karakterét, én igen, de azért egy minimális tiszteletet légy oly kedves megütni minden rajongóval szemben, mert a stílusod téged is minősít. Attól hogy minden ilyen hírnél elmondod hogy mit gondolsz róla, semmi nem fog változni, és kb. a második kijelentés után már senkit nem is fog érdekelni az ezzel kapcsolatos véleményed.
Nekem is van sok olyan hős akiket ki nem állhatok, mégsem mondom azt rájuk hogy "trágyahalom", azért legyen már egy szint ami alá nem süllyed le a szinvonal.

Visszatérve a Peter Parkeres kiadásra, sajnálom hogy nem kerülhet ki, én vettem volna, de így most már mindegy, sok lenne ez így egyszerre ha az elejétől kellene összevásárolni.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Június 19. - 13:14:32 írta Scrapwencher »

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:OFF
« Válasz #17093 Dátum: 2019. Június 19. - 15:32:21 »
Elhiszem hogy nem szereted Spawn karakterét, én igen, de azért egy minimális tiszteletet légy oly kedves megütni minden rajongóval szemben, mert a stílusod téged is minősít. Attól hogy minden ilyen hírnél elmondod hogy mit gondolsz róla, semmi nem fog változni, és kb. a második kijelentés után már senkit nem is fog érdekelni az ezzel kapcsolatos véleményed.
Nekem is van sok olyan hős akiket ki nem állhatok, mégsem mondom azt rájuk hogy "trágyahalom", azért legyen már egy szint ami alá nem süllyed le a szinvonal.

Mint mikor valaki azt írja folyton, hogy adott képregényt/könyvet borító/grafika miatt nem vesz meg vagy más karakterre mondja ugyanezeket, csak trágyahalom helyett más szót használ. :hehe: :roll:

Ez nagyon gagyi ez a borító, nem akarjátok lecserélni? Ezt így meglátom az újságosnál, szerintem ott is hagyom.
Akkor én itt engedtem el ezt a sorozatot, az első 4 nagyon frankó volt, de ez... nem is értem.
Kraven a legtúlértékeltebb karakter ever. Én már ott tartok, hogy semmit nem veszek meg amiben szerepel, mert egyszerűen idegesít a jelenléte. A Marvel gyűjtőiből is ki fogom hagyni, eddig is hagytam ki olyanokat amik nem érdekeltek.
Azért ha nagyon akarja, előszedhette volna a Sakált, Kravent, Morlunt vagy éppen csinálhatott volna egy eredetit, de csak Okira bukik.

Kravent lehetőleg soha többet, ha kérhetem, a legtúlértékeltebb karakterek egyike.  :roll:
« Utoljára szerkesztve: 2019. Június 19. - 15:35:56 írta Mike »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #17094 Dátum: 2019. Június 19. - 16:50:01 »
Elhiszem hogy nem szereted Spawn karakterét, én igen, de azért egy minimális tiszteletet légy oly kedves megütni minden rajongóval szemben, mert a stílusod téged is minősít. Attól hogy minden ilyen hírnél elmondod hogy mit gondolsz róla, semmi nem fog változni, és kb. a második kijelentés után már senkit nem is fog érdekelni az ezzel kapcsolatos véleményed.
Nekem is van sok olyan hős akiket ki nem állhatok, mégsem mondom azt rájuk hogy "trágyahalom", azért legyen már egy szint ami alá nem süllyed le a szinvonal.

A világ legtermészetesebb dolga, hogy ha hozzászól valamihez, és egyébként utálja, akkor azt is hozzáteszi, hogy utálja. Lehet, hogy téged nem érdekel a véleménye, de vajon az érdekel valakit, hogy téged mi érdekel? :D A színvonal meg még messze nem az a színvonal, amin fenn kell akadni.

Haladjunk tovább, nincs itt semmi látnivaló.

Scrapwencher

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 85
Re:OFF
« Válasz #17095 Dátum: 2019. Június 19. - 18:38:37 »
Látom kollektív összezárás van talgaby mögött, nem is vártam mást. Vajon ha egy bizonyos témában valaki mindenhez hozzá tud szólni, akkor automatikusan igaza is van? Mindez feljogosíthatja őt arra is, hogy bármilyen stílust megengedhet magának, megsértve ezzel ki tudja hány másik rajongót? Tényleg ennek kell lennie a normának, ami általatok teljesen rendben van és elfogadható? De legalább buta birka módjára vakon mentek utána, ez is valami.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #17096 Dátum: 2019. Június 19. - 19:13:28 »
Talgabynak sincs mindenben igaza!
Csak úgy 99%-ban.  ;D
This is a joke. A real practical Joke.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #17097 Dátum: 2019. Június 19. - 19:15:08 »
Látom kollektív összezárás van talgaby mögött, nem is vártam mást.

Ez nyilván személyes alapon megy, máshogy nem is lehetne.

Idézet
Vajon ha egy bizonyos témában valaki mindenhez hozzá tud szólni, akkor automatikusan igaza is van?

Ki mondta, hogy igaza van?

Idézet
Mindez feljogosíthatja őt arra is, hogy bármilyen stílust megengedhet magának, megsértve ezzel ki tudja hány másik rajongót?

Fel kéne arra jogosítania valaminek, hogy véleménye legyen? Szerintem az alap. Amelyik rajongó megsértődik azon, hogy más véleménye nem esik egybe az övével, a hibát a saját készülékében keresse.

Idézet
Tényleg ennek kell lennie a normának, ami általatok teljesen rendben van és elfogadható? De legalább buta birka módjára vakon mentek utána, ez is valami.

Nem kell, de nálunk, buta birkáknál a trágyahalom nem számít erős kifejezésnek. Biztos annak tűnne, ha ezüstkanállal, elálló kisujjal kevergetnénk a mennyei mannát, míg lágyan hümmögnek az angyalkák a háttérben. Azért nem vagyunk annyira rosszindulatúak, ha nem bírod a társaságot, esetleg kereshetsz képregénygyűjtőket a saját színvonaladon.

Talán jobb lenne ezt pl. egy hét múlva folytatni.

Scrapwencher

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 85
Re:OFF
« Válasz #17098 Dátum: 2019. Június 19. - 20:12:46 »
Idézet
Nem kell, de nálunk, buta birkáknál a trágyahalom nem számít erős kifejezésnek. Biztos annak tűnne, ha ezüstkanállal, elálló kisujjal kevergetnénk a mennyei mannát, míg lágyan hümmögnek az angyalkák a háttérben. Azért nem vagyunk annyira rosszindulatúak, ha nem bírod a társaságot, esetleg kereshetsz képregénygyűjtőket a saját színvonaladon.

Nem értetted meg sajnos, hát ez van, úgy látszik ezt is tanulni kell. El lehet ezt viccelni, persze, csak kérdés hogy a kínosan hahotázó bennfentes talgaby rajongókon kívül tényleg érdemes-e ezt így eljátszani. Lehet a továbbiakban is trágyahalomnak minősíteni mások rajongásának tárgyát, nyugodtan, ki vagyok én hogy ennek gátat szabjak, kérdés, hogy ez megéri-e az illetővel szembeni minőségbeli értékzuhanást, amit egy ilyen kijelentés után automatikusan generál maga körül. Bár ha ez a cél...
« Utoljára szerkesztve: 2019. Június 19. - 20:19:50 írta Scrapwencher »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #17099 Dátum: 2019. Június 19. - 21:04:07 »
Nem értetted meg sajnos, hát ez van, úgy látszik ezt is tanulni kell. El lehet ezt viccelni, persze, csak kérdés hogy a kínosan hahotázó bennfentes talgaby rajongókon kívül tényleg érdemes-e ezt így eljátszani.

Pontosan értem. Buta birkáztál, jóindulatból poénra vettem, holott egyáltalán nem volt vicces, és most előadod, hogy itt mindenki bánt téged. Konkrétan azért, mert van, aki nem szereti a kedvencedet.

Idézet
Lehet a továbbiakban is trágyahalomnak minősíteni mások rajongásának tárgyát, nyugodtan, ki vagyok én hogy ennek gátat szabjak, kérdés, hogy ez megéri-e az illetővel szembeni minőségbeli értékzuhanást, amit egy ilyen kijelentés után automatikusan generál maga körül. Bár ha ez a cél...

Rátapintottál a lényegre: lehet. És pont senki nem vagy, aki ennek gátat szabhat. Csak hogy világos legyen, egy példa: Kim Dzsongun talán gátat szabhatna ennek Észak-Koreában. Máshol ő sem. Komoly minőségbeli értékzuhanások vannak itt, kérem.

Térjünk vissza erre, ha lement a havibaj.