Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982061 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #4460 Dátum: 2008. December 19. - 20:28:15 »
RIP.

Hátha már mindenki beszámol az eredményeiről: én kiváltottam a biokémia vizsgámat 96%-kal, az élettant meg 92%-kal. De rengeteget tanultam érte, azért sincs időm fórumozni. Plusz én se tudom mikor olvastam képregényt utoljára, még a börzés Kingpin kötetekig se jutottam el....és arra is rájöttem, hogy ilyen szempontból rossz szakot választottam, a jó logikámnak kevés hasznát veszem itt. aki nem egy okos, de nagyon sokat tanul az is megél itt bőven. Annyi előnyöm van mondjuk az évfolyam 70%-val szemben, hogy jobban átlátom az összefüggéseket a bonyolultabb biológiai folyamatokban.
Ja és egy blama is bekerült: meghívott az egyetem egy tehetségkutató programra, ahová az évfolyam felső legjobb 10%-át hívják meg, tesztet kell írni és az alapján választanak ki pár embert, akik ha szépen végigtapossák az utat, akár egyetemi oktatókká, dékánnná meg ilyesmivé válhatnak. Na nem is ez a lényeg, hanem az, hogy én az első mondatig olvastam a levelet, mert félre olvastam..azt hittem terhességgondozó programra hívnak meg, valami általános hülyeség az egész, nem pedig intelligencia teszt. ;D

Amúgy erős a gyanúm, hogy zozi személyében egy zsenit ismerhetünk...ahhoz képest, hoyg szerinted nem volt nehéz, 10 perc alatt megcsináltad....pedig másfél óra van rá...

Doki: Grat, de nem fura egy kicsit, hogy már ilyen korán vizsgátok van? Na mindegy. Amit még akartam kérdezni, hogy milyen szinten veszitek a molbioszt?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #4461 Dátum: 2008. December 19. - 20:49:12 »
Áhh, zozi csak egy pen drájvon becsempészte az egészet, fölmásolta, aztán gyorsan föltette a kezét, hogy -Tantóbácsi, tantó báácsi, készvagyok!
és aztán kisétállt mint aki jól végezte dolgát. :)
This is a joke. A real practical Joke.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #4462 Dátum: 2008. December 19. - 21:13:44 »
Amúgy erős a gyanúm, hogy zozi személyében egy zsenit ismerhetünk...ahhoz képest, hoyg szerinted nem volt nehéz, 10 perc alatt megcsináltad....pedig másfél óra van rá...
Ja, akkora zseni vagyok, hogy hazajöttem egy hétre vidékre, és Pesten hagytam a laptopom adapterét, így egy hétig semmi érdemlegeset nem tudok csinálni a tanuláson és basszusgitározáson kívül (se képregényt olvasni, se fordítani, se programozni, se Linuxot buzerálni, se honlapot szerkeszteni)...

Idézet
Áhh, zozi csak egy pen drájvon becsempészte az egészet, fölmásolta, aztán gyorsan föltette a kezét, hogy -Tantóbácsi, tantó báácsi, készvagyok!
és aztán kisétállt mint aki jól végezte dolgát.
Hopsz, lebuktam. :-[
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #4463 Dátum: 2008. December 19. - 21:20:07 »
Ja, akkora zseni vagyok, hogy hazajöttem egy hétre vidékre, és Pesten hagytam a laptopom adapterét
Tehát már a "szórakozott professzor" szinten jársz.  ;D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #4464 Dátum: 2008. December 19. - 21:20:15 »
Amúgy erős a gyanúm, hogy zozi személyében egy zsenit ismerhetünk...ahhoz képest, hoyg szerinted nem volt nehéz, 10 perc alatt megcsináltad....pedig másfél óra van rá...
Ja, akkora zseni vagyok, hogy hazajöttem egy hétre vidékre, és Pesten hagytam a laptopom adapterét, így egy hétig semmi érdemlegeset nem tudok csinálni a tanuláson és basszusgitározáson kívül (se képregényt olvasni, se fordítani, se programozni, se Linuxot buzerálni, se honlapot szerkeszteni)...

A legtöbb zseni szétszórt és szórakozott. Újabb bizonyíték arra, hogy zseni vagy.  ;)

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #4465 Dátum: 2008. December 19. - 21:22:04 »
Idézet
Doki: Grat, de nem fura egy kicsit, hogy már ilyen korán vizsgátok van? Na mindegy. Amit még akartam kérdezni, hogy milyen szinten veszitek a molbioszt?
Nem, mert nekünk már szeptember első hetében suli volt, cserébe viszont volt másfél hetes ősziszünetünk! :D A molbit? Mélyen! Nagyon mélyen! Két féléves tárgy, az első félév az általános dolog, a második félévben meg már pl a félév fele a daganatok keletkezésének molekuláris biológiai alapjairól szól. Egyébként a bukásban most csak az volt a ciki, hogy én tanszékükön szakdolgozom, bár a biokémiás részlegen, de akkor is a tanszékvezető tartja az előadást... :roll: (a vizsga elején a phd-s még meg is jegyezte, hogy aki a tanszéken szakdolgozik, az plusz kérdést is kap. Persze csak poénból. :D)

Amúgy meg hétfőn összehasonlító élettan (értsd: orvosi élattan és azért szóltak, hogy mellé olvassuk el az 1990-ben kiadott Összehasonlító élettan biológusoknak könyvet is... :drying:), amiből még nem tudom mi lesz. Most is inkább Titánokat honosítok, ahelyett, hogy tanulnék. Ej, nem lesz ez így jó... :roll:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #4466 Dátum: 2008. December 20. - 01:04:26 »
Én imádtam tavaly a molbioszt. De még a bikém is elmegy, legalábbis most az anyagcserét vettók, következő félévben lesz kompletten a szernek biokémiája.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #4467 Dátum: 2008. December 20. - 07:34:27 »
Na, anyagcserém az nekem is van, meg bikém is van, néha az úton is szoktam vele tekerni.  :hehe:
This is a joke. A real practical Joke.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #4468 Dátum: 2008. December 20. - 09:13:05 »
A biokémiát én is szeretem, nem véletlenül abból szakdolgozom. ;) De amint látom, nem voltál éppen csúcsformában az üzenet írásakor. :D (legalább is az elírásokból ítélve)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #4469 Dátum: 2008. December 20. - 12:18:09 »
Nem, folyamatosan 5-6 órákat aludtam az anat, szövettan demo miatt.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #4470 Dátum: 2008. December 22. - 11:07:22 »
Na, most jövök az Összehasonlító élettan vizsgáról és meg lett hármassal! :oh: És csak pepo kedvéért a tételek:

-lebontás és felszívódás a tápcsatornában, a lipidek és a szénhidrátok lebontása és felszívása
-a szervezet folyadékterei, ezek meghatározása és a homeosztázis fogalma

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #4471 Dátum: 2008. December 22. - 14:07:02 »
Huh, még jó, hogy képeket nem linkeltél hozzá.  :hehe:

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #4472 Dátum: 2008. December 22. - 14:29:10 »
Azt majd Ben. :)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #4473 Dátum: 2008. December 22. - 15:25:55 »
http://www.mkk.szie.hu/dep/aeet/tanweb/termelet/acsere/acs/text_acs.htm
: 2008. December 22. - 14:51:12
Itthon van a húgom.
Pár napra jött a karácsony miatt, de holnap már megy is vissza Győrbe. Megkaptam tőle az ajándékokat. 3 mangát.
 - Star Trek - Shinsei Shinsei
 - Star Trek - Kakan ni Shinkou
 - A Biblia Manga (ami dupla kib*szás, mert ateista vagyok)
Qrva sz*rul érzem magam. :drying:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #4474 Dátum: 2008. December 22. - 15:27:48 »
 :lol:
Mégis mi mással tudna meglepni, szinte az összes képregény megvan már neked ami kell.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #4475 Dátum: 2008. December 22. - 15:28:09 »
Heh, írásban elég nehéz kifejezni, hogy én most mennyire felröhögtem. :hehe:
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #4476 Dátum: 2008. December 22. - 15:29:17 »
Na zozi, és ezt most képzeld el kb negyed órával ezelőtt, egy könyvtárban... ;D (nekem akkor mesélte Ben)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:OFF
« Válasz #4477 Dátum: 2008. December 22. - 15:30:06 »
Tudja a húgod, hogy utálod a mangákat és hogy ateista vagy? ;)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #4478 Dátum: 2008. December 22. - 15:31:07 »
Igen. Elég gyakran hangoztatom.
Furcsa, de ő sem örült annak, amit tőlem kapott.  :headscratch:

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:OFF
« Válasz #4479 Dátum: 2008. December 22. - 15:45:52 »
Mégis mit? Seprűt, vasvillát, guillotine-t? ;D