Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981954 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #3180 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 19:12:35 »
Idézet
Amúgy tényleg csak kíváncsiságból, Hogyan csináljátok ezeket a honosításokat?

holdlovag, kérdésedre ide válaszolok, hogy ne offoljuk halálea a főoldalas topikot: nagyon egyszerűen. az ember leül, lefordítja a szöveget (nem árt hozzá némi angoltudás... ;D), amit bepötyög a Word-be. Ezt elküldöm Sepinek vagy beiglinek vagy éppen recsinek, vagy BuB-nak, attól függően, hogy épp mit fordítok, akik szépen belehelyezik ezt a bubikba PhotShoppal. Kb. ennyi. ;) (persze ott vannak a talgaby fajták is, akik már rögtön a PhotoShopba írják be a honosítások egy részét ;))

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #3181 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 19:14:02 »
Aha, nem is tűnik nehéznek.
És az angol képregényeket, amiket lefordítotok, honnan szeditek?

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #3182 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 19:18:58 »
Ki honna. Főleg netről. (nyílvános fórumon nem mondok oldalcímeket). De persze, van olyan is, ami megvan eredetiben. Én pl most rendeltem pár Supergirl képregényt az USA-ból, pont azért, mert munkaeszköznek tekintem. De ugyan így vagyok a Hulkkokkal és a DeFalco-s F4-ekkel is. ;) Pl. van pár olyan honosítás most a Hulk vol3-ból a Hzs-n, amit vagy én scanneltem vagy Sepi. ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #3183 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 19:19:56 »
Áh, látom már doki megelőzött.  :D
Azért nem olyan egyszerű ez, mint amilyennek így elsőre hangzik. Hiszen a fordítás nem egyszerű, némelyik képregényben vannak olyan szövegek, amiket nagyon nehéz átültetni magyarba. A beíráshoz pedig igencsak szügségeltetik némi PhotoShop tudás, hiszen rengeteget kell retusálni, hogy képminőség feljavításáról már ne is beszéljek. Ezek rengeteg időt, és tudást igényelnek.
Angol képregényeket pedig már mondtam neked, privátban, hogy honnan szerezzük be.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #3184 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 19:21:34 »
Idézet
A beíráshoz pedig igencsak szügségeltetik némi PhotoShop tudás, hiszen rengeteget kell retusálni, hogy képminőség feljavításáról már ne is beszéljek. Ezek rengeteg időt, és tudást igényelnek.

Hát ezt bizony én is tanusíthatom! Én is most próbálkozok a beírással, de van még mit tanulnom. :D

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #3185 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 19:22:19 »
Köszi a felvilágosításokat. :D
Harmadik óta, tehát négy éve kezdtem a suliban angolt tanulni, úgyhogy egyelőre maradok a magyar nyelvű képregényeknél.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 13. - 19:25:03 írta Holdlovag »

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #3186 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 19:30:04 »
Bocsi, hogy ezt új hsz - be írom, de így jobb.
Én vagyok az egyetlen a fórumról az aktív tagok közül, akivel még nem találkoztatok személyesen?

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #3187 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 19:31:29 »
Nem hiszem. Én speciel még sokmindenkivel nem találkoztam személyesen. ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #3188 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 19:34:10 »
Amit a doki elsőre leírt, az kb. fedi is azt, amit az átlag olvasók hisznek a honosítás folyamatáról (és csodálkoznak nagy szermekkel, hogy miért nem csinálunk zérónapos honosításokat tucatszámra). Ennek szokott a vége pár olyan honosítás lenni, ami a... nos, vmilyen oldalon/oldalakon van (ebbe nem akarok belemenni, mert aztán jön az a bizonyos világfaló DC-hubhuszár, és közli velem, hogy én is egy olyan elitista, sznob honosító vagyok, aki folyton lehordja féltékenységből a kezdő nemzedéket). Bár az elv természetesen igaz, de se a fordítás, se a beírás (vagy a kettő összevont verziója) nem olyan könnyű, mint elsőre tűnik. Ráadásul elég folyamatjellegű, szvsz kevés olyan honosító van, akit ne kerülgetne a szívszélhűdés, amikor pár év után meglátja a saját első munkáit...

kieg.: Részemről is marha sok emberrel nem találkoztam még személyesen. Sőt, ahogy hallom, egy jó darabig a hátam mögött eléggé városi mítoszként is kezeltek. ;D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #3189 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 19:34:38 »
Idézet
Én speciel még sokmindenkivel nem találkoztam személyesen.
Én szerintem már csak kettőtökkel nem. :headscratch:

szerk.: Eh, belerondít itt talgaby a beszélgetésbe. :) A felső mondat Dokira és Lovagra vonatkozik.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 13. - 19:36:24 írta zozi56 »
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #3190 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 19:36:35 »
zozi, a börzén úgyis találkozunk, mert viszem neked a Pókembert.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #3191 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 19:37:27 »
Idézet
Sőt, ahogy hallom, egy jó darabig a hátam mögött eléggé városi mítoszként is kezeltek.

Szegeden tutira. ezt tanusíthatom... ;D

Idézet
Ráadásul elég folyamatjellegű, szvsz kevés olyan honosító van, akit ne kerülgetne a szívszélhűdés, amikor pár év után meglátja a saját első munkáit...

Hehe...ez is igaz. Én sem véletelenül nem olvasgatom az első honosításaimat... :roll:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #3192 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 20:05:17 »
Hm, én mondjuk anblokk... (a gépemen is a beírásaimon kívül egyedül a Marvels van meg) most is inkább csak a véletlen műve volt, hogy felfedeztem, nitro kicsit szabadon garázdálkodott az egyikben. :)
És igen, Szegeden sejtettem, és azt is, hogy ki miatt. :lol:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #3193 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 21:52:30 »
Elsőre az ember a kedvencét akarja honosítani, úgyhogy később ennek nem örül, hogy pont azt választotta.  ;D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #3194 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 22:45:04 »
Ez tényleg vicces volt, met még a k.neten is volt szó róla úgy emlékszem, hogy ez a talgaby srác fórumozik egy csomót, olyn képregényes tudása van, hogy ész megáll, és honosít is, de egy darabig nem látta senki... :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #3195 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 09:19:28 »
Talgaby mindenhol nagy mítosz volt. És mekkora hír volt, amikor kaine először találkozott vele börzén! ;D

Uh, az első pár beírásomat inkább elkerülöm. :D A későbbiek viszont szerintem elég jók lettek, csak a címoldalakkal szívtam sokat.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #3196 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 09:24:24 »
Uh, az első pár beírásomat inkább elkerülöm. :D A későbbiek viszont szerintem elég jók lettek, csak a címoldalakkal szívtam sokat.
Szerintem ezzel mindenki így van. Ebben a "szakmában" ez így megy.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 14. - 09:27:18 írta Sepi »

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #3197 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 09:43:28 »
Ebben a "szakmában" ez így megy.
Na igen. :) A kedvenc képregényeimet vagy nem én csináltam, vagy már később, úgyhogy azok jobban néznek ki. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #3198 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 11:15:17 »
Én se kedvenccel kezdtem. Az első honosításom, amit teljes egészében magam kezdtem el, talán a Rogue v3 volt (jelentkezzen, akit ez meglep ;D). Meg talán a Red Sonják, de ott inkább benne volt Gabe keze is. Egyébként az addigi 60-70 fordítás mind megbízás volt.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #3199 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 11:27:57 »
Ben azt üzeni, hogy a gépe menthetetlenül tönkrement. Most szabin van, nem tud a munkahelyéről sem netezni. Két héten belül új gépet fog venni.

Izé, hülyeségeket beszélek, az igazság az, hogy Sepi már Bent is bannolta.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?