Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982314 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #540 Dátum: 2007. Augusztus 21. - 17:17:07 »
De ez a Süsü csak a pesti villamosokon van? pár napja szerencsére Debrecenben nem hallottam...
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #541 Dátum: 2007. Augusztus 21. - 17:38:08 »
Szerintem csak a pestieken, illetve ott is csak a 4-6-on hallottam.

Idézet
Kiváncsi lennék, Bodrogi mennyit kaphatott ezért.
Igen, én is gondoltam erre... valszleg eleget. :twisted:

Tovima

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 163
Re:OFF
« Válasz #542 Dátum: 2007. Augusztus 21. - 17:50:06 »
Én még azóta nem jártam Pesten, de tesómat idegesíti.
Milyen alapon szólítja fel a fiatalokat, akik ugyanannyit fizettek a jegyért, mint az idősek (mondjuk lehet, hogy mindkettőnek ingyenes) hogy adják már át a helyet. Ez olyan, mintha a néni egy kisgyereknek "de jól néz ki az a fagyi amit most vettél 300 Ftért, add már ide nekem, mert én idős vagyok, és gyorsabban felmelegszik a szám" vagy valami hasonló.

Mondjuk ha terhes nő , vagy anyuka, az nehezebben kapaszkodik, neki mondjuk át lehet adni. Meg persze néhány idősebbnek is, de ők úgyis azt mondják (90%ban): Köszönöm a kedvességét, fiatalember, de a következőnél leszállok.
"So Captain Marvel zapped in right between the eyes." Lennon-McCartney

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #543 Dátum: 2007. Augusztus 21. - 19:27:20 »
Hát ez érdekes dolog valóban. Én szívesen adom át az ülőhelyemet, ha egy idős, nénike le akarna ülni és látszik rajta, hogy eléggé kivan már szegényke. Ezzel nincs is semmi baj...de 4 évig buszoztam minden nap be Mátészalkára és haza. És kegyetlen módon idegesített, hogy tömve volt a busz és olyan fáradtak voltunk mi is, hogy alig éltünk...de azért azt kellett hallgatni egyik másik nőtől, hogy ezek a mai fiatalok, hol van már a régi tisztelet, hogy miért nem állunk fel, nekünk bírni kell a strapát...stb. :drying:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #544 Dátum: 2007. Augusztus 21. - 21:13:04 »
Mondjuk ha terhes nő , vagy anyuka, az nehezebben kapaszkodik, neki mondjuk át lehet adni. Meg persze néhány idősebbnek is, de ők úgyis azt mondják (90%ban): Köszönöm a kedvességét, fiatalember, de a következőnél leszállok.
Érdekes, én valamiért mindig csak pofátlanul nyomorgó nyanyákkal találkozom, akik szinte még az állóhelyet is sajnálják az embertől. És ha le akarnak űlni azt úgy jelzik, hogy 1 centire leállnak tőlem, és hozzámdörgölik a redvás szatyrukat, és ha ennek ellenére nem mozdulok, akkor jön az okfejtés a mai fiatalságól.
És érdekes módon ez mindig egy 10-óra betontörössel és sittcipeléssel eltöltött nap után történik meg (könnyű fizikai munka a MÛISZ-nél).

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #545 Dátum: 2007. Augusztus 21. - 21:35:48 »
Idézet
És ha le akarnak űlni azt úgy jelzik, hogy 1 centire leállnak tőlem, és hozzámdörgölik a redvás szatyrukat, és ha ennek ellenére nem mozdulok, akkor jön az okfejtés a mai fiatalságól.
És érdekes módon ez mindig egy 10-óra betontörössel és sittcipeléssel eltöltött nap után történik meg (könnyű fizikai munka a MÛISZ-nél).
Pont erről az ismerős érzésről beszéltem. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #546 Dátum: 2007. Augusztus 21. - 21:41:40 »
Hát, ezek a mai fiatalok...  :roll: :lol:
Egyébként annyi volt a megfejtés, hogy a kánikulában csinálták ezt először, és az tényleg tény, hogy  anagyon fiatalok és a nagyon idősek piszok rosszul bírják az extrém meleget (kivéve amikor már 80 fokban is bebugyolálják magukat, annyira fáznak, de azok már nem a villamossal fognak törődni...).

Punkológus

  • Fórum Tag
  • Puma
  • ***
  • Hozzászólások: 307
Re:OFF
« Válasz #547 Dátum: 2007. Augusztus 21. - 22:07:51 »
Ezekre az idős és tiszteletre méltó idő emberekre van egy nagyon találó kifejezés: Szado-szenilis Csatanyugdíjasok, ez az a faj mely nagyon hirtelen tudja felkapni a járókeretét és egy rögbi játékost megszégyenítő lökéshullámmal tud a buszig sprintelni...

Egyébként hallotátok már az urban legend-et az öregasszonyról és a jegesmedve nemiszervéröl? :D
Mindenkinek annyi baja van! Az annyi bajnak annyi baja van! Hogy annyi baj legyen...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #548 Dátum: 2007. Augusztus 21. - 22:23:27 »
Én láttam olyan öregasszonyt villamoson, aki belerúgott a fiatalba- jól bokán rúgta! Különben már régen is így volt, amikor még villamosoztam: ha sikerült leülniük, addig a pillanatig ültek, amíg a megállójukhoz nem értek, és az ajtó ki nem nyílt, majd akkor ezerrel felállás, és a legnagyobb tömegen utat fúrva félrelökdösés mindenkit, hogy elérjen az ajtóig.
Visszafelé detto: menni nem tud, állni túl öreg, de amikor fel kell szállni a villára, gyorsabban fut, mint bárki, hogy az ülőhelyhez érjen.  ;D
A nyomulós öregasszonyoknak sose adtam át a helyem én se. Sokkal szívesebben, akik csak álltak nyugodtan, vagy inkább idős bácsiknak, azok sosem voltak szemtelenek. A terhes anyuka és kisgyerekes persze alap.  ;)

Süsü??  :lol:

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #549 Dátum: 2007. Augusztus 21. - 23:30:46 »
Süsü??  :lol:
Lehet, hogy jobb, ha kihagyod. :lol:
Múltkor szerencsém volt elvillamosozni a Petőfi hídtól a Nyugatiig, és csak háromszor botlottam Süsübe... :twisted:  Ezt nem kívánom senkinek. :lol:

Amúgy arra gondoltam, hogy a mai kiskölyköknek mond-e valamit az, hogy Süsü, vagy már nem is ismerik? Mert úgy sok értelme van egy "hírességet :D" használni, ha nem ismerik. :P

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #550 Dátum: 2007. Augusztus 21. - 23:53:03 »
Igen, tényleg, alighanem azt se tudják kicsoda.

Tovima

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 163
Re:OFF
« Válasz #551 Dátum: 2007. Augusztus 22. - 08:14:50 »
Ebben van valami, de azt is lenyomják minden évben.  ;D

Én mondjuk fiatalon (olyan 18-20 éve) rengetegszer meghallgattam bakelitről
És a szomszédban lakik egy most tíz éves srác, amikor olyan fiatalabb volt (~4 éves), akkor tönkremenésig nézte a Süsüt videókazettán, minden évben újra fel kellett venniük! (még nem volt DVDjük :D)
Óvodásoknak szerintem kötelező darab. És ha ez így megy tovább, akkor ők biztos tudni fogják.
"So Captain Marvel zapped in right between the eyes." Lennon-McCartney

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #552 Dátum: 2007. Augusztus 22. - 12:38:25 »
Áá azért csak tudják ki az a Süsü...szerintem.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #553 Dátum: 2007. Augusztus 22. - 17:26:52 »
Honnan ? A Nickelodeonon, meg a Jetixen nincs ilyesmi.
Õk már a Metallicat se tudják mi, nem hogy Süsüt.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #554 Dátum: 2007. Augusztus 22. - 20:15:57 »
Hát elég szomorú. ha nekem egyszer gyerekem lesz, tuti, hgy a régi mesékkel kezdem majd nála...
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #555 Dátum: 2007. Augusztus 22. - 21:41:59 »
A bátyám is azokat nézeti a lányával, tetszik is neki.  :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #556 Dátum: 2007. Augusztus 22. - 22:04:56 »
Én is szivesen játszanám majd nekik, csak már rongyosra hallgattam gyerekkoromban a süsü bakelit lemezeket. :D

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #557 Dátum: 2007. Augusztus 23. - 08:19:37 »
Idézet
A Nickelodeonon, meg a Jetixen nincs ilyesmi.
Én is ezért gondoltam utána...

Idézet
csak már rongyosra hallgattam gyerekkoromban a süsü bakelit lemezeket
Ugyan, majd letöltöd dc-ről. ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #558 Dátum: 2007. Augusztus 23. - 09:54:25 »
Vagy csak viszed őket a 4-es, 6-oson, vagy a volvó buszokon, és ott hallgathatnak bőven Süsüt. :lol:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #559 Dátum: 2007. Augusztus 27. - 22:10:28 »
Egy érdekes kis cikk a mai metro újságból:

Kirby

Azért nagy szó, hogy egy napilap ilyen dolgokat is jegyez. :)