Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982043 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #3280 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 22:13:59 »
Kimaradsz a jóból. :( Én egyiket sem vetem meg (bár tegnap sikerült olyan sört innom, aminek olyan íze volt, mintha egyszer már feldolgoztam volna), de az abszolút favoritom a száraz vörösbor.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #3281 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 22:19:50 »
Sose értettem mitől lesz egy bor száraz pedig nagyapámnak szőlője volt haláláig és termelt a kisöreg rendesen. Meg olyan páleszt főzött hogy a szomszédja még most is annak a nyomorékja.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #3282 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 22:23:30 »
Sose értettem mitől lesz egy bor száraz pedig nagyapámnak szőlője volt haláláig és termelt a kisöreg rendesen.
Alacsonyabb lesz a cukortartalma, de fogalmam sincs, mitől. Majd Sepi felhomályosít, remélem. :)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #3283 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 22:35:51 »
Jó, de te még fiatal vagy, ezt betudjuk egy fiatalos botlásnak. ;D
;D Így van, majd kinövöd.  ;D
Beszéljünk valami jobb témáról... A sört vagy a bort szeretitek jobban/utáljátok kevésbé?
Nehéz különbséget tennem. Sört életemben egyszer ittam meg, amikor 15 voltam és a Balatonon nyaraltam haverokkal. Akkor ittam pár üveg Balatoni Világost, de azóta se, egyszerűen nem ízlik. Bort ugyanott ittam, rá egy évre, boroskóla formájában, de már aznap rájöttem, hogy sokkal finomabb, ha a bort kihagyom belőle.  ;D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #3284 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 22:41:31 »
Nehéz különbséget tennem. Sört életemben egyszer ittam meg, amikor 15 voltam és a Balatonon nyaraltam haverokkal. Akkor ittam pár üveg Balatoni Világost, de azóta se, egyszerűen nem ízlik. Bort ugyanott ittam, rá egy évre, boroskóla formájában, de már aznap rájöttem, hogy sokkal finomabb, ha a bort kihagyom belőle.  ;D
Hát így tényleg nehéz különbséget tenni. :lol:
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #3285 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 07:41:07 »
Én sört nem iszok. Még egyszer az egyik középiskolai bulin iszonyatosan berugtam tőle (részletek valahol a HZs "Ivott már valaki fényt topikjában"), azóta nem tudom meginni, sőt legtöbbször már az illatától is rosszul vagyok. De azon kívül szinte minden mást megiszom, bár utóbbi időben nagyon ritkán iszom, utoljára a születésnapomon ittam, előtte meg talán a börzén). Bort szoktam iszogatni, de azt sem túl sűrűn, viszont az abszolút kedvenceim a Jager, a Vodka-narancs, Bacardi-kóla, stb.  :D Hmm, már meg is szomjaztam.  ;D

Alacsonyabb lesz a cukortartalma, de fogalmam sincs, mitől. Majd Sepi felhomályosít, remélem. :)
Igen a bor édes vagy száraz mivoltát a hozzáadott cukor határozza meg, pontosabban, hogy az érlelés során mennyi cukor marad vissza. Ha nem marad vissza cukor az érlelés után a borban, vagy csak nagyon kevés marad vissza, akkor száraz a bor, ha pedig több cukor marad vissza, akkor a bor édes. De egyébként attól még, hogy egy bort valóban édesnek vagy száraznak érzünk, függ attól is, hogy mennyire savas. Ha nagyon savas, akkor hiába édes a bor, nem érezni annak. Egyik haverom apja csinál állandóan savas bort, neki nagy kedvence, de én egy-két pohárnál többet csak úgy tudok meginni belőle, ha higitom valamivel, mert annyira savanyú.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #3286 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 09:14:38 »
Hát ahogy látom már alkoholista sem leszek.  :D Az egyetlen alkoholos tartalmú ital amit le tudok gyűrni az a csokilikőr a Bailey's. Még amikor palacsintát készítek azzal keverem össze a kakaóport. Hmmm. Ma palacsintát sütök. Hmmm.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #3287 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 09:45:15 »
jaj ne égesstetek már... a végén elterjed a képregény fanok nem tudnak inni.  8) :hehe:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #3288 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 09:47:39 »
Az alkoholról jut eszembe, Pepo hova lett?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #3289 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 09:50:45 »
Fejti a mustot.  ;D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #3290 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 09:53:13 »
Remélem hoz kóstolót a fórumra mert azt szeretem a borral ellentétben. ;D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #3291 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 09:57:28 »
Idézet
jaj ne égesstetek már... a végén elterjed a képregény fanok nem tudnak inni.
Bizonyítsuk be, hogy nem így van, a következő börzére négykézláb megyünk, jó? :)
Idézet
Az alkoholról jut eszembe, Pepo hova lett?
Azt hiszem, erre nem kell válaszolnom. :lol: Hát Sepi bannolta!
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #3292 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 10:04:41 »
Idézet
Az alkoholról jut eszembe, Pepo hova lett?
Azt hiszem, erre nem kell válaszolnom. :lol: Hát Sepi bannolta!
Már vártam ki fogja elsütni.  ;D

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #3293 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 10:11:28 »
én is utálom a sört, és ahogy itt olvasgatom a többi hozzászólást attól nem is kell tartani, hogy képregényes találkozón sör lesz a favorit pia. :)
Ellenben bor, vodka, pálinka, jöhet... tisztán vagy keverve az már mindegy. likörök, rumok, cherry brandy... édesen sokkal jobb minden. :)
a legnagyobb teljesítményem a vót, hogy eccer egy estébe nyúló kerti partin betermeltem majdnem egy teljes liter vodkát egyedül. ha jól emlékszem royal-t de ködös 1-2 dolog onnan :headscratch:
This is a joke. A real practical Joke.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #3294 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 10:36:12 »
Na akkor, csakhogy megmentsem a mundér becsületét: én abszolút sör párti vagyok! Na persze a bort sem vetem meg, de az a különböző ünnepi alkalmakra jó, egy-egy üveggel az ebédhez. Ellenben a sört megiszom bármikor, bármihez (na most tudnék mesélni, hogy mit ne keverjetek a sörrel, mert reggel csúnya dolog lesz belőle a WC-n... :roll:), főleg, ha az jófajta Arany Ászok! Na meg persze a meccs nézéshez, amúgy is elengedhetetlen a sör! A borból meg van itthon jófajta hazai is, mert apám termeszt szőlőt, ő fröccs párti. :D

Idézet
Idézet beszúrása
Fejti a mustot. 
Azt még biztos nem,m mert még nem volt szüret. :D

Amúgy rövid italok közül nem vetem meg a házi páleszt (különösen, ha az jófajta barack...hú apám, ott áll lent a két hiordó cefre az udvaron... :D), viszont nagyon nem szeretem a vodkát. azon kívül szinte mindent megiszok, nem vagyok válogatós! :D

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:OFF
« Válasz #3295 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 10:49:30 »
Bort még csak kólával ittam, sört már jóval többször. A likpröket is nagyon szeretem. De a kedvencem a kóser szilva, de azt sajnos csak egyszer ittam.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #3296 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 11:35:12 »
A lakóhelyem közvetlen környezetében van vagy 5 kocsma 2 km körzeten belül, de a legnépszerűbb itt van tőlem 50 méternyire. Van mellette egy árok, amelyet a legtöbb falusi csak úgy hív "Álmodó Gödör". Ugyanis aki kidolgozta magát alkohol fronton a kricsmiben, kifelé jövet vagy belerókázik vagy belefekszik, nem ritkán mindkettőt megteszi.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #3297 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 11:51:13 »
Én se a sört se a bort nem szeretem. ;D ;)

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #3298 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 11:52:45 »
Minden alkohol jöhet ami "A" betűvel kezdődik.  :twisted: :hehe:

Vagyis kb ezek: "A" bor, "A"sör , "A" pálinka és"A"többi   :lol:

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #3299 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 11:53:30 »
Én se a sört se a bort nem szeretem. ;D ;)
Hát ezt nem csodálom, ráérsz még vele. ;)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?