Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982314 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #680 Dátum: 2007. Október 18. - 14:20:30 »
Ibkább tanulok még csak ne kelljen 4 műszakban leélnem a fél életemet... (Aki nem dolgozott még 4 v 3 műszakban csak ajánalani tudom, építő tapasztalatokra tehet szert)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #681 Dátum: 2007. Október 18. - 15:10:03 »
Szerintem elég kis mértékben függ az, hogy milyen munkát kapsz attól, hogy hány iskolád van. Más dolgokat, pl tapasztalatot többre értékelnek. Ha meg egy embernek van diplomája, még nem biztos, hogy talál is jó állást. De igazából arra gondoltam, hogy miért akarnak az emberek foylton karriert építeni, és ezért miért hajlandók iszonyat sok időt munkával tölteni... vagy csak ezt lárják mindnehol, és eszükbe sem jut, hogy máshogy is lehet?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #682 Dátum: 2007. Október 18. - 15:15:07 »
Én speciel nem értem, mi a fenének lohol mindenki a felsőoktatásba/ban... utána meg rohannak karriert csinálni. Nagyon fura nekem, hogy ennyire sok embernek ebből áll az élet... tanulnak-güriznek, dolgoznak-güriznek, meghalnak.
Na jó, lehet, hogy ma túl sokat filózom... :-[
Ju elárulom akkor a titkot, azért, mert nekem pl. kettő szakmám is van, de mind a kettővel kitörölhetem a seggem, diploma nélkül nem nagyon lehet élhető körülményeket kialakítani.
Ez egy álom, hogy majd mindenki azt csinálhatja, amit szeret, meg hogy a hobbid lessz a szakmád.

Két választék van, kihagyod a diplomát, és egyszerű munkásemberként helyezkedsz el, ekkor nem viszed haza a melót, nincs allandó rohangálás stressz stb (persze van, csak kevesebb, mint egy vezető pozícióban). Hanem melózol 8-10 órát, és utánna nyugság. De ekkor bele kell törödnöd abba, hogy sz@rt kapsz pénz helyett, 100 ezer nettonak már örülhetsz, és mindenki le fog nézni, meg keresztültaposni rajtad, és nem utolsósorban a gyerekeid kénytelenek lesznek ebben felnőni, és ezzé válni.

Másik választás munkamániás karrierista állat leszel, akinek nincsen egy szabad perce. Nem lessz egy emberi kapcsolatod se, de a családod képes lessz normális körülmények közt élni (már amennyire ezek normális körülmények),

Minden embernek "tanulnak-güriznek, dolgoznak-güriznek, meghalnak" az élet, nem csupán sokaknak, csak vannak akiknek a tanulás fázis kimarad, és egyből a dolgoznak jön. Ahogy mondani szokták mindenki rendőr, csak van, aki tovább tanul.

Nekem is a tököm tele van az egésszel, de nincs választásom, minden egyes csütörtök reggelem azzal kezdődik, hogy kapok egy 1-est programozásból, megpróbálok készülni a következőre, aztán megint lejátszódik ez az esemény (rajtam kívül még úgy 200 ember van ezzel ugyanígy).
Nem tellik el perc a főiskolán, hogy ne gondolnék arra, hogy mi a f@szt keresek én itt, és 0% esélyét látom annak, hogy ezt valaha is elvégzem, de meg kellett próbálnom.

És most még a tandíj is rátesz még egy lapáttal, csóró gyerek dögöljön meg, burzsuly gyerek az meg ott maradhat, amíg jól esik neki.


Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #683 Dátum: 2007. Október 18. - 15:21:25 »
Más dolgokat, pl tapasztalatot többre értékelnek.
Ez vicces volt! :lol:
Biztos emlékszel még a nyári buszsoför lejáratással egybekötött BKV sztrájkra. Na ezidő allatt apám elég instabilnak érezte a munkahelyét, és megnézett pár egyéb munkalehetőséget, tudod mi jár majdnem 20 év, és félmillió kilóméter baleset mentes vezetésért. Maszek buszos cég, napi 19 óra munka (a volán mögött), bent alszol a garázsban 3-4 órát, és másnap előröl kezded, kapsz érte kb 180ezer bruttót. És van aki ezt a hét minden napján nyomja, hónapokon át kihagyás nélkül.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #684 Dátum: 2007. Október 18. - 15:52:33 »
Hát, én nagyon nem tudok egyetérteni ezzel az életmóddal. Mire jó az, hogy sokat keresel, ha nincs időd elkölteni?
Amúgy tökéletesen megfogalmaztad, amire gondoltam. Én nem vállalnám be egy jobb fizetésért a stresszt és a munkahazavitelt. És, ha az ember nem egyedül él, akkor a pénzkérdést is meg tudják oldani valahogy. Meg azt látom, hogy nem fizetnek annyival többet, mint amennyivel többet elvesznek az életedből.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #685 Dátum: 2007. Október 18. - 16:21:23 »
Abszolút egyetértek Ju-val. Ha az életed abból áll, hogy a sikert hajszolod, mikor fogod kiélvezni? Mert annyira nincs magas hely, ahonnan ne vezetne még magasabbra. Az, hogy a környező emberek lenéznek, ha nem keresel 300 nettót, elsősorban ki nem tesz rá, mit gondolnak idegenek, másodsorban, azok még mindig kevesebben vannak, mint azok, akik 100 körül keresnek, azaz nem leszel tőle "számkivetett". Aki meg lenéz mást azért, mert több a pénze, az bekaphatja.  ;) Legalábbis, én például nem veszem emberszámba az olyanokat, úgyhogy máris ugyanott tart.  ;D
Keress annyit, amennyi elég ahhoz, hogy az életed kiengyensúlyozott legyen. Szerezz örömet a családodnak, azoknak, akiket kedvelsz, és ne a többiekkel törődj.  ;) Márpedig örömet szerezni jobban lehet önmagaddal, ha ott vagy mellettük, ha számíthatnak rád, mintha sose vagy ott, mert dolgozol, de cserébe nem Ford a családi autó, hanem a legújabb BMW.  ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #686 Dátum: 2007. Október 18. - 16:37:20 »
Dehogynem, te leszel a miniszterlnök, vagy Bill Gates. :lol:
A gond szerintem az, hogy az emberek igen nagy hányada nem keres annyit, amennyi egy kiegyensújozott élethez kéne.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #687 Dátum: 2007. Október 18. - 18:01:01 »
De igazából arra gondoltam, hogy miért akarnak az emberek foylton karriert építeni, és ezért miért hajlandók iszonyat sok időt munkával tölteni... vagy csak ezt lárják mindnehol, és eszükbe sem jut, hogy máshogy is lehet?

Maximálisan egyetértek. Nem érdemes 16 óra muka 8 óra pihenésre redukálnod az életed

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #688 Dátum: 2007. Október 18. - 20:44:21 »
Én  úgy gondolom, ha nem tanulok, még kevesebb esélyem van egy szép életre, jó állással. Mindenhol tudnikell tartani egy mértéket..pont erről volt szó ma kommunikáció szemináriumon, hogy az orvosoknál is 2 féle van. Aki tud nemet mondani, azt mondja, hogy nem érdekel, ne hívjanka mól ár ki minden apró bajú beteghez és van szabadideje, amit meg kell tanulni jól beosztani. Vagy van a másik, aki a leglelkiismeretesebben akarja végezni a melót és egyrészt beledöglik, másrészt meg galyra megy az egész családja.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #689 Dátum: 2007. Október 18. - 20:49:55 »
Ez a dokis példa speciel rossz. De értem mire gondolsz.

Dr Manhattan

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 269
Re:OFF
« Válasz #690 Dátum: 2007. Október 18. - 21:40:14 »
Ovasgatom miket írtatok.Én még elég fiatal vagyok,nincs sok tapasztalatom ilyen téren.A faterom világéletében melós volt,szobafestő szakmában.Nyugisan éltünk,viszonylag megfelelő keresettel.Aztán három éve gondolt egy merészet és alapított egy bt-t.Úgy két évig tejelt is elég rendesen.Aztán úgy egy évig pangott a munkaajánlat,nem volt miből fizetni az alkalmazottakat,a kölcsönöket,a cég befuccsolt.Ennyi.Én meg itt állok érettségi előtt és még azt sem tudom mihez kezdjek magammal.Gondolkoztam a képzőművészetin,de annak az esélye hogy felvegyenek kb annyi,mint hogy Galactust kiütném egy jobbhoroggal.Hát igen...szép dolog az álmodozás.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #691 Dátum: 2007. Október 18. - 22:09:12 »
Most tényleg ennyire kevés az esélyed, vagy az affée szokásos ferdítés, hogy ó, úgysem sikerülne stb? Mert mérlegelni kell és ha tényleg enniyre esélytelen a dolog, fölösleges energiát feccolni bele. Inkább akkor másban gondolkozz.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #692 Dátum: 2007. Október 18. - 22:15:14 »
Nem akarok beleszólni, de elég közvetlen élményeim vannak a Képzőművvel kapcs... egyik barátnőm próbált bekerülni, de nem csak, hogy profinak kell lenned, hanem ismerned is kell odabent pár megfelelő embert... nem azt mondom, hogy ne próbáld meg, hanem, hogy jelölj be másokat is, így mindenképp jól jársz

Dr Manhattan

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 269
Re:OFF
« Válasz #693 Dátum: 2007. Október 18. - 22:19:05 »
Köszi a jó tanácsokat.A képzőművészeti egyelőre talonban van,az itt a gond hogy nemigazán tudom eldönteni milyen irányban gondolkozzak ezen kívül.
« Utoljára szerkesztve: 2007. Október 18. - 22:21:43 írta Kanyesz »

Dr Manhattan

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 269
Re:OFF
« Válasz #694 Dátum: 2007. Október 18. - 22:20:41 »
Egyébként  ha annyi az esélyem a felvételre,minthogy kiütném Galactust,akkor elég jól állok ;D :hehe:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #695 Dátum: 2007. Október 18. - 22:48:32 »
Az avatarod alapján már megtetted az új f4 filmben.
Idézet
A képzőművészeti egyelőre talonban van,az itt a gond hogy nemigazán tudom eldönteni milyen irányban gondolkozzak ezen kívül.
Nehéz dönteni tényleg, ugyanebben a cipőben jártam tavaly. Egyáltalán milyen tárgyakat szeretsz még?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #696 Dátum: 2007. Október 18. - 23:24:03 »
Idézet
A képzőművészeti egyelőre talonban van,az itt a gond hogy nemigazán tudom eldönteni milyen irányban gondolkozzak ezen kívül.
Nehéz dönteni tényleg, ugyanebben a cipőben jártam tavaly. Egyáltalán milyen tárgyakat szeretsz még?
Csatlakozom, story of my life. :-\ De engem sosem a tárgyak kötöttek le, inkább minden sulimentes dolog. :P Vagy a tárgyaim voltak hülyék, vagy a tanáraim. ;) De igazából most jól érzem magam így, sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok, mint a BME-n voltam.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #697 Dátum: 2007. Október 19. - 09:17:42 »
Köszi a jó tanácsokat.A képzőművészeti egyelőre talonban van,az itt a gond hogy nemigazán tudom eldönteni milyen irányban gondolkozzak ezen kívül.
Ha képsőművészeti érdekel, akkor gondolom jól tudsz rajzolni, megjelölhetnél még épitészmérnöki, formatervezői, vizuális kommunikáció, meg ilyesmi szakokat. De jó lenne még egy szakmát letenni elötte, mert ha nem jön be a felsőoktatás, akkor kegyetlenül ráfázhatsz egy száll éretségivel.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #698 Dátum: 2007. Október 19. - 12:50:24 »
Mekkora méretre kell formázni az avatart hogy passzoljon ide ? Már egy bő fél éve mindenhol ugyanazt a SilverSurfer avatart használom mindenhol de ide nem bírom begyömöszölni  :(

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #699 Dátum: 2007. Október 19. - 13:49:57 »
Általában a 64x64-es méret megfelelőnek kell lennie, de ha nem sikerül, akkor küldd el nekem e-mailben és én megcsinálom neked.