Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982202 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #5500 Dátum: 2009. április 09. - 17:30:55 »
Ó, a felmentősereg! :oh: Köszi, grey, el is felejtettem, hogy te is szereted a Tankcsapdát.

Én amúgy még szeretem az Eddát, Ákost, és még néhány számot innen - onnan. ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #5501 Dátum: 2009. április 09. - 17:37:32 »
Szerintem eleve a legnépszerűbb az a fogalom amit eleve nem lehet mérni. Mert azért, hogy (maradjunk a zenei témánál) én meghallgatok egy számot, megveszek egy lemezt, vagy elmegyek egy koncertre, az nem jelenti azt hogy az a legjobb. Mert a népszerűségi adatokat mindig ezek alapján nézik, amit te is mondasz: lemezeladás, jegyeladás, stb. Csakhogy ettől még nem biztos hogy tetszett is az embereknek. Egy kicsit lezanzásítva a példát: Én elmegyek a moziba egy filmre amiről még soha sem hallottam, megnézem mert kiváncsi vagyok rá, de mondjuk nem voltam elragadtatva tőle. De rajtam kívül még több százezerember is megteszi ugyanezt, és nekik is ez lesz a véleményük. Tehát a jegyeladások alapján az egyik legnépszerűbb film lesz, annak ellenére, hogy mondjuk a nézők 30%-nak tetszett csak. Remélem érthető a példa. Ezért tartom hülyeségnek a legnépszerűbb kategóriát, hiszen pusztán csak számadatokkal foglalkozik, és nem jelzi azt, hogy valóban a legjobbnak is tartják-e azt az emberek, vagy nem.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #5502 Dátum: 2009. április 09. - 17:42:55 »
Valahol igazad van, Sepi, de azért a Tankcsapdának már huszadik éve megvan az óriási rajongótábora, kisgyerekektől nagymamákig. ;)
Nem hiszem, hogyha olyan rossz lenne, akkor meglenne ez a rajongótábor már ilyen hosszú ideje. Ráadásul Londonban telt házas koncert...

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #5503 Dátum: 2009. április 09. - 17:44:50 »
Mekkora volt az a ház?

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #5504 Dátum: 2009. április 09. - 17:48:52 »
Én ezt a legnépszerűbbet azért merem írni, mert nem tudok olyan magyar bandát manapság, aki ennyi embert és ennyi korosztályt meg tudtak volna találni. (esetleg az LGT, de ők eléggé kiöregedtek már)
A tankcsapda rendre megtölt minden koncertet. Teltházas fellépéseik vannak, és bár értem, hogy a mozisat példának hoztad fel, de szerintem egy koncert nem olyan dolog, hogy oda azért menne el valaki, hogy meghallgassa, hogy az milyen zene, oda azért mennek el, mert rajongók, meg mert szeretik. Divatzene azért mert a fiatalok is szeretik, meg mert sokat nyomja a rádió, de ez nem mindig volt így, és akkor is sokan kedvelték őket. Manapság már olyan számaikat nyomja a rádió amiket még a szüleim is szívesen meghallgatnak (anyám legalábbis, pedig egyáltalán nem zenerajongó) Az én korosztályom kedveli és ismeri a régi számaikat is, a mai fiatalok meg jól elvannak a tv-ben agyon nyomott számaikra is. Számomra bizonyítottak, én becsülöm őket, ez egy szubjektív vélemény, ha még 200000 ember ezt mondja, akkor az már népszerűségi ráta.
This is a joke. A real practical Joke.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #5505 Dátum: 2009. április 09. - 17:50:27 »
Mekkora volt az a ház?
Fingom sincs, viszont Debrecenben, a hatalmas Főnix Csarnokban is telt házas koncert volt. ;)
http://tankcsapda.com/flash/fotok/web191/index.html
http://tankcsapda.com/flash/fotok/web192/index.html

Teljesen egyetértek veled, grey. :D ;)
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 09. - 17:53:10 írta Holdlovag »

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #5506 Dátum: 2009. április 09. - 17:54:47 »
(Édes prosti isten, hogy ti mennyit tudtok írni...)

Mellesleg hogy visszakanyarodjak a videóhoz: ez az egyik kedvenc vicces videóm, nagyon bírom benne Cseresznyét. :lol: A régebbi Tankcsapdákat szeretem én is, az újak már nem igazán jönnek be, az utóbbi pár évben nem is hallottam az újdonságaikat.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #5507 Dátum: 2009. április 09. - 17:55:46 »
Mekkora volt az a ház?
Fingom sincs, viszont Debrecenben, a hatalmas Főnix Csarnokban is telt házas koncert volt. ;)
http://tankcsapda.com/flash/fotok/web191/index.html
http://tankcsapda.com/flash/fotok/web192/index.html

Teljesen egyetértek veled, grey. :D ;)

Na akkor csak a tisztázás végett, nem volt telt ház. 600 jegyet árultak, de végül kb 400 fogyott el.
http://nuskull.hu/?m=article&a=sa&id=4215

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #5508 Dátum: 2009. április 09. - 18:02:31 »
Na látod, ezek azok a példák amelyek a legjobban mutatják, hogy mennyire is kommersz és divatzene az amit játszanak, de itt most nem is ez a kérdés. És most félreértés ne essék, én nem azt mondtam hogy amit elértek az smafu. Semmi bajom nincs velük, ügyesek voltak, kevés zenekar az amelyik tényleg ennyi időt eltud tölteni a popszakmában. És itt nem véletlenül használom a pop szót. Mert bármennyire is elfogultak velük szemben a rajongók, és bármennyire is próbálják saját magukat is meggyőzni ennek az ellenkezőjéről, attól ők még egy pop csapat.

A tankcsapda rendre megtölt minden koncertet. Teltházas fellépéseik vannak, és bár értem, hogy a mozisat példának hoztad fel, de szerintem egy koncert nem olyan dolog, hogy oda azért menne el valaki, hogy meghallgassa, hogy az milyen zene, oda azért mennek el, mert rajongók, meg mert szeretik.
Sajnos ez a példa az ami soha sem számottevő. Erre lehet a legkevésbé hivatkozni, mert kérdem én: azt mutatja bármelyik ilyen koncert statisztika, hogy abból a teltházból mennyi volt az igazi rajongó és mennyi az aki csak bulizni akart egyet és tök mindegy volt neki hogy mire rázza?
Mert bármennyire is hisszük, hogy a koncertekre ellátogató emberek mind rajongók, ez nem állja meg a helyét. Sokan csak a csajok, a pasik, a pia, és a haverok miatt mennek ilyen rendezvényekre. Én is voltam olyan koncerten ahol pl Kozsó is fellépett, de gondolhatod hogy nem ő volt az aki odavonzott engem, akárcsak a többi párszáz embert sem, akik részegen vigyorogtak a szinpad előtt.

Ráadásul Londonban telt házas koncert...
Ó, ez sem azt mutatja, hogy ők mennyire népszerűek. Egyszerűen elmentek egy helyre fellépni, ahol gondolom voltak más fellépők is, mert Londonban biztos hogy nem lesz egy teltházas koncertje egy magyar bandának, akiről maximum csak az ott élő magyarok tudnak.  ;) Csak gondolom a magyar médiába csak ennyi jött le, hogy ők egy teltház előtt játszottak, csak arról már nem írtak, hogy talán esetleg egy másik helyi rockbanda is fellépett.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #5509 Dátum: 2009. április 09. - 18:07:17 »
Idézet
kevés zenekar az amelyik tényleg ennyi időt eltud tölteni a popszakmában. És itt nem véletlenül használom a pop szót. Mert bármennyire is elfogultak velük szemben a rajongók, és bármennyire is próbálják saját magukat is meggyőzni ennek az ellenkezőjéről, attól ők még egy pop csapat.
Most már talán igen, de régen egyértelműen nem azok voltak, és nekem, sok más emberrel egyetemben, a régi számaik jelentik az igazi Tankcsapdát.

Idézet
Sajnos ez a példa az ami soha sem számottevő. Erre lehet a legkevésbé hivatkozni, mert kérdem én: azt mutatja bármelyik ilyen koncert statisztika, hogy abból a teltházból mennyi volt az igazi rajongó és mennyi az aki csak bulizni akart egyet és tök mindegy volt neki hogy mire rázza?
Mert bármennyire is hisszük, hogy a koncertekre ellátogató emberek mind rajongók, ez nem állja meg a helyét. Sokan csak a csajok, a pasik, a pia, és a haverok miatt mennek ilyen rendezvényekre. Én is voltam olyan koncerten ahol pl Kozsó is fellépett, de gondolhatod hogy nem ő volt az aki odavonzott engem, akárcsak a többi párszáz embert sem, akik részegen vigyorogtak a szinpad előtt.

Erre jó példa voltam én múlt héten Republicon meg Péterfy (Péterfi?) Borin. Vagy min. :drink:
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #5510 Dátum: 2009. április 09. - 18:07:44 »
Szerintem, Sepi, te csak azért írsz ilyeneket, mert nem kedveled túlságosan a Tankcsapdát, ahogy valószínűleg Ben és Ju sem. Mert aki szereti, az védi is az esetleges viták esetén, mint én és grey.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #5511 Dátum: 2009. április 09. - 18:10:42 »
Ebben viszont nincs igazad, Lovag, szerintem Sepi érzései a Tankcsapdával kapcsolatban totál semlegesek.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #5512 Dátum: 2009. április 09. - 18:11:24 »
Én dettó. Rajongója nem vagyok, de vannak számai amiket igenis szeretek.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #5513 Dátum: 2009. április 09. - 18:13:07 »
Azért írtam, hogy nem szeretitek túlságosan ( csak kicsit ). ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #5514 Dátum: 2009. április 09. - 18:16:35 »
Szerintem, Sepi, te csak azért írsz ilyeneket, mert nem kedveled túlságosan a Tankcsapdát, ahogy valószínűleg Ben és Ju sem. Mert aki szereti, az védi is az esetleges viták esetén, mint én és grey.
Lovag, ha csak ennyit tudsz leszűrni az eddig elhangzott beszélgetésből, akkor tényleg csak sajnálni tudlak. Inkább olvasd át amiket eddig írtunk és gondolkozz egy picit.

Azért írtam, hogy nem szeretitek túlságosan ( csak kicsit ). ;)
És ez miért baj? Miért akarod megváltoztani az ízlésünket?

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #5515 Dátum: 2009. április 09. - 18:19:47 »
Nem akarom megváltoztatni, dehogyis. ;)

Csak egyszerűen nem értem, hogy miért ez a véleményed a Tankcsapdáról. Valahogy nem logikus. ;)

És szerintem ez az "elpopposodás" a legnagyobb baromság ebben a témában.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #5516 Dátum: 2009. április 09. - 18:20:15 »
Sok dologban igazad van Sepi, valóban nem mindenki azért megy el egy koncertre mert rajongó. Minden ember máshogy gondolkozik, meg a rajongásnak is vannak fokozatai. De azt nem ismerem el, hogy a népszerüség szubjektív lenne.
Én életemben egy igazán komoly koncerten voltam  (ha a szigetes koncerteket nem számolom bele) egy Green Day - american idiot koncerten, és nem vagyok fanatikus, de szeretem a zenéjüket. Tankcsabda koncertet csak kívülről hallgattam a pecsánál, jegyet nem vettem rá, de ettől még elmondhatom, hogy láttam hallottam őket élőben, még ha nem is közelről.
Lényeg a lényeg, hogy népszerűek, attól függetlenül, hogy pop, vagy rock a Tankcsapda zenéje, valaki ezért szereti, valaki azért, szóval még csak azt sem lehet mondani, hogy a populárisabb időszaka miatt szereti őket mindenki. Nekem is van olyan haverom, aki csak a régi lemezei miatt szereti őket, de ettől még elmegy a koncertjeire. Nem fontos azt írni, hogy ők a legnépszerűbbek, de ettől még amit elértek azt nem lehet elvenni tőlük.
This is a joke. A real practical Joke.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #5517 Dátum: 2009. április 09. - 18:26:42 »
Ja, Sepi, ennyi erővel az Eddára vagy akármi másra is lehetne ilyeneket írni. ;)

És, ha ezeket a 2006 - 2007 - es számokat "elpopposodottnak tartjátok, akkor én nem tudom mi van veletek.



http://www.youtube.com/watch?v=6TXyIF-Sot8
http://www.youtube.com/watch?v=p6Oy1-tZHZU

 ;)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #5518 Dátum: 2009. április 09. - 18:30:56 »
Ööö... Ez a két linkelt szám pont nagyon jó példa a populárisabbá válásukra. Hol van ez a Jönnek a férgektől?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #5519 Dátum: 2009. április 09. - 18:37:29 »
Csak egyszerűen nem értem, hogy miért ez a véleményed a Tankcsapdáról. Valahogy nem logikus. ;)

És szerintem ez az "elpopposodás" a legnagyobb baromság ebben a témában.
Látod Lovag, nem olvasod el figyelmesen amiket írok, és egy percet sem sánsz arra hogy végig is gondold. Korábban is elmondtam, hogy semmi bajom nincs a Tankcsapdával, csak a legnépszerűbb jelző az amibe belekötöttem, és ezt bőven ki is fejtettem. A pop-os dolgot is megindokoltam, de ezek szerinte ez sem jutott el hozzád.

De azt nem ismerem el, hogy a népszerüség szubjektív lenne.
Pedig ha logikusan végig gondolod, akkor be kell látnod hogy az. Még ha nem is szószerinti értelemben. Ezért mondtam, hogy a népszerűségi adatok is csak puszta statisztikai számok, amik közel sem tükrözik a tényleges népszerűséget. Inkább az a reálisabb, hogy a banda bizonyos korszakainak vannak meg a rajongói (mint ahogy a te haverod példájából is jól látszik). Vannak akiknek a régi korszakuk tetszik, vannak akiknek a mostani populárisabb zenéi azok amik tetszenek.
De még mindig azt mondom, hogy ténylegesen nem lehet mérni a népszerűséget, mert ez igazából egy mérhetetlen adat, hiszen ha belegondolsz milyen mértékegységet tudsz mögé állítani? Tudom hogy hülyén hangzik, de ugyebár minden statisztikai adatot valamilyen mértékegység alapján osztályoznak. Ez lehet darabszám (például eladott jegyek vagy lemezek után), vagy pl százalék. De a népszerűség az egy olyan fogalom amihez nem lehet mértékegységet rendelni. Pl te százalékosan meg tudod mondani, hogy a Cypress Hillt és a Green Dayt milyen arányban szereted? És utána azt is elmondhatnád hogy ez az eredmény hogy jött ki. Ugye hogy nem is olyan egyszerű ezt meghatározni.  :D Szóval ha belegondolsz a népszerűség az amit nem lehet mérni, meghatározni, egyszerűen csak más statisztikai adatok alapján sütik rá ezt a jelzőt valamire, mégha ez nem is tükrözi a realitást.