Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982095 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

monev

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 32
Re:OFF
« Válasz #17220 Dátum: 2021. Március 17. - 13:29:13 »
Ha az baromság, hogy leírom az igazat,
Nem az igazat írtad le, hanem belekötöttél abba, hogy nem pontosan és részletesen válaszoltam, hanem úgy, ahogy szerintem érthető volt. Utána pedig ezt húztad tovább. Fel se merült bennem, hogy lesz olyan, aki feltételezi, hogy amikor azt írom, hogy ép példányt küldünk, akkor azt feltételezi, hogy ott vagyok a nyomdagép végén, és egyesével ellenőrzöm az összeset. Mert még ha láttam volna a postának küldött kötegeket, akkor is beleköthettél volna, hisz a köteg közepén lévő példányokat nem láthattam. Te ezt nevezed hazugságnak. Erre írtam, hogy nem tudok rendszeresen mindenhol regényeket írni, eddig kábé mindenki megértette rajtad kívül. Szóval ezentúl sem fogok bővebben fogalmazni.
Én az igazat írtam. Először azt írtad fefeatynak, hogy ti ép példányt küldötök neki, utána vallottad be, hogy nem is ti csomagoljátok, hanem a posta, és  előfordulhat, hogy sérültet küldenek valakinek. Ezt az ellentmondást fefeaty is észrevette, de rád hagyta, lehet, hogy ő tudta, hogy nem fogod beismerni. Én nem a nyomdagépről és a kötegekről írtam, hanem a borítékba kerülő példányról.

Már 3 teljes oldalon keresztül megy ez a téma, engem a tizedéért is raktak át már off topicba, ennek már bőven ott a helye!  :nemtudom:
Amúgy nekem világos, hogy Tominak nincs minőségirányítási rendszere, nem tud/akar erre külön embert felvenni, másra koncentrál, nem felügyeli a folyamat összes mozzanatát, visszakövetni sem tudja mi történhetett, nem is célja ez, nem olyan jellegű a termék. Persze amit tud, megtesz, a saját keretein és korlátain belül. Ha biztosan tökéletes példányt akar valaki, annak személyesen kell átválogatnia a boltban. Sztem ennyi.
Senki nem várja el, hogy minőségirányítási rendszere legyen. Nem a képregények állapota a probléma, hanem az, hogy olyat írt, ami nem igaz.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Március 17. - 15:23:02 írta Sepi »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #17221 Dátum: 2021. Március 17. - 15:21:21 »
Szóval ezentúl sem fogok bővebben fogalmazni.

Nem kell bőven, elég ha pontos.

Kókuszolaj

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 100
Re:OFF
« Válasz #17222 Dátum: 2021. Március 17. - 17:14:51 »
A bibliofil ember pszichéjére leselkedő legnagyobb veszély: kényszeressé válás a kiadványok állapotát illetően. Muszáj nagyvonalúnak maradni, mielőtt a dolog átfordul a kínos kicsinyességbe.

Bukowski

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 78
Re:OFF
« Válasz #17223 Dátum: 2021. Március 17. - 21:21:38 »
Egy esztétikai szinthez való ragaszkodás szerintem nem kicsinyesség, és nem kényszeresség.

Ha úgy árulnák a kiadványokat, hogy esztétikai hibás / borítósérült, és ehhez illően csökkentve lenne az ára,
akkor mindenki el tudná dönteni, hogy ezt figyelembe véve megvásárolja-e, vagy fizet többet egy ép példányért.

Pl. a régi CsP-k második törteneteit tartalmazó kiadványoknál (egy másik kiadónál) oda van írva,
hogy "apró hiba a borítón" vagy "nagyobb hiba a borítón", ott nem is reklamál senki ilyen miatt.

(igen, tudom, a Kingpin nem 500-600 példányban adja ki a dolgait. Nem is a darabszám miatt írom, hanem a szemléletmód miatt.)

A kicsinyesség és a kényszer említése viszont annyiból jogos,  hogy ha muszáj lelkendezni, mert ha nem, akkor el leszünk tüntetve
szem elől, (megtörtént, azért ide írom, nem a PPP-topikba), akkor az egy kicsit olyan, mintha addig lenne a vélemény érdekes,
amíg nekünk tetszik, ha nem tetszik, akkor meg ne legyen már szem előtt, még a végén más is el kezdi végiggondolni, amit olvas...

A másik szövegértési képességeit megkérdőjelezni, (nem az volt a baja, hogy nem érti, az volt a baja, hogy vagy mellébeszélést lát vagy valótlan állítást) és másokra mutogatni, hogy "érdekes, ők értik!", az biztos, hogy egy kiadóvezető részéről kimeríti a kicsinyesség fogalmát...

Ettől még a Kingpin érdemei elévülhetetlenek a hazai piacon, de hogy kaine néha furcsán reagál a kritikára, az is biztos...
" Nem hibáztunk. Más hibázott. Baromságokat beszélsz. Mindenki érti, csak te nem."
Ez a Kingpin csapatának szimpatikus szokott lenni, ha ők kapják másoktól?

Ettől még szeretjük a Kingpint szerintem, de ha ezt a logikát páran furcsálljuk egy kicsit, azon azért ne tessék nagyon meglepődni...

deadbeat7

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlós
Re:OFF
« Válasz #17224 Dátum: 2021. Március 17. - 21:26:23 »
Lehet ez olyan is, hogy valaki elejt egy csomagot belőle, például, és máris a szélek gyűrődnek abban a csomagban.
Először azt írtad, hogy ép példányt küldtök, utána bevallottad, hogy előfordulhat, hogy elejti valaki és megsérül. Ezért kérdeztem, hogy miért írtad, hogy ép példányt küldtök?

Én pártatlan vagyok ebben az egészben, de szerintem kaine kezdettől fogva úgy értette, hogy ha ők küldik (webshopos vásárlás után), akkor ép példányt küldenek, a postához (is) egyből a nyomdából mennek a kötegek. (Ergo azokra a példányokra nincs ráhatásuk.)

A bibliofil ember pszichéjére leselkedő legnagyobb veszély: kényszeressé válás a kiadványok állapotát illetően. Muszáj nagyvonalúnak maradni, mielőtt a dolog átfordul a kínos kicsinyességbe.

Egyetértek. Mindazonáltal egy szép példányt is szeretnék mindből, mert gyerekkorom óta ezekre a részekre vagyok leginkább kíváncsi, és tuti át fogom nyálazni párszor őket, és úgy már nem maradnak patika állapotúak... remélem lesz piac és börze is hamarosan, ahol minden jót be lehet zsákolni egyszerre.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Március 17. - 21:35:20 írta deadbeat7 »

monev

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 32
Re:OFF
« Válasz #17225 Dátum: 2021. Március 17. - 22:07:57 »
Én pártatlan vagyok ebben az egészben, de szerintem kaine kezdettől fogva úgy értette, hogy ha ők küldik (webshopos vásárlás után), akkor ép példányt küldenek
Fefeaty előfizetője a ppp-nek, az ő sérült példányáról volt szó.

deadbeat7

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlós
Re:OFF
« Válasz #17226 Dátum: 2021. Március 17. - 23:45:15 »
Én pártatlan vagyok ebben az egészben, de szerintem kaine kezdettől fogva úgy értette, hogy ha ők küldik (webshopos vásárlás után), akkor ép példányt küldenek
Fefeaty előfizetője a ppp-nek, az ő sérült példányáról volt szó.
Tudom, és idén én is előfizettem (először életemben, pedig teljes a ppp sorom), és én is gyűröttet kaptam. Mint ahogy írtam is a vita(?) elején.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #17227 Dátum: 2021. Március 18. - 14:24:05 »
A kicsinyesség és a kényszer említése viszont annyiból jogos,  hogy ha muszáj lelkendezni, mert ha nem, akkor el leszünk tüntetve
szem elől, (megtörtént, azért ide írom, nem a PPP-topikba)
Ebben nincs igazad, olvasd vissza, hogy már páran írták, hogy rég az offban lenne a helye, kifejezetten sokáig tartottuk a helyén. Ha olvasgattál fórumokat bármikor is, akkor tudod, hogy minden nem témába vágó cucc az offba megy, épp azért, hogy ha valaki információért jön, ne kelljen átrágnia magát több oldalnyi spamen.
Idézet
de hogy kaine néha furcsán reagál a kritikára, az is biztos...
Elismerem, de hát ki nem? De akkor vagyok főleg "furcsa", amikor igazságtalannak érzem a kritikát. Vagy amikor kötekedésnek érzem.


Kókuszolaj

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 100
Re:OFF
« Válasz #17228 Dátum: 2021. Március 18. - 15:40:23 »
Érdemes lenne onnan megközelíteni a problémát, hogy a szamárfülek meg egyéb gyűrődések - illetve az azok fölötti napirendre térés, de akár a csalódottság kommunikálása is - milyen jó lehetőséget teremtenek annak bebizonyítására, hogy a képregényolvasók ma már valóban érett felnőttek.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Március 18. - 19:20:37 írta Kókuszolaj »

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #17229 Dátum: 2021. Március 18. - 18:04:02 »
szerintem ilyen példányszámoknál, és a folyamat során, hogy több kézen keresztül jut el a füzet a szerkesztéstől az olvasó polcára simán belefér ennyi hiba.
persze dühítő, ha az ember nem azt kapja amit elvár, és azt gondolom van különbség olvasó és olvasó között is.
valaki csak a történetet szeretné tudni, begyűri a táskájába és a buszon olvassa el, valaki meg ki se nyitja rögtön elzárja, kartonnal a háta mögött és teszi be a gyűjteményébe.
ilyenkor persze számít, a sérülésmentes gyűjtői értéke.

évek óta vagyok előfizető, több címre is, és nekem is volt, hogy jött sérült példányom, ami nagyon bosszantó.
persze általában kifogástalan füzeteket szoktam kapni, de ha mégis előfordul valami hiba Tomiék szó nélkül kicserélik.
azt gondolom ezzel a lehetőséggel bárki élhet, ha nem is azonnal, mert a távolság miatt nem teheti meg.

mindenkinek megvan a joga, hogy felháborodjon, de ezt lehet felnőtt emberek módjára, illő hangnemben is.

:spidey:
« Utoljára szerkesztve: 2021. Március 18. - 18:06:49 írta Kanaszta »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #17230 Dátum: 2021. Március 18. - 19:15:21 »
Elismerem, de hát ki nem? De akkor vagyok főleg "furcsa", amikor igazságtalannak érzem a kritikát. Vagy amikor kötekedésnek érzem.

Érthető. Viszont amikor a saját kiadványaidról beszélsz, akkor nem csak Tomi vagy, hanem a kiadót képviseled. Ebben a kontextusban a vásárlóid bizonyos szintű professzionalizmust várnak tőled. Érdemes energiát fektetni abba, hogy ilyenkor ne legyél "furcsa".

Tipp: Ne válaszolj rögtön. Olvasd el, és hagyd ott. Másnap vagy harmadnap olvasd el megint, és könnyebb lesz válaszolni.

Bukowski

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 78
Re:OFF
« Válasz #17231 Dátum: 2021. Március 18. - 19:56:08 »
Ebben nincs igazad, olvasd vissza, hogy már páran írták, hogy rég az offban lenne a helye, kifejezetten sokáig tartottuk a helyén.
Abból indultam ki, hogy a kiadványnak nem csak a megjelenése és a tartalma minősül témának, hanem az állapota is.
akkor vagyok főleg "furcsa", amikor igazságtalannak érzem a kritikát. Vagy amikor kötekedésnek érzem.
mindenkinek megvan a joga, hogy felháborodjon, de ezt lehet felnőtt emberek módjára, illő hangnemben is.
Szerintem itt nem volt hangvétel probléma vagy kötekedés. Furcsa volt az, hogy valaki tesz egy kategorikus kijelentést,
aztán kiderül, hogy semmi rálátása nincs az adott dologra, és amikor ezt szóvá teszik, akkor arra ugyanaz a kategorikus
kijelentés a válasz, amire már saját maga is leírta, hogy fizikai képtelenség, hogy igaz legyen, mert semmi rálátása nincs.
jó lehetőséget teremtenek annak bebizonyítására, hogy a képregényolvasók ma már valóban érett felnőttek.
Nem tartom felnőttségnek sem a belenyugvást, sem a véleménybuborék-szerű csordaszellemet, sem a kritikai attitűd majdnem teljeskörű hiányát...
minden nem témába vágó cucc az offba megy, épp azért, hogy ha valaki információért jön, ne kelljen átrágnia magát több oldalnyi spamen.
Nem tartom spamnek azt, hogy ha valakinek nem csak a képregény tartalma fontos, akkor gyakorlatilag hazárdjáték előfizetnie.
Sőt, kifejezetten lényegesnek tartom, hogy joga legyen eldöntenie, hogy a kiadvány állapota lényeges szempont-e neki, vagy nem.
Ha konkrétan információért jön, akkor meg pláne lényeges, mert nincs ráírva a PPP-re, hogy csak a webshopban vagy a boltban vegye meg...

Valószínűleg ezekben a dolgokban soha nem fogunk egyetérteni, van ilyen...  :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #17232 Dátum: 2021. Március 18. - 20:18:44 »
Pedig ez problémakezelés, és nem kifejezetten a PPP-hez tartozik, hanem általánosságban az előfizetésekre. Ja, és nem volt kategorikus kijelentés. Egy hozzászólás volt egy fórumon, nem kiadói bejelentés. Talán nem teljesen átgondolt hozzászólás, de csak egy rövid poszt és ennyi.
Viszont amikor a saját kiadványaidról beszélsz, akkor nem csak Tomi vagy, hanem a kiadót képviseled. Ebben a kontextusban a vásárlóid bizonyos szintű professzionalizmust várnak tőled. Érdemes energiát fektetni abba, hogy ilyenkor ne legyél "furcsa".
Hadd legyek már furcsa, legalább a saját fórumomon. :) Igyekszem nem az lenni, néha nem sikerül. Van ilyen.

De most már tényleg lezártam, amióta ez tart, egy teljes képregényt megszerkeszthettem vagy lefordíthattam volna, amivel sokkal előrébb kerülnénk mindannyian, mint azzal, hogy itt pingpongozunk a szavakkal.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #17233 Dátum: 2021. Március 18. - 20:51:10 »
Hadd legyek már furcsa, legalább a saját fórumomon. :) Igyekszem nem az lenni, néha nem sikerül. Van ilyen.

Olyan vagy, amilyen lenni akarsz. Csak azt tartsd észben, hogy amikor te "furcsa" vagy, akkor a Kingpin kompletten "furcsa".

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #17234 Dátum: 2021. Március 18. - 21:35:38 »
Belegondolva, hogy mekkora már a kiadó, az ennyire a főszerkesztőjével azonosítása ijesztően hatvanas évekbli Marvel utózöngéket csendít fel most bennem…

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:OFF
« Válasz #17235 Dátum: 2021. Március 18. - 21:40:28 »
Coleman és Bukowski, látom csak folytatjátok a nem megfelelő viselkedést. Ne csodálkozzatok hogy átkerült a beszélgetés ide.
Én úgy gondolom, hogy Kaine és Sepi szerintem minden tőlük telhetőt megtesznek, hogy ennek utána járjanak, és hogy ilyen ne forduljon elő. Szerintem nem hiányzik egy hazai kiadónak se, ha leálunk velük kötekedni, és ezzel is elvonni őket az érdemszerű munkától. Ez a hangnem eddig itt nem volt divat. Én már a kezdetektől itt vagyok, és én még ilyet életemben nem láttam sehol, pedig pár kiadóval tartom a kapcsolatot. Tomiék nem ezt érdemlik. Türelem, megértés, és bizalom. Csak ennyi kéne pedig.


gabo04

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 32
Re:OFF
« Válasz #17236 Dátum: 2021. Március 18. - 23:34:04 »
Sziasztok! Nem vagyok egy nagy fórumra írogató, de viszont elég sűrűn járok ide, hátha elcsipek 1-1 apró morzsát infót a jővőbeli kiadványokról. Bele-bele olvasgatok ebbe a lassan szappanopera hosszúságúra nyúló fikázásba! Kicsit már kezd uncsi lenni! Azért mert ide nem nagyon írogatok az nem jelenti hogy nem is olvasom, gyűjtöm a képregényeket. Igen, megveszek mindent ami érdekel bármely kiadótól, legyen az Szukits, Fumax, Kingpin, stb...., jelentem máshol is vannak hibás képregények, olyanok is amik a Kingpinhez képest sokkal drágábbak. Én csak egy ellen példát szeretnék mondani, amióta a kiadónál elő lehet fizetni én előfizető vagyok, ami ha jól tudom most már 10 éve + ami előtte volt + minden amit kiadnak de nem előfizethető, mind tőlük rendelem. Aki nagyon számolgatni akar kiszámolhatja az mennyi képregény! Ez időszak alatt, 1 nyomdahibás, és 1 sérült példányt kaptam amit ugy erőszakoltak be a postaládába, (a többi patika állapotú volt). De ez egyiksem a kiadó hibája volt, és mindkét esetben korrektek voltak! Szóval szeríntem posta függő, ha valami olyan állapotban megy ki, nem figyelnek, nem érdekli őket! Felénk a posta jól bánik az ilyenekkel! A bubis boríték szeríntem telitalálat, egyik nap szakadt az eső a postaládánk nyított, a boríték benne szarrá ázva, benne a legújabb Marvel +. Meg is ilyedtem, de nem ázott átt, megvédte a csomagolás! Ugyhogy hajrá  :kingpin: , köszi mindent!   

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #17237 Dátum: 2021. Március 19. - 12:02:23 »
Köszönöm, jó olvasni, hogy elégedett olvasóink is vannak.  :spidey: :spidey:

monev

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 32
Re:OFF
« Válasz #17238 Dátum: 2021. Március 19. - 13:58:02 »
Kaine, egy ötlet: először csináld meg a napi munkát, és utána fórumozz. Így nem fogja elvenni az időt a szerkesztéstől és a fordítástól.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #17239 Dátum: 2021. Március 19. - 16:59:42 »
Köszi, de a napi munkám reggel 10-től nagyjából éjfélig tart, kajaszünetekkel. Akkor szoktam fórumozni.