Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981926 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #6260 Dátum: 2009. Június 02. - 09:51:15 »
Nem lehet hogy csak rendőrök voltak SÜN alakzatban?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #6261 Dátum: 2009. Június 02. - 10:28:15 »
 ;D ;D
Nem, ez aranyos volt. És intelligensebb is náluk. :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6262 Dátum: 2009. Június 02. - 12:19:57 »
Legalább lefényképezted? Nihilnek mehetne a gyűjteményébe. :)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #6263 Dátum: 2009. Június 02. - 14:52:45 »
Akkor nem volt nálam a fényképező. :( Viszont még ősszel sikerült lekapni egy másikat, akkor azt majd elküldöm Nihilnek. :D

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:OFF
« Válasz #6264 Dátum: 2009. Június 02. - 16:52:37 »
Zozi: a sex shop meg bezzeg nyitva volt. ;D
Ott nem volt tojás? :D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6265 Dátum: 2009. Június 02. - 16:54:21 »
24 órás boltot kell keresni. Szerintem pl a tesco is nyitva lehetett (nemtudom igazából), de a kis éjjel-nappalik nyitva szoktak lenni ünnepnapokon is.
Tesco nem volt nyitva, éjjel-nappaliból meg rengeteget találtam. Csak tojás nem volt sehol.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #6266 Dátum: 2009. Június 02. - 17:40:31 »
Zozi: a sex shop meg bezzeg nyitva volt. ;D
Ott nem volt tojás? :D
Szerintem ők nem nyeles tojást akartak venni. ;D

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #6267 Dátum: 2009. Június 03. - 15:51:09 »
Szoktam olvasgatni, ki mit ír alul idézetnek, és kicsit elgondolkoztam rajta, ez mit jelent:

"A béke nemcsak a háborúk hiányát jelenti, hanem az ember és a természet közti békét. Nem kell ahhoz háborúkat vívni, hogy azt mondhassuk, békétlenség van a Földön.
Amikor eszméinket ráerőltetjük másokra, az is békétlenség. A valódi béke azt jelenti, hogy mindenki szabadon gondolkodhat."


Azt értem mit jelent, hogy az ember legyen békében a természettel, de ez se biztos hogy igaz, mert néha az állatok is pusztítják a környezetüket, csak nem káros mértékben. Szóval teljes békét se ember se állat nem érhet el a természettel, esetleg akkor ha eggyé válna vele. Az embernek az emberrel kéne békében lennie.
De a második része érdekesebb. Valóban az elnyomás az, amikor valaki ráerőlteti az "eszméit" vagy az akaratát másokra. Ez tök jó meglátás. Ez valóban csak elégedetlenséget és "békétlenséget" szül.
De azt nem értem, hogy a szabad gondolkodás miért vezetne békéhez. Az emberek olyanok, hogyha szabadon gondolkozhatnak, akkor vitatkoznak egymással. Ha vitatkoznak, akkor nem értenek egyet. És mivel az emberek mindig mást akarnak -alapvető, hogy ezért különbözünk egymástól- ezért mindig lesznek érdekellentétek. És ha viták lesznek, akkor olyan emberek is lesznek, akik nem fogadják el a másik véleményét. Ebből következően, ez megint csak "békétlenséghez" vezethet.
A szabad gondolkodás szép eszme, de alapvetően most is szabadon gondolkozhat bárki. Csak ugye nagyon sok ember túl buta ahhoz hogy gondolkozzon is, ne csak reflexből, ösztönösen vagy nevelt (vagy éppen nem nevelt) módon viselkedjen vagy reagáljon. Sok ember igazán nem akar gondolkodni, csak úgy elvan, és éli a maga ki világát.
De persze ha a szabad gondolkodás azt jelenti, hogy ne legyen zsarnokság, akkor oké. A zsarnokság egy csúnya, rossz dolog, mert az emberek úgy érzik, el vannak nyomva, de az olyan embereknek, akikkel nap mint nap összefuthatunk az utakon pl., akik ok nélkül nyomják a kocsijukból a dudát, leordítják egy apróság miatt az ember fejét, mert esetleg azt hiszik övék az út, nekik mindent szabad, ahelyett hogy használnák a fejüket, és ésszel oldanák meg a problémáikat, és nem erőszakkal, azoknak csak a zsarnokság való, akármilyen csúnya, gonosz rendszer is az.
Az olyan ember, aki nem akar gondolkodni, csak pusztítani, éljen despotizmusban és zsarnokságban, meg anarchiában, azt kívánom, de sajnos az emberiséget nem lehet két felé választani, hogy az egyik fele had pusztítsa csak magát, ameddig akarja, míg a másik meg éljen egy békés társadalmoban, mert az ember csak ember. Gyarló, ahogy mondani szokták.

Nyugodtan lehet mondani, ha nem értetek egyet vele, szabad gondolkodás van. :D
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6268 Dátum: 2009. Június 03. - 16:07:52 »
Nem, szólásszabadság van, szabad gondolkodás nincs.
A szabad gondolkodást sokféleképp magyarázzák, lehet úgy is - alkotmányos/humanista módon - hogy a szabad gondolkodás az, hogy én döntöm el magamnak, milyen elvek alapján élem az életem, mit teszek, mit gondolok...
...amíg ezzel nem ártok embertársaimnak és annak a világnak/társadalomnak/szűk vagy tág környezetnek, amiben élek.
A teljesen szabad gondolkodás, ahogy te megfogalmaztad, kontrollálatlan anarchia. Az emberi társadalom kialakulása bizonyítottan evolúciós okokból történt, és a társadalmi normák szükségesek is ahhoz, hogy az ember mint faj fennmaradjon. Sokan jönnek ilyenkor azzal, hogy a szabad lelkek milyen jól elvannak és milyen boldogok, csak elfelejtjük, hogy ezek a szabad lelkek, legyenek azok himalájai remeték vagy amerikai országúti motorosok, mindig magányosak. Amint csoportosulnak, rögtön szabályok szerint kezdenek rendeződni.
A szabad gondolkodás ennek következtében az, hogy ne akarjanak eszméket rám erőltetni, és én se akarjak másokra. Ne mondja meg nekem senki, hogyan éljek, de ne is tehessem teljesen azt, amit csak én akarok, mert azzal mindenféleképpen hatással leszek mások életére (többnyire negatívan). A szabad gondolkodás olyasmi, amit nem szabad a szó lehető legszorosabb értelmében venni.
Csak engedjük kibontakozni az embereket. Mert ahogy az aláírásomban is van (és nem, nem azért az, mert az mondta, aki, hanem mert annyira megfogott), az emberi lélek az egyik legpáratlanabb és legkülönlegesebb dolog, amit ez a faj csak ismer. Ne akarja senki se gúzsba kötni.
És hogy miért vannak mégis azok, akik birkaként követnek másokat... ez már egy másik kérdéskör. Ami alapvetően a köré csoportosul, hogy az emberi elme felfogóképessége véges. És minél több mindent ismerünk meg, annál korlátoltabbnak is tűnik.
Szerintem.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #6269 Dátum: 2009. Június 03. - 17:36:18 »
Idézet
Azt értem mit jelent, hogy az ember legyen békében a természettel, de ez se biztos hogy igaz, mert néha az állatok is pusztítják a környezetüket, csak nem káros mértékben. Szóval teljes békét se ember se állat nem érhet el a természettel, esetleg akkor ha eggyé válna vele.
Az elég nagy hülyeség szerintem. :) A természetben pont az a jó, hogy egy tökéletes egyensúlyt alkotott addig, amíg meg nem jelent benne az ember kártékony hatása. Amit az egyik állat lerombol, a másik felépíti, mert így működik. WEgy írtózatosan komplex negatív feed-backnek is lehetne nevezni. Ha elveszel a részletekben csak azt látod, hogy a Hód várat épít, a tehén meg lelegeli a füvet, nem épít semmit, de az összképben az egyes állatok, növények tökéletesen kiegészítik egymást, sokszor kell is az egyes fajok által okozott pusztulás, mert más fajok meg profitálnak belőle.
Jellemző erre a dologra, hogy micsoda ökokatasztrofákat okoz az emberi közbeavatkozás miatt olyan fajok megjelenése olyan helyeken, ahol korábban nem voltak ott.

Az embernek fontos lenne a fajtársaival békében élnie, de ha el lehetne függetleníteni az ember-ember, ember-természet békét, mindenképp az utóbbi lenne a fontosabb, mert hiába vagy te puszipajtás mindenkivel, ha még folyamatosan vágod magad alatt a fát. (persze az ellenségeskedések valahol már a természet rombolásába fajulnak, ezért mondtam, hogy ha el lehetne függetleníteni a kettőt)

Idézet
A teljesen szabad gondolkodás, ahogy te megfogalmaztad, kontrollálatlan anarchia. Az emberi társadalom kialakulása bizonyítottan evolúciós okokból történt, és a társadalmi normák szükségesek is ahhoz, hogy az ember mint faj fennmaradjon. Sokan jönnek ilyenkor azzal, hogy a szabad lelkek milyen jól elvannak és milyen boldogok, csak elfelejtjük, hogy ezek a szabad lelkek, legyenek azok himalájai remeték vagy amerikai országúti motorosok, mindig magányosak. Amint csoportosulnak, rögtön szabályok szerint kezdenek rendeződni.
Ez tökéletesen így van, magam sem fogalmazhattam volna meg jobban, amit gondolok erről. Ha igazi szabad akarat lenne, az totális káoszhoz vezetne. MIndenképen lennie kell valamilyen sabályoknak, erkölcsi normának a társadalom működéséhez.
Ráadásul hiába lenne szabad akarat, amíg olyan seggh*lye emberek élnek a földön, mint egyik másik fajtársunk. Gondolj bele milyen durva dolgokat csinálnának ezek a logikát nélkülöző buta emberek. Isten ments, hogy ez legyen.
Én már a demokráciánk mostani formájával sem értek egyet, nemhogy a szabad akarattal.

Közben észre se vettem, hogy hatezredes lettem. Ideje nyugdíjba vonulni. :D
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 03. - 17:38:03 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #6270 Dátum: 2009. Június 03. - 17:44:49 »
A szabad gondolkodás ennek következtében az, hogy ne akarjanak eszméket rám erőltetni, és én se akarjak másokra. Ne mondja meg nekem senki, hogyan éljek, de ne is tehessem teljesen azt, amit csak én akarok, mert azzal mindenféleképpen hatással leszek mások életére (többnyire negatívan). A szabad gondolkodás olyasmi, amit nem szabad a szó lehető legszorosabb értelmében venni.
Csak engedjük kibontakozni az embereket. Mert ahogy az aláírásomban is van (és nem, nem azért az, mert az mondta, aki, hanem mert annyira megfogott), az emberi lélek az egyik legpáratlanabb és legkülönlegesebb dolog, amit ez a faj csak ismer. Ne akarja senki se gúzsba kötni.
És hogy miért vannak mégis azok, akik birkaként követnek másokat... ez már egy másik kérdéskör. Ami alapvetően a köré csoportosul, hogy az emberi elme felfogóképessége véges. És minél több mindent ismerünk meg, annál korlátoltabbnak is tűnik.
Szerintem.

Erre gondoltam én is, csak nem tudtam ilyen jól megfogalmazni. Nem szabad a szó szoros értelmében venni, mert akkor tényleg anarchia lesz.
Elég sok embert foglakoztat az a kérdés, hogy hogy lehet megtalálni a középutat a között, hogy ne csináljon mindenki azt amit akar, és a között, hogy ne egy diktátor mondja meg mindenkinek, hogy mit csináljanak. De mindig lesznek olyan emberek, akiknek semmi se jó, és mindig azoknak lesz a legnehezebb megmondani, hogy mit csináljanak, vagy mit ne csináljanak. És, ahogy te is írtad, hogy ne legyen anarchia mindig szabályok közé kell szorítani az embert, szóval elégedetlen emberek is mindig lesznek, akik nem fogadják el, hogy valaki megmondja nekik mit és hogy kell csinálni.
Úgyhogy, szerintem is. :)
This is a joke. A real practical Joke.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #6271 Dátum: 2009. Június 03. - 21:27:15 »
Néztétek a Knet-n a Wolvie játékot ?

http://www.kepregeny.net/?p=4152

Jók a kérdések

1. 1974 tuti
2. Azt hiszem 36...
3. vagy 5 vagy 6 (Rozsomák, Stryker, Summers, Xavier aki beugrik hirtelen)
4. emlékezni akar az is tuti

5v6 ? Nem vagyok benne hirtelen biztos...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #6272 Dátum: 2009. Június 03. - 21:29:33 »
Gyakorlatilag az egyetlen dolog, amivel nem értek egyet a Taoizmusban, hogy szerintük a korlátozás szüli a háborúkat, és akkor lenne béke, ha senki se irányítaná az embereket. Lehet, hogy abban az időben még így volt, de a mai világban már közel sincs így sajnos.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #6273 Dátum: 2009. Június 03. - 21:33:04 »
3. vagy 5 vagy 6 (Rozsomák, Stryker, Summers, Xavier aki beugrik hirtelen)

kardfogút ne felejtsd ki, szóval elvileg 5, több nekem se jut eszembe

Gyakorlatilag az egyetlen dolog, amivel nem értek egyet a Taoizmusban, hogy szerintük a korlátozás szüli a háborúkat, és akkor lenne béke, ha senki se irányítaná az embereket. Lehet, hogy abban az időben még így volt, de a mai világban már közel sincs így sajnos.

nekem erről az jut eszembe, hogy falun milyen jól elvannak az emberek, magukban manapság is, meg régen is.  A legtöbben ismerik a fél falut, néhányan veszekednek csak a szomszédjukkal, de a legtöbben nyugiban elvannak a kis kertjükkel, meg az állataikkal.  Városban persze más a helyzet. De ha csak kis gazdaságok lennének, ahol mindenkinek megvan a maga kis kertje, akkor korlátozások nélkül az emberek békében és nyugodtan ellennének. Az hogy ez az egész megszűnik, csak a monetarizmusnak és a  városiasodásnak köszönhető. Az emberek már nem ismerik egymást és nem tolerálják a másik dolgait. De mi van ha elkezdik korlátozni ezeket az embereket, és megmondják nekik mennyi állatuk lehet, mennyi termésük, és hogy mennyit kell leadniuk, és hogy mikor hol kell lenniük, és hogy kinek az utasításait kell követniük? lényegében inkább úgy mondanám, hogy a mai világban egyre kevésbé van így, de nem csak városokból áll az egész világ.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 03. - 21:41:42 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6274 Dátum: 2009. Június 03. - 21:38:01 »
Jason.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #6275 Dátum: 2009. Június 04. - 11:32:09 »
Ééééééééés...egy kettessel átmentem Növényélettanból! :egypt: Kedden meg meglett a Biológia tanítása is hármassal, szóval ez egy jó hét volt. Ezért úgy döntöttem, engedélyezek magamnak fél nap pihenőt, aztán holnaptól tanulok a keddi Genetika vizsgára. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #6276 Dátum: 2009. Június 04. - 11:55:35 »
De ha csak kis gazdaságok lennének, ahol mindenkinek megvan a maga kis kertje, akkor korlátozások nélkül az emberek békében és nyugodtan ellennének.
És szerinted ez a tökéletes rendszer?
Te például erre vágsz, mert ezt erössen kétlem. Így kívülröl nézve persze csábitónak tűnik a dolog (sok városi adja elő ugyanezt, mint te), és még arra is jó, hogy max pár hetet eltöltessz egy ilyen helyen, szívod a friss levegöt, és mondogatod, hogy de nyugodt minden.
De aztán ugyanúgy visszamész a városi káoszba, mert bármennyire is abszurd, te, én, és szinte minden fiatal erre vágyik igazábol, mert több az előnye, mint a hátránya.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #6277 Dátum: 2009. Június 04. - 12:06:37 »
Egyet  kell hogy értsek Todd-al,ugyanis bármelyk fiatalt megkérdezed nem az a az élete álma hogy falun lakjon.
Viszon G.G-nek is igazat kell adnom mert a Bátyám ugyanolyan elveket vall mint ö,és ráadásul falun van a telephelyünk,ugyhogy nekem ha tetszik :roll: ha nem mindennap lejárok falura, és néha a veteményest is megkapálom :brow:
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6278 Dátum: 2009. Június 04. - 12:11:29 »
Idézet
nekem erről az jut eszembe, hogy falun milyen jól elvannak az emberek, magukban manapság is, meg régen is
Ami marha jólhangzik egy falusi turizmust hirdető plakáton. A valóság azonban az, hogy ezek a kis, aranyos, békés falvak olyan vidám dolgok melegágyai, mint a családon belüli erőszak, a belterjesség, az idegengyűlölet és még lehetne sorolni. Csodás sötét középkort éltünk meg ezen a kontinensen, amikor alig voltak városok, csak falvak mindenütt. Aki békére vágyik, az menjen nyugodtan vidékre, tényleg nyugalmasabb, de azért nagyon ne csodálkozzon, ha esetleg a szomszédok picit mogorvák vagy ellenségesek. Kivéve persze, ha a település eleve a turistákból él, azok idővel ösztönösen megtanulnak viselkedni emberek módjára.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6279 Dátum: 2009. Június 04. - 12:15:04 »
Falun én sem tudnék lakni, pláne nem nomád körülmények között. Nem lenne net. :)
Ééééééééés...egy kettessel átmentem Növényélettanból! :egypt: Kedden meg meglett a Biológia tanítása is hármassal, szóval ez egy jó hét volt. Ezért úgy döntöttem, engedélyezek magamnak fél nap pihenőt, aztán holnaptól tanulok a keddi Genetika vizsgára. :)
Grat. :clap: Ma én is pihenőt tartok, nem fejlesztem tovább a fórummotoromat, inkább rendszerezem a képregényeimet.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?