Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982201 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #2680 Dátum: 2008. Július 04. - 21:05:33 »
Így legalább szőrös a pók.  ;D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #2681 Dátum: 2008. Július 05. - 00:34:02 »
Ez is nagyon jó, köszönöm ismét. ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #2682 Dátum: 2008. Július 08. - 10:27:14 »
Srácok, tud valaki olyan progit, amivel több képet lehet egyszerre átméretezni?

pepo: az enyémre attól még igényt tartasz? ;)

----------
szerk: már találtam. :)
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 08. - 10:35:07 írta Ju »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #2683 Dátum: 2008. Július 08. - 10:34:38 »
Ju: IrfanView. Ingyenes progi, és többek között erre a funkcióra is tökéletesen jó. ;)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #2684 Dátum: 2008. Július 08. - 10:36:19 »
Köszönöm, Sepi. :) Épp most találtam valamilyen ImRe nevű progit, azzal már megy. (Imre :lol:)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #2685 Dátum: 2008. Július 08. - 10:58:50 »
Kocka-különszám Sepinek:
Tehát a tökéletes szám. Azokat a pozitív egészeket nevezzük tökéletesnek, amik osztóinak összege a szám kétszerese (vagy ha úgy tetszik, az osztóinak összege (önmagát kivéve) maga a szám *). A görögök nevezték el így, valamiért ezt tartották "tökéletesnek". A 6 ilyen (1+2+3=6), a 28 is (1+2+4+7+14=28). A következő kettő a 496 és a 8128. Utána már 33550336 jön, és a növekedés üteme folyamatosan gyorsul.
Érdekes, hogy minden 2^(n-1) * ((2^n)-1) alakú szám tökéletes, ha (2^n)-1 prím (ezek az úgynevezett Mersenne-prímek). Sőt, Euler (ő valami fantasztikus ember) bebizonyította, hogy minden páros tökéletes szám ilyen alakú.
Nem tudjuk, hogy létezik-e páratlan tökéletes szám. Valószínűleg nem. A számelmélészek már egész sok feltételt adtak rá, hogy ha létezik, akkor milyennek kell lennie, de még egyetlen számítógép sem talált ilyet.
Nem tudjuk, hogy véges vagy végtelen sok Mersenne-prím van-e, így azt sem lehet tudni, hogy véges vagy végtelen sok tökéletes szám van-e.

* Vagy úgy is mondható, hogy önmagával barátságos számpárt alkot. Vannak fura elnevezések. :)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #2686 Dátum: 2008. Július 08. - 11:01:42 »
Na, most már ezt is tudom. Ez új volt. Szép kis szülinapi ajándék, köszi, zozi.  :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #2687 Dátum: 2008. Július 08. - 11:58:09 »
Egy másik barátom is ma ünnepli a születésnapját, ő tegnap tripper gyanús lett, szóval még mindig te jártál jobban a matekkal.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #2688 Dátum: 2008. Július 08. - 14:24:22 »
Ju: Persze, nem is kérdés!
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #2689 Dátum: 2008. Július 08. - 14:33:45 »
Oké, akkor holnap befejezem. ;)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #2690 Dátum: 2008. Július 10. - 17:53:04 »
Kíváncsi voltam, vajon hány ember tölti az Ubuntu-disztribúciókat torrenten. Rákerestem isohunton. Gyakran torrentezek, de most annyira meglepődtem, hogy még azóta is keresem a leesett államat: 238264 seeder van, és ez csak az egyik változat (a második hely 174702). Én ilyet még nem láttam, a legújabb, legkeresettebb filmeknél is csak párezer szokott lenni.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #2691 Dátum: 2008. Július 10. - 18:00:22 »
Ez is mutatja, hogy milyen népszerű a windows. Meg tudom érteni...én is szándékozok áttérni a sötét oldalra, az legalább egyenesebben járható.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #2692 Dátum: 2008. Július 10. - 18:10:08 »
Ez is mutatja, hogy milyen népszerű a windows.
Ha már így szóba került a Windows. Egyik programozás tanárom belekukkantott a Window XP programsorában, és milyen meglepő tele van ilyen jellegű kommentekkel, minthogy:
"ez nem tudom mi a sz*rra jó, de ha kiveszen lefagy a progi, úgyhogy benne hagytam"
"elk*rtam, de úgyse olvassa el a főnök"
És még sokáig sorolhatnám.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #2693 Dátum: 2008. Július 10. - 18:45:55 »
Abba nem lehet csak úgy belenézni, nagyon őrzik a forráskódját. Az nem az XP lehetett, hanem a 2000. Ennek szivárgott ki egy jó nagy része.
Idézet
"ez nem tudom mi a sz*rra jó, de ha kiveszen lefagy a progi, úgyhogy benne hagytam"
Erről én is hallottam. Valami olyasmi volt, hogy egy sor elé odakommentezte egy rendszerprogramozó, hogy ez egy értelmetlen sor, de ha kiveszi, akkor indításkor az Excel X-nél korábbi verziószámú változatai lefagynak. Ezután pedig szidta az Excel programozóit.
Idézet
Ez is mutatja, hogy milyen népszerű a windows. Meg tudom érteni...
És emellett a open source közösség erejét is jól mutatja. Az azért szerintem elképesztő, mikor egy biztonsági hiba kiderül, rögtön több ezer programozó ráugrik, és nagyon rövid idő alatt ki is javítják, míg zárt forráskódú rendszereknél sokszor hónapokat kell várni erre.
Idézet
én is szándékozok áttérni a sötét oldalra, az legalább egyenesebben járható.
Voltak dolgok, amikkel nem keveset kellett szenvednem, mikor első Linuxozáskor kizárólag Ubuntut hagytam a gépemen. De aztán belejöttem, és már mindent, amit akarok, meg tudok oldani Windows nélkül is. Ha majd átálltál, és kell segítség, szólj, és megpróbálok valami okosat mondani rá.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #2694 Dátum: 2008. Július 10. - 18:57:50 »
Rendben, köszönöm. Először az új gépet kell megvennem, arra megy Linux meg win is. Lakótársam is ért hozzá(tod aki 12 évesen már programozott ;D) szóval remélem nem lesz gond. Végülis már használtam, a könyvtárban az egyetemen Linux van, d enem tudom pontosan milyen.

Idézet
És emellett a open source közösség erejét is jól mutatja. Az azért szerintem elképesztő, mikor egy biztonsági hiba kiderül, rögtön több ezer programozó ráugrik, és nagyon rövid idő alatt ki is javítják, míg zárt forráskódú rendszereknél sokszor hónapokat kell várni erre.
Valahogy így működik a firefox is nem?
Amúgy ezt a nyílt forráskódot sosem értettem igazán..ezt sem írhatja át bárki ugye? Akkor hogy van ez? Vagy vannka felügyelők?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #2695 Dátum: 2008. Július 10. - 19:24:01 »
Idézet
Amúgy ezt a nyílt forráskódot sosem értettem igazán..ezt sem írhatja át bárki ugye? Akkor hogy van ez? Vagy vannka felügyelők?
Van az úgynevezett GNU (ez furcsamód a "GNU is Not Unix" rövidítése, ennek az eredete másik történet), aminek a létrehozásáért ez a szőrmók a felelős. A GNU licenc alá bejegyzett programok szabadon terjeszthetők (akár pénzért is, ezért létezhetnek fizetős Linuxok), szabadon módosíthatók, összesen annyi a feltétel, hogy a továbbadott/módosított változatnak is GNU licenc alá kell tartoznia. A GNU mellett van még egy csomó ilyesmi licenc, de az alapelve nagyjából ugyanez mindnek.
Általában van a programoknak egy fenntartója/fenntartócsapata, ők döntik el, hogy a javasolt módosítások közül miket fognak használni. Persze bárki megteheti, hogy a saját szájíze szerint átírja a programot, aztán közkinccsé teszi, csak ha nem túl ismert, kérdés, hogy ki fogja használni (ha akarod, átírhatod a Linux-kernelt, de ki használná?).
A Firefox a GNU licenc alá (is) tartozik, rá is érvényesek a fentiek. De mögötte áll egy nagy cég, a Mozilla, és a fejlesztésében mindenféle üzleti szempontok is közrejátszanak, amiket nem ismerek, de őszintén szólva nem is érdekelnek.


És egy idevágó xkcd (a GPL ugyanaz, mint a GNU):
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 10. - 19:30:21 írta zozi56 »
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #2696 Dátum: 2008. Július 10. - 20:16:59 »
Aham kapizsgálom nagyjából. ;)

Akkor ez kb olyan mint az online genetikai adatbázisok. :)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #2697 Dátum: 2008. Július 11. - 13:04:34 »
Abba nem lehet csak úgy belenézni, nagyon őrzik a forráskódját. Az nem az XP lehetett, hanem a 2000.
Köszi a javítást, valóban igazad van.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #2698 Dátum: 2008. Július 11. - 17:04:19 »
Nem biztos hogy ezt itt kell bejelentenem, de úgy érzem mégis :D nah megérkeztem a kenutúráról... lehet örülni vagy sírni de itt vagyok és tovább rontom a levegőt :D ( jó ötlet ez a képméretezés Sepi, köszi)

Áthelyezve a Fórum topikból - Sepi
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 11. - 17:13:53 írta Sepi »

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #2699 Dátum: 2008. Július 12. - 01:06:15 »
Holnap reggel elutazom egy hétre, nem leszek netközelben. Ha valaki valamilyen iszonyatosan, borzalmasan, hihetetlenül, halaszthatatlanul fontos dologban akar velem beszélni, az túrja fel a számom WiW-en.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?