Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982201 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #4900 Dátum: 2009. Február 04. - 15:47:01 »
Amúgy régi, visszatérő rémálmom, hogy megvakulok.  :o
Lehet hogy túl sok Fenegyerek képregényt olvastál. :lol:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #4901 Dátum: 2009. Február 04. - 15:57:52 »
Nem egészen ez az oka  :) ez a rémálmom valószínűleg egy pici gyermekkori traumámra vezethető vissza, de az nem publikus.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #4902 Dátum: 2009. Február 04. - 16:50:20 »
Ugyan, mi az, amit még nem tudunk rólad?  :hehe:

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:OFF
« Válasz #4903 Dátum: 2009. Február 04. - 17:19:03 »
Igen Ben, kaine jól mondja, teregesd ki ezen a fórumon nyugodtan minden szennyesed... :hehe:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #4904 Dátum: 2009. Február 04. - 17:20:14 »
Azért az egyhetes alsógatyádat nem kell kiteregetni.  ;)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #4905 Dátum: 2009. Február 04. - 17:27:14 »
Végülis igazatok van, már oly mindegy. 4 hónapos voltam, amikor kiderült, hogy asztmám van. Mivel a kari vénáim nem bírták el a rendszeres diaphylin injekciózást, a piciny kobakomon lévő erekbe is kaptam injekciókat. Apám a mai napig sírva meséli, hogy anyámmal zokogva fogtak le, amíg a doki beadta a dózist.
Ez a tű fóbia azóta is megvan nálam. Ahogy a bökő közelít a fejem felé.
Az emberi tudatalatti, és az elfojtott emlékek remek példája.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #4906 Dátum: 2009. Február 04. - 17:29:33 »
Hm, érdekes, én sohasem kaptam injekción keresztül hörgőtágítót.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #4907 Dátum: 2009. Február 04. - 17:32:40 »
Akkor öregem ritka nagy mázlista vagy. Tudom jól, hogy te is asztmás vagy (remélem már csak voltál). Neked spray-t adtak?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #4908 Dátum: 2009. Február 04. - 17:37:20 »
Igen, én Salbutamolt nyomtam.  :)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #4909 Dátum: 2009. Február 04. - 17:35:35 »
Nem annak volt hajlakk íze?  :headscratch: Én főleg talleum-ot és brychnail-t kaptam.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #4910 Dátum: 2009. Február 04. - 17:51:31 »
Nem hinném. Nekem semmi bajom nem volt az ízével. Szerintem sokkal jobb volt, mint a Talleum.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #4911 Dátum: 2009. Február 04. - 18:48:36 »
Nekem is szúrták már meg szívták is a fülem, nem volt kellemes érzés , de szerintem nem olyan engetrengető fájdalom, volt már sokkal rosszabb, a gézcsík a fülbewn utánna sokkal kellemetlenebb volt. Igaz nem volt sokáig benn, mert már aznap kihúztam annyira zavart, csak visszamenni nem akart, és a következő dokilátogatásnál meg is kaptam a lecseszést , hogy miért húztam ki, persze jutalomul egy újjabb méteres gézcsíkot kaptama  fülembe. :)
Érdekes én is asztmás vagyok, kiskoromban az asztmám miatt bennfogtak a kórházba vagy egy hónapra, de csak annyira emlékszem, hogy rossza volt a kaja, amikor elaludtam volna, akkor vittek belélegezni valamiszutykot és mire végeztünk reggel lett, meg a szobatársaim (akik már idősebbek voltak) szörnyűlködésére a képregényeim láttán. Asszem Az X-Men 8. számán akadtak ki rendesen,nekem meg akkor az volt a kedvencem. :)
Szörnyű látni amikor egy kisgyerek fejében tű van, emlékszem öcsém kiskorában egy betegség miatt infúziót kapott, de a karjába nem köthették, így a fejébe kapta.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #4912 Dátum: 2009. Február 04. - 18:58:52 »
Én nem vagyok asztmás szerencsére. Nekem talán egyetlenegyszer volt tű a fejemben, mikor 12.-ben szétrepedt a fejbőröm, és összevarrták. Elég fura megoldással, mert a gézt (vagy mit... azt a fehér szövetet) hozzávarrták a fejemhez, hogy ne essen le... :stupid:
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #4913 Dátum: 2009. Február 04. - 19:17:53 »
a gézt (vagy mit... azt a fehér szövetet) hozzávarrták a fejemhez, hogy ne essen le... :stupid:
:lol: Akkor biztos te voltál a Gézengúz.  ;D

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #4914 Dátum: 2009. Február 04. - 20:36:44 »
emlékszem öcsém kiskorában egy betegség miatt infúziót kapott, de a karjába nem köthették, így a fejébe kapta.

 :scared: Fejébe infúziót?  :o
This is a joke. A real practical Joke.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #4915 Dátum: 2009. Február 04. - 20:41:55 »
Eléggé gyakori módszer, de leginkább csak nagyon kis gyerekeknél alkalmazzák.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #4916 Dátum: 2009. Február 04. - 20:46:29 »
Én tudnék mesélni srácok, mivel dolgoztam 4 hónapot gyermekkórházban. Láttam nem egy pici kölyköt, akiknek a fejébe volt szúrva a tű, azon meg a cső. A legrosszabb az volt, amikor egy kiskölyök (olyan 4-5 éves lehetett) nagyon félt a szúrástól (később megértettem, miért), és már az első tű közeledtével hatalmas hisztit vert le. Lefogták, akkor kiderült, miért: egyszerűen nem jött vér belőle sehol (mintát akartak venni laborhoz). Valami 20 helyre szúrták be a tűt, mire végül a bokájánál lévő érből kijött valami, de szúrtak a halántéka fölöttre is. Szegény kölyök.
Asztma: volt egy lánytanítványom, aki asztmás volt, de kinőtte. Hosszú évek óta semmi baja nem volt, amikor egy edzőtábor a Tiszán volt, és ott előjött neki valami 15 évesen újra. És maradt is, mert még 1 évvel később is egy versenyen úgy elfáradt, hogy utána alig kapott levegőt, orvosoknak kellett kezelniük, annyira sajnáltam szegényt, hogy majdnem elsírtam magam.  :'(

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #4917 Dátum: 2009. Február 04. - 20:43:11 »
Ezért kerülöm a kórházakat, mint vámpír a keresztet. Olyanok mint egy középkori kínzókamra. Akkor mentem csak be, amikor eltört valamim.
This is a joke. A real practical Joke.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #4918 Dátum: 2009. Február 04. - 21:08:59 »
Ez nem feltétlenül a kórházak vagy az orvosok, ápolók hibája. Hanem maga a szituáció az, amitől az ember a falakat áttörve menekülne minél messzebbre.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #4919 Dátum: 2009. Február 05. - 00:08:27 »
Jah. Én inkább meg minél gyakrabban járok be, csak hogy megelőzzek valami problémát, már az elején. A mandulámat sem kellett volna feltétlenül kivetetni, de én úgy voltam vele, hogy minek halogassam, egyszer úgyis eljtu odáig, és minél idősebb vagy annál rosszabb.

Az meg hogy megszúrnak tűvel és fáj, tényleg nem az orvosok hibája. Persze egyik-másik doki elég durva, azoktól én is félek.
Amúgy annak a kisgyereknek azért nem jött vér egyik vénájából sem, mert olyan vékonyak, meg gyengék voltak az erei a bőr alatt, hogy egyszerűen a tű nem bele, hanem simán átment rajtuk...amikor a kórházban voltam a nyáron gyakorlaton, volt kén középkorú hölgy, pont egy szobában, infúziókúrát kaptak és olyan gyengék voltak az ereik, hogy még a tapasztalt nővér is megszúrta 4-szer, 5-ször, mire működőképes vénát talált. Rólam nem is beszélve, én kilencedjére tudtam eltalálni. :D De rendesek voltak, mert engedték, hogy kísérletezzünk velük.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"