Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982295 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #5320 Dátum: 2009. Március 28. - 17:14:07 »
Ez bennem is szöget ütött.  :) Mindenesetre örülök nekik, legalább nem ugyanazok vannak az élen.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #5321 Dátum: 2009. Március 28. - 17:37:16 »
Igen, ekkor gondolkoztam el azon, mit tudna az a kocsi, ha olyasvalakit ültetnének belé, aki amúgy még gyors is lenne?
Úgy érted, hogy régi kedvencem nem gyors? >:(

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #5322 Dátum: 2009. Március 28. - 17:38:51 »
Csak annyira mint bárki néhány bilagit és egy jó adag bableves után. Tökmindegy milyen kocsit tesznek Barrichelo alá, attól még nímand marad.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #5323 Dátum: 2009. Március 28. - 17:42:19 »
Tehát azt mondod, hogy Barrichello az eddigi pályafutásában mindent csak a kocsinak köszönhet? Hogy ő neki semmi szerepe nem volt a sikereiben? :headscratch:
Azért ebben még akkor sem értek veled egyet, ha Forma 1 - es kocsi alá dobsz.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #5324 Dátum: 2009. Március 28. - 17:44:50 »
Nem, én azt mondom, hogy bármilyen jó kocsit is tegyenek alá, attól még ugyanolyan balfék versenyző marad. 1993 óta versenyez a Forma 1-ben, 265 versenyen van túl, amiből csak 9 alkalommal volt képes futamgyőzelmet elérni, de világbajnok sose lett = nímand.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #5325 Dátum: 2009. Március 28. - 17:46:04 »
világbajnok sose lett
Hát majd most az lesz. ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #5326 Dátum: 2009. Március 28. - 17:50:55 »
Nem hiszem. Annak ellenére hogy jó autója van, nem tud konstans teljesítményt nyújtani. Olyan ő is mint Coulthard volt, hangulatversenyző. Ha jó a kedve, akkor nagyon jól megy neki, de más alkalommal meg nem tudja hozni a maximumot.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #5327 Dátum: 2009. Március 28. - 17:52:39 »
És Button. Ő sem tartogat szerinted semmit a puttonyában, most, hogy jó autója van? :brow:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #5328 Dátum: 2009. Március 28. - 17:53:51 »
világbajnok sose lett
Hát majd most az lesz. ;)

Előbb lesz belőlem prímabalerina a moszkvai balettnél, mint belőle világbajnok.

És Button. Ő sem tartogat szerinted semmit a puttonyában, most, hogy jó autója van? :brow:

Nekem is van puttonyom, mégse vagyok Mikulás.  :headscratch: A francba vagyis dehogynem...

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #5329 Dátum: 2009. Március 28. - 17:55:49 »



világbajnok sose lett
Hát majd most az lesz. ;)

Előbb lesz belőlem prímabalerina a moszkvai balettnél, mint belőle világbajnok.
Akkor siess Moszkvába! :brow:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #5330 Dátum: 2009. Március 28. - 18:03:58 »
Button már más tészta, ha kettőjük közül tippelnem kellene, hogy melyikükből lehet világbajnok, akkor rá fogadnék. Én nem azt mondtam, hogy Barrichello nem lenne rá képes, de ő mint mondtam, eddig soha nem nyújtott konstans teljesítményt, míg Button már tett ilyenről tanubizonyságot 2004-ben.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:OFF
« Válasz #5331 Dátum: 2009. Március 28. - 20:30:28 »
A filmes topikból:

Erről jut eszembe, Kanaszta mikor tér vissza?
Mármint miről, a hsz vadászatról? :D
Amúgy:

Bejelentés:

Felhívom minden kedves fórumozó figyelmét, hogy holnaptól nem leszek, családommal egy hétre elutazok síelni, addig is nagyon jó jövő hetet, hétvégét és képregényekben gazdag börzét kívánok nektek, jövő hét vasárnap találkozunk újfent ;)  :D

SZIASZTOK!!! :sweetheart:
;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #5332 Dátum: 2009. Március 28. - 20:48:41 »
Akkor Barichello...
Hosszú éveken át ő volt a "brazil izé Schumacher mellett", akinek kb. akkor jegyeztük meg a nevét, ha vmi oknál fogva ő lett az első. Ilyenkor gratuláltunk neki, és igen, engem is mélyen meghatott, amikor élete első GP-győzelmén örömkönnyektől áztatott arccal lengette hazája zászlaját a dobogó tetején a német nagydíjon... ez az egyetlen momentum, ami megmaradt bennem az egész 2000-es sorozatból.
A csapata szorította háttérbe, ezt aláírom. De ne feledjük, hogy azért vették fel eleve, mert kellett valaki, akinek nincsenek különösebb ambíciói, és bőven elvan azzal, hogy a bajnok hátsóját fedezi a futamokon. Ezt a feladatát tökéletesen ellátta. És mellé hatalmas, a jelenlegi mezőnyben a legnagyobb tapasztalatra tette szert.
De mi lett vele, miután lecserélték a másik, kissé álmodozóbb brazilra? Nos... eltűnt, örült, amikor pontot szerzett. Ezt ráfogta a kocsira, a mérnökökre, mindenkire, de ha végigbogarásznánk a futamjait, láthatjuk, hogy a csapattársa gyakorlatilag mindig előtte végzett. (Emlékeztek még 2007-re, ahol Barichello egy árva pontot se tudott összeszedni?) Barichellonak a tapasztalatára volt szükség a csapatban. De a futamokon látszott, az a versenyen édeskevés.
Button... amikor indult - az se most volt - ő volt a legnagyobb reménység a mezőnyben. Az akkori ifjoncok közül amúgy tényleg ő az egyetlen, aki megmaradt. (Zonta, Gené... közel egy időben kezdtek, de ki emlékszik már rájuk?) Amikor a Hondához került (akkor még BAR névvel futottak), akkor Villeneuve mellett egyértelműen ő volt az, aki jobb volt, akkor gondolta azt mindenki, hogy a volt világbajnok helyett ő fogja majd felhúzni a csapatot. Nem így történt. Az eltelt hat év alatt lassan kiégett, beleszürkült a hátsó részlegbe. De nála még el tudom képzelni, hogy esetleg még feltámad benne a tűz... de enni év folyamatos mellőzés és hátul bukdácsolás után ez is kétséges. Ő is már lassan 30 éves, kezd a sportág kiöregedő ágába kerülni. Vagy összekapja magát most, hogy a mezőny  - az eddigi tesztek és az időmérő alapján - legütőképesebb kocsiját tolták alá, vagy végleg lehúzhatja a rolót. De valószínűleg az utóbbi lesz a helyzet, ugyanis tavaly fordult meg a dolog, és már Barichello is jobb volt nem egyszer nála. Én azt vallom, hogy valójában Button romlott inkább le, mint Rubinho javult fel.
Ezek után igen, én ki merem jelenteni, hogy ha egy Hamilton, Rosberg, Vettel, esetleg Kubica, vagy egy valami oknál érdeklődését visszanyert Raikönnen ülne be abba a kocsiba, szénné alázná a mostani páros idejét. És igen, Massát nem írom ide, mert ő is olyan pilóta, hogy ha olyan hangulatban van, akkor a kétségtelenül erős Ferrarit meg tudja tolni, de amúgy legjobb esetben is egy ügyes közepes pilóta. Ha Rakönnen nem állna mostanában vmiért olyan lesz*om alapon az F1-hez, esélye se lett volna tavaly a címért versenyezni.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #5333 Dátum: 2009. Március 28. - 22:00:09 »
Én azt mondom érdemes kivárni hogy mennyi üzemanyagot pumpáltak azokba a ferrarikba... A mostani "meglepetés csapatokban" az a közös hogy mindannyian a "szabadon értelmezett" diffúzort használják... De mi lesz kb pár hónap múlva mikor már ők is használni fogják...
Most a kis csapatok dőszölhetnek szerencsére de a következő évben minden vissza áll a Ferrari & McLaren kerékvágásba, pénz beszél...

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #5334 Dátum: 2009. Március 28. - 22:27:23 »
Akkor ezek szerint nem követted azóta a híreket, hiszen idén az időmérő után kötelező nyilvánosságra hozni, hogy az autókban mennyi üzemanyag van, és kiderült, hogy az első tízben pont a Brawn GP autóiban van a legtöbb üzemanyag. Szóval egyelőre nagyon lefutottnak tűnik a holnapi verseny.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #5335 Dátum: 2009. Március 28. - 22:56:02 »
Bevallom az előző hsz-m előtt kb 10 perccel értem haza.  :hehe: de sejtettem valami ilyesmit. Majd a futamon minden kiderül...

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #5336 Dátum: 2009. Március 29. - 12:16:19 »
Aki nem látta reggel a futamot és tervezi, hogy megnézi az ismétlést, az semmiképpen se olvassa el a következőkben leírtakat.

A rajtnál Button gyönyörű szépen elhúzott a többiektől viszont Barrichello beragadt a 7. helyen. Vettel szépen tartotta a tempót Buttonnal, elhúztak a mezőnytől. Barrichello hibájából volt egy baleset a rajt után, melyből Kovalainen került ki legrosszabbul. Barrichello szépen ment Rosberggel, és fokozatosan jöttek előre. Ahogy Hamilton is, aki váltócsere miatt az utolsó helyről rajtolt. ( A két Toyotát is megbüntették, ők a box utcából rajtoltak. )
Nakayima balesete miatt bejött a felvezető autó. Mindkét Ferrari kiesett a futamból. A verseny vége felé félő volt, hogy Kubica megelőzi Vettelt és Buttont, akiknek nagyon fogyott a gumijuk. Ám mikor Kubica rástartolt Vettelre, összementek és mindketten kiestek.

Így történt, hogy a 2009 - es szezon első versenyén Button nyert, Barrichello a második, Trulli a harmadik, Hamilton a negydik és az újonc Buemi nagy meglepetésre behozta 8. helyre a mezőny talán legkakibb kocsiját, a Toro Rossót.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #5337 Dátum: 2009. Március 29. - 12:25:41 »
Egyébként most olvastam, hogy nem kizárt, hogy Truliit kizárják vagy hátrébb sorolják, mert a biztonsági autós szakasz alatt kicsúszott a pályáról és többen elmentek mellette, de visszaelőzte őket, amit a szabályok tiltanak. Tehát lehet hogy Hamilton lesz a harmadik.

Amúgy nem fontos összefoglalót írni ide a fórumra a versenyről, mert akit érdekel az vagy megnézi, vagy elolvassa azt a forma-1-es portálokon. Dokiék sem írják le a tartalmat az általuk nézett focimeccsekről, maximum a véleményüket.  ;)
Meg amúgy sem vagyunk sokan itt a fórumon akik nézik a Forma-1-et. Talán négyen-öten. Szóval azért annyira ne untassuk őket.  ;)

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #5338 Dátum: 2009. Március 29. - 12:46:30 »
Tényleg, tudja valaki, hogy mennyi lett a tegnapi Magyarország - Albánia meccs végeredménye?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #5339 Dátum: 2009. Március 29. - 12:48:28 »
Kneten írtam a futamról, bár kicsit más szemszögből. A vicces az volt, hogy a futamon nyújtott teljesítményük a pilótáknak fordított arányban állt a szájuk nagyságával az előzetes interjúkon. Alonso nagyon bizonygatta, hogy idén a bajnoki címért fognak menni... bár nem csodálnám, ha a capatából ő gondolná ezt egyedül csak. Massa meg, simogatnám azt az álmodozó fejecskéjét, nem tudom, mit akar hajtani itt a címért, amikor még azt a szerencsétlen Ferrarit se tudja eltolni a célig...
Bizonyos szempontból azért ciki, hogy a látványosan sokkal rosszabb McLaren bedöcög negyediknek, a Ferrari meg indít egy meseszép nulla ponttal, nem?
Ja igen... tippek a Brawn-Mercedes karosszériájának négyzetcentiméter-árfolyamáról szponzori matricák terén? Szerintem elég nagyot nőtt most GMT szerint ma reggel óta. ;D