Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982082 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #2640 Dátum: 2008. Július 03. - 12:08:31 »
Hidd el nekem, hogy senki sem akar csezstetni kanaszta. Csak legszebb öröm a káröröm és ilyen szempontból a helyesírás egy különösen jó téma... :D Amúgy olvass jó sok könyvet, azokból javul a legjobban a helyesírásod, mert tudat alatt megjegyzed a szerkezeteket. ;)

Sepi: a rendszertan és az állatorvosi egyetem olyan messze van egymástól, mint innen az Androméda galaxis. ;) A rendszertan lényege, hogy hülye latin rendszertani kategóriák tömkelegét kell megtanulni, illetve azoknak a jellemzését és többnyira olyan taxonokét, amikre a büdös életben nem lesz szükségem... >:(

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #2641 Dátum: 2008. Július 03. - 12:10:19 »
Doki, lehet hogy mondtad már, de azért megkérdezem mégegyszer: tulajdonképpen minek is tanulsz te? Mármint milyen szakmád lesz ezzel, ha elvégzed az egyetemet?

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #2642 Dátum: 2008. Július 03. - 12:13:45 »
Igen mondtam már, itt is, a tudod hol is, de azért: biológia-történelem szakos tanár. Szóval a kisebbek vigyázznak és tisztelettel beszéljenek, mert akár még taníthatóm is őket majd 2-3 év múla... :twisted:

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #2643 Dátum: 2008. Július 03. - 12:16:13 »
Es melyik a foszakod?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #2644 Dátum: 2008. Július 03. - 12:18:01 »
Olyan már régóta nincs. Két egyenrangú szak, bár hivatalosan a TTIK-hoz tartozom, de van BTK-s indexem is... :stupid:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #2645 Dátum: 2008. Július 03. - 12:19:12 »
Kanaszta most, most, vágj vissza, vágj vissza kétszer.  :nezze:  ;D

Es melyik a foszakod?

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #2646 Dátum: 2008. Július 03. - 12:20:08 »
Ez nem ér, mert nyilván angol billentyűzetről írt, amin nincs ékezet... :hehe:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #2647 Dátum: 2008. Július 03. - 12:31:19 »
Nem lehet, biztosan angol nyelvűről ír. Már tegnap is megjegyezte valahol. ;)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #2648 Dátum: 2008. Július 03. - 12:42:33 »
Nem lehet, biztosan angol nyelvűről ír. Már tegnap is megjegyezte valahol. ;)
Igen, a HZs-n mondtam. Atallaithatnam magyarra, de zavarna, hogy mas jelek lennenek a billentyukon, mint amik a lenyomasukra megjelennek. Az elmult masfel napban egyebkent meglepoen kevesszer csereltem fel az y-t es a z-t (eddig egyet sem vettem eszre).
Idézet
Olyan már régóta nincs.
En ugy tudtam, a ketszintu rendszerben van. Nalunk szerintem ugy van, hogy 3 evig (a BSc/BA ideje alatt) foszak, aztan ket evig (az MSc/MA alatt) mellekszak. De lehet, hogy ez csak nalunk van igy.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #2649 Dátum: 2008. Július 03. - 13:01:17 »
Köszi Doki... rendben majd igyekszek és odafigyelek, hogy Sepinek semmi képpen ne okozhassak a rossz helyesírásommal örömet !!! :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 03. - 13:24:34 írta Kanaszta »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #2650 Dátum: 2008. Július 03. - 13:14:01 »
Nekem azzal okozol örömet, hogy ha helyesen írsz. Sokkal szebb így egy hsz, ha helyesen van írva.  ;)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #2651 Dátum: 2008. Július 03. - 13:25:00 »
Akkor jó  :) :sepi:

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #2652 Dátum: 2008. Július 03. - 14:18:03 »
zozi, megkérnélek, ne sértegess a Bsc-vel... :D Én még igazi jófajta régi képzéses kétszakos tanár vagyok. ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #2653 Dátum: 2008. Július 03. - 14:42:33 »
zozi, igazad van, összekevertem németül a krumplival. Hiába no, már 2 értelmes mondatot se tudnék elmondani német nyelven. :D
Kanaszta: Nem tudom mikor lesz kész, majd nyáron megpróbálok utánajárni Debrecenben, hogy hol tudnák ezt nekem szépen megcsinálni. Én sosem voltam tetoválásellenes, mindig is akartam párat...ez a pókjel meg nagyon tetszik. Inkább egy ilyen, mint egy 3d pók, olyat nem rakatnék magamra biztosan.
Amúgymeg egy jó tanács: inkább ne megsértődj, hanem köszönd meg. Hogy ilyen rosszul írsz, sokat fogsz még ezzel szívni az életben...ha mi kijavítunk neked valamit, azzal is tanulsz. ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #2654 Dátum: 2008. Július 03. - 14:51:09 »
Rendben, bár félre ne érts, nem sértődtem meg, csak rosszúl esett, de már túltettem magam rajta, ahogy ezt olvashattad is  ;) amúgy meg nem tudom hol tudnám "megszívni" ezt az életbe???, igen az a baj hogy gyorsan írok és ezért gyakran félre ütök, kihagyok betűket, de ez csak az online írásomnál van így...

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #2655 Dátum: 2008. Július 03. - 16:59:08 »
Pusztán csak az emberek miatt. manapság(jogosan) úgy gondolják az emberek, hogy aki még írni sem tud helyesen, az nem egy nagyon értelmes ember..ha elmész egy munkahelyre, és meglátják, hogy ilyen helytelenül írsz, és nem vagy valami istentelenül jó a területen, valószínű, hogy nem fognka nagyon marasztalni, keresnke valaki mást, aki eltudja végezni ugyanúgy azt a munkát és legalább helyesen is tud írni. Vagy nem kell messzire menni..érettségi, az egyetemen is elég baj, ha nagyon helytelenül írsz, van aki érzékeny rá. Egy diplomamunkáról nem is beszélve..és még sorolhatnám.
Úgyhogy majd figyelünk, javítunk neked meg jobb lesz utána az írásod.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #2656 Dátum: 2008. Július 03. - 17:11:47 »
Mondja ezt úgy, hogy ő neki is vagy négy helyesírási hibát összeszámoltam a hozzászólásában... ;D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #2657 Dátum: 2008. Július 03. - 17:23:30 »
zozi, megkérnélek, ne sértegess a Bsc-vel... :D Én még igazi jófajta régi képzéses kétszakos tanár vagyok. ;)
De akkor mire írtad ezt:
Idézetet írta: Sámson doki
Olyan már régóta nincs.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #2658 Dátum: 2008. Július 03. - 17:50:55 »
A régi rendszerben már egy ideje nincs ilyen főszak-mellékszak. Van két szak, amiből 140-140 kredit kell, meg 54 tanárképző kredit és ennyi. Erre írtam. ;)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #2659 Dátum: 2008. Július 03. - 17:58:15 »
Ok, csak én úgy értettem, hogy már egyáltalán nincs is ilyesmi. Ezt támasztotta alá a korod is (fura, idősebbnek gondoltalak), mert velem egyidős vagy, és én már BSc-ben garázdálkodom.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?