Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982267 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #6020 Dátum: 2009. Május 14. - 17:07:57 »
Köszönöm szépen.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #6021 Dátum: 2009. Május 14. - 17:28:16 »
Én pedig merem ajánlani a könyvtárt! Egy 8. osztályos gyerek inkább ott keressen még dolgokat és ne a neten. ;) Amúgy meg a Mozaik-féle 11. osztályos biosz tankönyyben egy csomó minden van az idegrendszer egészségéről. A könyvtárból szerintem ki is kölcsönözheted. ;)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6022 Dátum: 2009. Május 14. - 19:44:33 »
Én pedig merem ajánlani a könyvtárt! Egy 8. osztályos gyerek inkább ott keressen még dolgokat és ne a neten. ;)
Ööö... elektronikus könyvtár?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #6023 Dátum: 2009. Május 14. - 20:24:05 »
Na jó, persze, mit várjon el az ember egy informatikustól... :roll: Végül is minden ember üljön otthon a seggén, használja az Ubuntut és még csak véletlenül se vegyen rendes könyvet a kezébe, igez? ;)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #6024 Dátum: 2009. Május 14. - 20:31:59 »
Pedig az olvasás fontos. Én tegnap vettem meg Leslie L. Lawrence új könyvét, a Kilenc csontfarkast és egy példányt Dan Brown Angyalok és démonok-jából.  :)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6025 Dátum: 2009. Május 14. - 20:35:41 »
Végül is minden ember üljön otthon a seggén, használja az Ubuntut és még csak véletlenül se vegyen rendes könyvet a kezébe, igez? ;)
Igazad van, sokkal többet profitál abból, ha könyvtárba rohangál, mint abból, ha megtanulna keresni a neten. :drying: Sőt, ne használjuk ki a technika lehetőségeit, nyúljunk vissza a pergamentekercsekig meg a barlangrajzokig, az az igazi, nem az ilyen tömegesen gyártott vackok.

(De az Ubuntus részben tányleg igazad van. ;D)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #6026 Dátum: 2009. Május 14. - 20:38:38 »
Persze, mert tényleg hasznosabb a gyereknek, ha csak bepötyög valamit a keresőbe és véletlenül sem veszi a fáradtságot, hogy a könyvtárban vagy bárhol máshol utána keressen a dolgoknak és fejlessze egy kicsit az agyát, nem pedig csak butítsa a számítógépes játékokkal... :roll: Jézusom, az ilyen "mindenek felett áll a technika és az az egyetlen isten" dologtól úgy a falra tudok mászni, hogy az nem is igaz... :drying:
És igen, a pergamenvacakok már kibirtak 5000 évet, míg a legrégibb cd is mennyit? 20-30 évet? Vagy még talán annyit sem?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #6027 Dátum: 2009. Május 14. - 20:40:15 »
És akinek nincs módja könyvtárba menni? Mert teszem azt kilométeres körzetben nincs.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #6028 Dátum: 2009. Május 14. - 20:41:08 »
Az más tészta, de Pesten egyrészt tuti nem áll fent ez az eset, másrészt már a legósckább falusi iskolának is van valamilyen minimális szintű könyvtára általában. ;)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #6029 Dátum: 2009. Május 14. - 20:44:00 »
Gondolod te. Az önkormányzatoknál a legutolsó dolog amire költenek a költségvetésből a könyvtár felállítás és fejlesztés. Már nem is emlékszem, hogy a nálunk lévő közkönyvtár tudományos szekciója mikor bővült utoljára. Tán valamikor 90-ben.  :-\

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6030 Dátum: 2009. Május 14. - 20:50:28 »
Persze, mert tényleg hasznosabb a gyereknek, ha csak bepötyög valamit a keresőbe és véletlenül sem veszi a fáradtságot, hogy a könyvtárban vagy bárhol máshol utána keressen a dolgoknak és fejlessze egy kicsit az agyát, nem pedig csak butítsa a számítógépes játékokkal... :roll:
Na várj, lehet, hogy másik fórumot olvasunk. Ki a jó ég beszélt játékokról? Én sem szoktam játszani. Másrészt ne gondold, hogy a netes kereséshez nem kell semmi ész, például a Google keresője is nagyon jól paraméterezhető, még én sem ismerem minden lehetőségét. Azokkal azért nagyon jól szűkíthetők a találatok.
Harmadrészt ha egyszer már fölösleges az információ megtalálásához való képesség, akkor túl kell rajta lépni. Helyette lehet fejleszteni az értelmezőképességet, hm?

Idézet
És igen, a pergamenvacakok már kibirtak 5000 évet, míg a legrégibb cd is mennyit? 20-30 évet? Vagy még talán annyit sem?
És ki beszélt cd-kről? Én kifejezetten nem szeretem az optikai adattárolókat. Viszont a RAID (megfelelően használva) olyan mértékű adatbiztonságot eredményez, amivel gyakorlatilag 0-ra csökken az adatvesztés esélye.

A szabad információáramlás híve vagyok, hiszek benne, hogy a felhalmozott tudásnak mindenki számára szabadon elérhetőnek kell lennie. Épp ezért támogatom az elektronikus könyvtárakat.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #6031 Dátum: 2009. Május 14. - 20:58:54 »
Idézet
Harmadrészt ha egyszer már fölösleges az információ megtalálásához való képesség, akkor túl kell rajta lépni.
Ja persze. Aztán majd ne csodálkozz, ha nem tudsz eligazodni egy térképen. Végül is, butítsuk csak le az emberek agyát és helyettesítsük inkább processzorral, úgy is fölösleges már az agy, túl kell rajta lépni... :drying:

Idézet
Viszont a RAID (megfelelően használva) olyan mértékű adatbiztonságot eredményez, amivel gyakorlatilag 0-ra csökken az adatvesztés esélye.
Hát, erre szerintem inkább pár ezer vagy tízezer év múlva térjünk vissza jó? Meg azért kíváncsi lennék rá, hogy pl egy atomtámadás utáni elektronos kisülést is túlélne. Most konkrétan egy légkörön kívüli robbantásra gondolok, aminek csak ez a mellékhatása...

Ja és majd egyszer, ha lesz gyereked küldj egy képet arról, ahogy egy mesekönyv helyett egy laptopból olvasod föl neki az estimesét... ;)

 

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6032 Dátum: 2009. Május 14. - 21:13:09 »
Idézet
Ja persze. Aztán majd ne csodálkozz, ha nem tudsz eligazodni egy térképen.
Igen, én retard vagyok. :drying: Mellesleg a térképen való eligazodás már információfeldolgozás/értelmezés, amire épp azt írtam, hogy fontosabb, mint az információmegtalálás képessége.

Idézet
Hát, erre szerintem inkább pár ezer vagy tízezer év múlva térjünk vissza jó? Meg azért kíváncsi lennék rá, hogy pl egy atomtámadás utáni elektronos kisülést is túlélne. Most konkrétan egy légkörön kívüli robbantásra gondolok, aminek csak ez a mellékhatása...
"-És atomtámadás ellen is véd ez?"
- Az ellen nem véééd..."

:) Egyébként ha fizikailag egymástól távol, elszórva készítenek pár biztonsági másolatot (ez se ritka), akkor igen, azt is túlélné.

Idézet
Ja és majd egyszer, ha lesz gyereked küldj egy képet arról, ahogy egy mesekönyv helyett egy laptopból olvasod föl neki az estimesét...
Ha az ilyesmivel nem okozok bajt a picinek, akkor akár azt is. :)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #6033 Dátum: 2009. Május 14. - 21:16:24 »
Idézet
amire épp azt írtam, hogy fontosabb, mint az információmegtalálás képessége.
Miért, szerinted megtalálni a térképen Mucsaröcsögét az nem informicómegtalálás? Legalább ne nevetess már... :D És én nem mondtam, hogy retard vagy, de nem is én tévedtem el a múltkor, biciklizésből hazafelé menet. Biztos nem volt nálad a hordozható vinyód, hogy lekérd ez infót, egy térképet beszerezni, meg ugye már túl ciki lenne... ;)

csorbi

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 472
  • HUMANITY IS THE ENEMY!!!!
Re:OFF
« Válasz #6034 Dátum: 2009. Május 14. - 21:17:10 »
egy példányt Dan Brown Angyalok és démonok-jából.  :)

Tegnap néztem meg a moziban barátnőmmel.
Egész jó.De a vége nem tetszett. :drying:

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #6035 Dátum: 2009. Május 14. - 21:18:48 »
Ha már így említetted ezt a filmet: kicsit vicces, mert amennyire tudom ez meséli el a Da Vinci kód előzményeit, szóval szerintem inkább első körben ebből kellett volna filmet csinálniuk... :roll: (persze lehet, hogy tévedek)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6036 Dátum: 2009. Május 14. - 21:23:44 »
Miért, szerinted megtalálni a térképen Mucsaröcsögét az nem informicómegtalálás? Legalább ne nevetess már... :D
Ne ferdíts. Keresni rajta információmegtalálás. Eligazodni rajta (értelmezni) információfeldolgozás. Előbbire ott a Google Maps, utóbbi fontos.

Idézet
És én nem mondtam, hogy retard vagy, de nem is én tévedtem el a múltkor, biciklizésből hazafelé menet. Biztos nem volt nálad a hordozható vinyód, hogy lekérd ez infót, egy térképet beszerezni, meg ugye már túl ciki lenne... ;)
Ciki nem lenne, azt nem mondtam. Van is, de nem vittem magammal, kemény vagyok, jó a tájékozódóképességem. :) (Vagy nem.)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #6037 Dátum: 2009. Május 14. - 21:27:32 »
Idézet
Ne ferdíts. Keresni rajta információmegtalálás. Eligazodni rajta (értelmezni) információfeldolgozás. Előbbire ott a Google Maps, utóbbi fontos.
Te ferdíteszz, mert ha nem találod meg a térképen Mucsaröcsögét (teszem azt éppen biciglizés közben, mert google maps nélkül már azt sem tudod, hogy menj WC-re), akkor azt sem fogod tudni, hogy igazodj el odáig... ;)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #6038 Dátum: 2009. Május 14. - 21:34:03 »
Hát, erre szerintem inkább pár ezer vagy tízezer év múlva térjünk vissza jó?
Miért halhatatlanok vagytok?  :headscratch: A hegylakó itt jár közöttünk a fórumon emberek!  :oh:

Idézet
Meg azért kíváncsi lennék rá, hogy pl egy atomtámadás utáni elektronos kisülést is túlélne. Most konkrétan egy légkörön kívüli robbantásra gondolok, aminek csak ez a mellékhatása...

Visszakérdezek. Egy 5000 éves pergamen túlélné? Szerintem az még kevesebbet bír ki, mit bármilyen mai számítógépes adattároló.
This is a joke. A real practical Joke.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #6039 Dátum: 2009. Május 14. - 21:37:39 »
Túléné, mert egy elektormos kisüléstől az égvilágon semmi, de semmi baja nem lenne, ellenben minden elektormos cucc elszállna. ;)