Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982266 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #4700 Dátum: 2009. Január 20. - 11:24:01 »
Hehe, kifogtam a lejátszómon. Rájöttem, hogy ha szétszedem teljesen, majd egy csipesszel bekapcsolom, akkor használható. :) Annyi a szépséghibája a dolognak, hogy útközben nem tudom kikapcsolni, illetve egy félig becsavart csavar tartja távol a széteséstől.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #4701 Dátum: 2009. Január 20. - 11:38:30 »
Zozi, te kész vagy. ;D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #4702 Dátum: 2009. Január 20. - 11:39:49 »
Szerintem vidd el szervizbe. Azért egy gombot megtudnak csinálni fillérekért, nem fognak leakasztani rólad több ezer forintot érte.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #4703 Dátum: 2009. Január 20. - 11:45:51 »
El fogom vinni előbb-utóbb, csak nem tudom, hová lehet, mert nincsenek nálam a papírjai. Addig viszont az egyik biológuslánytól kapott csipesz is szerves tartozéka. ;D
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #4704 Dátum: 2009. Január 20. - 17:39:59 »
Folytatás a titkos háború topikból:

Majd próbáld ki a marvel szerepjátékot, ahol a képességek így vagy úgy de fejlődhetnek. Ez a világ úgy van megcsinálva.
A való világban is fejlesztheti az ember az intelligenciáját, fejlesztheti az erejét, fejlesztheti a futó képességét, a rúdugró képességét, az úszó képességét, egy mesterlövész fejlesztheti a célzó képességét. vannak bizonyos határok... a normális embereknél, de fejleszthetik. De a szuperembereknél és a szuperképességeknél nincsenek határok. Õnáluk a szuperképességek ugyanúgy fejlődnek mint egy átlag embernél a megtanulható adottságok, amiket minél többet használ, minél többet foglalkozik vele, minél jobban belemélyed, annál jobban fogja használni. Nincs itt semmi hiba, csak te be akarod skatulyázni azt, ami egy képregény világában történik. Igen, benne van a génjeiben egy képesség, de az hogy milyen erős az a képesség az nincs benne a génjeiben. Rengeteg körülménytől függ, hogy milyen erővel képesek használni a mutánsok a képességeiket, de elvi szinten a legtöbb elmehet olyan erőszintig hogy kontinenseket meg bolygókat lennének képesek megváltoztatni. az egyetlen akadály ami miatt nem teszik az az elme. az emberi agy, a képzelőerő, ami korlátozza, hogy elszabaduljon a képességük. Ezt hogy sok dologtól függ arra értem, hogy mindegyik mutánsnak, más korszakában jönnek elő a képességei. Valakinek már kisgyerek korában, egy-egy stressz hatására (ők lesznek mindig az erősebb mutánsok), meg vannak olyanok is, akiknek még pubertás korában sem aktiválódnak a képességei. De a lényeg hogy mindegyikben több erő rejlik, mint amit használ.
Ott van pl küklopsz, akinek a szemsugara egy végtelen energiaforrás. Az egyetlen dolog, ami a használatát ilyenné teszi, az "kapcsoló" az agyában. Õ nem így született, hogy folyamatosan jött a sugár a szeméből.
This is a joke. A real practical Joke.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #4705 Dátum: 2009. Január 20. - 19:33:10 »
Pepo, az a gond, hogy te már orvosi szemmel olvasod a képregényeket. Próbálj meg elvonatkoztatni az ilyen apróságoktól, mert ezzel csak az élményt rontod el. ;)

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:OFF
« Válasz #4706 Dátum: 2009. Január 20. - 19:46:25 »
Több mint egy órája fejeződött be a félévi gitárvizsgám, úgyhogy most már túl vagyok rajta. A kövi az évvégi, addig még van fél évem... :)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #4707 Dátum: 2009. Január 21. - 00:25:36 »
Jó, nincs kedvem ebbe belemenni már. Én ltalában meggyőzhető ember vagyok, elfogadom mások véleményét, ha egy kicsi igazságot is látok benne, illetve elismerem, ha nem nekem volt igazam, de ezt most nem tudom elfogadni. Szerintem ez egy nagy marhaság, már bocsánat. Dehát különbözően gondolkozunk.

Sepi: ez nem orvosi szemmle nézés. Amiket mondtam az csak tény. Szerintem ez a fejlesztgetős dolog csak írói fantazmagória, elviekben nem lehetséges a dolog, csak az írók használják, mert lehetőséggel vannak benne. Kb olyan tény ez is, mint az, hogy ha elejtel egy tárgyat és van gravitáció, az leesik.

Még egy dolog azért:
Idézet
A való világban is fejlesztheti az ember az intelligenciáját, fejlesztheti az erejét, fejlesztheti a futó képességét, a rúdugró képességét, az úszó képességét, egy mesterlövész fejlesztheti a célzó képességét. vannak bizonyos határok... a normális embereknél, de fejleszthetik. De a szuperembereknél és a szuperképességeknél nincsenek határok.
Ezt nagyon nem lehet összekeverni a képességekkel. Ha fejleszted az intelligenciád, akkor az azt jelenti, hogy egyre jobban aknázod ki az idegrendszeredben rejlő lehetőségeidet, amik már fiatal korban kialakultak, véglegesen.  a fejlődés nem úgy fog neked végbemenni, hogy azért leszel okosabb, mert ha sokat tanulsz osztódnak az agysejtjeid, hanem egyre közelebb kerülsz a határhoz. A többit, amit felsoroltál, meg mind egyszerű biológia...többet fut, többet ugrik rúdon, nagyobb lesz az izomzata, erősebb lesz stb. Fejleszti a célzóképességét...úgy fejleszti, hogy egyre jobban kiaknázza azt az idegrendszeri  képességet, ami genetikailag benne van.
Ugyanígy van a szuperhősöknél is...maximum úgy fejlesztheti magát, hogy egyre jobban elér a képessége felső határáig. Így lehetséges valóban, de ez mint mondtam kiaknázás inkább. amikor manifesztálódik a képessége, ugyanakkora erővel bír hivatalosan, mint 10 évvel később, csak gyakorlatban nem. Önmagában a képessége nem lesz erősebb, csak többet fog kihasználni belőle. Az oylan mutánsoknál, ahol mondjuk az a képessége, hogy az izmai háromszor erősebbek, mint a normál emberé, valóban fejleszhető az ereje, de akkor sem a képessége fejlődik. A képessége csupán annyi, hogy izmai háromszor erősebbek az embernél.
viszont az olyan mutánsoknál, akinke olyan a képessége, hogy arra nincsen semmilyen idegrendzsrei, esetleg még hormonális hatás sem, mint pl Rozsi regenerálódó képessége, csinálhat ő bármit, nem fog gyorsabban gyógyulni.

Na, részemről lezártnak tekintem a dolgot. ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #4708 Dátum: 2009. Január 21. - 08:15:05 »
Sepi: ez nem orvosi szemmle nézés. Amiket mondtam az csak tény. Szerintem ez a fejlesztgetős dolog csak írói fantazmagória, elviekben nem lehetséges a dolog, csak az írók használják, mert lehetőséggel vannak benne. Kb olyan tény ez is, mint az, hogy ha elejtel egy tárgyat és van gravitáció, az leesik.

Jóvan, zárd le a témát részedről, de ebben nincs igazad, mert pont hogy elviekben lehetséges a dolog. És az egész képregényvilág csak elvi dolgokon alapul.
This is a joke. A real practical Joke.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #4709 Dátum: 2009. Január 21. - 08:21:39 »
Én is peo-val értek egyett ebben a témában.
Ha Rozsi gyógyulása egy fejleszthető képesség, akkor te is tudod fejleszteni a magadét? ;)
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 21. - 08:36:04 írta Todd »

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #4710 Dátum: 2009. Január 21. - 08:35:00 »
Igen, tudom. :)
Egyébként én azt próbáltam szemléltetni, hogy rózsónak a regenerálódó képessége sokkal jobb lett az idők folyamán. Simán észrevehető az, hogy a régi sztorikban volt az, hogy kisebb sérülések miatt is néha többet kellett gyógyulni, mostmeg már nekimegy mindennek, semmilyen sérülés nem számít. Azért régebben, a 80as évek beli sztorikban még leterítették, ha frontálisan belement egy sortűzbe.
És nem azt írtam, hogy fejleszthető, hanem azt, hogy jobb lett. Tudatosan nem tudja fejleszteni a regenerálódást, ez tény, ilyet nem is állítottam.
Más részről meg, ne keverj össze egy marvel karakterrel. :)
Peace!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 21. - 08:38:40 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #4711 Dátum: 2009. Január 21. - 08:36:33 »
Na, akkor tudod te, hogy mit tartunk mi hülyeségnek. ;D
Csak már én is belezavarodtam egy kicsit.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #4712 Dátum: 2009. Január 21. - 08:38:45 »
Pepo, én értem amit a te mondasz, és tudom hogy igazad is van. Csak azt nem vagy képes elfogadni, hogy mi most nem a való életről beszélünk, hanem egy kitalált univerzumról, ahol szuperhősök rohangálnak. És ha tényleg ennyire ki vagy borulva az ilyen dolgokon akkor nem értem, hogy miért olvasol képregényeket.
A képregényekben ezek a tények (bármekkora hülyeségek is) és nem azok amiket te mondasz. Ezért mondtam, hogyha így állsz hozzá egy képregényhez, akkor csak az élvezetét rontod el, mert csak a hibákat keresed benne. Én is milliónyi hibát ki tudnék szúrni, hogy ez nem így van, stb, de mégsem teszem, mert akkor onnantól felesleges lenne képregényt olvasnom.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #4713 Dátum: 2009. Január 21. - 08:30:04 »
Ja, így van. Sepinek van igaza. Nem a hibákat kell keresni, hanem a magyarázatokat.
This is a joke. A real practical Joke.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #4714 Dátum: 2009. Január 21. - 09:30:58 »
Nagyjából egyetértek pepoval, de én úgy fogalmaznék, hogy a képességed csak egy lehetőség, ami benned van. Aztán az fejlődik, hogy mennyire tudod használni.

A másik oldala ennek, hogy az írók nyilván egyre nagyszabásúbb sztorikat akarnak írni, ezért néha elmennek a hülyeség felé. Erre Rozsomák tökjó példa, hogy vele mit meg nem csinálnak. Gyakorlatilag elpusztíthatatlan lett, és szerintem így már nem érdekes, max látványos.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #4715 Dátum: 2009. Január 21. - 13:02:43 »
Épp a wikit böngésztem, mikor megakadt valamin a szemem: tegnap valaki létrehozott egy szócikket a Kingpin kiadóról, amit azóta is lelkesen bővítget.

szerk.: Azóta belekontárkodtam én is egy picit. :)
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 21. - 13:08:19 írta zozi56 »
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #4716 Dátum: 2009. Január 21. - 13:10:06 »
Igen, de azért Kaine sem 1999 óta van jelen a hazai képregénykiadásban. Mert szerintem ezt onnantól kellene számolni, mikor elkezdte átvenni a levelezési rovatot a Semicnél.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #4717 Dátum: 2009. Január 21. - 13:11:07 »
Meg majd lehet, hogy más is bele fog kontárkodni. Szerintem Kaine nem 99-óta aktív részese a hazai képregényes életnek, hanem régebb óta.
This is a joke. A real practical Joke.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #4718 Dátum: 2009. Január 21. - 13:11:56 »
A laptörténet szerint az eddig leírtakat Mmyin78 követte el.  ???

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #4719 Dátum: 2009. Január 21. - 13:13:40 »
Persze, ilyenek előfordulnak, még csak tegnap született a szócikk. A levelezési rovat vezetését mikor vette át?

Idézet
A laptörténet szerint az eddig leírtakat Mmyin78 követte el.
Meg én is picit. ;D Egyébként tényleg ő írta az egészet.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?