Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982081 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #4920 Dátum: 2009. Február 05. - 09:17:48 »
Ilyen vénás problemáim nekem sosem voltak, belőlem úgy fojt mindig a vér, mint a fene, a gyakorló nővérkék álma lehettem.

Viszont a korházakról (és orvosokról) eléggé rossz tapasztalataim vannak, csak a legvégső esetben megyek orvoshoz. Legutobb is bementem amiatt, mert az egyik szemem úgy bedagadt egy rovar csípéstől, mint a Rocky Balboáé meccs után.
Elküldtek minden sz*rra (még röntgen felvételt is kaptam a koponyámról), ott rohadtam egy napig, végül hazamehettem azzal, hogy borogassam, és ha nem múlik jöjjek vissza. Idáig még nem is volt gond, de utánna egy olyan hányos hasmenős dolog jött rám, hogy vagy 2 hétig nem bírtam enni (pedig nagyon igyekeztem kerülni a korházi jelenlévőket, de úgy néz ki, nem sikerült eléggé).
Persze az első pár nap után ezzel is elmentem orvoshoz, aki erre se tudott mit mondani, és ekkor az lett kiadva parancsnak, hogy majd ha lázam lesz, akkor jőjjek vissza.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #4921 Dátum: 2009. Február 05. - 09:29:48 »
Én az asztmám miatt gyerekkoromban rengeteget voltam szanatóriumban. És ott ugyebár sokszor vesznek az embertől vért, így nagy tapasztalatom volt már benne, de talán igazából csak egyszer volt olyan, hogy vagy háromszor-négyszer is megszúrtak mire jött vér a vénámból. Igaz, az olyan eset volt, hogy reggel-délben-este vettek tőlem vért, és asszem az esti adagnál mondta már azt a szervezetem, hogy elég lesz már, és alig akart jönni vér a kezemből.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #4922 Dátum: 2009. Február 05. - 10:48:36 »
A kórházas történetektől én is rosszul vagyok, az egész szituáció, hogy embereket szúrkálnak, csövek lógnak ki belőlük, közben fehér ruhás emberek ellenőrzik őket... elég jó horrort lehetne írni belőle...
A tűktől meg nagyon kis korom óta parázom, mert egy bizarr dolog, hogy belémszúrnak valamit.

és ekkor az lett kiadva parancsnak, hogy majd ha lázam lesz, akkor jőjjek vissza.
Nekem is ez az általános tapasztalatom. Megfázásnál, influenzánál mindig elmondják ugyanazt, amit magamtól is tudnék. Bevallom, én csak akkor megyek orvoshoz, ha igazolás kell arról, hogy beteg voltam. De a megfázás és torokgyulladás a legdurvább, ami lenni szokott, azt meg kikúrálom c-vitaminnal, aspirinnel, esetleg algopyrinnel.

A mandulámat sem kellett volna feltétlenül kivetetni, de én úgy voltam vele, hogy minek halogassam, egyszer úgyis eljtu odáig, és minél idősebb vagy annál rosszabb.
Szerintem ez emberfüggő. Én örülök, hogy nem vetettem ki, mert tizenéves koromban gyakran beteg voltam, és még mindig jobb, ha a mandulád gyullad be, mintha mondjuk a füled.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #4923 Dátum: 2009. Február 05. - 10:54:35 »
Idézet
Viszont a korházakról (és orvosokról) eléggé rossz tapasztalataim vannak, csak a legvégső esetben megyek orvoshoz. Legutobb is bementem amiatt, mert az egyik szemem úgy bedagadt egy rovar csípéstől, mint a Rocky Balboáé meccs után.
Elküldtek minden sz*rra (még röntgen felvételt is kaptam a koponyámról), ott rohadtam egy napig, végül hazamehettem azzal, hogy borogassam, és ha nem múlik jöjjek vissza. Idáig még nem is volt gond, de utánna egy olyan hányos hasmenős dolog jött rám, hogy vagy 2 hétig nem bírtam enni (pedig nagyon igyekeztem kerülni a korházi jelenlévőket, de úgy néz ki, nem sikerült eléggé).
Persze az első pár nap után ezzel is elmentem orvoshoz, aki erre se tudott mit mondani, és ekkor az lett kiadva parancsnak, hogy majd ha lázam lesz, akkor jőjjek vissza.
Most nem hazafelé beszélek, de ilyenkor nem mindig az orvos a tökfej. Eleve, nem árt tudnia, hogy pontosan milyen rovar csípett meg, vagy mire vagy allergiás. Persze, elküld az áltaános kivizsgálásokra, aztán ott ha nem talál semmi komolyat, akkor eléggé elkönyvelheti úgy, hogy nem lesz ennek a csípésnek komoly következménye, megoldja a szervezeted magától, nem kell vele foglalkozni.

A hasmenésnek is lehet jó sokféle oka, ha megy a hasad nem fogja mondnai neked a doki, hogy tuti, hogy ettől van, mert kész. persze kapcsolatba hozhatta a rovarcsípéssel, de mivel nem tudja konkrétan milyen méreganyagot hazsnál a rovar, és ennélfogva mire válaszolt a gasztrointesztinális rendszered ilyen allergiás tünettel(a hasmenés tulajdonképpeb a bélrendszer öntisztító mechanizmusa), így megint ott vagyunk, hogy látatlanban hiába minden szaktudás, nem fog tudni neked semmi egetrengető okosságot mondani. Elküldhetne komolyabb kivizsgálásra, meg allergiaszűrésre, de az akár két hét is lehetne, és egyrészt ha már 2 napi tortútán így ki van akadva a beteg, azt tuti nem vállalná be, másrészt, ha vérképből, illetve az általános vizsgálómódszerek alapján nem néz ki semmi rendkívülit, akkor úgy gondolja, hogy mire vége lenne ennek a kivizsgálásnak, már a hasmenés is a múlté lesz. :roll:

Én kötelezővé tenném a középiskolákban az egészségügyi tantárgy bevezetését, kárára nem válna senkinek. Másrészt meg akkor nem gondolkozna úgy a beteg, hogy bizony ezek az orvosok nem tudnak semmit, mert nem tudják kapásból megmondani, miért fáj a hasam.Persze ez egy erősen sarkított eset, de bőven van rá példa szerintem az egézségügyben.
Idézet
Szerintem ez emberfüggő. Én örülök, hogy nem vetettem ki, mert tizenéves koromban gyakran beteg voltam, és még mindig jobb, ha a mandulád gyullad be, mintha mondjuk a füled.
Hol itt az összefüggés?
a mandulád ha bajban van, bármilyen betegséged lesz a fej-nyaki régiódban, be fog gyulladni valószínűleg. Ráadásul ha a füled begyullad, akkor elmúlik, a mandula viszont nem játék, mert a kórós garatmandula kiváló táptalajt nyújt a különböző baktériumoknak, és bár ritka eset, de eléggé komoly bakteriális fertőzések kiindulópontja lehet. Felnőtteknek ezért is szokták kivenni, mert már főként nem nyirokszövetből áll, hanem kötőszövetből, a funkcióját már csak részben látja el, viszont a baciknak príma tele lehet.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #4924 Dátum: 2009. Február 05. - 11:00:29 »
ilyen vénás sztorit én is hallottam, kezdő nővérke akart vért venni valakitől, és beleszúrt egy bivalyérbe... aztán meg ment mindenfelé a kenőanyag, befestette vele a szobát.
This is a joke. A real practical Joke.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #4925 Dátum: 2009. Február 05. - 11:19:25 »
akkor úgy gondolja, hogy mire vége lenne ennek a kivizsgálásnak, már a hasmenés is a múlté lesz. :roll:
Igen, ez teljesen rendben is van.

Idézet
Én kötelezővé tenném a középiskolákban az egészségügyi tantárgy bevezetését, kárára nem válna senkinek.
Ezzel egyetértek, nagyon ráférne az emberekre, hogy legalább halvány képük legyen erről.

Idézet
Hol itt az összefüggés?
Amennyire én tudom, a mandula egyfajta védővonal, vagyis felfogja a betegséget, mielőtt az komolyabb szervekre menne. Persze abban az esetben, ha már nem elég hatékony és csak bacitenyészet, akkor persze, hogy jobb, ha kiveszik. Azt akartam mondani, hogy szerintem ok nélkül nem kell kivenni.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #4926 Dátum: 2009. Február 05. - 12:43:13 »
Ok nélkül nem is, persze. Ok nélkül nem is szokták. Nekem már nem nagyon működött, inkább kötőszövetes volt azt mondta a doki, úgyhoyg veszíteni nem vesztettem vele, csak nyertem.

A mandula meg a felszíni hámszövet alatti nyiroktüsző csoportosulás, ahol a nyiroksejtek, b és t limfocyták osztódnak, és elpusztítják a szervezetet ért baktérium, vírus, vagy egyéb antigén támadást. De ez nem azt jelenti, hogy vagy a mandulád lesz begyulladva, vagy a füled. Amikor a fej-nyak régió egy bizonyos szakasza "bajban van", akkor a mandulák is megduzzadnak az intenzív sejtosztódás miatt, csak ha nem olyan súlyos a fertőzés, akkor nem veszed észre. De attól még ez tény. Szóval a fülgyulladás, meg mandulagyulladás nem két különálló esemény, hanem a mandula mindig jön a füllel, garattal, vagy akármivel, csak ha szerencséd van nem olyan súlyos, hogy észrevedd és észlelhető tüneteket okozzon. ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #4927 Dátum: 2009. Február 05. - 12:55:59 »
Oké, akkor elavult volt az infóm. ;)

Ok nélkül nem is szokták.
Többnyire nem, de én már találkoztam olyan orvossal, akinek hobbija volt a mandulaműtét. ;D Amikor megkérdeztem, engem miért akar műteni, valami olyat mondott, hogy "miért ne?". :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #4928 Dátum: 2009. Február 05. - 13:39:19 »
A hasmenésnek is lehet jó sokféle oka, ha megy a hasad nem fogja mondnai neked a doki, hogy tuti, hogy ettől van, mert kész. persze kapcsolatba hozhatta a rovarcsípéssel...
Igazábol nem hinném, hogy az kapcsolatban lenne a rovarcsípéssel, mivel akkor az már szinte teljesen elmúlt. Vagyis visszamentem egy hét mulva (ahogy mondták), akkorra már a szemhéjjam is visszanyerte gyári méretét, és másnap reggel meg beindult a fosóparéjj. Szóval én inkább arra tippelek, hogy a korházban szedtem azt össze valamelyik hugyszagú nénitöl, vagy a többi ott rendszeresen társadalmi életet élő vendégtől.
Persze abban igazad van, hogy ez mind nem az orvos hibája, de a konkluzió mégiscsak az, hogy bemegyek egy bajjal a dokihoz, és kijövök egy még súlyosabbal.
A kórházas történetektől én is rosszul vagyok, az egész szituáció, hogy embereket szúrkálnak, csövek lógnak ki belőlük, közben fehér ruhás emberek ellenőrzik őket... elég jó horrort lehetne írni belőle...
Meg is irták már nem is egyszer.
Ott van rögtön az általam, és Kaine álal is körülrajongott Silent Hill széria.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #4929 Dátum: 2009. Február 05. - 13:38:01 »
Ilyen vénás problemáim nekem sosem voltak, belőlem úgy fojt mindig a vér, mint a fene, a gyakorló nővérkék álma lehettem.
Ja, rám is azt mondták, hogy akár az ajtóból is beletalálnának a vénámba.  ;D

Sajnos az én tapasztalatom is az, hogy az orvosok nagy része csak tapogatódzik. Kezdő kung-fus koromban még elég gyakran sérültem meg, és mindig elmentem vele a sebészetre. Legkevesebb 10-15 alkalomról van szó, de mindig így zajlott: menjek röntgenre. Megröngenezték, ha nincs eltörve, borogassam. Jobb esetben kenegessem. Egy idő után ezt már magamtól is meg tudtam tenni, nem kellett hozzá fél napot sorba állni.  ;)
Soha, egyszer sem történt más. Egyetlen egyszer volt eltörve valamim (a lábfejem, mert gödörbe léptem), akkor persze azonnal gipszbe akarták tenni.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #4930 Dátum: 2009. Február 05. - 14:00:17 »
Hát mit vártál, sportsérüléssel mit fognak veled még csinálni? Kézrátétellel gyógyítani? Max felírhat rá valami kenőcsöt, ha nincs törve, aztán csókolom.

Nem kéne tapogatózni a dokinak, ha egyből felvágná a sebet, aztán belenézne, hogy konkrétan mi is a baj. :DAkor nem tapogatózna az hétszentség, de ebbe meg ki menne bele?
Idézet
Igazábol nem hinném, hogy az kapcsolatban lenne a rovarcsípéssel, mivel akkor az már szinte teljesen elmúlt. Vagyis visszamentem egy hét mulva (ahogy mondták), akkorra már a szemhéjjam is visszanyerte gyári méretét, és másnap reggel meg beindult a fosóparéjj. Szóval én inkább arra tippelek, hogy a korházban szedtem azt össze valamelyik hugyszagú nénitöl, vagy a többi ott rendszeresen társadalmi életet élő vendégtől.
Persze abban igazad van, hogy ez mind nem az orvos hibája, de a konkluzió mégiscsak az, hogy bemegyek egy bajjal a dokihoz, és kijövök egy még súlyosabbal.
Ezt ugyanúgy otthon is elkaphattad, vagy akkor is elkaphatod, ha látogatóba mész a kórházba valakihez. ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #4931 Dátum: 2009. Február 05. - 14:03:45 »
Éppenséggel nem tudom, mit vártam, de azt hallottam, hogy a sportkórházban meggyógyítják a sérült testrészeket így-úgy...

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #4932 Dátum: 2009. Február 05. - 14:27:18 »
Max felírhat rá valami kenőcsöt, ha nincs törve, aztán csókolom.
Épp ezért nem is éri meg orvoshoz menni mindennel, ő sem tud mit kezdeni veled ilyenkor. ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #4933 Dátum: 2009. Február 05. - 14:45:35 »
Mondjék én pont nem mindnnel szoktam menni. De mondjuk az, hogy nem látok ki a fejemből az egyik szememmel azért már elég feltünő hiányosság volt. Ez úgy 3-4 éve történt, azóta nem láttam orvost.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #4934 Dátum: 2009. Február 05. - 14:51:27 »
azóta nem láttam orvost.
Tehát a másik szemednek is baja lett? :surp:
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #4935 Dátum: 2009. Február 05. - 20:57:51 »
Idézet
Épp ezért nem is éri meg orvoshoz menni mindennel, ő sem tud mit kezdeni veled ilyenkor.
Jah, ezért lenne jó az az egészségügy oktatás, hogy az emberek tudják nagyjából, mivel érdemes orvoshoz menni, és mi az, ami talán nem csak egy múló fájdalom, amit el lehet odázni, hanem sűrgősen utána kell járni.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #4936 Dátum: 2009. Február 06. - 21:32:05 »
Idézet
mi volt a k.neten?
Nos, akkor többek kérésére: a KN házi kritikusai megválasztották a 2008-as év legjobb sorozatát, rajzolóját, íróját, stb. Ebbe kötött bele Grifter, aztán jött Tony és most megy az anyázás oda vissza de keményen. Akit érdekel, olvassa el azt a cirka száz kommentet a hír alján. ;)

Ja és, annyit beszéltetek itt a tűkről, meg fülszúrásról, meg egyebekről, hpgy eszembe jutott, hogy kiskoromban (olyan 5-6 éves lehettem) nekem is szúrták egyszer a fülemet. Mondanom sem kell, hogy emlékeim szerint visítottam, mint a szopós malac. :roll: Mondjuk olyan 10 éves koromig, iszonyat sokat volt begyulladva a fülem. A legkisebb huzat is végzett vele. A legdurvább az volt, amikor az egyik éjszaka csak úgy elkezdett vérezni...

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #4937 Dátum: 2009. Február 06. - 21:39:14 »
Na már most a K.net díjhoz szólva, (megpróbálok minnél finomabban fogalmazni) teljesen hülyék ezek  ??? :stupid:
Legjobb ongoing a Daredevil  ??? :stupid:
és a magyar kiadású külföldi képregényeknél nuku Kingpin??????
 :stupid: Anutájukat.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #4938 Dátum: 2009. Február 06. - 21:42:44 »
A legdurvább az volt, amikor az egyik éjszaka csak úgy elkezdett vérezni...
Lehet hogy elraboltak az ufonauták.  ;D

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #4939 Dátum: 2009. Február 06. - 21:32:58 »
Sepi: ez most vicces, de hidd el nekem, hogy anno nem volt az... ;) De azért tényleg jó poén... ;D

Ben, ne kezdjük itt is azt, amit ott a kommentekben. ;) Ez egy szubjektív lista, nekik ez tetszik, nekünk más. Én is pl egy csomót vitáztam Tungsrammal a DC összefoglalói miatt privátban, de aztán beláttuk, hogy különböző az izlésünk. Nincs azzal a listával semmi baj, csak az, hogy néhány ember a kelleténél kicsit komolyabban veszi a dolgot... ;)