Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981904 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #5520 Dátum: 2009. április 09. - 18:50:12 »
Pl te százalékosan meg tudod mondani, hogy a Cypress Hillt és a Green Dayt milyen arányban szereted? És utána azt is elmondhatnád hogy ez az eredmény hogy jött ki. Ugye hogy nem is olyan egyszerű ezt meghatározni.  :D

Ebben teljesen igazad van, ezzel megfogtál, erről megközelítve valóban nem lehet mérni, és nem tudom százalékosan megmondani melyiket mennyire szeretem, már csak azért is mert nincs egy kiemelten "csak kedvenc" együttesem vagy előadóm.
Viszont a népszerűséget lehet országosan mérni, hogy egy bandának mekkora a rajongótábora, mennyien vesznek jegyet a koncertjeire, esetleg azzal, hogy mennyien veszik a lemezeiket. Veszel 10 magyar együttest, megnézed ezeket az általad szubjektívnek vélt számokat, beleteszed egy grafikonba, és máris kijött egy statisztikai adat arról, hogy egy éven belül, vagy az elmúlt 10 évben (csak példának írom :) ) melyik banda hogy teljesített. ilyet lehet csinálni, és ha elég részletesen belemegyünk egy ilyenbe, elég átfogó képet lehet kapni egy Tankcsapda féle banda népszerűségéről. :)
This is a joke. A real practical Joke.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #5521 Dátum: 2009. április 09. - 18:58:29 »
Viszont a népszerűséget lehet országosan mérni, hogy egy bandának mekkora a rajongótábora, mennyien vesznek jegyet a koncertjeire, esetleg azzal, hogy mennyien veszik a lemezeiket. Veszel 10 magyar együttest, megnézed ezeket az általad szubjektívnek vélt számokat, beleteszed egy grafikonba, és máris kijött egy statisztikai adat arról, hogy egy éven belül, vagy az elmúlt 10 évben (csak példának írom :) ) melyik banda hogy teljesített. ilyet lehet csinálni, és ha elég részletesen belemegyünk egy ilyenbe, elég átfogó képet lehet kapni egy Tankcsapda féle banda népszerűségéről. :)
Igen, ez igaz, és az a baj, hogy sajnos mindig ez alapján mérik a népszerűséget, csak pont ezt tárgyaltuk ki fentebb, hogy ezek azok az adatok amelyek a legkevésbé reálisak a tetszési indexet tekintve, aminek eleve ez lenne a célja. Hiszen a népszerűségből azt szűri le az ember, hogy akkor az jó is. Eleve ez lenne a célja a legnépszerűbb jelzőnek, hogy ennyi ember nem tévedhet. De hát sajnos ilyen a világ.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #5522 Dátum: 2009. április 09. - 19:28:00 »
De hát akkor hogyan lehetne meghatározni egy zenekar vagy akármi más népszerűségét? :nemtudom:

Szerintem, ami elég populárisra sikeredett, de ettől függetlenül nagyon jó szám, az a Valami Amerika 2 betétdala, a Mire vagy kíváncsi?.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:OFF
« Válasz #5523 Dátum: 2009. április 09. - 19:30:47 »
Wow, Tankcsapda lett a legnépszerűbb, nem semmi, a múltkor még a No Thankx volt ;D
Ha már népszerű(ha lehet ilyet mondani) , sztem Mo-n jelenleg Ákos lenne mondható, jó régen ott van a szakmában töretlen sikerrel. De kinek mi persze.
Mondjuk amennyire én rühellem a magyar előadókat :hehe: szinte csak őt tartom érdemesnek meghallgatni.
Senki mást nem tok, aki télleg jó lehetne. :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #5524 Dátum: 2009. április 09. - 19:34:20 »
Ha már zenénél tartunk, mi a véleményetek erről a számról?
Szerintem rohadt jó. Meg van a mondanivalója. ;)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #5525 Dátum: 2009. április 09. - 19:34:55 »
Ákost is sokan szeretik, elég sokan, de sokan vannak azok is, akik nem szeretik.

Szerk.:
Még mielőtt félreértés lenne, nem magamra céloztam. Régen és is utáltam Ákost, de mára eléggé megváltozott a véleményem róla, és én is szeretem jónéhány számát azóta.
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 09. - 19:36:43 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #5526 Dátum: 2009. április 09. - 19:35:31 »
Ákost én is szeretem. ;)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:OFF
« Válasz #5527 Dátum: 2009. április 09. - 19:38:23 »
Ja olyat lehetne mondani, hogy annyian szeretik, mint amennyien nem.
De ez szinte mindenre elmondható.
Ákost meg talán a személyiségével "hódít" de a zenéi eléggé a topon szoktak lenni.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #5528 Dátum: 2009. április 09. - 19:41:23 »
Nekem ez tőle a kedvencem. :D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #5529 Dátum: 2009. április 09. - 19:42:21 »
Ha már zenénél tartunk, mi a véleményetek erről a számról?
Szerintem rohadt jó. Meg van a mondanivalója. ;)

Szeretem, szoktam hallgatni néha (ez a takarítózene a koliban :) ). Olyan hatalmas mondanivalója nincs neki.

Mondjuk amennyire én rühellem a magyar előadókat :hehe: szinte csak őt tartom érdemesnek meghallgatni.
Senki mást nem tok, aki télleg jó lehetne. :headscratch:
Ákostól engem a hideg ráz, de csak személyes élmények miatt. Régi szobatársam (azóta már kibukott az egyetemről) éjjel-nappal őt hallgatta, és én nagyon utáltam azt a srácot. Ákosról pedig mindig ő jut az eszembe.
De van még sok jó magyar is, hogy mást ne mondjak, ott a Hiperkarma. :worship: Na az ő zenéjüknek van mondanivalója. Vannak számaik, amiket a mai napig sem tudtam teljesen értelmezni, pedig már jó régóta hallgatom őket.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #5530 Dátum: 2009. április 09. - 19:47:48 »
De hát akkor hogyan lehetne meghatározni egy zenekar vagy akármi más népszerűségét? :nemtudom:
Sehogy, pont ezt mondtam, hogy ezt nem lehet mérni.  ;)

Ákos nem rossz, bár utóbbi időben már nem olyan jó mint régen. Én inkább a Bonanza Banzai-t szeretem.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #5531 Dátum: 2009. április 09. - 20:07:40 »
Vazze gyerekek, elmegyek meccsre, jólk felhúzzák ott is az agyamat és erre kell visszajönnöm? Komolyan mondom, most nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek. Én Sepinek adok igazat: attól még, hogy sokan szeretik a Tankcsapdát, még nem lesznek ők a legnépszerűbbek (legalább is egy gyors átfutásból azt vette ki, hogy ilyesmit írt). ;) A zene egy teljesen szubjektív dolog: kinek ez tetszik, kinek az. Én pl most épp a retró korszakomat élem, imádom a Boney M-et és az ABBA-t, de soha, senkire nem akartam ráerőltetni azt, hogy a maguk idejében ezek voltak a legnépszerűbb zenekarok. ;) Szóval szerintem Holdi és GG is elfogadhatná azt a nézetet, hogy van aki szerint a Tankcsapda a legnépszerűbb, valaki szerint meg más. ;)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #5532 Dátum: 2009. április 09. - 21:07:43 »
Szóval szerintem Holdi és GG is elfogadhatná azt a nézetet, hogy van aki szerint a Tankcsapda a legnépszerűbb, valaki szerint meg más. ;)

könyörgöm ne kezdjük most előlről. Nem az egyéni szubjektivitásról írtam, sehol nem volt olyanról szó, hogy nem fogadom el.

De van még sok jó magyar is, hogy mást ne mondjak, ott a Hiperkarma.

Na és a Quimbi?
This is a joke. A real practical Joke.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #5533 Dátum: 2009. április 09. - 21:11:29 »
Na és a Quimbi?

Az nekem sajna kimaradt az életemből, csak egy-két számot ismerek tőlük, azok jók.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #5534 Dátum: 2009. április 09. - 23:19:14 »
Amennyire én tudom, a TCS évek óta toronymagasan vezeti a CD eladási listákat - a rock, punk és hasonló zenék között. Olvastam egy cikket, hogy éveken át úgy volt a lemezkiadóknál, hogy van a Tankcsapda, aztán baromi hosszan senki, majd a többiek. Ezt annak kapcsán írták, hogy a Junkies annak idején kezdett felkapaszkodni, és teljesen meglepődtek, hogy a TCS utáni nagy térbe bejutott valaki.
Ezzel együtt, a Junkies nem tudott megtölteni egy Pecsa belső termet, a TCS pedig a külsőt is rendre megtölti.
Ha feltételezzük - jogosan! - hogy a fele nem TCs-re jött, csak ugrálni, akkor ezt tételezzük fel a többi koncertnél is.  ;)
A CD eladásnál pedig a mozis példa nem az igazi, mert egy CD-t senki sem vesz meg ismeretlenül általában. Persze egy új lemezét egy kedvelt együttesnek igen, de én nem adnék 3000-5000 ft-ot egy olyan CD-re, akit egyáltalán nem ismerek. Filmekre pedig úgy ülsz be, hogy max. egy előzetest láttál belőle, vagyis lutri az egész.
Számomra inkább az a fura, hogy rockzenekarnak nevezik, hisz eredetileg punk volt, aztán kicsit rockosítottak, most a fene tudja, mi.
Én is régen kedveltem őket, a 2-4. lemez között inkább.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #5535 Dátum: 2009. április 10. - 08:00:30 »
Ha feltételezzük - jogosan! - hogy a fele nem TCs-re jött, csak ugrálni, akkor ezt tételezzük fel a többi koncertnél is.  ;)
Miért, én nem ezt mondtam?  ;)

de én nem adnék 3000-5000 ft-ot egy olyan CD-re, akit egyáltalán nem ismerek.
Hát igen, csak sajnos nem mindenkinek ilyen a felfogása.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #5536 Dátum: 2009. április 10. - 09:29:26 »
Én szerintem lezárnám a vitát azzal, hogy nagyon nem érdekel, hogy a Tankcsapda mennyire népszerű, ha nekem tetszik.
És azt is magasról lekakilom, hogy mit játszanak. Felőlem nyomhatnak disco - zenét is, amíg nekem tetszik.
És részemről ennyi.
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 10. - 09:40:29 írta Holdlovag »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #5537 Dátum: 2009. április 10. - 09:39:27 »
Ez oké, csak légy oly szíves és disztingváld magad, ne beszélj ilyen csúnyán.  ;) Azt szeretsz amit akarsz, ezt már az elején elmondtam én is, hogy nem akarok sem téged, sem mást lebeszélni arról amit szeret. Nem célom sem nekem, sem másnak, hogy mások ízlését megváltoztassa.  ;)

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #5538 Dátum: 2009. április 10. - 09:40:47 »
Rendben, átírtam, bocsi. ;)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #5539 Dátum: 2009. április 10. - 10:04:36 »
Nekem mindössze annyi bajom a Tankcsapdával, hogy néhány éve már popzenét játszanak, de eladják rocknak, és a tinigyerekek azzal keménykednek, hogy szeretik a Tankcsapdát, és ettől ők mennyire kemény rockerek meg felnőttek. Ez olyan szánalmas, hogy nem tudom, hogy ideges legyek vagy csak nevessek. De kb ugyanez volt az én időmben a Marilyn Mansonnal. Hirtelen menő lett, egyszerre mindenki "kőkemény" Mansonos volt, de ha megkérdezted, mit szeretnek/ismernek tőlük, akkor bunkó fejjel annyit mondtak, hogy "Há', a Tainted Love".