Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981927 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #300 Dátum: 2007. Július 18. - 20:09:05 »
Te vagy a bal szélső?  :)
Milyen zenét nyomtok? Kár, hogy a honlapon nincs belehallgatható zene. Vagy van?

Én is jártam sokat koncertekre régebben, de csak akkor, ha olyanok jöttek, akiket nem lehetett kihagyni. Magyar együttesekre nemigen mentem, egy-két kivétellel. Annak idején voltam egy Hit koncerten véletlenül, majd egy Eddán, még az első két lemez időszakában, amire belógtam a kerítés alatt. Aztán egy Hobón, majd kívülről néztem egy Rolls frakciót, sajnos lemaradtam anno a Piramisról is és a Dinamitról is (még kicsi voltam), viszont azóta voltam két Piramison is, Karthagora bármikor elmegyek ma is, de akkoriban csak a búcsúkoncertjüket csíptem el a PeCsában, Ossianon voltam páron, Pokolgépen is (szigorúan az új Pokolgépen), Lordon, P. Mobilon, végül néhány Tankcsapdán, Junkies-on és kettő Zanzibáron is (női behatásra  :hehe: ). Ja, egy Vídián, ami a legjobb volt ezek közül, de őket nem ismerhetitek sajnos. Még egy: Stress. Õk a legjobbak, voltam vagy négyszer is.
A külföldi matál zenekarok közül szinte mindegyikre kimentem, akik jöttek. Régebben mindre, újabban már nem annyira.
Iron Maiden, Kiss, Girlschool, Helloween, Gamma Ray, Scorpions, Manowar, Yngwie J. Malmsteen, Judas Priest, Udo (2x), Running Wild (2x- ebből az első fáról  ;D ), Stormwitch, Amorphis, Therion (2x), Theatre of Tragedy... biztos volt még pár.
Ebből elég gyenge volt az Yngwie, a Helloween, a Gamma Ray, az Amorphis és a Manowar.
Viszont nagyon király volt a Kiss, a Girlschool, a Judas Priest, a Running Wild és a Theatre of Tragedy.
Amit nagyon sajnálok, hogy kihagytam, az a Dio pár éve.
Amire pedig nagyon szívesen mennék, az a Ratt, Sinner, Gravestone, Grave Digger, Nightwish, Heaven's Gate...

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #301 Dátum: 2007. Július 18. - 21:08:48 »
A Queen koncin nem is voltál '86-ban(ha jól emlékszem akkor volt)?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #302 Dátum: 2007. Július 18. - 21:22:01 »
Nekem teljesen kimaradtak a koncertek az életemből. Viszont azt sajnálom, hogy túl kicsi voltam, amikor az a bizonyos Queen koncert volt, amit pepo említett. Ha lenne időképem akkor arra a koncertre visszamennék az időben. ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Punkológus

  • Fórum Tag
  • Puma
  • ***
  • Hozzászólások: 307
Re:OFF
« Válasz #303 Dátum: 2007. Július 18. - 21:25:49 »
Én meg főleg magyar koncertekre járok, de megszámolni sem tudom, hogy mennyin vettem részt. Abban biztos vagyok, hogy PICSA koncerten eddig 24-szer voltam. A többit meg nem szoktam számolni. Punk koncerteken kívül el szoktam még járni rendszeresen Hobóra, Akelára, néha-néha Kárpátiára.
Mindenkinek annyi baja van! Az annyi bajnak annyi baja van! Hogy annyi baj legyen...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #304 Dátum: 2007. Július 18. - 23:31:59 »
Azon kevesek egyike vagyok, aki sose szerette a Queent és aki nem is érti miért szeretik annyian.  :D Egyetlen számuk tetszett összesen, a Bohém rapszódia, illetve még meghallgattam a Bicikliversenyt és a We will rock you-t (bár eddig az összes feldolgozásában jobban tetszett), aztán ennyi. Tudtam róla, amikor itt voltak, de egy kicsit se akartam kimenni rá.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #305 Dátum: 2007. Július 18. - 23:39:53 »
Nekem a Queen-től azok a számok tetszenek, amik a Hegylakó filmben is benne voltak. Azok szerintem nagyon jók, sokat emeltek az amúgy sem rossz film összképén.

csorbi

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 472
  • HUMANITY IS THE ENEMY!!!!
Re:OFF
« Válasz #306 Dátum: 2007. Július 18. - 23:44:43 »
Esetleg, ha zenekarokat is említenél? :D

Szívesen emlitek, de nem hiszem h ismered őket mivel helyi zenekarok körében forgok (Várpalota)
és én nagyon szeretem őket ;D
de pl Diekt?! (www.myspace.com/direktzenekar) vagy ellenérv(ellenerv.gportal.hu) st stb :D

meg ismeertebbek (punk körökben :))fegyelmező részleg,linx,iszonyat.

nah jóh hardcore zenekarokat már nem is sorolok 8)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #307 Dátum: 2007. Július 18. - 23:48:54 »
Egy kép a szlovák Imax moziról. A ház fala teljes egészében a vászon belülről.   :D

http://spidertom.tlof.hu/kep/imax.jpg

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #308 Dátum: 2007. Július 19. - 00:16:03 »
Nem túl nagy azért már az ekkora vászon?? Mert azért az sem olyan jó, ha mindent annyira nagyban lát az ember.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #309 Dátum: 2007. Július 19. - 00:43:57 »
Hidd el nekem, állati jó! Simán belátni az egész képet, annyira jó helyek vannak benn.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #310 Dátum: 2007. Július 19. - 09:20:34 »
Én nem tudom, mi a jó a Queenben... a Hegylakó zenéje iszonyú jó tőlük, de ennyi. Bár egyik barátnőm anyja annyira odavan értük, hogy 7-8 hónapos terhesen ment a koncertjükre! :D

Várom ezt az IMAX mozit! :D Vajon mennyi lesz egy beetetőáras jegy?

Tovima

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 163
Re:OFF
« Válasz #311 Dátum: 2007. Július 19. - 10:15:12 »
Te vagy a bal szélső?  :)
Igen. :D
Milyen zenét nyomtok? Kár, hogy a honlapon nincs belehallgatható zene. Vagy van?
Egyelőre instrumentális rock (olyan Joe Satriani féle, meg ahogy jön) de keresünk jó énekest is. Zene még nincs de készül, és akkor majd letölthető is lesz.
Talán egy midi fájllal nyújthatok egy kis ízelítőt: Magányos utazók Ez egy feljátszást könnyítő izé, a hangszínek természetesen midi hangszínek(az eredeti jobb) és olyan4:20tól a gitár szólam még nincs beírva. (előtte is kimarad egy-két helyen)
De mondom, már készül egy házi demó, még egy kis idő. ;) (már csak a gitárra várunk)
"So Captain Marvel zapped in right between the eyes." Lennon-McCartney

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:OFF
« Válasz #312 Dátum: 2007. Július 19. - 13:56:33 »
Egy kép a szlovák Imax moziról. A ház fala teljes egészében a vászon belülről.   :D

http://spidertom.tlof.hu/kep/imax.jpg
HUh, hát ez nagy... :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #313 Dátum: 2007. Július 19. - 17:07:26 »
Várom ezt az IMAX mozit! :D Vajon mennyi lesz egy beetetőáras jegy?
A cikk szerint 20%-kal drágább, mint a rendes multis jegy. De gondolom ez csak a 2D-s filmekre vonatkozik, nem a 3D filmekre.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #314 Dátum: 2007. Július 19. - 18:59:17 »
Pedig Queen az alap...mindne embernek. :P

Nagyon állat ez a mozi...anyám! :o Most, azonnal elakarok menni egy ilyenbe!
De mekkora gáz, hogy a szlovákoknál előbb van, mint itt.... :(
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #315 Dátum: 2007. Július 19. - 19:25:48 »
A szlovákok jobban állnak életszínvonalilag, mint mi. Míg nekünk nem volt képregényünk 5-6 éve, ők 72 oldalasakat adtak ki szép papíron, és még a Meki is olcsóbb, mint itthon.  ;D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #316 Dátum: 2007. Július 19. - 19:28:44 »
Elég szomorú, hogy itt tartunk. :-\
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #317 Dátum: 2007. Július 19. - 19:29:45 »
Á, lesz Imax mozi, sz*rjunk bele!  :D

Punkológus

  • Fórum Tag
  • Puma
  • ***
  • Hozzászólások: 307
Re:OFF
« Válasz #318 Dátum: 2007. Július 19. - 19:31:19 »
meg ismeertebbek (punk körökben :))fegyelmező részleg,linx,iszonyat.

Na a Fegyelmező Részleget azt én is rohadtul bírom, ha erre délen játszanak, akkor elszoktam menni minden koncertjükre. Főleg 3 számért vagyok oda: 5 Pont, Nemzetközi Szolidaritás, Palesztín Sárkunyhók (kár hogy az utóbbit nem nagyon játszák mostanság). Iszonyatot meg főleg koncerteken szeretem, felvételröl nem.

És kaine, hogyhogy nem szereted a Kalapács Józsis Pokolgépet? Ritka az ilyen...
Mindenkinek annyi baja van! Az annyi bajnak annyi baja van! Hogy annyi baj legyen...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #319 Dátum: 2007. Július 19. - 19:38:50 »
Hát, szeretem, ha valaki tud énekelni.  ;) Joco bácsi pedig nem tud. Legalábbis hangja az nincs nekije. Ellenben Rudán Joe hangja az egyik legkirályabb ebben az országban. Néhány hasonlót ismerek csak, akiket még nagyon bírok hallgatni, mint a Stress énekese, Tibi bácsi, vagy az a dagadt gyerek, nem ugrik be.
Meg imádom a klasszikus heavy metált. Az új Pokolgép pedig azt kezdte nyomni 2 teljes lemezig, míg a régi az itthon halálra szeretett dallamos metált viszi, ami számomra nem az igazi.  ;)

Tovima, meghallgattam, kellemes zene, szívesen hallgatnék mást is tőletek.  :)